Jump to content
mihalis19

για δειτε μια καλη βελτιωση

Recommended Posts

γεια σας παιδια.οσοι εχετε ενα ομορφο scirocco δειτε τι μπορειτε να κανετε.

1) http://www.cargate.gr/_Periex/Products.asp?PRODUCT_ID=53

2) http://www.cargate.gr/_Periex/Products.asp?PRODUCT_ID=51 ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΑΛΟΓΑΑΑΑΑ

Edited by mihalis19
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.οσοι εχετε ενα ομορφο scirocco δειτε τι μπορειτε να κανετε. http://www.cargate.gr/_Periex/Products.asp?PRODUCT_ID=53 http://www.cargate.gr/_Periex/Products.asp?PRODUCT_ID=51 ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΑΛΟΓΑΑΑΑΑ

τρομακτική τι να σου πω.... ειδικα η δυναμομετρηση τα αποδυκνυει ολα! Αμα την πειραξω λιγο με το MS paint μπορω να το κανω να βγαζει και πανω απο 300...

Link to comment
Share on other sites

τι λες να ειναι ψευτικο?δεν νομιζω.οι ανθρωοποι οπως βγαζουν τοσα αλογα για το μοτερ των golf ετσι βγαζουν και σε αυτο. ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ 2,0lt δεν ειναι κανα 1,4

Link to comment
Share on other sites

τι λες να ειναι ψευτικο?δεν νομιζω.οι ανθρωοποι οπως βγαζουν τοσα αλογα για το μοτερ των golf ετσι βγαζουν και σε αυτο. ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ 2,0lt δεν ειναι κανα 1,4

Χανεις λάδια η κατι? Το 2,0 στην συγκεκριμενη πρωτη σελιδα που το ειδες?

rocco-revo.jpg

Βαζω το link μπας και ξεστραβωθεις...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν πατησετε το λινκ αρκετες φορες μια εμφανιζει το 2lt και μια το 1.4 σαν διαφημηση...Οποτε το παιδι δν φταιει!Δοκιμαστε το να δειτε!Εμενα μου βγαζει μια το ενα μια το αλλο!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ρε μαγκες... απο τα 160 το 1.4 με προγραμμα παει 245 στροφαλο...? Ο τρελος ειδε τον μεθυσμενο και παραμερισε.... Λοιπον θα σας πω ενα ανεκδοτο για βελτιωτες...

Μπαινει ενας με sciroco 1.4 μεσα στον βελτιωτη και του λεει

Το βλεπεις αυτο? Θελω να μου το κανει 640 αλογα, τετρακινητο, αναρτηση σαυρα, και να δουλευει μπιστολι, δεν σπαει δεν χαλαει. Ποτε να ερθω να το παρω...?

Κανονικα εδω λεει ο μαστορας ελα σε μιση ωριτσα

και του απανταει ο τυπος δεν κοβεις τις μ@λ@κιες...

και λεει ο μαστορας εγω τις αρχισα???

Ελα μου ντε που στο Ελλαντα ο μαστορας λεει ελα την αλλη βδομαδα και ο λογαριασμος ειναι 32000 χιλιαρικα... Θα στο κανω εγω αεροπλανο... Θα πατας ferrariko στα φαναρια για πλακα. Καλα να παθουμε τετοια γιδια που ειμαστε. Παω να πιω... αι σιχτιρ..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν πατησετε το λινκ αρκετες φορες μια εμφανιζει το 2lt και μια το 1.4 σαν διαφημηση...Οποτε το παιδι δν φταιει!Δοκιμαστε το να δειτε!Εμενα μου βγαζει μια το ενα μια το αλλο!

Βασικά νιώστε όλοι σας! ΕΙΝΑΙ ΔΥΟ ΛΙΝΚ... ΕΛΕΟΣ B)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά νιώστε όλοι σας! ΕΙΝΑΙ ΔΥΟ ΛΙΝΚ... ΕΛΕΟΣ B)

Bασικα εχεις δικιο....Καμενοι ολοι μας!Απλα τα εχει βαλει κολλητα και δν φαινετε οτι ειναι 2 λινκ.... :angry2: :angry2:

Link to comment
Share on other sites

1) capamaru φαε μια χαλαροπιτα δες οτι ειναι 2 λινκ και προσοχη με τους χαρακτηρισμους

2) ouzopower πας καλα?και γενικα ολοι σας πατε καλα?ΧΩΡΑΝΕ σε αυτο το θεμα δυσπιστιες?οπως το tsi 140 και το gt 170 πανε στα 200++ αλογα ετσι παει και το scirocco εκει που παει.Ελεος θα αρχισουμε παλι τα ιδια οχι τα βγαζει οχι δεν τα βγαζει οπως με το golf 5?αν θελετε δειτε και στην ενοτητα golf κινητηρας ενα ακομα θεμα που εκανα με το golf 6 gti ποσο το πανε.

