Jump to content
sculper

Αποφυγή Πρατηρίων

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ.ΕΓΩ ΟΥΤΕ SHELL ΒΑΖΩ,ΟΥΤΕ ΒP.EXΩ ΒΡΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΜΙΑ ΕΤΕΚΑ.ΕΒΑΖΑ ΣΤΟ ΤΡΙΑΡΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΕ.ΟΛΛΑ ΚΑΛΑ.ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.(ΓΙΑ 100 ΟΚΤΑΝΙΑ ). ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ Π.ΡΑΛΛΗ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΚΗΦΙΣΟ.ΣΤΟ ΔΕΞΙ ΣΟΥ ΧΕΡΙ ΣΤΟ ΡΕΥΜΑ ΠΡΟΣ ΑΘΗΝΑ.

Να σαι καλα φιλε μου, απλα ειτε ειμαι εδω Αθηνα που μενω Βορεια, ειτε πανω στην Θεσσαλονικη που σπουδαζω, ειναι δυσκολο να τρεχω Κηφισο για Βενζινη...Θα καιω την μιση στο πηγαινε-ελα... <_<:)

Το θεμα ειναι γενικοτερο πια για εμενα, και οχι ειδικοτερο...Τιθεται δλδ ζητημα για το αν θα συνεχισω να βαζω BP που εμπιστευομουν τυφλα...Κριμα, γιατι ειμαι σιγουρος, οτι το σφαλμα στον Nox οφειλεται αποκελιστικα εκει...

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Εγώ από τότε που βγαίνει η Ultimate βάζω μόνο τέτοια και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Και η κάρτα καυσαερίου βγαίνει μηδενική

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ BP ULTIMATE 100 βάζω μόνο, και από συγκεκριμένο βενζινάδικο . Δεν έχω κανένα πρόβλημα . Χρειάστηκε μόνο 2 φορές να βάλω SHELL και φοβήθηκα μην πάθω καμία ζημιά .

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Χαχαχα! Θυμήθηκα σκηνικό από Ζάκυνθο που ήμουν πριν λίγες μέρες! Έμεινα από βενζίνη στο πουθενά και έβαλα από ένα σκάφος που βρήκα για καλή μου τύχη. Ακόμα στο ναυάγιο της Ζακύνθου θα ήμουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι βάζω μόνο SHELL V-POWER & V-POWER RACING από 5 πρατήρια σε όλη την Ελλάδα που είναι καρατσεκαρισμένα και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω μονο VPower ταιζω το πολο και δεν εχω δει προβλημα μεχρι τωρα.

Για πες ρε Σπύρο για ποια πρατήρια λες.

1) Κλεισθένους 55 στον Γέρακα ΤΗΛ:210/6081979 ΠΟΛΥ ΦΤΗΝΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ 100ΑΡΑ

2) Φορμίωνος 132 Βύρωνας ΤΗΛ: 210/7666506

3) Αλλαγή Μεσσηνίας (πάνω στην Ε.Ο. Τρίπολης Καλαματας, 28 Χλμ. πριν την Καλαμάτα)

ΤΗΛ: 27240/41294

4) Κορινος Πάνω στην Ε.Ο. Κατερίνης - Θεσσαλονίκης (Λίγο πρίν την Κατερίνη)

5) Ζαφειρίου 4 Νέα Σμύρνη ΤΗΛ: 210/9427002

ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΤΗΡΙΑ ΕΙΝΑΙ SHELL

Edited by Σπύρος
Link to comment
Share on other sites

protest.gif οταν βγηκε η ΒΡ 100 τοτε μερικοι αρχισαν τις εξυπναδες

(ποιος εγωωω; Ααααα μονο 100αρα βαζω και δεν εχω κανενα προβλημα)

οταν ομως μετα απο μερικες χιλιαδες αρχισαν οι βλαβες το 99% εκανε μοκο

Τωρα που η ΒΡ βγαζει 2ης γενιας για να μπαλωσει τα χαλια της πρωτης τωρα οι ιδιοι παλι βγαινουν και μας το παιζουν εξυπνοι.

