Jump to content
Agis-Pro

Αναμονή Eos κατόπιν ειδικής παραγγελίας

Recommended Posts

¶σχημα τα νέα για όσους παραγγείλαμε τo eos αυτό το καλοκαίρι...

Παραγγελία 09/06/07 . Όλα καλά με τα extra που έβαλα μου υποσχέθηκαν αναμονή μέγιστο 5 μήνες. Είπα εντάξει 5 μήνες είναι ένα καλό διάστημα για τέτοιο αμάξι!

Πήγα λοιπόν χτες να ρωτήσω πώς πάει η παραγγελία μου και έσκασε η βόμβα! Σύμφωνα με την VW η αναμονή ενός Eos κατόπιν ειδικής παραγγελίας από Ελλάδα (δλδ με εξτρα) απο 5 μήνες ανέβηκε στους 9 μήνες!!! knife.gif Δηλαδή εγώ με τα σημερινά δεδομένα έκανα την παραγγελία Ιούνιο του 2007 και θα πρέπει να περιμένω το αμάξι έως το Φεβρουάριο του 2008!!!! ΈΛΕΟΣ ΑΠΛΑ!!!!

Του έδωσα περιθώριο μέχρι την Παρασκευή να μου απαντήσει αν μπορεί να τηρήσει την αρχική συμφωνία των 5 μηνών αλλιώς πάω για ακύρωση παραγγελίας...

ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΜΑΞΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!!! ΕΛΕΟΣ. :huh:rocket.gifmachinegun.giffire.gif

¶σχημα τα νέα λοιπόν για πηγαίνετε μια βόλτα όσοι το παραγγείλατε τώρα πρόσφατα...Ελπίζω να είσαστε πιο τυχεροί απο εμένα και να προλάβατε την αναμονή των 5 μηνών...

:D

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

Ή βρες κανένα ετοιμοπαράδοτο.

Μου θύμισες που το Σάββατο είχα πάει να πάρω ένα καναπέ και μου λέει ο πωλητής 4 μήνες παράδοση. Τί λες ρε φίλε, 4 μήνες, ούτε καμιά SLR να περίμενα. Δεν με χέζεις ρε Νταλάρα, έχει κι αλλού πορτοκαλιές...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό είπα εξάλου αν διαβάσεις τότε περίπου βγαίνει και το EOS TSI... αλλά 9 μήνες δεν περιμένω με τπτ. NISSAN έγινε και η VW ήμαρτον! (QASHQAI με το που μπαίνεις σου λένε 8 μήνες ελάχιστος χρόνος αναμονής!)

Link to comment
Share on other sites

Ή βρες κανένα ετοιμοπαράδοτο.

Μου θύμισες που το Σάββατο είχα πάει να πάρω ένα καναπέ και μου λέει ο πωλητής 4 μήνες παράδοση. Τί λες ρε φίλε, 4 μήνες, ούτε καμιά SLR να περίμενα. Δεν με χέζεις ρε Νταλάρα, έχει κι αλλού πορτοκαλιές...

Το θέμα είναι να πάρεις ένα αμάξι όπως το γουστάρεις με τα εξτρα του από την αρχή γιατί αν πας να τα βάλεις μετά θα σου βγεί πολύ παραπάνω...

Ετοιμοπαράδοτο???? Όταν το λες αυτό στις εκθέσεις για eos βάζουν τα γέλια. 1 Αμάξι έχουν μόνο αυτό της έκθεσης και δεν το δίινουνε με τπτ γιατί δεν θα έχουν να δείξουν το μοντέλο...

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster

Όπως έχω πει και στο μέλος halkis_13, η αγορά διευρύνεται, το καλοκαιράκι ήρθε, το αμάξι άρεσε και οι παραγγελίες πήραν φωτιά!!!

Εγώ έκανα παραγγελία 12 Ιουλίου 2006 και το πήρα 4 Ιανουαρίου 2007.

Αν με ρωτάτε, άξιζε η αναμονή σχεδόν 6 μήνες (μου έλεγαν 3,5)!!!

¶ρα, από τους 6 στους 9 στην πραγματικότητα…

Το να δώσουν το EOS με 1.4 FSI στα 122 είναι ανόητο το λιγότερο!!!

