Jump to content
sculper

Αποφυγή Πρατηρίων

Recommended Posts

Guest kathgti

ΜΗΝ ΒΑΛΕΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΒΕΝΖΙΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ REVOIL ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΜΥΝΗΣ ΣΤΟΝ ΠΑΠΑΓΟ, ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΖΩ ΜΠΕΚ!!! :wacko::wacko: ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΧΕΙ ΤΟ.... ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!!! :(:angry:

Link to comment
Share on other sites

Guest blue-smart-golf

Μα καλά ρε Κατερίνα σε REVOIL?

αξιοπιστία 0.

Το καλήτερο πρατήριο που έχω συναντίσει έιναι η Bp 2 φανάρια πριν την Διασταύρωση Ραφήνας.Είναι φίλος πολλά χρόνια και ξέρω πολύ καλά οτι δεν έχει ανάγκη να νοθεύσει...όποιος έχει μηχανή μεγάλου κυβισμού μπορεί να διαπιστώσει με πολύ εύκολο τρόπο αν νοθεύεται η βενζίνα με την μέθοδο της νεροπαγήδας.οι περησότερες street έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Guest DimMac

ΜΑΓΚΕΣ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΒΕΝΖΙΝΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΜΕΛΙΣΣΙΑ, ΜΑΚΡΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΕΤΕΚΑ. ΤΙΣ ΕΧΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΚΑΙ Η ΒΕΝΖΙΝΗ ΕΙΝΑΙ ΝΟΘΕΥΜΕΝΗ. ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΠΕΡΙΠΟΥ 2 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΚΑΗΚΕ Η ΤΡΟΜΠΑ ΒΕΝΖΙΝΗΣ. ΣΤΟΝ ΠΑΖΑΡΟΠΟΥΛΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΓΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ Η ΒΕΝΖΙΝΗ ΗΤΑΝ ΝΟΘΕΥΜΕΝΗ. ΚΑΛΕΣΑ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ ΚΑΙ ΠΗΓΑΝ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ. ΑΠ' ΟΤΙ ΕΜΑΘΑ ΕΦΑΓΕ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΑΛΛΑ ΚΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΤΡΟΜΠΑ ΒΕΝΖΙΝΗΣ.....

Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσες να του κανεις αγωγη και να παρουν δειγμα απο το αμαξι σου να κανουν μια συγκριση τις βενζινες και να σου την πληρωσει αυτος :baby:

Edited by NforN_xronis
Link to comment
Share on other sites

τι λες μωρε? με επισημο χαρτι απο το χημειο που να λεει οτι η βενζινη στο αμαξι σου ειναι ιδια με αυτη του βενζιναδικου...

τον κανεις οτι γουσταρεις!

αλλα ολοι αυτο το σκεπτικο εχουν και κανουν τη παπια...

πληρονουν 300€ την αντλια και τουμπεκιαζουν.. τς τς τς

Link to comment
Share on other sites

Guest gpiyiakis
Το πράμα είναι απλό. Πάρε τη βενζίνη που σου έβαλε, κάτην μολώτογ και καυτο το μπουρ**** !!!!

Νομίζω αυτό πρέπει να το κάνουμε σύνθημα. Με μυνήσεις κλπ δεν βγάζεις άκρη.

Η λύση είναι μία. Επέστρεψε την νοθευμένη βενζίνα φλεγόμενη. Να δεις πως λύνεται το πρόβλημα της νοθείας στα καύσιμα αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

To προβλημα ειναι οτι ενδεχομενως η νοθευμενη βενζινη φλεγομενη να μην κανει τοση ζημια οσο η μη νοθευμενη, οποτε καλυτερα να επιστρεφουμε μη νοθευμενη για να καταλαβαινουν και την διαφορα tongue.gifnew_lol.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

χαχαχχαχα. Καλό καλό !!!

Είναι μεγάλοι αλήτες πάντως. Εγω μια περίοδο άκουγα κάτι πυράκια και έλεγα είναι το αμάξι και τελικά έκοψα σταδιακά τα βενζινάδικα που έβαζα βενζίνη μέχρι που βρήκα ποιός κερατάς ήταν με τη νοθευμένη και μου βαρούσε εμένα πυράκια.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως μαι φορα μια αλβανη στον Παπας οιλ μου ελεγε κατι πιπουλες οτι δεν την πληρωσα ενω εγω παντα πληρωνω πριν καν βαλω βενζινη και τα εχω σε ειδικο σημειο τα λεφτα ωστε να ξερω παντα τι μου γινετε..Ετσι βγηκα εξω και ενω με προσβαλανε ακομα και οι υπεθυνοι.. μπαινω στο αμαξι παιρνο ενα Ζιππο που ειχα και τους κανω ζητατε συγγνωμη γιατι δεν ακουω καλα... και παω προς την αντλια..

ΣΥΓΓΝΩΜΗΗΗΗ !!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως μαι φορα μια αλβανη στον Παπας οιλ μου ελεγε κατι πιπουλες οτι δεν την πληρωσα ενω εγω παντα πληρωνω πριν καν βαλω βενζινη και τα εχω σε ειδικο σημειο τα λεφτα ωστε να ξερω παντα τι μου γινετε..Ετσι βγηκα εξω και ενω με προσβαλανε ακομα και οι υπεθυνοι.. μπαινω στο αμαξι παιρνο ενα Ζιππο που ειχα και τους κανω ζητατε συγγνωμη γιατι δεν ακουω καλα... και παω προς την αντλια..