Καθως φαινεται τα παθηματα των αλλων δεν τους εβαλαν μυαλο και επειμενουν χαρην εφε να κανουν πομπωδεις δηλωσεις.

Τιποτα δεν ειναι απολυτο ομως καποια ειναι εμφανη !

fire.gif ΜΑΚΡΙΑ απο AVIN την Λιμνη Ευβοιας,στην SHELL μπαινοντας στην Ιστιαια και Καστελας,σε JET OIL Βασιλικων και Λιμνης

:) ΣΩΣΤΟΙ η SHELL Αυλιδας & Ψαχνων-η ΕΚΟ Ν.Πυργου,Ιστιαιας και Αγ.Ρωσσου

Link to comment
Share on other sites

Εάν αγαπάτε το αμάξι σας ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΣΤΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΠΡΑΤΗΡΙΟ ΣΤΗΝ ΒΑΡΗς ΚΩΡΟΠΙΟΥ ΜΕ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΟς ΚΟΡΩΠΙ ! ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΠΟΤΕ ΑΕΡΑ ! ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΑΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΝΟΜΕΤΡΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΚΑΝΕΙ ΜΠΑΛΟΝΙΑ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΠΑΣ ....

Link to comment
Share on other sites

Εάν αγαπάτε το αμάξι σας ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΣΤΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΠΡΑΤΗΡΙΟ ΣΤΗΝ ΒΑΡΗς ΚΩΡΟΠΙΟΥ ΜΕ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΟς ΚΟΡΩΠΙ ! ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΠΟΤΕ ΑΕΡΑ ! ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΑΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΝΟΜΕΤΡΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΚΑΝΕΙ ΜΠΑΛΟΝΙΑ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΠΑΣ ....

ΧΑΧΑΧΑΧΑ

Έτσι όπως το περιγράφεις την πύλη της κολάσεως μου θυμίζει!

Link to comment
Share on other sites

Εάν αγαπάτε το αμάξι σας ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΣΤΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΠΡΑΤΗΡΙΟ ΣΤΗΝ ΒΑΡΗς ΚΩΡΟΠΙΟΥ ΜΕ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΟς ΚΟΡΩΠΙ ! ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΠΟΤΕ ΑΕΡΑ ! ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΑΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΝΟΜΕΤΡΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΚΑΝΕΙ ΜΠΑΛΟΝΙΑ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΠΑΣ ....

Έχεις απόλυτο δίκιο. Πέρισι ήμουν φαντάραος στην ΣΣΕ και ένα παλικάρι που έβαλε βενζίνη από εκει κόντευε να κατέβει να σπρώξει. Μας έλεγε χαρακτηριστικά αυτο δεν είναι βενζίνη είναι βελούδο. tongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

protest.gif -Τηλεφωνο στο ΥΠ.Ε.Ε πρωην Σ.Δ.Ο.Ε η' κατα τοπους καταγγελια στο αντιστοιχο τμημα.Το λαμογιο δεν προκειται ποτε να μαθει τον καταγγελων αφου γινεται ανωνυμα,το δειγμα θα εξεταστει απο το Χημειο του Κρατους και ομολογουμενως καθυστερημενα μα το τσεκουρι θα ειναι βαρυ.

Τα προστιμα φτανουν και τα 70000 ευρω στην νοθεια καυσιμων.

fire.gif -Οποιος μας προκαλει ζημια με τετοια βρωμοκαυσιμα να φαει τα λεφτα που κλεβει σε σαβανα και φαρμακα μεχρι δεκαρας.

Link to comment
Share on other sites

Παμε μερικα ατομα να το καψουμε?