Αν είναι να φορτωθώ τον κομπρέσορα, ας είναι με περισσότερα άλογα τουλάχιστον!!! Υπάρχει βέβαια πάντα το ενδεχόμενο να λέει βλακείες ή και ψέματα ο πωλητής για να κλείσει την πώληση!!!

Εγώ πάντως θα περίμενα… και σημείωσε ότι το προηγούμενο αμάξι μου ήταν και χαραμπάτι, χωρίς A/C κλπ.

By the way, τι συμφωνία και βλακείες???

Υπάρχει οποιαδήποτε πραγματική δέσμευση από την πλευρά τους ως προς την παράδοση του αυτοκινήτου???

Εδώ ούτε στα ετοιμοπαράδοτα δεν είναι συνεπείς, πόσο περισσότερο στις ειδικές παραγγελίες!!!

Edited by Speedster
Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω πει και στο μέλος halkis_13, η αγορά διευρύνεται, το καλοκαιράκι ήρθε, το αμάξι άρεσε και οι παραγγελίες πήραν φωτιά!!!

Εγώ έκανα παραγγελία 12 Ιουλίου 2006 και το πήρα 4 Ιανουαρίου 2007.

Αν με ρωτάτε, άξιζε η αναμονή σχεδόν 6 μήνες (μου έλεγαν 3,5)!!!

¶ρα, από τους 6 στους 9 στην πραγματικότητα…

Το να δώσουν το EOS με 1.4 FSI στα 122 είναι ανόητο το λιγότερο!!!

Αν είναι να φορτωθώ τον κομπρέσορα, ας είναι με περισσότερα άλογα τουλάχιστον!!! Υπάρχει βέβαια πάντα το ενδεχόμενο να λέει βλακείες ή και ψέματα ο πωλητής για να κλείσει την πώληση!!!

Εγώ πάντως θα περίμενα… και σημείωσε ότι το προηγούμενο αμάξι μου ήταν και χαραμπάτι, χωρίς A/C κλπ.

By the way, τι συμφωνία και βλακείες???

Υπάρχει οποιαδήποτε πραγματική δέσμευση από την πλευρά τους ως προς την παράδοση του αυτοκινήτου???

Εδώ ούτε στα ετοιμοπαράδοτα δεν είναι συνεπείς, πόσο περισσότερο στις ειδικές παραγγελίες!!!

¶λλο 5-6 μήνες και άλλο 9-10 και ένας θεός ξέρει πόσους μήνες...Ειδικά στην περίπτωσή μου που επείγομαι για ένα αμάξι και είπα να κάνω υπομονή για ένα eos όπως το ήθελα...

Εγώ δεν ξέρω μου φάνικε περίεργο TSI μόνο με 122 άλογα (Η ενημέρωση έγινε για TSI EOS την ίδια μέρα που ενημερώθηκαν οι dealers για την αύξηση του χρόνου αναμονής), αλλά και έτσι να είναι θα βγεί περίπου όταν θα έρθει το αμάξι που έχω ήδη παραγγείλει , οπότε γιατί να μην έχω και κομπρέσορα για γκάζια...Γιατί να μην έχω πιο καινούριας τεχνολογίας κινητήρα? (Γούστα είναι αυτά!)

Δεν θα περιμένω με τπτ 9 μήνες minimum για ένα αμάξι που μου υποσχέθηκαν για 5 maximum!!!!! (1ον γιατί δεν με παίρνει , 2ον το θεωρώ κοροϊδία)

Όταν κλείνεις ένα αμάξι κάνεις συμφωνία για τιμή , έξτρα , δώρα , διακανονισμούς ΚΑΙ συμφωνία για χρόνο παράδοσης. Οταν σου ΥΠΟΣΧΟΝΤΑΙ 5 ΜΗΝΕΣ , τότε η συμφωνία είναι 5 ΜΗΝΕΣ ούτε μέρα παραπάνω...Δεν ξέρω έτσι έχω μάθει να λειτουργώ στη ζωή μου εγώ , ίσως ακούγεται κάπως...