Link to comment
Share on other sites

Ένας εκδοτικός οίκος μου έστειλε mail, για να παρουσιάσω ένα scirocco 160 hp . με μόνο πρόγραμμα , όχι μόνο εγώ αλλά και άλλοι δυο βελτιωτές . skn , revo , mtm . τα αυτοκίνητα έπρεπε να φοράνε μόνο πρόγραμμα. τελικά το άρθρο δεν θα δημοσιευθεί λόγο ότι ένα από τα τρία φόραγε και αλλά εξαρτήματα ??

Στο ζουμί .. το δυναμόμετρο έδηξε ότι εάν βάλεις ένα πρόγραμμα δεν ξεπερνάς με τίποτα τα 192 άλογα ... και με πουστιές 198 ( παγωμένο νερό στο intercooler , wd 40 στα ελαστικά, να το ξεκινήσεις κρύο κτλ ) . η ροπή με το ζόρι να φτάσει 312 nm 145 kw . και στα δυο προγράμματα που δεν φορούσαν τίποτα εκτός πρόγραμμα.

Ο έξυπνος ήταν αισθητά πιο αργός στην Τετάρτη ταχύτητα με φορτίο 2400 rpm μέχρι 4300rpm. Μετά η διάφορα εκτοξεύτηκε 218hp και ροπή 340 .. 8 % επάνω σε φάσμα στροφών 4300- 5640 , μετά για το λίγο που μένει έπεσε γιατί άδειαζε λόγω μεγάλου διαμέτρου dawn pipe + καταλύτης...

Στο δρόμο από Δευτέρες οι προγραμματισμένοι ήταν το ίδιο ... ο έξυπνος έχανε μισό αμάξι μέχρι και την Τετάρτη 5.200 , μετά έφευγε 1 εμπρός.

Το safe moude , έκανε την εμφάνιση του ... ο λόγος ήτανε λάθος η τοποθέτηση του λ .. όσο πιο μπροστά ξεγελάς εύκολα την τιμή και δείχνει ότι καεί λιγότερο & ξεγελάς και τιμές τις κρούσεις αερίων ... (εδώ παίζει γνώμη του εξάτμισα το άκουσα και αυτό) .. όταν είναι κονσέρβα βαλε ότι εξάτμιση θες .. εάν είναι ολοκληρωμένο δεδομένο θα έχεις πρόβλημα χωρίς να φταιει ο revo, mtm ,skn κτλ .

Γράφω κάτι που μου έχει συμβεί γιατί δεν μπορώ να διαβάζω post που λενε ότι golf 5 tsi 230 hp με μαμά turbo . και scirocco 219 bhp μόνο με πρόγραμμα .

Link to comment
Share on other sites

1) capamaru φαε μια χαλαροπιτα δες οτι ειναι 2 λινκ και προσοχη με τους χαρακτηρισμους

2) ouzopower πας καλα?και γενικα ολοι σας πατε καλα?ΧΩΡΑΝΕ σε αυτο το θεμα δυσπιστιες?οπως το tsi 140 και το gt 170 πανε στα 200++ αλογα ετσι παει και το scirocco εκει που παει.Ελεος θα αρχισουμε παλι τα ιδια οχι τα βγαζει οχι δεν τα βγαζει οπως με το golf 5?αν θελετε δειτε και στην ενοτητα golf κινητηρας ενα ακομα θεμα που εκανα με το golf 6 gti ποσο το πανε.

Ελα Casba η Del mar κανενα απογευμα να φαμε την χαλαροπιτα μαζι χαχαχαχα. Ναι φυσικα οτι γραφει η διαφημιση ειναι πραγματικοτητα...

Link to comment
Share on other sites

Ελα Casba η Del mar κανενα απογευμα να φαμε την χαλαροπιτα μαζι χαχαχαχα. Ναι φυσικα οτι γραφει η διαφημιση ειναι πραγματικοτητα...

xaxa που ξερεις kazba del mar?εχεις σπιτι?χαχχα

Link to comment
Share on other sites

Ένας εκδοτικός οίκος μου έστειλε mail, για να παρουσιάσω ένα scirocco 160 hp . με μόνο πρόγραμμα , όχι μόνο εγώ αλλά και άλλοι δυο βελτιωτές . skn , revo , mtm . τα αυτοκίνητα έπρεπε να φοράνε μόνο πρόγραμμα. τελικά το άρθρο δεν θα δημοσιευθεί λόγο ότι ένα από τα τρία φόραγε και αλλά εξαρτήματα ??

Δεν ξερω απο που αντλεις τις παραπανω πληροφοριες, αλλα ουδεποτε η revo (CARGATE) πηρε μερος σε τετοια διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

xaxa που ξερεις kazba del mar?εχεις σπιτι?χαχχα

Εχει σπιτι η κοπελα μου. Αμα θες κανονιζουμε κανενα καφεδακι να τα πουμε απο κοντα ;). Ειδικα Casba ειναι να φας ενα σκασμο χαλαροπιτες tongue.gif.

