Jump to content
Guest technik

Το καλύτερο εξουσιοδοτημένο Vw-audi Αττικής.

???? ????? ?? ???????? ??????????????? VW-AUDI ??????? (????????-service-????????????)  

33 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Βρήκα το θέμα και για να μην ανοίγω νέο, είμαστε αρκετοί εντός εγγύησης που επισκεπτόμαστε εξουσιοδοτημένα. Ποιες οι μέχρι σήμερα εντυπώσεις σας?

Εγώ μέχρι σήμερα έχω πάει μόνο για το πρόβλημα του αισθητήρα ABS (service έχω τέλη Μαίου) στον Ρώρρη και η εξυπηρέτηση μου φάνηκε αρκετά καλή.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα το πρώτο σέρβις στο golf μου (1 έτους), στην Auto Marin, στην Αλεξάνδρας.

Εμεινα πολύ ευχαριστημένος, καλές τιμές, ευγενικό προσωπικό, μεγάλη προσοχή στα αυτοκίνητα (όχι σαν κάτι κάφρους σε άλλες αντιπροσωπείες...) και μου άλλαξαν εντός εγγύησης ό,τι ζήτησα. Εγινε και ένα update στον εγκέφαλο για τα πυράκια, αλλά δε δείχνει να έκοψε το αμάξι.

Προσωπικό ευχαριστώ στο μέλος BlackTSi(Νίκος) για την όλη βοήθεια που μου προσέφερε και την προσοχή που έδειξε στην περιουσία μου.

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showuser=4495

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα το πρώτο σέρβις στο golf μου (1 έτους), στην Auto Marin, στην Αλεξάνδρας.

<br //>

Μια ερώτηση- είχες συμπληρώσει 30.000 χλμ ? Εμένα μου έχουν πει η 30.000 κμ ή 2 χρόνια το service- ή εσυ ήθελες για δικούς σου λόγους να το κάνεις νωρίτερα?

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο σέρβις είναι στο 1 έτος ή στα 15.000 χλμ, αφορά αλλαγή λαδιού και φίλτρου, και ελέγχους στο αμάξωμα κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο σέρβις είναι στο 1 έτος ή στα 15.000 χλμ, αφορά αλλαγή λαδιού και φίλτρου, και ελέγχους στο αμάξωμα κτλ.

ναι ,αυτο δεν είναι service, συγκεκριμενα στο βιβλιαράκι αναφερει: αλλαγή λαδιων και φίλτρου κάθε 15000 κμ ή ένα χρόνο και service κάθε 30000 κμ ή δύο χρόνια - εσύ έκανες το πρωτο , στο service υποτίθεται κάνουν και αλλά (πχ φιλτρο αερος ,βενζινης κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θέλω να πάω το πολο μου για αλλαγή ιμάντα εκκεντροφόρου και τρόμπα νερού.Τιμή από Παζαρόπουλο Ν.Ιωνία:530¤ , από ένα "γνωστό":430¤ , και από την Quattro Service στο Χαλάνδρι μου είπαν 330¤!Οι τιμές είναι με εργασία.

Που προτείνετε να πάω?Κανένα άλλο εξουσιοδοτημένο προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

Kalispera se olous! eklisa prosfata kai tha pao to scirocco mou gia to proto service tou protou etous stin KARENTA sta kenurgia tis katastimata sto Marousi!tha ithela ti gnomi sas gia tixon ebiries sas apti KARENTA ama aksizi i ine axristoi!

Kosta kalispera diavasa oti o RORRIS les ine oti poli kalos kai kanun sosti doulia!ama ine na to alakso na pao eki??pia ine i gnomis sou?se euxaristo!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

είναι πολύ δύσκολο να βρεις το κατάλληλο συνεργείο για τις ανάγκες σου. Πέραν των εξουσιοδοτημένων συνεργείων υπάρχουν πολλά καλά και αξιόλογα εξειδικευμένα και ελεύθερα συνεργεία. Μια προσπάθεια προβολής των υπηρεσιών αυτών γίνεται στο www.synergeio.24.gr θα ήθελα ειλικρινά να ακούσω την γνώμη σας για αυτό το Site.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω γράψει και σε άλλο θέμα αλλά μάλλον εδώ πάει περισσότερο.. Για τον Μπουρμά στην Αργυρούπολη που μου είπε ένα παιδί ξέρουμε τίποτα??

Link to comment
Share on other sites

Πάντως βλέπουμε ότι οι καλές τιμές και εξυπηρετήσεις έχουν πάει περίπατο τα τελευταία χρόνια. Αυτό το thread πρέπει διαρκώς να ανανεώνεται με νέες απόψεις.

