Jump to content
Guest super sayian

Προβλημα συμπλεκτη

Recommended Posts

Guest super sayian

λοιπον απο την εκδρομη στη κορινθο παρατηρησα οτι οταν βαλω μπρος κ πατησω μεχρι μεσα το συμπλεκτη ακουγεται τριξιμο που σταματαει οταν το αφησω,λετε να ειναι για αλλαγη δισκου?αλλα το αμαξι δεν πατιναρει καθολου

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Όταν τον έχεις πατημένο ακούγεται λενα χουρ-χουρ?

Με γειες το νέο σετάκι σου δίσκο-πλατώ

Link to comment
Share on other sites

λοιπον απο την εκδρομη στη κορινθο παρατηρησα οτι οταν βαλω μπρος κ πατησω μεχρι μεσα το συμπλεκτη ακουγεται τριξιμο που σταματαει οταν το αφησω,λετε να ειναι για αλλαγη δισκου?αλλα το αμαξι δεν πατιναρει καθολου

οι ταχύτητες μπαίνουν κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian
Όταν τον έχεις πατημένο ακούγεται λενα χουρ-χουρ?

Με γειες το νέο σετάκι σου δίσκο-πλατώ

οχι ακουγεται σαν να θελει λαδωμα τριζει σαν μεντεσες απο πορτα οταν τον ανοιγοκλεινεις

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Α... ρουλεμάν συμπλέκτη. Join the club. Το έχω αλλάξει μία φορά και ένα χρόνο μετά επανήλθε. ¶στο μέχρι να πεθάνει ο δίσκος και βάλε έναν άλλο και όχι VW γιατί γαμιούνται στη VW

Link to comment
Share on other sites

To πλατο σου ειναι αλλα αφου δεν πατηναρει μην το σκεφτεσαι, απλα θα ειναι λιγο ενοχλητικο ακουστικα!!! για αυτο βαλε λιγο πιο δυνατα την μουσικη ;)

Link to comment
Share on other sites

οποτε το αφηνω μεχρι να τα φτυσει ο δισκος ετσι?

Ναι και βαζεις μια και καλη κατι καλυτερον. :mellow:

Link to comment
Share on other sites

παιδες και στον δικο μου ακουγεται κατι,

οταν αφηνω τον συμπλεκτη, ακουγεται ενα μικρο τριξημο, απο τον ιδιο το συμπλεκτη οχι απο την μηχανη η απο κατω

για τον ιδιο θορυβο μιλαμε ?

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχει και το δικό μου!

το παράξενο είναι οτι δεν το κάνει συνέχεια.Μπορεί δηλαδή να το πάρω τώρα και να είναι μια χαρά και στην πορεία να σκληρύνει και να κάνει αυτό το θόρυβο.

τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Guest KostasNS
παιδες και στον δικο μου ακουγεται κατι,

οταν αφηνω τον συμπλεκτη, ακουγεται ενα μικρο τριξημο, απο τον ιδιο το συμπλεκτη οχι απο την μηχανη η απο κατω

για τον ιδιο θορυβο μιλαμε ?

αλλαξε βαλβολινες... αν συνεχιζει πολυ πιθανο να πας για δισκο. βαλε τριτη τραβα χειροφρενο και αν σκορτσαρει ο κινητηρας πας για δισκο

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti

Exω αλλάξει και δίσκο-πλατώ και ντίζες και έχω βάλει και βαλβολίνες και μετά από λιγο καιρό οι ταχύτητες σκληρένουν και αρχίζουν και μπαίνουν με δυσκολία και βέβαια ακούγεται και ενα περίεργο τρίξιμο..... :D:heart:

Link to comment
Share on other sites

αλλαξε βαλβολινες... αν συνεχιζει πολυ πιθανο να πας για δισκο. βαλε τριτη τραβα χειροφρενο και αν σκορτσαρει ο κινητηρας πας για δισκο

1oν, ενω κινειται το αυτοκινητο να το κανω ?

2ον, (και σημαντικοτερο) τι θα πει σκορτσαρει ? :D

Link to comment
Share on other sites

Guest KostasNS
1oν, ενω κινειται το αυτοκινητο να το κανω ?

2ον, (και σημαντικοτερο) τι θα πει σκορτσαρει ? :D

ΣΤΑΜΑΤΗΜΕΝΟΣ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΧΕΙΡΟΦΡΕΝΟ ΚΑΙ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΡΙΤΗ, ΘΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΤΟΝ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ, ΟΧΙ ΓΚΑΖΙ! ΑΝ ΣΒΗΣΕΙ ΕΙΣΑΙ ΟΚ ΑΠΟ ΔΙΣΚΟ, ΑΝ ΠΑΤΙΝΑΡΕΙ ΘΕΛΕΙΣ ΔΙΣΚΟ

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

Link to comment
Share on other sites

παιδια και εγω το ειχα αυτο το προβλημα και δεν του εδηνα σημασια tongue.gif .. και μου εβγαλε το εξης μετα απο καιρο δεν αποσυμπλεκε :blink: ...ηθελε αλλαγη ρουλεμαν :unsure: , δισκο πλατω :wacko: (και πακετο παει με την ντιζα :D ) και το πιο κουφο..?...ΒΑΣΗ ΠΕΤΑΛ dead.gif ! Εσπασε!

Edited by Polakias
Link to comment
Share on other sites

Ωχχχχ ... Σου κάνει αυτό το ιιιιιιιικκ ... Ιιιιιικκκ ... Το τρίξιμο στο μέσα έξω του συμπλέκτη ? Σκατά ... Κι εμένα ... Ευτυχώς με την μουσική δεν ακούω ΚΙΧ ... Μια περίοδο όμως που είχα πρόβλημα με τον ήχο και το άκουγα κόντευα να τα σπάσω όλα απο τα νεύρα μου... Μου είχε σπάσει τα νεύρα ...

Λύση: Βάζεις ΤΣΙΤΑ τη musica και το πρόβλημα λύνετε γιατί δεν ακούς τίποτα ! Αλλιώς αμα μπείς στο τριπάκι να το φτιάξεις για να μην το ακούς ... Θα σου σπάσουν τα νεύρα περισσότερο !

Link to comment
Share on other sites

Mηπως ειναι επικινδυνο αυτο που λες με το χειροφρενο KOSTAS NS??

θα παω αν ειναι στην καρεντα ,το θεμα ειναι πως και εμενα δεν ακουγεται συνεχεια.μια στο τοσο σαν του ΤΑΖ.

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti
Mηπως ειναι επικινδυνο αυτο που λες με το χειροφρενο KOSTAS NS??

θα παω αν ειναι στην καρεντα ,το θεμα ειναι πως και εμενα δεν ακουγεται συνεχεια.μια στο τοσο σαν του ΤΑΖ.

Οχι δεν είναι καθόλου επικύνδυνο και πάρα πολυ εύκολο, θα το δεις αμέσως :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.