Jump to content
kchristus

Golf 5&6 - Service (Ανταλλακτικά - Αναλώσιμα - Part Numbers)

Recommended Posts

εξαρτατε τι θα αλλαξεις.

παντως εχω ολα τα πραγματα σε γνησια

μπορεις να τα πας και να στα βαλουν στην αντιπρωσοπια

η σε εξωτερικο συνεργιο και να σου σφραγισει το βιβλιαρακι της εγγυησης.

αμα θες παρε ενα τηλ το πρωι στον σαββελο για τιμες

210 2919108

ελπιζω να σε καληψα

Link to comment
Share on other sites

Εγω στα 15.000 km ειχα πληρωσει 230€.Τωρα στα 30.000 km βαλε 100€ παραπανω.Φυσικα εξαρταται και το συνεργειο που το πηγαινεις!

Ρε παιδιά Χριστός κ Παναγιά....!!!

230 για λάδια???? B):blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink:

1 βαρέλι λάδι παίρνει το δικό σου??

Εμένα ο κολλητός μου στην SEAT που πήγε το ibiza για αλλαγή του πήραν 85e

Ρε mike ποιος σου πήρε 96e? pm me αν δε θες να κάνεις διαφήμηση...

Edited by alestr0s
Link to comment
Share on other sites

Ειδατε...? Αν σας βολευει κανετε μια βολτιτσα καπου κοντα επαρχια, πχ Κορινθο αν ειστε αθηνα, δεν ξερω, λεω τωρα, και το κανετε εκει...Σιγα μην δινω τα κερατα μου για το ιδιο πραγμα...Εννοειται λαδια παιρνω εγω, και οχι τα δικα τους...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,δεν χρειαζεται να πηγαινουμε -υποχρεωτικα- στις αντιπροσωπειες...

Βρειτε ενα καλο εξουσιοδοτημενο, που και καλη δουλεια πιστευω κανουνε,

αλλα και σιγουρα ειναι φθηνοτερα!

Link to comment
Share on other sites

230 στο λιπαντικο σερβις...μαλιστα....ας μην σου πω καλυτερα ποσο πληρωσα εγω και σε ψαχνουμε απο κανα καρδιακο.....

96 καλα ειναι...?

Εγω στα 7.500 km ειχα πληρωσει 90€ και στα 15.000 km 230€.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγη περισσότερων αναλώσιμων και κατεπέκταση ΕΡΓΑΤΙΚΑ ΧΕΡΙΑ! οι αντιπροσωπείες απο κει βγαζουν τα χονδρα! αλλα δεν θα τους περασει.οταν τελειωσει η εγγυηση εχω γινει λουης!

Link to comment
Share on other sites

To βιβλιαράκι λέει νομίζω αλλαγή υγρών φρένων κάθε 2 χρόνια. Πόσο πάει το μαλί γιαυτό?

50 εύρα και τα προσθέτεις στα 330 που σου έγραψαν τα παιδιά παραπάνω....

εμενα τουλάχιστον τόσα μου είχαν πει όταν το έκανα πρόσφατα....τώρα που τελειωσε η εγγύηση...θα κάνουν χρονια να με ξαναδούν...

Link to comment
Share on other sites

50 εύρα και τα προσθέτεις στα 330 που σου έγραψαν τα παιδιά παραπάνω....

εμενα τουλάχιστον τόσα μου είχαν πει όταν το έκανα πρόσφατα....τώρα που τελειωσε η εγγύηση...θα κάνουν χρονια να με ξαναδούν...

Έχει και αλλαγή στα υγρά φρένων πάνω στη διετία;;;

ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΕΙ!

Έχει και αλλαγή στα υγρά φρένων πάνω στη διετία;;;

ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΕΙ!

Τεσπα... Μπορεί κάποιος που ξέρει καλά να μας πει αναλυτικά τι περιλαμβάνει το service των 2 ετών ή 30.000 km (εμένα σχεδόν συνέπεσαν και τα δυό και πρέπει να το πάω όπου να 'ναι...)???

Μην μου ξεχάσουν τίποτα και ψάχνομαι μετά γιατί δεν σταματάει το αυτοκίνητο!

