Jump to content
Guest Karaman

Aa

Recommended Posts

http://racebits.org/index.php?main_page=product_info&cPath=1_77&products_id=259

Απο αυτο το σαιτ την πηρα, αργησε να ερθει σχεδον 2 μηνες.!! Ιστορια μεγαλη.!

Το κουτι εγραφε motorsport toyosport, η σωληνα πεφτει ακριβως μπροστα απο την ροδα μεσα στον θολο, εχει δυο υποδοχες για στηρηξη οι οποιες τεροιαξανε ακριβως στις θεσεις που βιδωνε το παλιο φιλτρο και σε μια τρυπα η οποια ειναι κατω απο την μπαταρια, απλα εγω χρειατηκε να κανω μια ψιλοπατεντα γιατι ετσι πως καθοτανε εβρησκε πανω στην σωληνα απο το ινετρκουλερ, οποτε εκοψα την σωληνα σε ενα σημειο ισα ισα να στριψει λιγο και να αποφυγω την σωληνα, αλλα αποδοση δεν ειδα καθολου...

p071110154501.jpg

p071110154502.jpg

Είχα την ίδια εισαγώγη και την έβγαλα λόγω θορύβου. Είναι ωραίος ο ήχος που παράγει αλλά αρκετά ενοχλητικός από ενα σημείο και μετα κουράζει. Η σωλήνα είναι κλασσική όπως οι επώνυμες αλλά στο δικό μου είχα βάλει Pipercross σφουγγάρι και ένα προστατευτικό (σαν βρακί είναι LoL) της Ιnjen Ηydroshield.

Σε μένα πάντως είχε κάνει διαφορά από θέμα απόδοσης και μάλιστα αισθητή αφού όταν την έβγαλα μου κακοκφάνηκε.

Αν ενδιαφέρεται κάποιος τα έχω όλα για πούλημα στις Αγγελίες... sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φιλε.! Πολυ θορυβο το πατας μια μεσα στην πολη και γυρνανε κεφαλια!! απο τα τσαφτσουφ :clapping:

Λεω να την βγαλω να την βαλω μεσα στην μηχανη μηπως ελατωθει ο θορυβος, αλλιως θα την βγαλω και θα βαλω παλι το φιλτροκουτι, Για να μην ειδα αποδοση μηπως παιζει ρολο οτι απο τοτε που εβαλα το ιντερκουλερ δεν μπορεσα να βρω τον προγραμματιστη μου να το ψιλορυθμισει, και τριτη φορα λεφτα για προγραμμα δεν δεινω...

καραμαν μπορεις να ανεβασεις ενα βιντεακι να δω πως ακουγετε?γιατι με ενδιαφερει αν ειναι να το συνδιασω με φιλτρο pipercross...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φιλε.! Πολυ θορυβο το πατας μια μεσα στην πολη και γυρνανε κεφαλια!! απο τα τσαφτσουφ :)

Λεω να την βγαλω να την βαλω μεσα στην μηχανη μηπως ελατωθει ο θορυβος, αλλιως θα την βγαλω και θα βαλω παλι το φιλτροκουτι, Για να μην ειδα αποδοση μηπως παιζει ρολο οτι απο τοτε που εβαλα το ιντερκουλερ δεν μπορεσα να βρω τον προγραμματιστη μου να το ψιλορυθμισει, και τριτη φορα λεφτα για προγραμμα δεν δεινω...

Συνήθως μετά το intercooler πέφτει λιγάκι η απόδοση αφού δεν ανεβάζει την ίδια πίεση. Και γω δεν έχω κάνει ρυθμίση στο προγράμμά μου με το FMIC.

Όσο για τον θόρυβο μου από την εισαγωγή είχε τύχει να τρομάξει ένα παπί που ήταν μπροστά μου και παραλίγο να του φύγει το τιμόνι από τα χέρια... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια , διαβασα μεσα οτι τα agu δουλευουν πιεση 0,4 σταθερη..