αυτός όπου γάμος και φασαρία ο κοστόπουλος πρώτος....αφού να φανταστείς ποτέ δεν πάει κάπου που έχει ηρεμία....όλο σε φασαρίες σκάει μύτη

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ξέρετε ποιά είναι τα πρατήρια που είχαν πειραγμένες αντλίες;

Θα το ακούσατε χτες στις ειδήσεις ότι 1 στα 13 αν θυμάμαι καλά έβαζε λιγότερη

βενζίνη από όσο έγραφε ο μετρητής με διάφορα τεχνάσματα..

Λέτε γι'αυτό να καίει τα άντερά του τελευταία το Bora; :D

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το www.bloka.com τα βενζινάδικα που πιάστηκαν με πειραγμένες αντλίες είναι τα

εξής:

(και όπως είναι λογικό από εδώ και στο εξής τα αποφεύγουμε..)

Α/Α Όνομα επιχείρησης Διεύθυνση Προμηθεύτρια Εταιρεία

1 ΠΕΤΡΙΔΗΣ Θ. ΣΠΥΡΙΔΩΝ Λ.ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ 117 DRACOIL

2 ΑΦΟΙ ΠΡΕΣΣΗ Ο.Ε.6ο ΧΛΜ ΕΘΝ. ΑΘ.ΛΑΜΙΑΣ & ΤΡΩΑΔΟΣ Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ BP

3 ΣΩΤ.ΚΡΗΤΙΚΟΣ & ΣΙΑ Ε.Ε. Λ.ΑΘΗΝΩΝ 256 ΧΑΪΔΑΡΙ EUROIL

4 Ο ΕΡΜΗΣ Α.Ε. ΜΕΤΑΦΟΡΩΝ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΕΩΣ ΕΜΠΟΡΙΑΣ & ΠΑΡ.ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ/ Μ.ΑΝΤΥΠΑ 19- 21 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ SHELL

5 Γ.ΒΑΦΕΙΑΔΗΣ -Α.ΝΙΚΟΛΑΟΥ Ο.Ε. Μ.ΑΝΤΥΠΑ 35 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ AVIN

6 ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗ ΚΑΛΙΟΠΗ ΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛ ΓΟΥΝΑΡΗ 141 ΓΛΥΦΑΔΑ EL PETROL

7 ΑΦΟΙ ΣΤΑΣΗ -Ν. ΚΟΥΤΣΟΥΡΕΛΑΚΗΣ ΓΟΥΝΑΡΗ 100 & ΜΥΣΤΡΑ 34 ΑΝΩ ΓΛΥΦΑΔΑ SHELL

8 Α.ΠΑΤΕΛΟΥΔΗΣ-Ι.ΝΕΦΕΡΙΔΗΣ Ο.Ε. Λ.ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ EKO

9 PURE OIL E.Π.Ε. Λ.ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ETEKA

10 AΓΓΕΛΙΚΗ ΠΑΤΡ.ΑΒΑΓΙΑΝΟΥ ΠΕΙΡΑΙΩΣ 66-ΜΟΣΧΑΤΟ BP

11 ΧΡΗΣΤΟΣ Α.ΠΑΝΙΔΗΣ ΡΕΤΣΙΝΑ 51-ΠΕΙΡΑΙΑΣ BP

12 ΚΑΚΚΑΛΗΣ ΑΠ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Λ.ΠΕΝΤΕΛΗΣ 139 ΧΑΛΑΝΔΡΙ JET OIL

13 ΕΛΙΣΑΒΕΤ Α.ΑΝΑΣTAΣIΑΔΟΥ Π.ΡΑΛΛΗ 77 ΑΓ.Ι.ΡΕΝΤΗΣ ETEKA

14 ΓΕΩΡΓΙΟΣ Μ. ΣΠΑΝΟΣ Λ.ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ 473 Ν.ΙΚΟΝΙΟ-ΠΕΡΑΜΑ ETEKA

