Jump to content
Guest technik

Το καλύτερο εξουσιοδοτημένο Vw-audi Αττικής.

???? ????? ?? ???????? ??????????????? VW-AUDI ??????? (????????-service-????????????)  

33 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

ΟΠΩΣ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΛAIO FORUM......

ΠΑΝΩ-ΚΑΤΩ.....ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΚ@Τ@ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ !!! :(  thumbsdown.gif

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ . ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΨΥΦΙΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΣΦΑΓΕΑ? (ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΩΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΜΑΣ. ΟΛΑ ΑΡΠΑ ΚΟΛΑ ΝΑ ΜΠΕΙ Ο ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΑΣΤΟΧΕΙΑ ΥΛΙΚΟΥ ΡΕ ΟΥΣΤ) ΑΥΤΟ ΙΣΧΕΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ.-

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Συμφωνώ και απέχω από το άθλημα από τον πρώτο χρόνο που είχα το αμάξι μου. Έκανα τα service μου έξω και τις εργασίες εγγύησης τις έκανα στον Dealer

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάω στον Ρώρρη στο Νέο Ηράκλειο για το σέρβις που πλησιάζει των 90.000χλμ. Πριν το πήγαινα στο Μπουρμά και με ψιλοκοπανούσε στισ τιμές. Γνωρίζει κανείς κάποιο παιδί εκεί στον οποίο να απευθυνθώ? Υπάρχει κάτι για τα vw club members ?

Αν ξέρει κάποιος κάτι παρακαλώ να με διαφωτήσει !

Ευχαριστώ....

Ζητας τον Νικο Χαιμαλα εκ μερους εμου Κωστοπουλος δηλαδη του λες και για την εκπτωση και τελος.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ αμάξι το πήρα απο το Γρατσία. Ο Γρατσίας δεν κάνει για service ! To πήγαινα στο μπουρμά αλλά μια μέρα ανακάλυψα στην καρεντα στην βουλιαγμένη ενα παλικάρι τον Βασίλη τον Γιαννέλη ο οποίος παιδιά πραγματικά βοήθησε πάρα πολύ και μου άλαξε πολλά πράγματα που είχαν φθαρεί και μου έλυσε προβλήμνατα που κανείς δεν είχε ενδιαφερθεί και κανένας δεν είχε δώσει λύση κυρίως γιατι σίγουρα δεν ήθελαν να φάνε παραπάνω χρόνο με μένα τη στιγμή που το αμάξι ήταν εγγύηση και ήξεραν οτι δεν θα μου πάρουν φράγκο.

Πηγαίντε στην καρέντα στον βασίλη τον Γιαννέλη- Γιαννούλη κάπως έτσι τον λένε και πείτε οτι σας έστειλαν απο το vwclub. Σίγουρα θα σας προσέξει πάρα πολυ το παλικάρι.

Μια τελευταία απορία ... Πρώτο συνεργείο ο Ρώρης ?! ?! ?!? Είναι επιοικ΄ως το χειρότερο vw συνεργείο στον κόσμο και αυτό επιοικώς. Απορώ πως έχει ακόμη την άδεια. Χειρότερος κλέφτης - ψεύτης και ψωνισμένος δεν υπάρχει.

Οταν είχα παει μου έλεγε κατι κουλά . Εμείς είμαστε βελτιωτικός οίκος και δεν φτιάχνουμε look σε αμάξια που δεν έχουμε πουλήσει και service πρώτο θές στα 5.000 χλμ και το κόστος είναι 300κάτι ευρώ κλπ. Οποιος πηγαίνει στο ρώρη είναι μαζόχα 100000% !!!!

Link to comment
Share on other sites

Bασικά άκουσα, πως η Karenta στον Πειραιά έχει τέλεια εξυπηρέτηση! Ισχύει κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

Ε εγω που το πηγα μια φορα μου φερθηκαν ενταξει, το πηγα την ωρα που μου ειπαν και το παρελαβα την ωρα που συμφωνησαμε.

