Jump to content
Periz

Pipercross Φιλτροχοανη

Recommended Posts

κ τα εντουρο αλλα δεν ειναι ακριβως ετσι τα πραγματα εκει

ο κτμ αν δει το τοπικ θα απαντησει με λεπτομερεια

εγω δε μιλησα για foam filter in general αλλα για την μαρκα που αναφερθηκε καθως δεν μου αρεσε η ποιοτητα φιλτραρισματος-κατασκευης...

ο ανεστης τα ειπε ξεκαθαρα

Δες το βιντεο που εβαλα για APR και αν μπορεις βοηθεισε με λιγο γιατι αποτι καταλαβα μιλας απο πικρη πιρα για πιπερ και μου αλλαξες τη γνωμη...

Link to comment
Share on other sites

θα το ξαναεβαζα γιατι εχει αισθητη διαφορα σε αμεσοτητα με το σεταπ που ειχα..αλλα τεσπα..αυριο περιμμενω τα ευχαριστα και αν ειναι ετοιμο το αμαξι θα ειναι πλεων με μαμα εισαγωγη και πιπερ φιλτρο,μαμα εξατμιση και παω για unitronic stage1 95OCT...τερμα τα πολλα αλογα για μενα..μονο safe απο δω και περα...UNITRONIC GO BEYOND!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δες το βιντεο που εβαλα για APR και αν μπορεις βοηθεισε με λιγο γιατι αποτι καταλαβα μιλας απο πικρη πιρα για πιπερ και μου αλλαξες τη γνωμη...

φιλε μου εγω το βαρελακι piper το κρατησα 2 μερες κ το εδωσα.ο ανεστης κ ο bbp φορεσανε piper για μεγαλο διαστημα κ μπορουν να σου πουν.αποδοσεις ειχανε παντως τωρα αν πιασανε κ πουρι...

η εισαγωγη της apr φορεθηκε απο μερικα παιδια εδω κ ειναι ευχαριστημενοι αν κ δεν εχω δει στο επισημο site της apr για 1.4 ο εδω αντιπροσωπος μας ειπε οτι υπαρχει κ για 1.4

τωρα τι κ πως δε μπορω να βοηθησω παραπανω υπαρχει στην ελλαδα κ οχι στο site της apr στην usa...παρολαυτα μικρη σημασια εχει αν ειναι για 2.0 η 1.4 αφου ταιριαζει στο κουμπωμα.

πολλοι φορεσανε βαρελακι forge.αλλοι χωανη ΚΝ.δεν τα δοκιμασα ομως για να σου πω.απλα παρατηρω οτι οποιος εβαλε κατι λεει καλα λογια..μονο εγω βρισκω drawbacks τελικα?

αν βαλεις κατι βαλε επωνυμο.apr θα ειναι forge(δεν θα εβαζα γιατι εχω υποψια οτι το φιλτρο ειναι simota μεσα ενω η apr φοραει KN αν θυμαμαι καλα)

αν βαλεις χωανη μπορεις να παρεις ενα κιτακι κ να παρεις κ ενα 2 φιλτρο κ να πειραματιζεσαι πχ ΚΝ-EVOMS (αν φυσικα ταιριαζουν στα κουμπωματα)

θα το ξαναεβαζα γιατι εχει αισθητη διαφορα σε αμεσοτητα με το σεταπ που ειχα..αλλα τεσπα..αυριο περιμμενω τα ευχαριστα και αν ειναι ετοιμο το αμαξι θα ειναι πλεων με μαμα εισαγωγη και πιπερ φιλτρο,μαμα εξατμιση και παω για unitronic stage1 95OCT...τερμα τα πολλα αλογα για μενα..μονο safe απο δω και περα...UNITRONIC GO BEYOND!!!!!

εσυ ανεστη δεν ηθελες φιλτρο ρουφουλα ηθελες με το σετ απ σου.,..,

εβαλες Piper φιλτρο στο φιλτροκουτι με το σκεπτικο "ε καλα φιλτρο ειναι μωρε ποσο κακο θα κανει αυτη τη φορα"?

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

αδερφε εχω δοκιμασει πολλα φιλτρα με την neuspeed την εισαγωγη που ειχα...οντως το βαρελι της πιπερ ηταν ρουφουλας...γι αυτο και ειχε και αποδωση..αλλα και τα αλλα ΚΝ κλπ που δοκιμαζα και εκινα σκατα ηταν..το καλυτερο για προστασια ειναι το χαρτινο το μαμα τι να λεμε τωρα..πλεων οπως σου ειπα την εβγαλα την εισαγωγη και με το που κλεισω μοτερ θα βαλω παλυ τον παπα με την διαφορα το φιλτρο που θα ειναι πιπερκρος..μου φανικε οτι ειναι μπουκομενο αυτο το φιλτρο γιαατι εχει 2 στροσεισ μια ψιλη και μια χοντρη..τωρα τι να πω??εν αναγκη ξαναβαζω το χαρτινο..ο χρονος θα δειξει..ουτος η αλλος με το stage 1 που θα ειμαι δεν χρειαζομαι τοσο την εισαγωγη..και για να σου πω την αληθεια μετα απο αυτα που επαθα δεν νομιζω να ξαναριξω κ04 και κυνηγια για τα πολλα αλογα.στο ξαναειπα safe!!!!

Link to comment
Share on other sites

μιλησα με apr usa μου ειπαν αυτο που εχουν δεν κανει για 14 μονο για 20.. το Ελληνικο site APR δεν ανοιγει η σελιδα!

Εγω δεν κολλαω για αποδοση.. θελω τον εντονο ηχο που βγαζει για να πω την αληθεια.. APR carbonio k pipercross βγαζουν πολυ ωραιο ηχο αλλα να δω τιποτα και για forge

Link to comment
Share on other sites

αδερφε εχω δοκιμασει πολλα φιλτρα με την neuspeed την εισαγωγη που ειχα...οντως το βαρελι της πιπερ ηταν ρουφουλας...γι αυτο και ειχε και αποδωση..αλλα και τα αλλα ΚΝ κλπ που δοκιμαζα και εκινα σκατα ηταν..το καλυτερο για προστασια ειναι το χαρτινο το μαμα τι να λεμε τωρα..πλεων οπως σου ειπα την εβγαλα την εισαγωγη και με το που κλεισω μοτερ θα βαλω παλυ τον παπα με την διαφορα το φιλτρο που θα ειναι πιπερκρος..μου φανικε οτι ειναι μπουκομενο αυτο το φιλτρο γιαατι εχει 2 στροσεισ μια ψιλη και μια χοντρη..τωρα τι να πω??εν αναγκη ξαναβαζω το χαρτινο..ο χρονος θα δειξει..ουτος η αλλος με το stage 1 που θα ειμαι δεν χρειαζομαι τοσο την εισαγωγη..και για να σου πω την αληθεια μετα απο αυτα που επαθα δεν νομιζω να ξαναριξω κ04 και κυνηγια για τα πολλα αλογα.στο ξαναειπα safe!!!!

ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ..ΕΧΩ ENA GOLF 6 TSI 160 ΜΑΜΑ ΜΟΝΟ Ο ΠΝΙΧΤΗΣ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ..ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑ UNITRONIC K ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΔΑ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΓΙΑ UNITRONIC ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΣΑΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΚΤΛ.Κ ΑΝ ΤΟ ΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ ΗΔΗ ΝΑ ΠΕΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.