15 ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΗΜ. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ Λ.ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ 210 ΠΕΡΑΜΑ EKO

16 ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ν.ΓΕΩΡΓΙΟΣ 21οΧΛΜ Λ.ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙ AVIN

17 AΦΟΙ ΝΙΚΟΛΑΟΥ Ο.Ε. Λ.ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 91 ΠΙΚΕΡΜΙ BP

18 ΔΗΜ.-ΜΙΧ.ΛΕΟΝΤΙΔΗΣ & ΣΙΑ Ο.Ε. 17ο ΧΛΜ Λ.ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ ΠΑΛΛΗΝΗ SHELL

19 ΚΩΝ/ΝΟΣ Δ. ΤΣΑΚΑΛΟΣ Π.ΡΑΛΛΗ 139 & Π.ΜΕΛΑ ΝΙΚΑΙΑ BP

20 ΚΑΚΚΑΛΗΣ ΑΠ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Λ.ΠΕΝΤΕΛΗΣ 139 ΧΑΛΑΝΔΡΙ JET OIL

21 Ρ.Φ.ΚΟΝΤΟΣ ΚΥΠΡΟΥ 178 ELIN

22 ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΣ ΙΩΑΝ.ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ Α.ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ 141 ΓΛΥΦΑΔΑ EKO

Πηγή: Flash.gr

Μακριά από αυτούς τους μ@λ@κες!!

Link to comment
Share on other sites

_βλεπω και ΕΚΟ μεσα που ειναι η προτιμηση μου-γαμωτο!

_οσο σκεφτομαι αυτον στην ΕΛΥΝ,θα τον σκισει η εταιρια,ειναι η μονη που δεν ανεχεται νοθειες και ''πατεντες'' στα πρατηρια της.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω νομιζα οτι οι ΕΚΟ στην Αττικη οδο ελεγχονται και δεν παιζει να εχουν κακια βενζινη....

Εβαλα σημερα στην Ελευσινα στο ρευμα προς Μαρκοπουλο και αφου το ειχα σκισει σε ολο το ταξιδι και μου αναψε το check engine και ετσι πηγα συνεργειο οπου φτανοντας και αφου το εσβησα οταν πηγε να το δει ο συμβουλος service το λαμπακι εσβησε οποτε σημαινει ΝΟΘΕΥΜΕΝΗ ΒΕΝΖΙΝΗ knife.gifthumbsdown.gif .

Οποτε μακρια

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί μου ήρθε το εξής e-mail για λαδίες protest.gifrocket.gif πρατηρίων και παραθέτω τα εξής στοιχεία:

ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΡΘΡΟ ΤΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑΣ (11/10/2005)

Ο Υφυπουργός Ανάπτυξης κ. Γιάννης Παπαθανασίου ανακοίνωσε ότι, κλιμάκια

στελεχών της αρμόδιας Διεύθυνσης Μετρολογίας έλεγξαν στο διάστημα από 1η

έως και 30 Σεπτεμβρίου 2005 συνολικά 267 πρατήρια καυσίμων με 1.358 αντλίες,

προκειμένου να διαπιστωθούν τυχόν παράνομες επεμβάσεις στον τρόπο λειτουργίας των αντλιών τους. Από τους ελέγχους διαπιστώθηκε ότι σε 22 από το σύνολο των πρατηρίων που ελέγχθηκαν, εντοπίστηκαν 23 προβληματικές αντλίες, οι οποίες είχαν ρυθμιστεί ώστε να παρέχουν κατά τον εφοδιασμό με καύσιμα μικρότερες ποσότητες από αυτές που αναγράφονται στους μετρητές τους. Η αναντιστοιχία αυτή είχε ως

αποτέλεσμα να πληρώνουν οι καταναλωτές περισσότερη ποσότητα από αυτή που τους είχε πραγματικά παρασχεθεί.