1 χρονο μετα την αγορα με πηραν τηλεφωνο για να το παω για λαδια.... προφανως δεν τους ενδιεφερε ιδιαιτερα το οτι ημουν εγω, απλα για τα λεφτα το εκαναν και επειδη ηξεραν οτι εκλεινα χρονο επειδη το αγορασα απο το δικο τους τμημα πωλησεων (Καρεντα Συγγρου).

Link to comment
Share on other sites

εγώ συνηθίζω να πηγαίνω το αυτοκινητό μου στον Φιλοσίδη απ'όπου

το έχω αγοράσει κίολας και μέχρι στιγμής δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα

πρόβλημα ,ίσα ίσα που κάποιες φορές με έχουν εξυπηρετήσει σε μικροπράγματα

που κανείς άλλος δεν θα έκανε .....βέβαια διακρίνω μια έντονη γραφειοκρατία

στο συστημά τους και κάποιες φορές αρκετή αναμονή αλλά έχω κάνει κάποια

κονέ καλά που δε βρίσκω το λόγο προς το πάρον να το πάω σε κάποιον άλλον.

τώρα εσείς που έχετε καλύτερη άποψη ως άντρες να μας ενημερώνετε για ότι

καλύτερο εντοπίζετε .

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΦΙΛΟΣΙΔΗ ΚΑΙ ΣΤΟ SERVICE ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω το παω στον Τσακουλερη Θηβων και Iερολοχιτων στο γηπεδο του Αιφαλεω που ειναι και κοντα στο σπιτι μου και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος

:thumbsup::thumbsup::thumbsup:

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΦΙΛΟΣΙΔΗ ΚΑΙ ΣΤΟ SERVICE ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ!!!

ΕΤΣΙ ΕΤΣΙ :thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το Polo της γυναίκας μου το πάω στον Τσακουλέρη.

Το Golfακι δεν το έχω πάει ακόμα αλλά πλησιάζω (έχω 13.000χλμ).

Σε κανά μήνα θα έχω συμπληρώσει τα 15.000 (το έχω 9 μήνες).

Ποτέ μέχρι σήμερα δεν έχω πάει σε εξουσιοδοτημένο της Toyota, Renault και Alfa Romeo και να μην είμαι από πάνω. Με αυτούς δεν είχα αντιμετωπίσει πρόβλημα. Ξέρετε κανένα καλό εξουσιοδοτημένο που έχετε κάτσει στο αμάξι ή θα πρέπει να πλακωθώ μαζί τους? :Drocket.gifknife.gif

Σημειωτέον αν δεν είμαι δίπλα δεν κάνω service. Είμαι κολλημένος με αυτό (και με την μπάλα) tongue.gif

Edited by Menios
Link to comment
Share on other sites

για μενα,δεν αξιζει κανένα!!ολοι κοιτουν πως να σου τα αρπάξουν... rocket.gifrocket.gifrocket.gif

αν τους κανεις παραπονα για σε σχεση με εγγυησεις και τετοια στραβωνουν...

χιλιες φορες ενας γνωστος μηχανικος παρα τα εξουσιοδοτημένα.

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν είναι τέλειος.

Τα εξουσιοδοτημένα γνωρίζουν που πονάει το αυτοκίνητο καθώς ενημερώνονται άμεσα από τα εργοστάσια για κατασκευαστικές ατέλειες ή αντοχές υλικών και φροντίζουν να κάνουν τις απαράιτητες αλλαγές.

Την έχω πατήσει από μη εξουσιοδοτημένο συνεργείο καθώς δεν γνώριζε ότι ο τεντωτήρας είχε διάρκεια όσο και ο ιμάντας. Το αποτέλεσμα ήταν να πάρω 16 βαλβίδες στο χέρι (έσπασε ο τεντωτήρας ενώ πήγαινα με 170χλμ/ώρα).