Το θέμα είναι , τουλάχιστον απο τη μεριά μου ότι αν τελικά κάνει τόσο να έρθει δλδ από τον καινούριο χρόνο εγώ θα ακυρώσω την παραγγελία! Προσωπική επιλογή είναι του καθενός το τί θα κάνει...

Link to comment
Share on other sites

Και τί θα πάρεις?

πατίνι... tongue.gif

Τέλος πάντων , να ξέρετε ότι οι κωδικοί για vw eos έκλεισαν για φέτος εξού και η περεταίρω αναμονή...Τον Δεκέμβριο διαπραγματέυονται την παραγωγή της καινούριας χρονιάς και τον Ιανουαριο αρχίζουν...Γιαυτό και μου είπαν απο Φεβρουάριο...Δηλαδή θα είμαι από τους πρώτους που θα πάρω και καλά απο την παραγωγή της καινούριας χρονιάς eos. Από εμένα ακύρωση και αναμονή για eos TSI... ;)

Edited by Agis-Pro
Link to comment
Share on other sites

¶σχημα τα νέα για όσους παραγγείλαμε τo eos αυτό το καλοκαίρι...

Παραγγελία 09/06/07 . Όλα καλά με τα extra που έβαλα μου υποσχέθηκαν αναμονή μέγιστο 5 μήνες. Είπα εντάξει 5 μήνες είναι ένα καλό διάστημα για τέτοιο αμάξι!

Πήγα λοιπόν χτες να ρωτήσω πώς πάει η παραγγελία μου και έσκασε η βόμβα! Σύμφωνα με την VW η αναμονή ενός Eos κατόπιν ειδικής παραγγελίας από Ελλάδα (δλδ με εξτρα) απο 5 μήνες ανέβηκε στους 9 μήνες!!! knife.gif Δηλαδή εγώ με τα σημερινά δεδομένα έκανα την παραγγελία Ιούνιο του 2007 και θα πρέπει να περιμένω το αμάξι έως το Φεβρουάριο του 2008!!!! ΈΛΕΟΣ ΑΠΛΑ!!!!

Του έδωσα περιθώριο μέχρι την Παρασκευή να μου απαντήσει αν μπορεί να τηρήσει την αρχική συμφωνία των 5 μηνών αλλιώς πάω για ακύρωση παραγγελίας...

ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΜΑΞΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!!! ΕΛΕΟΣ. :Drocket.gifmachinegun.giffire.gif

¶σχημα τα νέα λοιπόν για πηγαίνετε μια βόλτα όσοι το παραγγείλατε τώρα πρόσφατα...Ελπίζω να είσαστε πιο τυχεροί απο εμένα και να προλάβατε την αναμονή των 5 μηνών...

;)

πολυ ασχημα και ισως γινουν και ακομα ποιο ασχημα τα νεα....

φιλε μου δεν μου κανει εντυπωση το οτι σου ειπαν 9 μηνες παραδωση οταν ανα αντιπροσωπο αναλογουν περιπου 1-2 αυτοκινητα το μηνα και ο χρονος παραδωσης ειναι 6 μηνες στην καλυτερη.

Δηλαδη, ειμαι αντιπροσωπος και εχω ηδη παραγγειλει 2 αυτοκινητα το μηνα Ιουνιο που θα εθρουν "καλος εχοντων των πραγματων" τον Δεκεμβριο. Αν εσυ εισαι ο 3τος πελατης του συγεκριμενου αντιπροσωπου το αυτοκινητο σου θα το παραγγειλει τον μηνα Ιούλιου γιατι ο Ιουνιος του εχει ηδη κλεισει με 2 παραγγελιες. Τι σημαινει αυτο? Οτι το δικο σου θα ερθει σε 7 μηνες και αν καποιος αλλος παραγγειλει αλλο 1 αυτοκινητο και ο αντιπροσωπος εχει την δυνατοτητα να παραγγειλει μονο 1 αυτοκινητο τον Ιουλιο τοτε παμε στον Αυγουστο....δηλαδη στους 8 μηνες παραδωση και ουτο καθεξης....

ειναι μια μεγαλη πονεμενη ιστορια το θεμα του ΕOS και ειδικα για μια μεσογειακη χωρα σαν την Ελλαδα που "θελει" τετοια

αυτοκινητα να μην εχει η KOSMOCAR να δωσει και να δινει χρονους παραδωσης για λιωμενα σπιτια......