Εμενα το αμάξι ειναι μετατροπη και επειδη το μοτερ ξερουμε ποιος το ειχε πανω στο αμαξι πριν τρακαρει.....μαθαμε απλα οτι φοραγε και προγραμμα..

Πριν λιγες μερες που εβαλα μπαρομετρο ειδα οτι στο φουσκωμα σηκωνει 0,7 -0,8 maximum..

Eγω ομως ηξερα οτι αυτα τα μοτερ δουλευουν μαμα με 0,7..

Τι ισχύει τελικά??Μπορει να με διαφωτισει κανεις?..Με λιγα λογια ..0,4 ειναι το εργοστασιακο και με προγραμμα πηγε 0,7 ή αυτο το 0,7 που βλεπω ειναι το εργοστασιακο νουμερο...?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια , διαβασα μεσα οτι τα agu δουλευουν πιεση 0,4 σταθερη..

Εμενα το αμάξι ειναι μετατροπη και επειδη το μοτερ ξερουμε ποιος το ειχε πανω στο αμαξι πριν τρακαρει.....μαθαμε απλα οτι φοραγε και προγραμμα..

Πριν λιγες μερες που εβαλα μπαρομετρο ειδα οτι στο φουσκωμα σηκωνει 0,7 -0,8 maximum..

Eγω ομως ηξερα οτι αυτα τα μοτερ δουλευουν μαμα με 0,7..

Τι ισχύει τελικά??Μπορει να με διαφωτισει κανεις?..Με λιγα λογια ..0,4 ειναι το εργοστασιακο και με προγραμμα πηγε 0,7 ή αυτο το 0,7 που βλεπω ειναι το εργοστασιακο νουμερο...?

Αν θυμάμαι καλά 0.45 bar περίπου είναι το αμάξι στην εργοστασιακή του μορφή...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ..ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΕΧΩ ΤΟ GTI IV AGU KIΝΗΤΗΡΑ ΤΟΥ 2000 ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΜΕΣΑ ΕΔΩ ΠΩΣ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΤΟ ΣΦΥΡΙΓΜΑ ΤΟΥ ΤΟΥΡΜΠΟ,ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΑΚΟΥΩ ΤΙΠΟΤΑ..ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΥΤΟ??

Link to comment
Share on other sites

εχεις αλλαξει ποτε τουρμπινα?εχεις βαλει φιλτροχωανη?φορας αλλαγμενη σκαστρα?Γενικοτερα τι εχεις κανει στο αμαξι σου?

Link to comment
Share on other sites

Εγω με αλλαγμενη τουρμπινα πριν 1000 χλμ και με φιλτρο pipercross ακομα και με κλειστα παραθυρα ακουω το σφυριγμα της συνεχεια..

Σκαστρα απο S3 που φοράω .. το "τσουφ" το ακουω και παλι έντονα ..και μ'αρέσει...!! sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΜΑΜΑ. ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΕΤΣΙ ΠΟΥ ΕΙΠΑΥΕ ΚΑΙ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΛΙΓΑΚΙ.ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΡΑΞΩ ΛΟΓΟ ΤΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙ 132,000 ΧΙΛ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑΝ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΘΑ ΜΟΥ ΦΤΑΣΗ ΤΗΝ ΠΙΕΣΗ 1,2 ΚΑΙ ΘΑ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΜΙΑ 200ΑΡΙΑ ΑΛΟΓΑ ΜΕ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΑ ΤΙΣ GREDDY ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΧΩΡΙΣ ΕΞΑΤΜΗΣΗ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΛΑ ΠΡΟΓΡΑΜΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΘΑ ΣΚΑΣΕΙ Η ΤΟΥΡΜΠΙΝΑ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΝΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 120ΧΙΛ.ΤΟ ΠΗΡΑ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΜΕ 100,000 ΧΙΛ ΚΑΙ ΤΩΡΑ 132,000ΧΙΛ.. ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΓΚΑΖΙΑ ΚΑΘΟΛΟΥ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μετροπη στο golfaki μου σε bam 1.8 20vt s3 μοτερ με ολα τα λοιπα!λεω για αλλαγη turbo με αποδοση οση μπορει να αντεξει το μοτερ με ασφαλεια,χωρισ να ανοιξω καπακι(μπιελεσ-πιστονια κτλ),αλλα οσο γινεται να ανοιγει απο χαμηλα οπωσ τωρα. εχω διαβασει οτι το bam αντεχει μεχρι 290-300hp.προσανατολιζομαι για gt2860rs-2871-2876r.η τελευται επιλογη ειναι η καλυτερη για τον προγραμματιστη μου.Ομωσ η garett μου ειπε οτι ειναι λιγο μεγαλη,αρα η 2860rs πεσει καλυτερα! ζητω βοηθεια ποια πιστευτε οτι θα ταιριαζει καλυτερα(spec προγραμ. 440cc μπεκ-70mm εξατμιση με 1cat) :lol:hmmm.gifdizzy2.gif:thumbsup:

To θεμα μετακινηθηκε εδω.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Εκανα μετροπη στο golfaki μου σε bam 1.8 20vt s3 μοτερ με ολα τα λοιπα!λεω για αλλαγη turbo με αποδοση οση μπορει να αντεξει το μοτερ με ασφαλεια,χωρισ να ανοιξω καπακι(μπιελεσ-πιστονια κτλ),αλλα οσο γινεται να ανοιγει απο χαμηλα οπωσ τωρα. εχω διαβασει οτι το bam αντεχει μεχρι 290-300hp.προσανατολιζομαι για gt2860rs-2871-2876r.η τελευται επιλογη ειναι η καλυτερη για τον προγραμματιστη μου.Ομωσ η garett μου ειπε οτι ειναι λιγο μεγαλη,αρα η 2860rs πεσει καλυτερα! ζητω βοηθεια ποια πιστευτε οτι θα ταιριαζει καλυτερα(spec προγραμ. 440cc μπεκ-70mm εξατμιση με 1cat) :lol:hmmm.gifdizzy2.gif:thumbsup:

To θεμα μετακινηθηκε εδω.

¶ποψή μου είναι να πάρεις ποδήλατο για να μην πάρεις το golfaki στο χέρι!!! new_iloveyou.gifnew_iloveyou.gifnew_iloveyou.gif

¶σχετο:πέρασα για βιολογικό από Θαναση Auto Glym. ¶ψογος!!!

Link to comment
Share on other sites

28RS ή 2860RS...ειναι σχεδον ιδιες....υπαρχουν ετοιμες λυσεις για στοκ μοτερ με τετοιο turbo...

Δεν παθαινει τιποτα....μεχρι τωρα δεν εχουμε δει κατι ανυσηχητικο!

Link to comment
Share on other sites

Άποψή μου είναι να πάρεις ποδήλατο για να μην πάρεις το golfaki στο χέρι!!! new_iloveyou.gifnew_iloveyou.gifnew_iloveyou.gif

Άσχετο:πέρασα για βιολογικό από Θαναση Auto Glym. Άψογος!!!

Εδω μιλάνε οσοι εχουν Golf 4!Το καταλαβεσ Golf 5 GT??e???? new_wasntme.gifnew_killpc.gif

Επιτελουσ, αλλα post it στο ''πλυντηρια' να το δουν και αλλοι!! κουνησου :thumbsup::whistling:new_sugkrotima.gifsillyhorse1rb5.gif:rolleyes:

και ξεχασα θα παρω και ποδηλατο 2 μαλιστα για να μου κανουν παρεα!που το ηξερεσ! με εβαλε στην πριζα ο τρελαρασ

Edited by petrose Melissia
Link to comment
Share on other sites

28RS ή 2860RS...ειναι σχεδον ιδιες....υπαρχουν ετοιμες λυσεις για στοκ μοτερ με τετοιο turbo...

Δεν παθαινει τιποτα....μεχρι τωρα δεν εχουμε δει κατι ανυσηχητικο!

