Jump to content
poen

New Ibiza Cupra

Recommended Posts

παιδια το σκευτομαι πολυ σοβαρα. πραγματικα.

αν ειχα ολο το ποσο θα το επερνα ισως αυριο.

ευτυχως μου λοιπουν καπου στα 4000 ευρα για να το παρω οπως θελω αν υπολογισω πως θα φυγει το δικο μου κανα 14αρι. (πολλα λεω ε?)

Link to comment
Share on other sites

παιδια το σκευτομαι πολυ σοβαρα. πραγματικα.

αν ειχα ολο το ποσο θα το επερνα ισως αυριο.

ευτυχως μου λοιπουν καπου στα 4000 ευρα για να το παρω οπως θελω αν υπολογισω πως θα φυγει το δικο μου κανα 14αρι. (πολλα λεω ε?)

πολλα λες οντως.... αλλα το cupra γαζωνει το ατιμο.

Link to comment
Share on other sites

κλαιω. 8)

χαχαχα οχι οκ ισως ειναι καλυτερα που δεν με βλεπω να το τσιμπαω.

δεν θα μπλεξω με Ν75 σκαστρες και τε λοιπα.

ειναι σκυλι το 122αρακι ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

Πανο επειδη βλεπω οτι τα βαριεσαι γρηγορα τα αυτοκινητα,τοτε ειναι αμαρτια και αδικο να τα παιρνεις καινουργια,να χωνεις χρημα πανω τους και μετα απο τρια χρονια να τα πουλας και να κανεις τον δευτερο αγοραστη μαγκα..Κατα τη γνωμη μου πρεπει να στραφεις σε δυνατο μεταχειρισμενο.Εμενα η επιλογη μου θα ηταν cupra προηγουμενης γενιας full 1ο σταδιο και στησιμο και με 240 αλογακια θα θεριζεις...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι οτι το βαρεθηκα το 5αρι μου ειναι οτι δεν μου φτανει η δυναμη που μπορει να μου δωσει.

αν ειχα κανει την επιλογη του 140 η του GT δεν θα το σκευτομουν για το cupra μιας και ειναι ο ιδιος TSI.

βλεπουμε.. σιγουρα ολα εχουν εναν λογο που γινονται :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι οτι το βαρεθηκα το 5αρι μου ειναι οτι δεν μου φτανει η δυναμη που μπορει να μου δωσει.

αν ειχα κανει την επιλογη του 140 η του GT δεν θα το σκευτομουν για το cupra μιας και ειναι ο ιδιος TSI.

βλεπουμε.. σιγουρα ολα εχουν εναν λογο που γινονται :yahoo:

το 140 αρι το εχει ο πατερας μου και το οδηγω και εγω.ειναι πολυ καλο αυτοκινητο και εχει αρκετο γκαζι..πιστευω ομως πως και το seat θα σου "δωσει" αυτο που ψαχνεις φιλε μου. :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

το 140 αρι το εχει ο πατερας μου και το οδηγω και εγω.ειναι πολυ καλο αυτοκινητο και εχει αρκετο γκαζι..πιστευω ομως πως και το seat θα σου "δωσει" αυτο που ψαχνεις φιλε μου. :yahoo:

τα παραπανω με την λογικη πως τα χρηματα που εχω δωσει τωρα για προγραμμα εισαγωγη θα τα ειχα δωσει και για το 140 αρα θα ειμουν στα 220 περιπου δεν θα την εκανα την αλαγη για τον ιδιο κινητηρα με ποιο ελαφρυ αμαξομα :yahoo:

τωρα ομως... ειναι αρκετα πιθανο B)

Link to comment
Share on other sites

η μασκα η μπροστα ειναι σαν να εχει μουστακι ρε που πα ρε η λαρσα σε χαλσε ρε

αιντααααααα :p

ΥΓ εχω φιλαρακια στην λαρισα μη παρεξηγηθει κανεις αλλα πρεπει αυτος ο ποεν να βαλει μυαλο

Link to comment
Share on other sites

ποιο μωρε το κουπρα ειναι σαν να εχει μουστακι; αχαχαχαχα

γιατι αμφιβαλεις ?

seatibizabocanegra20108.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά είναι κάτι το μοναδικό(αυτή η μάσκα μπροστά).Σε σύγκριση με τα golf που έχει γίνει σούπα η μάσκα(gti)(μην παρεξηγηθώ,δεν έχω κάτι με τα golf)

Αυτό είναι κάτι το ξεχωριστό

Σε άλλους αρέσει(π.χ. εμένα) σε άλλους όχι

Γούστα είναι αυτά

Έτσι δεν είναι??

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω Πάνο. Αν όμως δώσεις τώρα το 5άρι σου, έτσι όπως είναι η αγορά θα το σκοτώσεις και είναι κρίμα...

Σε καταλαβαίνω στο τι λες για τα άλογα...Εδω σκέψου έχω ήδη βαρεθεί εγώ τα 160-170 του δικού μου. Μάλιστα σκέφτομαι πως αν βάλω πρόγραμμα, μετά δε θα έχω τίποτα να περιμένω. λολ.