εγω προτεινω να παραγειλεις το ΝΕΟ AIR BUS που θα ειναι και αεροπλανο και θα εχει χωριτικοτητα 1000 ατομα....ο δε χρονος παραδωσης του ειναι 1.5 χρονο.....καλα δεν ειναι?

αν θελεις να το παρεις ομως τοσο πολυ αξιζει την αναμονη....μεχρι τοτε θα εχουν ξεπεραστει και μερικα μικροπροβληματακια με την οροφη του! θα εχουν περασει οι "παιδικες" αρρωστιες του....

ελπιζω να σου εδωσα λιγο κουραγιο.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους....

Παιδιά εδω εγώ έκανα την παραγγελία μου τον Μάρτιο και η εβδομάδα παραγωγής που μου έδωσαν τότε ήταν η 22η. Την 21η το άλλαξαν σε 48η (!!!!!!!!!) :D και μετα το γύρισαν σε 28η, που όπως λένε μέχρι σήμερα είναι η τελική. Όταν βέβαια έκανα επίσημο ερώτημα στην Kosmocar για ποιό λόγο έχει γίνει αυτό (μετά από 2 εβδομάδες και γύρω στα 30 δικά μου τηλ) μου απάντησαν ότι μίλησαν με τον έμπορο που έχω κάνει την παραγγελία και μου είπαν την ίδια εβδομάδα (28η). Τώρα όταν τους ρώτησα τι έγινε μου απάντησαν ότι μάλλον...μάλλον κάτι έχει γίνει στο εργοστάσιο παραγωγής, και ότι αν το παραγγείλω τώρα θα το πάρω το Πάσχα του 2008. Δηλαδή και ευχαριστημένος να έιμαι....άσχετα αν έκανα την παραγγελία μου τον Μάρτιο.

Πάντως η αντιμετώπιση της Kosmocar είναι το λιγότερο απαράδεκτη...και έχω αποφασίσει να κανω παράπονα στη VW Γερμανίας. Είμαι στα όρια να την ακυρώσω την παραγγελία επειδή έχω κανονίσει διακοπές και μάλλον θα το πάρω όταν γυρίσω απο αυτές.

Edited by BILL_EOS
Link to comment
Share on other sites

Όμιλος VW: Νέος 1.4ΤSI 122Hp και 7τάχυτο κιβώτιο DSG

Την περασμένη εβδομάδα σας είχαμε αποκαλύψει πως από τον ερχόμενο Σεπτέμβριο τα Seat Leon και Altea θα διατίθενται με μια νέα, ηπιότερη έκδοση του 1.4TSI της VW με απόδοση περίπου 125 ίππους. Το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε o όμιλος VW παρουσίασε και επίσημα την νέα εκδοχή του 1.4TSI που αρκείται στην χρήση υπερτροφοδότη και όχι υπερτροφοδότη και κομπρέσσορα όπως οι εκδόσεις των 140 και 170 ίππων του εν λόγω κινητήρα.

Η απόδοση του νέου μοτέρ αγγίζει τους 122 ίππους ενώ η ροπή φτάνει τα 20,4 kgm.

Ταυτόχρονα με την παρουσίαση της καινούργιας εκδοχής του 1.4ΤSI η VW αποκάλυψε και μια νέα έκδοση του κιβωτίου DSG με 7 σχέσεις και όχι 6 όπως το σημερινό που προορίζεται τόσο για τον συγκεκριμένο κινητήρα όσο και τις υπόλοιπες εκδόσεις του.

Σύμφωνα με τη γερμανική εταιρεία ο νέος 1.4TSI και το 7άχυτο κιβώτιο DSG θα είναι διαθέσιμα από τα μέσα του ερχόμενου καλοκαιριού στα μικρά και μεσαία μοντέλα του ομίλου.

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster

Λοιπόν μάγκες.

Θα ήθελα να σας πω μερικά πράγματα!

