Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Ετσι ακριβώς ειναι το λαδι με προδιαγραφες vw504/507 (5w30) ειναι για Longlife διαστηματα σερβις (30.000χμ) ενω το vw502/505(5w40) για σταθερα διαστήματα καθε 15.000χμ!
Αλλα κανενας δεν κρατάει τοσο τα λαδια ουτε 15 ουτε 30k . Οποτε εφοσον το vw504 εχει ανωτερες προδιαγραφες βαζεις αυτο και ας το αλλαζεις συχνοτερα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αν έως τώρα εβαζα 5w-40, μπορώ να το γυρίσω σε 5w-30 στην επόμενη αλλαγή ή θα μου το κάψει; Σημειωτέον αλλαγές καθε 12-13k ή έτος και δεν μου καίει καθόλου λάδι (δεν εχω συμπληρώσει ποτέ), κινητήρας 1.2 tsi cbzb 105 ps.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδια.ξερω οτι βρισκομαι σε λαθος θεμα αλλα δεν υπαρχει το θεμα που θελω.λοιπων η ερωτηση!ακουσε κανενας τιποτα για το polo gti 2015 20vt με 190hp?τημες ποτε ερχετε ελλαδα η τιποτα αλλο σχετικα με το polo?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ειχα προσεξει αυτο για το μοτερ του!καμια αλλη πληροφορια ξερουμε;;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν και "ξεθάβω" λίγο παλιό θέμα... Υπάρχει κάποιος που να έχει τοποθετήσει υγραέριο στο GTI του?
Και αν ναι..τι έχετε βάλει? έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

On 12/2/2017 at 10:50 ΠΜ, nikolakis said:

Αν και "ξεθάβω" λίγο παλιό θέμα... Υπάρχει κάποιος που να έχει τοποθετήσει υγραέριο στο GTI του?
Και αν ναι..τι έχετε βάλει? έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

παιδια up για το θεμα, εχει βαλει κανεις απο εδω μεσα σε polo gti 6r CAVE υγραεριο?

και αν ναι , τι εταιριας και ποσο πηγε?

μεχρι στιγμης εχω ρωτησει για υγρου ψεκασμου vialle με κοστος 2700 και αεριου ψεκασμου της lovato με κοστος γυρο στα 1500.

 το σκεφτομαι σοβαρα γιατι εχω δει σε πολλα tsi υγραεριο  (βεβαια σε αλλο τυπο κινητηρα) και δουλευει ρολοι. 

ειδικα σε octavia με τα 193 αλογα  συγγενη που εχει γραψει 360.000χλμ , τα μισα και παραπανω με αεριο , δεν του εχει βγαλει κατι. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.