Jump to content
SPYROS16V

Μεταβιβαση Αυτοκινητου

Recommended Posts

Τα λεφτα τα περνεις στο χερι, απο την στιγμη που εχεις επισιμο χαρτι σφραγισμενο απο τα κεπ οτι το πουλησες, οτιδηποτε γινει μετα ευθηνετε ο αγοραστης. Την ασφαλεια εγω την αφησα και την αλλη μερα την εκοψα, θα μπορουσα να του ελεγα να το ασφαλισει και να το παρει. Τον κοβεις και τον αλλον τι ανθρωπος ειναι, δε το κανεις και σε κανα ρεμαλι...

Με την υπευθηνη δηλωση φευγει και το αυτοκινητο απο πανω σου οταν το δηλωσεις στην εφορια.

Edited by dasauto
Link to comment
Share on other sites

Δεν την  έχω ξανά ακούσει αυτή την διαδικασίας..? 

Ούτε μπορώ να πάρω θέση πάνω σε αυτό.

 

Αυτό που δεν έχω καταλάβει, είπες ότι θα μπορούσες να έκοβε την ασφάλεια που είχες.

 

Και θα έβγαζε αυτός.

 

Αυτός πότε θα έβγαζε ασφάλεια??? 

 

Όταν θα έκανε την μεταβίβαση στο όνομα του.?

 

Γιατί απο μια υπεύθυνη δήλωση δεν νομίζω ότι μπορεί να έχει κάποια ισχύ....???

Και να βγάλει ασφαλιστήριο , γιατί ακόμα η άδεια κυκλοφορίας σου είναι στο όνομα το δικό σου...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λαθος δικο μου, δεν ανεφερα οτι και τα 2 αυτοκινητα ειχαν καταθεμενες πινακιδες και εκανα ασφαλεια 1 μηνα μονο και μονο για να παρω πινακιδες, αλλα σωστα οπως ειπες δεν θα μπορουσε να το ασφαλισει  μιας και ηταν στο ονομα μου, και δεν θα ηταν σωστο να τους υποχρεωσω να πληρωσουν τον 1 μηνα ασφαλεια αυτοι για να παρθουν οι πινακιδες, 17€ ηταν αλωστε. Ασφαλεια δεν θα μπορουσε να βγαλει με τιποτα αν δεν το μεταβιβαζε.

 

Οπως και να εχει και οι 2 την 1 εργασιμη, γιατι τα πηρανε παρασκευη απογευμα, τα μεταβιβασανε. Η υπευθηνη δηλωση ειναι επισημο χαρτι, για αυτο την θεωρησα στο ΚΕΠ, θα μπορουσε να θεωρηθει και σε αστυνομικο τμημα, για να ειναι 100% αξιοπιστη, και απο τα ΚΕΠ αυτο που ειπανε, οτι με καλυπτει η θεωρηση, γιατι με την θεωρηση ειναι και οι 2 μπροστα και υπογραφουν με την ταυτοτητα τους, ενω αν δεν ειναι θεωρημενη, μπορει να υποστιριξει πλαστογραφια. Αν δεν ηταν θεωρημενη απο το ΚΕΠ, ισως δεν ειχε πληρη υσχη.

...τωρα θα μου πεις αν συμβει κατι τρεχα γυρεβε που λενε.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.