Link to comment
Share on other sites

γιατι αμφιβαλεις ?

seatibizabocanegra20108.jpg

XAXXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA

ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ new_iloveyou.gif

Σε καταλαβαίνω Πάνο. Αν όμως δώσεις τώρα το 5άρι σου, έτσι όπως είναι η αγορά θα το σκοτώσεις και είναι κρίμα...

Σε καταλαβαίνω στο τι λες για τα άλογα...Εδω σκέψου έχω ήδη βαρεθεί εγώ τα 160-170 του δικού μου. Μάλιστα σκέφτομαι πως αν βάλω πρόγραμμα, μετά δε θα έχω τίποτα να περιμένω. λολ.

αστα να πανε. sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

γιατι αμφιβαλεις ?

seatibizabocanegra20108.jpg

Φιλε μου δυστυχως ομω εμεις με τα γκολφακια δεν χρειαζεται να ανυσηχουμε για τα μουστακια, το μονο που θα βλεπουμε ειναι αυτο παρακατω:)

:):thumbsup:

post-8233-127187357499_thumb.jpg

Edited by Ulfius
Link to comment
Share on other sites

Οι νέες τιμές για το Seat Ibiza Cupra είναι οι εξής :

1.4 TSI 180 Hp Cupra (18.991 ¤)

1.4 TSI 180 Hp Cupra Bocanegra (19.903 ¤)

1.4 TSI 180 Hp Cupra + Racing Brakes (20.087 ¤)

1.4 TSI 180 Hp Cupra Bocanegra + Racing Brakes (20.999 ¤)

Προβλέπω μεγάλο ανταγωνισμό με το Polo GTI!!

Πηγή : zougla.gr.

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=162371&cid=12

Link to comment
Share on other sites

μα δεν ηταν λογικο το gti να εχει την τιμη που εχει, και το κουπρα να ειναι στα 23 χιλιαρικα (τιμη χωρις τις εκπτωσεις της σεατ). για αυτο υπολογιζα και εγω καπου στα 23+ χιλιαρικα το gti, αλλα ευτυχως δεν ειναι ετσι.

αν ειναι ετσι να φανταστω και μειωση τιμης του fr ετσι; ειναι στα 19.950 η τιμη του δηλαδη μεγαλυτερη απο αυτη του κουπρα τωρα, οποτε αν μειωθει τοσο (περιπου 3000) πεφτει πανω στη τιμη του "ελληνικου" 120αριου, το οποιο βλεπω να καταργειται σιγα σιγα.

μεσα σε ολα αυτα να φανταστω επιπλεον και εκπτωση που επικρατει στη σεατ (δωρο ο μισος φπα) ;;; :blush:

Link to comment
Share on other sites

μα δεν ηταν λογικο το gti να εχει την τιμη που εχει, και το κουπρα να ειναι στα 23 χιλιαρικα (τιμη χωρις τις εκπτωσεις της σεατ). για αυτο υπολογιζα και εγω καπου στα 23+ χιλιαρικα το gti, αλλα ευτυχως δεν ειναι ετσι.

αν ειναι ετσι να φανταστω και μειωση τιμης του fr ετσι; ειναι στα 19.950 η τιμη του δηλαδη μεγαλυτερη απο αυτη του κουπρα τωρα, οποτε αν μειωθει τοσο (περιπου 3000) πεφτει πανω στη τιμη του "ελληνικου" 120αριου, το οποιο βλεπω να καταργειται σιγα σιγα.

μεσα σε ολα αυτα να φανταστω επιπλεον και εκπτωση που επικρατει στη σεατ (δωρο ο μισος φπα) ;;; :blush:

+1000 ήταν λίγο παράξενο να κοστίζει το Polo GTI 19.000 ευρώ και το Ibiza Cupra 23.000!

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

ακρως λογικο απλα το cupra το χτυπησαν στην αρχη οντας κατι στην ουσια πρωτοπορο για την κατηγορια του στο vag αναμενωμενο ηταν να πεσει..δεν βλεπω να κονταροχτυπιουνται μιας και οι περισσοτεροι το polo θα διαλεξουν...δεν ειναι οι τιμες σαν τα προηγουμενα 20vt (gti-cupra αντιστοιχα) οπου το cupra ηταν λιγο ακριβοτερο αλλα προσφερε πολυ περισσοτερα σε σχεση με ενα polo gti...ειναι πολυ κοντινες οι τιμες τους και προσφερουν τα ιδια!!!

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο Raven! Τα σημερινά GTI & CUPRA είναι 2 ίδια σχεδόν αυτοκίνητα με διαφορετική "φορεσιά" (ίδιος κινητήρας με απόδοση 180ps, dsg κλπ).

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να βρω τι γινεται με το fr και τις τιμες του αφου επεσαν τοσο του κουπρα, δεν γινεται να μην αλλαξαν και του fr. παντου διαβαζω μονο για τις νεες τιμες του κουπρα το fr δεν αναφερεται πουθενα. ξερει κανεις κατι;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.