Θα πρέπει να ξέρετε ότι το μόνο ουσιαστικά δεσμευτικό πράγμα στην συμφωνία για το αυτοκίνητο είναι ο εξοπλισμός! Ακόμα και αυτό βέβαια είναι συζητήσιμο, αφού στην περίπτωση μου δεν τοποθετήθηκαν (αν και τιμολογήθηκαν) από το εργοστάσιο τα συρτάρια καθισμάτων! Τελικά μου επέστρεψαν την αξία (55 ευρώ) και δεν δημιούργησα φασαρία.

Μου ξεκαθάρισαν ότι η τιμή είναι ανοιχτή!!!

Ακόμα και με την τραγική καθυστέρηση του αυτοκινήτου σχεδόν στο διπλάσιο του αρχικού χρόνου, υπονόησαν ότι η προκαταβολή δεν επιστρέφεται!!!

Οι κωδικοί εξοπλισμού όντως αλλάζουν!

Οι τιμές του εξοπλισμού είναι ενδεικτικές και διαφέρουν ανάμεσα στις διαφορετικές εκδόσεις! Π.χ. στο 1.6 είναι φτηνότερες από το 2.0, προφανώς για δασμολογικούς λόγους.

Το εργοστάσιο ανέβασε κάποια στιγμή τους ρυθμούς παραγωγής, αλλά η διεύρυνση της αγοράς (πλέον διαθέσιμο και σε Ιαπωνία και Ωκεανία) εξισορρόπησε τα πράγματα. Αν συνυπολογίσει κανείς τις πολιτικές αναταραχές και τις απεργίες στην Πορτογαλία, όπου βρίσκεται το εργοστάσιο Autoeuropa στο οποίο κατασκευάζεται το EOS… καταλαβαίνετε τι γίνεται!

icy20, μιλάμε αποκλειστικά για το EOS. Όχι για Polo!

BILL EOS!!! Μάλλον αστειεύεσαι!!! Μετά απ’ όλα αυτά που βλέπεις θα ακυρώσεις την παραγγελία???

Εβδομάδα παραγωγής 28 σημαίνει 9 με 13 Ιουλίου. ¶λλες 25 μέρες για Ελλάδα, οπότε πάμε 1η με 2η εβδομάδα του Αυγούστου!!!

Και πάλι καλά να λες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους....

Παιδιά εδω εγώ έκανα την παραγγελία μου τον Μάρτιο και η εβδομάδα παραγωγής που μου έδωσαν τότε ήταν η 22η. Την 21η το άλλαξαν σε 48η (!!!!!!!!!) ;) και μετα το γύρισαν σε 28η, που όπως λένε μέχρι σήμερα είναι η τελική. Όταν βέβαια έκανα επίσημο ερώτημα στην Kosmocar για ποιό λόγο έχει γίνει αυτό (μετά από 2 εβδομάδες και γύρω στα 30 δικά μου τηλ) μου απάντησαν ότι μίλησαν με τον έμπορο που έχω κάνει την παραγγελία και μου είπαν την ίδια εβδομάδα (28η). Τώρα όταν τους ρώτησα τι έγινε μου απάντησαν ότι μάλλον...μάλλον κάτι έχει γίνει στο εργοστάσιο παραγωγής, και ότι αν το παραγγείλω τώρα θα το πάρω το Πάσχα του 2008. Δηλαδή και ευχαριστημένος να έιμαι....άσχετα αν έκανα την παραγγελία μου τον Μάρτιο.

Πάντως η αντιμετώπιση της Kosmocar είναι το λιγότερο απαράδεκτη...και έχω αποφασίσει να κανω παράπονα στη VW Γερμανίας. Είμαι στα όρια να την ακυρώσω την παραγγελία επειδή έχω κανονίσει διακοπές και μάλλον θα το πάρω όταν γυρίσω απο αυτές.

καλησπερα.εχω κάνει παραγγελία 20 Απριλίου. είχαν δώσει βδομάδα παραγωγής 23..ακομα περίμενω την τελική απάντησή τους..λεω απο βδομάδα να πάρω τηλ στην Kosmocar να κάνω κανένα παράπονα μηπως..λέω μήπως αλλάξει κάτι..υπολόγισα τέλος αυγούστου,τώρα πιστεύω τέλος οκτωμβρίου..καλό χειμώνα να έχουμε...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχω κάνει παραγγελία 20 Απριλίου. είχαν δώσει βδομάδα παραγωγής 23..ακομα περίμενω την τελική απάντησή τους..λεω απο βδομάδα να πάρω τηλ στην Kosmocar να κάνω κανένα παράπονα μηπως..λέω μήπως αλλάξει κάτι..υπολόγισα τέλος αυγούστου,τώρα πιστεύω τέλος οκτωμβρίου..καλό χειμώνα να έχουμε...