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση..λετε και ακουω οτι τα ανταλλακτικα τησvw ειναι bosch ,βγαζει η Bosch κιτ για ιμαντες?γιατι ακουσα κατι για 150 ευρο κατι που πληρωσα 300 σε εξιδικευμενο...(ιμαντας εσωτερικος-ρουλεμαν-αντλια νερου-αυτοματος ρυθμιστης τεντωτηρα)

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε άποψη για την καρέντα Αμαρουσίου ή την καρέντα Αργυρούπολης (Βουλιαγμένης)? Ενδιαφέρομαι για προγραμματισμένο service 45000χλμ

Επίσης, πόσο φτηνότερο θα βγει αν το πάω στην Κόρινθο ή στη Χαλκίδα; Να δω αν συμφέρει να πληρώσω τις βενζίνες/διόδια και να χάσω το χρόνο μου. Αν είναι για εξοικονόμηση 20ευρώ δεν το κάνω, αλλά για 50άρι πάω.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε άποψη για την καρέντα Αμαρουσίου ή την καρέντα Αργυρούπολης (Βουλιαγμένης)? Ενδιαφέρομαι για προγραμματισμένο service 45000χλμ

Επίσης, πόσο φτηνότερο θα βγει αν το πάω στην Κόρινθο ή στη Χαλκίδα; Να δω αν συμφέρει να πληρώσω τις βενζίνες/διόδια και να χάσω το χρόνο μου. Αν είναι για εξοικονόμηση 20ευρώ δεν το κάνω, αλλά για 50άρι πάω.

???

Link to comment
Share on other sites

???

Τελικά το είχα κάνει στην Αθήνα στο Φιλοσίδη με 165 ευρώ. Σέρβις λαδιών + ΚΕΚ + υγρά φρενών. Όλα δικά τους.

Καθώς φτάνω όμως στο επόμενο σέρβις θα με ενδιέφερε τι άποψη έχετε για τις αντιπροσωπείες στην Αθήνα ή κοντά στην Αθήνα, όσοι έχετε κάνει σέρβις σε εξουσιοδοτημένο το τελευταίο 3μηνο.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο ερευνα αγορας σε φιλοσιδη καρεντα κ αutoclub

διαπιστωσα μεγαλες διαφορες για προγραμματισμενο σερβις 30000χμ σε γκολφ 5 tsi 140αρι (της γυναικας μου)

αντιστοιχα 290 360 κ 185 ευρω

αποφασισα να το παω στην φιλαδελφεια autoclub με 185 τελικα

δεν ειχα ξαναπαει ποτε

τους αλλους 2 τους ηξερα αρκετα καλα

το αφησα την τεταρτη πηρα αυτοκινητο αντικαταστασης κ το παρελαβα σημερα κ πλυμμενο μεσα εξω.

εκτος του σερβις αλλαξα εντος εγγυησης

κλειδαρια οδηγου που μαγκωνε κ δεν ανοιγε

μοτερ παραθυρου που εκανε θορυβο

συγχρονιζε δευτερας που γρατζουναγε

αντλια νερου προληπτικα

βαλβιδα Ν75 που ηταν σχισμενη

εμεινα απολυτα ευχαριστημενος

το συνιστω ανεπιφυλακτα

οποιος θελει πμ για συσταση στον υπευθυνο τ συνεργειου

κ για συνεργασια οι διαχειριστες μας

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

μετα απο ερευνα αγορας σε φιλοσιδη καρεντα κ αutoclub

διαπιστωσα μεγαλες διαφορες για προγραμματισμενο σερβις 30000χμ σε γκολφ 5 tsi 140αρι (της γυναικας μου)

αντιστοιχα 290 360 κ 185 ευρω

αποφασισα να το παω στην φιλαδελφεια autoclub με 185 τελικα

δεν ειχα ξαναπαει ποτε

τους αλλους 2 τους ηξερα αρκετα καλα

το αφησα την τεταρτη πηρα αυτοκινητο αντικαταστασης κ το παρελαβα σημερα κ πλυμμενο μεσα εξω.

εκτος του σερβις αλλαξα εντος εγγυησης

κλειδαρια οδηγου που μαγκωνε κ δεν ανοιγε

μοτερ παραθυρου που εκανε θορυβο

συγχρονιζε δευτερας που γρατζουναγε

αντλια νερου προληπτικα

βαλβιδα Ν75 που ηταν σχισμενη

εμεινα απολυτα ευχαριστημενος

το συνιστω ανεπιφυλακτα

οποιος θελει πμ για συσταση στον υπευθυνο τ συνεργειου

κ για συνεργασια οι διαχειριστες μας

ευχαριστω

εχω παει 2 φορες και εχω μεινει ευχαριστημενος...ειναι η μονη αντιπροσωπεια που σε αφηνει να εισαι πανω απο το αμαξι σου κατα την επισκευη...και αυτο δεν το αλλαζω με τιποτα εγω προσωπικα...