Σε όλους τους παραβάτες επιβλήθηκαν οι προβλεπόμενες από το νόμο κυρώσεις

παραπομπή στο αρμόδιο εισαγγελέα για επιβολή ποινικών κυρώσεων και στις

κατά τόπους νομαρχιακές αυτοδιοικήσεις για την επιβολή διοικητικών ποινών).

Όπως καταλαβαίνετε τα συγκεκριμένα πρατήρια τα μποϋκοτάρουμε. Αυτή είναι

μια δύναμη που έχουμε σαν οδηγοί και καταναλωτές ταυτόχρονα. Προς παραδειγματισμό των πρατηριούχων που μελλοντικά σκέφτονται να "κλεψουν" από τη μέτρηση στην αντλία για περισσότερα κέρδη..

Τα πρατήρια καυσίμων, στα οποία διαπιστώθηκαν παραβάσεις είναι τα εξής:

Α/Α Όνομα επιχείρησης Διεύθυνση

Προμηθεύτρια Εταιρεία

1 ΠΕΤΡΙΔΗΣ Θ. ΣΠΥΡΙΔΩΝ Λ.ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ 117

DRACOIL

2 ΑΦΟΙ ΠΡΕΣΣΗ Ο.Ε. 6ο ΧΛΜ ΕΘΝ. ΑΘ.ΛΑΜΙΑΣ & ΤΡΩΑΔΟΣ Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ BP

3 ΣΩΤ.ΚΡΗΤΙΚΟΣ & ΣΙΑ Ε.Ε. Λ.ΑΘΗΝΩΝ 256 ΧΑΪΔΑΡΙ

EUROIL

4 Ο ΕΡΜΗΣ Α.Ε. ΜΕΤΑΦΟΡΩΝ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΕΩΣ ΕΜΠΟΡΙΑΣ & ΠΑΡ.ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ/

Μ.ΑΝΤΥΠΑ 19- 21 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

SHELL

5 Γ.ΒΑΦΕΙΑΔΗΣ -Α.ΝΙΚΟΛΑΟΥ Ο.Ε. Μ.ΑΝΤΥΠΑ 35 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ AVIN

6 ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗ ΚΑΛΙΟΠΗ ΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛ ΓΟΥΝΑΡΗ 141-143 ΓΛΥΦΑΔΑ

EL PETROL

7 ΑΦΟΙ ΣΤΑΣΗ -Ν. ΚΟΥΤΣΟΥΡΕΛΑΚΗΣ ΓΟΥΝΑΡΗ 100 & ΜΥΣΤΡΑ 34 ΑΝΩ ΓΛΥΦΑΔΑ SHELL

8 Α.ΠΑΤΕΛΟΥΔΗΣ-Ι.ΝΕΦΕΡΙΔΗΣ Ο.Ε. Λ.ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ EKO

9 PURE OIL E.Π.Ε. Λ.ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ETEKA

10 AΓΓΕΛΙΚΗ ΠΑΤΡ.ΑΒΑΓΙΑΝΟΥ ΠΕΙΡΑΙΩΣ 66-ΜΟΣΧΑΤΟ BP

11 ΧΡΗΣΤΟΣ Α.ΠΑΝΙΔΗΣ ΡΕΤΣΙΝΑ 51-ΠΕΙΡΑΙΑΣ BP

12 ΚΑΚΚΑΛΗΣ ΑΠ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Λ.ΠΕΝΤΕΛΗΣ 139 ΧΑΛΑΝΔΡΙ JET OIL

13 ΕΛΙΣΑΒΕΤ Α.ΑΝΑΣTAΣIΑΔΟΥ Π.ΡΑΛΛΗ 77 ΑΓ.Ι.ΡΕΝΤΗΣ ETEKA

14 ΓΕΩΡΓΙΟΣ Μ. ΣΠΑΝΟΣ Λ.ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ 473 Ν.ΙΚΟΝΙΟ-ΠΕΡΑΜΑ