Από την άλλη καλούμαι στα εξουσιοδοτημένα να καλύψω τα υπέρογκα ποσά που δαπανούν για μισθούς, εγκατάσεις κλπ.

Σε εξουσιοδοτημένο πάω όταν είμαι μέσα στη εγγύηση ή για κάποιο σοβαρό service (π.χ. αλλαγή ιμάντα εκκεντροφόρου με όλα τα παρελκόμενα) για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο (μετά το συμβάν που αναφέρω παραπάνω).

Edited by Menios
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΕΝΤΑ ΣΤΗ ΜΗΛΙΑΡΑΚΗ ΣΤΙΣ 3 ΓΕΦΥΡΕΣ.....ΕΠΙΣΗς Ο ΠΑΖΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΚΡΙΒΟΣ ΚΑΙ ΨΙΛΟΑΠ.....ΝΑΣ.ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΑΝ 150 ΕΥΡΑ ΓΙΑ ΤΟ "ΛΙΠΑΝΤΙΚΟ ΣΕΡΒΙΣ", ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΑΛΛΓΗ ΛΑΔΙΩΝ.ΤΑ ΛΑΔΙΑ ΟΜΩΣ ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ 40 ΕΥΡΩ ΤΟ ΠΟΛΥ.ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΡΩΤΗΣΑ ΤΑ 110 ΕΥΡΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ, ΜΟΥΠΑΝ ΟΤΙ ΕΛΕΓΧΟΥΝ ΑΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΤΑ ΦΩΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΓΥΑΛΟΚΑΘΑΡΙΣΤΗΡΕΣ. Ε Ν Ν Ο Ε Ι Τ Α Ι ΠΩΣ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΑ ΕΚΕΙ ΛΑΔΙΑ.ΡΕ ΜΗΝ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΣΕ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΑ.ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΚΛΕΦΤΕΣ.

ΤΟ ΜΟΝΟ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΦΟΒΕΡΟΥΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΤΕΛΕΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΡΕΝΤΑ ΣΤΗ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ.

Εγώ πάντως άλλαξα λάδια στο Passat στα Fit and Go στην Αχαρνών με 32 Έυρω μόνο!!!

Link to comment
Share on other sites

Για όσους θυμούντε απο το παλιό forum εγώ έχω περάσει πάρα πολλά απο την Karenta Πειραιά. Πηγαίνοντας για το service των 22.000km πλήρωσα 580 ευρώ, τα οποία αναγκάστηκα να πληρώσω γιατί με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν "αλλάξαμε αυτά και θα πάει τόσο". Ο πατέρας μου πλήρωσε πριν απο 5 χρόνια 350.000δραχμές για ένα Audi 80 CD Auto, το οποίο αν το δείτε είναι σαν να έχει βγεί σήμερα απο την αντιπροσωπεία και έχει μόλις 120.000km. Παρά το γεγονός οτι έχουμε προσωπική γνωριμία με τον Διευθυντή της Kosmocar αυτό δεν έχει βοηθήσει ποτέ. Θα σας πω οτι στο Golf μου, ξεβίδωσαν το πλαστικό του κιβωτίου ταχυτήτων για να το γρασσάρουν (αν και τώρα ξέρω οτι ΔΕΝ γρασσάρεται γιατί τα μέρη είναι πλαστικά) και δεν βίδωσαν τις βίδες του (της κονσόλας εννοώ) με αποτέλεσμα να τρίζει ολόκληρο, αφήνοντάς με να ψάχνομαι για καιρό). Μια άλλη φορά μου χάλασε η αντλία του πεντάλ φρένων, πήγα, την παρήγγειλαν και παρέλαβα το αυτοκίνητό μου μετά απο 8 ώρες γιατί το ανταλλακτικό ήρθε απο την αποθήκη τους με φορτηγό που είχε μέσα μέχρι τρόφιμα, και στο τέλος η αντλία ήταν χαλασμένη. Κατέληξα σε ηλεκτρολόγο στον Κορυδαλλό ο οποίος μου έβαλε σε 10 λεπτά την παλιά η οποία είχε κολλήσει και του έδωσα 15 ευρώ αν θυμάμαι καλά, μόνο και μόνο για την εξυπηρέτηση.