Link to comment
Share on other sites

μετα απο ερευνα αγορας σε φιλοσιδη καρεντα κ αutoclub

διαπιστωσα μεγαλες διαφορες για προγραμματισμενο σερβις 30000χμ σε γκολφ 5 tsi 140αρι (της γυναικας μου)

αντιστοιχα 290 360 κ 185 ευρω

αποφασισα να το παω στην φιλαδελφεια autoclub με 185 τελικα

δεν ειχα ξαναπαει ποτε

τους αλλους 2 τους ηξερα αρκετα καλα

το αφησα την τεταρτη πηρα αυτοκινητο αντικαταστασης κ το παρελαβα σημερα κ πλυμμενο μεσα εξω.

εκτος του σερβις αλλαξα εντος εγγυησης

κλειδαρια οδηγου που μαγκωνε κ δεν ανοιγε

μοτερ παραθυρου που εκανε θορυβο

συγχρονιζε δευτερας που γρατζουναγε

αντλια νερου προληπτικα

βαλβιδα Ν75 που ηταν σχισμενη

εμεινα απολυτα ευχαριστημενος

το συνιστω ανεπιφυλακτα

οποιος θελει πμ για συσταση στον υπευθυνο τ συνεργειου

κ για συνεργασια οι διαχειριστες μας

ευχαριστω

να πω και εγώ την γνωμη μου για την αυτοclub που δεν ειναι και πολύ καλή. ειχα παει πριν καποιους μήνες το πολο tsi που ειχα αγορασει απο τους ιδιους πριν περιπου 1 χρονο διοτι μου ειχαν αναψει κατι λαμπακια καθε φορα που άναβα τη μηχανη.Mε το που το hιγα εκει το ανεβασανε για να το δουνε απο κατω διοτι ειχα χασει και ευθυγραμιση απο το τιμονι,το συμπερασμα ηταν οτι μεσα σε 3 λεπτα που το ανεβασανε πανω χωρις πολυ ψαξιμο μου ειπανε αλλαγη ψαλιδιου και ακρομπαρο διοτι καποιος ειχε πεσει πανω στην ροδα και γιαυτο ειχα χασει ζυγοσταθμιση και αναβανε και τα λαμπακια!κοστος με λιγα λογια 360 ευρω, επειδη ομως δεν μου αρεσε η διαγνωση και και δεν τους εμπιστευτικα ,ειπα να παρω και μια δευτερη γνωμη.ετσι το πηγα στον φιλιππαιο ο οποιος σιγουρα το κοιταξε περισσοτερη ωρα και επισης μου λεει οτι το ακρομπαρο οντως φαινεται στραβο και θελη αλλαγη αλλα για να δεις αμα το ψαλιδι εχει κατι πρεπει πρωτα να αλλαξουμε το ακρομπαρο και μετα βλεπουμε αν θα χρειαστει κατι αλλο διοτι με γυμνο ματι δεν φαινεται κατι αλλο,και ετσι συμφωνω να αλλαξουμε το ακρομπαρο και αμα χρειαστει ψαλιδι θα το δουμε μετα!αποτελεσμα δεν χρειαστεικε ψαλιδι και γλιτωσα και 120 ευρω απο το ξεπεταγμα της autoclub....

Link to comment
Share on other sites

+1 Tσακουλερης..

Πηγα και εγω στον Ηλια... για 1η φορα... και εμεινα απολυτα ευχαριστιμενος!

Σωστος μαστορας και συνεργασιμος..μου εξηγισε καθε απορια μου..

καναμε κ το μεγαλο service.. φτιαξαμε κ μια μικρο βλαβη...και ολα OK!

Τσακουλερης Ηλιας, ΙΕΡΟΛΟΧΙΤΩΝ 4, ΑΙΓΑΛΕΩ (απεναντι απο το γηπεδο του Αιγαλεω-σχεδον)

Τηλέφωνο. 2105696716

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,έχω Polo 1.2 TSI 2010 με 20.000 χλμ και θέλω να κάνω service.Στο προηγούμενο είχα αλλάξει λάδια,φίλτρο.

Που λέτε να το πάω;Σκέφτομαι για κάποιο εξουσιοδοτημένο για να κάνουν σωστή δουλειά.Να δουν και το τούρμπο αν θέλει κάτι.

Η Καρέντα μου μου είπε 390 αν θυμάμαι καλά.Ο Μπούρμας 320 περίπου.

Μένω Ηλιούπολη.

Link to comment
Share on other sites

και εμενα ο φιλοσιδης με αφηνει να ειμαι απο πανω δεν το αφηνω μονο του 

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό έχω ακούσει από άλλους (το παραθέτω με επιφύλαξη) ότι λόγω περικοπών/απολύσεων/μαυρίλας  κάποια service δεν γίνονται με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Απαράβατος κανόνας πλέον να είσαι μπροστά στα service

Edited by aga
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.