Πήγαινε από τον έμπορο που έκανες την παραγγελία και πες του να σου δείξει (μεσα στο σύστημα της Kosmocar που έχουν οι έμποροι για τις παραγγελιες) ποια ειναι η εβδομάδα παραγωγής που έχει η παραγγελία σου. Με την Kosmocar δεν θα βγάλεις ευκολα ακρη. Αποτι ξερω η Kosmocar δεν τους επιτρέπει να εκτυπώνουν αυτές τις πληροφορίες, αλλα μπορείς σιγουρα να δεις την παραγγελία σου. Πάντως από την εβδομάδα παραγωγής θέλει 3-4 εβδομάδες για να έρθει το αυτοκίνητο στην Ελλάδα. Βάλε επιπλέον και 5-10εργάσιμες για τελωνεία κ πινακίδες. Καλη τύχη! ;)

Link to comment
Share on other sites

Στην αντιπροσωπεία της Χαλκίδας, μου έδωσαν γύρω στους 3 - 3,5 μήνες... Το ίδιο μου είχανε πεί και στη Λάρισα... Αν φτάσω τους 9 θα κάνω χαρακίρι! knife.gif ...αφού πρώτα τους κάψω το μαγαζί ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Στην αντιπροσωπεία της Χαλκίδας, μου έδωσαν γύρω στους 3 - 3,5 μήνες... Το ίδιο μου είχανε πεί και στη Λάρισα... Αν φτάσω τους 9 θα κάνω χαρακίρι! knife.gif ...αφού πρώτα τους κάψω το μαγαζί ! :lol:

Τοσο είναι η παράδοση πλέον. Τόσο έκανε και το δικό μου. 2,5 μήνες. Ένα μήνα μετά την παραγγελία βγήκε το αμάξι από το εργοστάσιο και 1,5 μήνα μετά ήρθε εδώ. Μάλλον το σπρώχνανε για να έρθει... ξέμειναν από νταλίκες... Anyway αν πάνε όλα καλά θα το έχεις το καλοκαίρι, εκτός εαν έβαλες δέρματα... που εκεί υπάρχει ομίχλη στο τοπίο, και όσους μήνες και να σου πούνε μάλλον ψέμματα θα είναι, γιατί πραγματικά δεν ξέρουν.

Ευχομαι όλα να πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Τοσο είναι η παράδοση πλέον. Τόσο έκανε και το δικό μου. 2,5 μήνες. Ένα μήνα μετά την παραγγελία βγήκε το αμάξι από το εργοστάσιο και 1,5 μήνα μετά ήρθε εδώ. Μάλλον το σπρώχνανε για να έρθει... ξέμειναν από νταλίκες... Anyway αν πάνε όλα καλά θα το έχεις το καλοκαίρι, εκτός εαν έβαλες δέρματα... που εκεί υπάρχει ομίχλη στο τοπίο, και όσους μήνες και να σου πούνε μάλλον ψέμματα θα είναι, γιατί πραγματικά δεν ξέρουν.

Ευχομαι όλα να πάνε καλά.

Σ'ευχαριστώ! Μπορώ να πώ ότι με καθησύχασες λίγο <_< , άν και με τις αντιπροσωπίες ποτέ δε μπορείς να ξέρεις...

¶ν και το ήθελα, δέρματα δεν έβαλα ... :huh:, οπότε μάλλον το τοπίο είναι πιο ξεκάθαρο για μένα... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

αν και τα 2000+ για δερματα ειναι πολλα τοτε σε συγκριση με αλλα μη εργοστασιακα (αν αποφασισεις να βαλεις) αξιζουν τα λεφτα.και οντως κανουν λιγο παραπανω στην παραδοση εκτος και αν παρεις πραγγελια eos απο αλλον πελατη που τελικα δεν το αγορασε.να ταιριαζει ομως στις προτιμησεις σου.