Link to comment
Share on other sites

Παω και εγω Πορτο ραφτη συνεχεια γτ εχω εξοχικο Λουτσα...Προτιμω το Cafe Del Mar ή Kalua!

Αντε να κανονιστουμε για κανενα καφε ολοι μαζι αλλα θα παμε CASBA. Το αγαπημενο μου tongue.gif.

Link to comment
Share on other sites

Αντε να κανονιστουμε για κανενα καφε ολοι μαζι αλλα θα παμε CASBA. Το αγαπημενο μου tongue.gif.

το χαλαροπιτες το λες λογω και καλα χαλαρωνεις η κανεις πλακα για τα πιο πανω?αν ισχυει το πρωτο οντος ειναι κορυφη το kazba.ειναι το στεκι μου συνεχεια εκει ειμαι οποτε βγαινω

Link to comment
Share on other sites

Αντε να κανονιστουμε για κανενα καφε ολοι μαζι αλλα θα παμε CASBA. Το αγαπημενο μου tongue.gif.

hahahaha και ερωτοσπηλια για μπανιο...Κριμα που επεσε ομως και πλεον ειναι μια μαζα απο βραχια! ;):lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω απο που αντλεις τις παραπανω πληροφοριες, αλλα ουδεποτε η revo (CARGATE) πηρε μερος σε τετοια διαδικασια.

Σίγουρα για να είναι κάτι επίσημο , θα πρέπει να υπάρχει δελτίο τύπου από προηγούμενο τεύχος . κάτι που δεν γίνετε ποτέ ,, ευνόητος λόγος το γιατί

Εμένα με ενημερώσανε και έστειλα τον άνθρωπο με το αυτοκίνητο του στο δυναμόμετρο του περιοδικού , είδα την δυναμομέτριση , και το θέμα τελείωσε εκεί.

Τώρα εάν οι κύριοι που είχαν τα συγκεκριμένα αυτοκίνητα ήταν από τους αντίστοιχους οίκους αυτό δεν το ξέρω.. επίσης δεν γνώριζα εάν σας καλέσανε εσάς η βάλανε κάποιο δικό τους αυτοκίνητο ?? , η να φόραγε revo , και να μην σας ενημερώσανε , ότι θα γίνει κάτι τέτοιο

Ο κύριος με το scirooco, μου είπε την διάφορα στον δρόμο που είδε, και ακριβώς την ίδια γνώμη είχαν και οι αριθμοί... με διαφορετικές τιμές , εγώ σαν Νίκος είμαι ευχαριστημένος σαν βελτίωση .. και εάν αναλογιστεί κανείς ότι από 160 – 190 hp

Με κόστος της αγοράς .. καλά είναι

Όσο για το συγκεκριμένο περιοδικό έχει γράψει αρκετά λάθει και ως προς την skn , και revo ?? εάν θέλετε να σας πω τα σε pm .

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα για να είναι κάτι επίσημο , θα πρέπει να υπάρχει δελτίο τύπου από προηγούμενο τεύχος . κάτι που δεν γίνετε ποτέ ,, ευνόητος λόγος το γιατί

Εμένα με ενημερώσανε και έστειλα τον άνθρωπο με το αυτοκίνητο του στο δυναμόμετρο του περιοδικού , είδα την δυναμομέτριση , και το θέμα τελείωσε εκεί.

Τώρα εάν οι κύριοι που είχαν τα συγκεκριμένα αυτοκίνητα ήταν από τους αντίστοιχους οίκους αυτό δεν το ξέρω.. επίσης δεν γνώριζα εάν σας καλέσανε εσάς η βάλανε κάποιο δικό τους αυτοκίνητο ?? , η να φόραγε revo , και να μην σας ενημερώσανε , ότι θα γίνει κάτι τέτοιο

Ο κύριος με το scirooco, μου είπε την διάφορα στον δρόμο που είδε, και ακριβώς την ίδια γνώμη είχαν και οι αριθμοί... με διαφορετικές τιμές , εγώ σαν Νίκος είμαι ευχαριστημένος σαν βελτίωση .. και εάν αναλογιστεί κανείς ότι από 160 – 190 hp

Μας έγινε κι εμας ανάλογη πρόταση για συμμετοχή σε ένα αντίστοιχο τεστ, αλλα -απ'οσο γνωριζω- ουδεποτε υλοποιηθηκε.

Επισης μου φαινεται απιθανο να ελαβε μερος αυτοκινητο της revo σε τετοια διαδικασια, χωρις να εχουμε ενημερωθει.

Οχι πως θα αλλαζε κατι ως προς την ολη διαδικασια απο μερους μας, αλλα μας ειχαν πει πως εαν και εφ'οσον γινει κατι τετοιο, θα μας ειδοποιουσαν ωστε να ειμαστε παρων.

Όσο για το συγκεκριμένο περιοδικό έχει γράψει αρκετά λάθει και ως προς την skn , και revo ?? εάν θέλετε να σας πω τα σε pm .

Τα γνωριζω πολυ καλα, αλλα δυστυχως ετσι ειναι τα περιοδικα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.