Link to comment
Share on other sites

Eπειδή ακούω διάφορα.Ήμουν από αυτούς που μισούσα την KARENTA,για αυτό και δεν πήρα το αμάξι μου από εκεί.Αλλά σιγά σιγά αλλάζω γνώμη!!! service 15.000 εγώ έδωσα 147 ευρό σε άλλη αντιπροσωπεία και φίλος μου στην Karenta 128.50!!! Αλλάζω τακάκια στα 20.000χιλ. πάω στην άλλη αντιπροσωπεία και μου λένε 168 ευρό δεν το αφήνω.Επείδή η karenta είναι κοντά στην δουλεία μου το πάω εκεί με την λογική ότι το πολύ να μου πάρουν ένα 10 ευρο παραπάνω αλλά με βολεύει καλύτερα.πάω το μεσιμέρι να το πάρω και μου ζητάνε 116 ευρό!!!!! Χτές το πήγα σε άλλη αντιπροσωπεία γιατί έκανε ένα θόρυθο η αριστερή δισκόπλακα και μου είπαν αλλάγη δισκόπλακες 130 ευρό η μία!!!!!!! και εννοείται ξανά τακάκια!!!! δηλαδή καμιά 400 λέω εγώ! σήμερα το πήγα σε έναν φίλο φρενά και μου είπε ότι το αμάξι δεν έχει τίποτα απλά το τακάκι ήταν πολύ σκληρό και δεν έχει φαγωθεί καλά στην γωνία και θέλει τρίψημο!(έχω κάνει είδη άλλα 7.500 χιλ.με τα καινούργια απάνω!).Για να πω την αλήθεια παραξενεύτηκα.Λέω να το πάω στην Karenta να δω τι θα μου πούνε!Μόλις γύρισα με ένα τρελό χαμόγελο καθώς μου είπαν τα ίδια ακριβώς πράγματα με τον φίλο μου! μου το έφτιαξαν και όλα ο.κ.

Παιδιά θέλει πολύ ψάξιμο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Eπειδή ακούω διάφορα.Ήμουν από αυτούς που μισούσα την KARENTA,για αυτό και δεν πήρα το αμάξι μου από εκεί.Αλλά σιγά σιγά αλλάζω γνώμη!!! service 15.000 εγώ έδωσα 147 ευρό σε άλλη αντιπροσωπεία και φίλος μου στην Karenta 128.50!!! Αλλάζω τακάκια στα 20.000χιλ. πάω στην άλλη αντιπροσωπεία και μου λένε 168 ευρό δεν το αφήνω.Επείδή η karenta είναι κοντά στην δουλεία μου το πάω εκεί με την λογική ότι το πολύ να μου πάρουν ένα 10 ευρο παραπάνω αλλά με βολεύει καλύτερα.πάω το μεσιμέρι να το πάρω και μου ζητάνε 116 ευρό!!!!! Χτές το πήγα σε άλλη αντιπροσωπεία γιατί έκανε ένα θόρυθο η αριστερή δισκόπλακα και μου είπαν αλλάγη δισκόπλακες 130 ευρό η μία!!!!!!! και εννοείται ξανά τακάκια!!!! δηλαδή καμιά 400 λέω εγώ! σήμερα το πήγα σε έναν φίλο φρενά και μου είπε ότι το αμάξι δεν έχει τίποτα απλά το τακάκι ήταν πολύ σκληρό και δεν έχει φαγωθεί καλά στην γωνία και θέλει τρίψημο!(έχω κάνει είδη άλλα 7.500 χιλ.με τα καινούργια απάνω!).Για να πω την αλήθεια παραξενεύτηκα.Λέω να το πάω στην Karenta να δω τι θα μου πούνε!Μόλις γύρισα με ένα τρελό χαμόγελο καθώς μου είπαν τα ίδια ακριβώς πράγματα με τον φίλο μου! μου το έφτιαξαν και όλα ο.κ.

Παιδιά θέλει πολύ ψάξιμο!!!!!

Την πρώτη φορά που άλλαξες τακάκια ήθελαν άλλαγμα ή το έκανες προληπτικά; Τα είδες εσύ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.