Link to comment
Share on other sites

....και οντως κανουν λιγο παραπανω στην παραδοση εκτος και αν παρεις πραγγελια eos απο αλλον πελατη που τελικα δεν το αγορασε.

Αυτό είναι στάνταρ με τα δέρματα οτι αργεί παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν θα αρέσει σε κάποιον που ξέρω... :D

Τι ειναι αυτα που λετε ρε παιδια... Θα πεθανω αν κανει 6 μηνες να ερθει.... 4 μηνες μου είπαν στην αντιπροσωπία.

Και για πιο λογο να αργουν όσα εχουν δερμα???? Δεν μου φαινεται λογικο...

ναι είναι στάνταρ..το δικό μου έκανε 6 μήνες λόγω του δερμάτος..

halkis 13 ποτε το ειχες παραγειλει και αργησε τοσο? Γιατι και σε εναν γνωστο μου (εχει και δερμα) εκανε 5 μηνες.

Δεν ξερω αν αληθευει, αλλα καπου ειχα διαβασει πως το φθινοπωρο του 2007 ειχαν απεργιες στο εργοστασιο, γιαυτο καθυστερουσαν οι παραγγελιες.

Πάντως δεν μου φαινεται με τιποτα λογικο να αργει περισσοτερο αν εχει δερμα. Μπορει να ειναι απλες συμπτωσεις. Και τα αλλα παλικαρια στο φορουμ

που δεν εχουν δερμα δεν τους καθυστερησε η παραγγελια? Καποιος εδω μεσα ελεγε πως του εκανε 9 μηνες!!!!

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτα που λετε ρε παιδια... Θα πεθανω αν κανει 6 μηνες να ερθει.... 4 μηνες μου είπαν στην αντιπροσωπία.

Και για πιο λογο να αργουν όσα εχουν δερμα???? Δεν μου φαινεται λογικο...

halkis 13 ποτε το ειχες παραγειλει και αργησε τοσο? Γιατι και σε εναν γνωστο μου (εχει και δερμα) εκανε 5 μηνες.

Δεν ξερω αν αληθευει, αλλα καπου ειχα διαβασει πως το φθινοπωρο του 2007 ειχαν απεργιες στο εργοστασιο, γιαυτο καθυστερουσαν οι παραγγελιες.

Πάντως δεν μου φαινεται με τιποτα λογικο να αργει περισσοτερο αν εχει δερμα. Μπορει να ειναι απλες συμπτωσεις. Και τα αλλα παλικαρια στο φορουμ

που δεν εχουν δερμα δεν τους καθυστερησε η παραγγελια? Καποιος εδω μεσα ελεγε πως του εκανε 9 μηνες!!!!

αρχικά μου είπαν 3,5 μήνες. το παράγγειλα 20 Απριλίου/2007..δηλαδή αρχές αυγούστο έπρεπε να το πάρω..το πήρα 10 Οκτωβρίου αν σου λέει κάτι αυτό..οι δικαίολογίες τις αντιπροσωπίας ήταν τα extra,επίσης ότι λόγω καλοκαιριού είχε πολλές παργγελίες ανά το κόσμο και συνέχεια μου έλεγαν υπομονή.για απεργίες δεν μου είπαν τίποτα.μπορεί πάντως.Kοίτα πως είναι η διαδικασία:όταν παραγγείλεις το αυτοκίνητο παίρνει προτεινόμενη βδομάδα παραγωγής..αυτή να ξέρεις ότι αλλάζει.εμένα άλλαξε τρεις φορές.σύνεχεια με έφερναν πίσω πίσω.όταν σου δώσουνε πραγματική βδομάδα παραγωγής (θα το δουν από τον υπολογιστή) τότε το αυτοκίνητο θα έρθει μεσα σε 1 μήνα και κάτι..νομίζω ότι η δική μου βδομαδα παραγωγής ήταν αρχες Σεπτεμβρίου και το πήρα 10/10..μπορεί τώρα να έχει αυξήσει το εργοστάσιο την παραγωγή και ο χρονός αναμονής να έχει ελλατωθεί..

Edited by halkis_13
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.