βοηθησε με με κατι πιο συγκεκριμενο!!! :rolleyes:hmmm.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδω μιλάνε οσοι εχουν Golf 4!Το καταλαβεσ Golf 5 GT??e???? new_wasntme.gifnew_killpc.gif

Επιτελουσ, αλλα post it στο ''πλυντηρια' να το δουν και αλλοι!! κουνησου :thumbsup::whistling:new_sugkrotima.gifsillyhorse1rb5.gif:rolleyes:

και ξεχασα θα παρω και ποδηλατο 2 μαλιστα για να μου κανουν παρεα!που το ηξερεσ! με εβαλε στην πριζα ο τρελαρασ

Ενώ εσύ έχεις Golf 4...από έξω :whistling::lol::lol:upyours.gif

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μετροπη στο golfaki μου σε bam 1.8 20vt s3 μοτερ με ολα τα λοιπα!λεω για αλλαγη turbo με αποδοση οση μπορει να αντεξει το μοτερ με ασφαλεια,χωρισ να ανοιξω καπακι(μπιελεσ-πιστονια κτλ),αλλα οσο γινεται να ανοιγει απο χαμηλα οπωσ τωρα. εχω διαβασει οτι το bam αντεχει μεχρι 290-300hp.προσανατολιζομαι για gt2860rs-2871-2876r.η τελευται επιλογη ειναι η καλυτερη για τον προγραμματιστη μου.Ομωσ η garett μου ειπε οτι ειναι λιγο μεγαλη,αρα η 2860rs πεσει καλυτερα! ζητω βοηθεια ποια πιστευτε οτι θα ταιριαζει καλυτερα(spec προγραμ. 440cc μπεκ-70mm εξατμιση με 1cat) :wacko:hmmm.gifdizzy2.gif:drinks:

ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΣΟΥ ΠΗΓΕ Η ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΦΙΛΕ ΜΟΥ??ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΠΟΣΟ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΒΡΗΚΕΣ???

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μετροπη στο golfaki μου σε bam 1.8 20vt s3 μοτερ με ολα τα λοιπα!λεω για αλλαγη turbo με αποδοση οση μπορει να αντεξει το μοτερ με ασφαλεια,χωρισ να ανοιξω καπακι(μπιελεσ-πιστονια κτλ),αλλα οσο γινεται να ανοιγει απο χαμηλα οπωσ τωρα. εχω διαβασει οτι το bam αντεχει μεχρι 290-300hp.προσανατολιζομαι για gt2860rs-2871-2876r.η τελευται επιλογη ειναι η καλυτερη για τον προγραμματιστη μου.Ομωσ η garett μου ειπε οτι ειναι λιγο μεγαλη,αρα η 2860rs πεσει καλυτερα! ζητω βοηθεια ποια πιστευτε οτι θα ταιριαζει καλυτερα(spec προγραμ. 440cc μπεκ-70mm εξατμιση με 1cat) :wacko:hmmm.gifdizzy2.gif:whistling:

ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΣΟΥ ΠΗΓΕ Η ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΦΙΛΕ ΜΟΥ??ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΠΟΣΟ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΒΡΗΚΕΣ???

το μοτερ με 6αρικιβωτιο απο ττ εκανε 5500 πριν απο 4χρονια απο τον παπαδοπουλου στην Λ.Αθηνων στο υψοσ των ΤΕΙ!ολα μια χαρα τελεια απλα λεω να αξιοποιησω στο επακρο τισ δυνατοτητεσ του hearts.gif:ninja:rocket.gifsillyhorse1rb5.gif:lol:

Link to comment
Share on other sites

ame='akis_p' date='19 November 2010 - 15:32:40' timestamp='1290173560' post='418815']

το μοτερ με 6αρικιβωτιο απο ττ εκανε 5500 πριν απο 4χρονια απο τον παπαδοπουλου στην Λ.Αθηνων στο υψοσ των ΤΕΙ!ολα μια χαρα τελεια απλα λεω να αξιοποιησω στο επακρο τισ δυνατοτητεσ του hearts.gif:whistling:rocket.gifsillyhorse1rb5.gif:lol:

Πανακριβα το πηρες φιλε... sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.