Εγώ έχω επιλέξει να μείνω μακριά απο οποιαδήποτε αντιπροσωπεία γιατί πλέον γνωρίζω τι γίνεται, έχω βρεί έναν τίμιο μάστορα με πολλές άκρες και γνώσεις στην Αμφιάλη, και πληρώνω το πολύ 150 ευρώ για γενικό service. Δεν έχω κανένα πρόβλημα (μηχανολογικά), ο μηχανικός ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ με την περιουσία μου, την οποία όπως και οι περισσότεροι απο εμάς ίδρωσα για να πληρώσω. Τώρα που θα το αλλάξω ελπίζω να γλιτώσω απο την κοροϊδία και λυπάμαι που οι άνθρωποι αυτοί με έκαναν να απομακρυνθώ δυστυχώς απο την αγαπημένη μου μάρκα, καθώς το Golf για μένα ήταν όνειρο ζωής. Όμως δεν πρόκειται να συμφιλιωθώ ποτέ με την ιδέα του να έχω ένα αυτοκίνητο του 2001 το οποίο με 64.000km τρίζει παντού, γέρνει παντού και μόνο η μηχανή του δουλεύει σωστά, αν εξαιρέσουμε τα συνεχόμενα πυράκια. Μην ξεχνάτε οτι υπάρχουν άνθρωποι, οι οποίοι δεν θέλουν να βελτιώνουν τα αυτοκίνητά τους. Ένας απο αυτούς είμαι κι εγώ, προτιμώ το 'μαμά' και απλά δεν ανέχομαι να έχω ένα αυτοκίνητο των 20.000 ευρώ το οποίο κάνει σαν κουδουνίστρα και τα πλαστικά του είναι υπερβολικά φθαρμένα στα πρώτα 5 χρόνια. Αν φταίει το εργοστάσιο ή τα service πλέον δεν με αφορά, γι'αυτό και θα κάνω ό,τι περνά απο το χέρι μου για να τους κάνω να πάψουν να αποκαλούν και να θεωρούν τουλάχιστον εμένα κορόιδο.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα έγινα κι εγώ κάτοχος ενός Golf. Μένω Μαρούσι και παλιά είχα ένα Α4. Στην αρχή το πήγαινα Παζαρόπουλο ο οποίος αποδείχτηκε αναξιόπιστος τουλάχιστον (μου έχασε και το service book). Μετά το πήγαινα στο Χαλάνδρι στο Χωριανόπουλο και ήμουνα αρκετά ευχαριστημένος.

Το καινούριο λέω να το πηγαίνω στο Ραπτόπουλο στην Ερυθραία. Ένας γνωστός μου πήγαινε το δικό του αρχικά στο Ρώρρη και τον χρεώνανε κάτι τρελά ποσά επειδή του το κρατούσανε επίτηδες, όπως μου είπε, πολλές μέρες στο συνεργείο.

Και μια ερώτηση: εφόσον πάω για αλλαγή λαδιών σε μη εξουσιοδοτημένο, με εγγύηση τι παίζει?

Το βρίσκω κλεψιά να δίνω 150 μόνο για λάδι, τη στιγμή που μπορώ να αγοράσω ότι λάδι θέλω εγώ με 50 euros...

Link to comment
Share on other sites

Οι πληροφοριες λενε οτι ετοιμαζεται νεος Παζαροπουλος στο γνωστο "Δαχτυλιδι" της Κηφησιας. Κοντα στα Αηδονακια.

Link to comment
Share on other sites

Το βρίσκω κλεψιά να δίνω 150 μόνο για λάδι

μήπως κάνεις κάποιο λάθος, είπαμε ότι χρεώνουν πιο πολύ αλλά όχι και 150 ευρώ, τι είναι χρυσάφι?