ETEKA

15 ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΗΜ. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ Λ.ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ 210 ΠΕΡΑΜΑ EKO

16 ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ν.ΓΕΩΡΓΙΟΣ 21οΧΛΜ Λ.ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙ AVIN

17 AΦΟΙ ΝΙΚΟΛΑΟΥ Ο.Ε. Λ.ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 91 ΠΙΚΕΡΜΙ BP

18 ΔΗΜ.-ΜΙΧ.ΛΕΟΝΤΙΔΗΣ & ΣΙΑ Ο.Ε. 17ο ΧΛΜ Λ.ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ

ΠΑΛΛΗΝΗ SHELL

19 ΚΩΝ/ΝΟΣ Δ. ΤΣΑΚΑΛΟΣ Π.ΡΑΛΛΗ 139 & Π.ΜΕΛΑ ΝΙΚΑΙΑ BP

20 ΚΑΚΚΑΛΗΣ ΑΠ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Λ.ΠΕΝΤΕΛΗΣ 139 ΧΑΛΑΝΔΡΙ JET OIL

21 Ρ.Φ.ΚΟΝΤΟΣ ΚΥΠΡΟΥ 178 ELIN

22 ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΣ ΙΩΑΝ.ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ Α.ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ 141 ΓΛΥΦΑΔΑ

EKO

Link to comment
Share on other sites

Sorry που άργησα να απαντήσω στα reply σας.

Ναι παιδιά ! Είναι οτι χειρότερο και το χειρότερο πλήν της βενζίνης είναι αυτό με τον αέρα. Εγώ έβαλα αέρα εκείνη τη μέρα και μετά πάτησα φρένα σε ενα φανάρι και δεν σταμάταγε με τίποτα το αμάξι και αναγκάστηκα να κάνω φίδια μεσα στο δρόμο για να σταματήσω.

ΤΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 2 ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ ΝΑΙ ! Κανείς δεν ενδιαφέρθηκε. Την νύχτα βάζει παράνομα βενζίνη. Βλέπεις αμα μείνεις νύζχτα εδω κάτω απο βενζίνη δεν βρισκεις καθόλου ευκολα ανοιχτό πρατήριο. Μπορεί το επόμενο να είναι σε 30 χλμ. Σου βάζει 5 ευρώ 2 λίτρα tongue.gif

Το μόνο που αξίζει σε αυτό το πρατήριο είναι το πλύσιμο στο αμάξι. Η τιμή μέσα εξω στο χέρι είναι 8 ευρώ. Απο κεί και πέρα τπτ. Πραγματικά φίλε Κωστόπουλε αξίζει να του κάνουμε κανα χουνέρι γιατι είναι πολύ μα πάααρα πολύ μπάσταρδος.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατηρώ είναι οτι στα παραπάνω πρατηρια τα περισσότερα είναι νοτιοανατολικά προαστια. Ισως αυτό έχει να κάνει και με τη δειγματοληψία. Αυτό όμως που μου κάνει περισσότερη εντύπωση είναι ότι παρά τα τσουχτερά πρόστημα η νοθεία συνεχίζεται. Μήπως τελικά δεν είναι και τόσο τσουχτερά τα πρόστημα σε σχέση με το κέρδος απο αυτή την ιστορία? 'Η μηπως δεν ευθύνονται και 100% οι πρατηριούχοι γιατί τους τη φέρνουν νοθευμένη?

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή στην BP στην διασταύρωση ερχόμενος απο Κηφησίας για πλατεία Κέννεντι...

Έβαλα κάποια φάση στο Polo και άρχισε να "κροταλίζει"...Δέν ξαναπάτησα ποτέ, και όταν περνάω το βλέπω συνέχεια άδειο.

Σε αντίθεση η ΕΚΟ λίγο πιο πρίν έχει μαμάτο καύσιμο..

P.S.Ότι θυμάμαι χαίρομαι...

Edited by PoloRS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.