Link to comment
Share on other sites

μήπως κάνεις κάποιο λάθος, είπαμε ότι χρεώνουν πιο πολύ αλλά όχι και 150 ευρώ, τι είναι χρυσάφι?

Αν κρίνω από ένα Α4 που είχα κάπου εκεί χρεώνανε...

Τώρα για το Golf θα δείξει... Πιστεύω πάνω κάτω ίδιες τιμές θα είναι. thumbsdown.gif

Link to comment
Share on other sites

Και μια ερώτηση: εφόσον πάω για αλλαγή λαδιών σε μη εξουσιοδοτημένο, με εγγύηση τι παίζει?

Το βρίσκω κλεψιά να δίνω 150 μόνο για λάδι, τη στιγμή που μπορώ να αγοράσω ότι λάδι θέλω εγώ με 50 euros...

Ξερει καποιος με την εγγυηση τι γινεται ? Ή να ρωτησουμε στη νομικη προστασια της ασφαλειας ? Δεν θελω να μου βαλουν fucks 5-40 sto gtaki mou (Ρώρης). Παιζει να τους παω εγω τα λαδια αραγε ? Ξερει κανεις εξουσιοδωτημενο να βαζει BP or MOBIL 1 ?

Link to comment
Share on other sites

Και μια ερώτηση: εφόσον πάω για αλλαγή λαδιών σε μη εξουσιοδοτημένο, με εγγύηση τι παίζει?

Το βρίσκω κλεψιά να δίνω 150 μόνο για λάδι, τη στιγμή που μπορώ να αγοράσω ότι λάδι θέλω εγώ με 50 euros...

Ξερει καποιος με την εγγυηση τι γινεται ? Ή να ρωτησουμε στη νομικη προστασια της ασφαλειας ? Δεν θελω να μου βαλουν fucks 5-40 sto gtaki mou (Ρώρης). Παιζει να τους παω εγω τα λαδια αραγε ? Ξερει κανεις εξουσιοδωτημενο να βαζει BP or MOBIL 1 ?

Μπορείς να τους πας δικό σου λάδι αλλά θα πρέπει να πληροί ορισμένες προδιαγραφές (ανάλογα με το μοντέλο). Πχ τώρα έχει βγει η προδιαγραφή 507.00, πιο παλιά υπήρχε η 504.00 κοκ. Οπότε μπορείς να τους πας λάδι που να έχει αυτή την προδιαγραφή και δε θα έχεις πρόβλημα. Εγώ που κοίταζα σήμερα, τόσο το Castrol όσο και ένα της Valvoline γράφανε 507.00 και 504.00.

Και από το συνεργείο που ρώτησα μου είπανε το service πάει κάπου 140¤ και άμα φέρω εγώ τα λάδια γλιτώνω 80¤. Στο λέω να το δεις αναλογικά πως πάει περίπου.

Όσον αφορά στην εγγύηση, μπορείς να βάλεις ότι λάδι θες εσύ, αλλά τότε δε θα σου σφραγίσουν το βιβλιαράκι μάλλον. Ένας φίλος μου είπε ότι άμα πάθει κάτι το αμάξι και αποδειχτεί νομικά ότι δεν έφταιγε το λάδι για αυτή τη ζημιά, τότε είναι υποχρεωμένοι να τηρήσουν την εγγύηση. Τρέχα γύρευε βασικά...

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα το πήγα για το πρώτο το μικρό service στο Φιλοσίδη. 106¤ για λάδια, φίλτρο & εργασία. Ακριβά μεν αλλά: 1ον ήμουνα μπροστά κατά τη διάρκεια του service όπως και όλοι οι υπόλοιποι πελάτες. 2ον: πήγαμε μαζί βόλτα το κάρο για να το δει και ο αρχιμηχανικός. 3ον:διάρκεια service από τις 9:40 εώς τις 11:50. Τα κοιτάνε όλα τα παιδιά δεν αλλάζουν λάδια και το παίρνεις. +1 στο Φιλοσίδη και από εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.