ΣΥΓΓΝΩΜΗΗΗΗ !!!!!!!!!!!!!!!!

XAXAXAXAXA

kostopoulos the best

Link to comment
Share on other sites

Το πράμα είναι απλό. Πάρε τη βενζίνη που σου έβαλε, κάτην μολώτογ και καυτο το μπουρ**** !!!!

εέτσι έτσι worthy.gif

Εμενα παντως μαι φορα μια αλβανη στον Παπας οιλ μου ελεγε κατι πιπουλες οτι δεν την πληρωσα ενω εγω παντα πληρωνω πριν καν βαλω βενζινη και τα εχω σε ειδικο σημειο τα λεφτα ωστε να ξερω παντα τι μου γινετε..Ετσι βγηκα εξω και ενω με προσβαλανε ακομα και οι υπεθυνοι.. μπαινω στο αμαξι παιρνο ενα Ζιππο που ειχα και τους κανω ζητατε συγγνωμη γιατι δεν ακουω καλα... και παω προς την αντλια..

ΣΥΓΓΝΩΜΗΗΗΗ !!!!!!!!!!!!!!!!

ρε εκβιαστή :D

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΡΘΡΟ ΤΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑΣ (11/10/2005)

Ο Υφυπουργός Ανάπτυξης κ. Γιάννης Παπαθανασίου ανακοίνωσε ότι, κλιμάκια στελεχών της αρμόδιας Διεύθυνσης Μετρολογίας έλεγξαν στο διάστημα από 1η έως και 30 Σεπτεμβρίου 2005 συνολικά 267 πρατήρια καυσίμων με 1.358 αντλίες, προκειμένου να διαπιστωθούν τυχόν παράνομες επεμβάσεις στον τρόπο λειτουργίας των αντλιών τους.

Από τους ελέγχους διαπιστώθηκε ότι σε 22 από το σύνολο των πρατηρίων που ελέγχθηκαν, εντοπίστηκαν 23 προβληματικές αντλίες, οι οποίες είχαν ρυθμιστεί ώστε να παρέχουν κατά τον εφοδιασμό με καύσιμα μικρότερες ποσότητες από αυτές που αναγράφονται στους μετρητές τους. Η αναντιστοιχία αυτή είχε ως αποτέλεσμα να πληρώνουν οι καταναλωτές περισσότερη ποσότητα από αυτή που τους είχε πραγματικά παρασχεθεί.

Σε όλους τους παραβάτες επιβλήθηκαν οι προβλεπόμενες από το νόμο κυρώσεις (παραπομπή στο αρμόδιο εισαγγελέα για επιβολή ποινικών κυρώσεων και στις κατά τόπους νομαρχιακές αυτοδιοικήσεις για την επιβολή διοικητικών ποινών).

Όπως καταλαβαίνετε τα συγκεκριμένα πρατήρια τα μποϋκοτάρουμε. Αυτή είναι μια δύναμη που έχουμε σαν οδηγοί και καταναλωτές ταυτόχρονα. Προς παραδειγματισμό των πρατηριούχων που μελλοντικά σκέφτονται να "κλεψουν" από τη μέτρηση στην αντλία για περισσότερα κέρδη..

Τα πρατήρια καυσίμων, στα οποία διαπιστώθηκαν παραβάσεις είναι τα εξής:

ΕΠΩΝΥΜΙΑ

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ

ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗΣ

ΠΕΤΡΙΔΗΣ Θ. ΣΠΥΡΙΔΩΝ

Λ.ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ 117

DRACOIL

ΑΦΟΙ ΠΡΕΣΣΗ Ο.Ε

6ο ΧΛΜ ΕΘΝ. ΑΘ.ΛΑΜΙΑΣ & ΤΡΩΑΔΟΣ Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ

BP

ΣΩΤ.ΚΡΗΤΙΚΟΣ & ΣΙΑ Ε.Ε.

Λ.ΑΘΗΝΩΝ 256 ΧΑΪΔΑΡΙ

EUROIL

Ο ΕΡΜΗΣ Α.Ε.

Μ.ΑΝΤΥΠΑ 19- 21 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

SHELL

Γ.ΒΑΦΕΙΑΔΗΣ -Α.ΝΙΚΟΛΑΟΥ Ο.Ε

Μ.ΑΝΤΥΠΑ 35 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

AVIN

ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗ ΚΑΛΙΟΠΗ ΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛ

ΓΟΥΝΑΡΗ 141-143 ΓΛΥΦΑΔΑ

EL PETROL

ΑΦΟΙ ΣΤΑΣΗ -Ν. ΚΟΥΤΣΟΥΡΕΛΑΚΗΣ

ΓΟΥΝΑΡΗ 100 & ΜΥΣΤΡΑ 34 ΑΝΩ ΓΛΥΦΑΔΑ

SHELL

Α.ΠΑΤΕΛΟΥΔΗΣ-Ι.ΝΕΦΕΡΙΔΗΣ Ο.Ε

Λ.ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

EKO

PURE OIL E.Π.Ε

Λ.ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ETEKA

A ΓΓΕΛΙΚΗ ΠΑΤΡ.ΑΒΑΓΙΑΝΟΥ

ΠΕΙΡΑΙΩΣ 66-ΜΟΣΧΑΤΟ

BP

ΧΡΗΣΤΟΣ Α.ΠΑΝΙΔΗΣ

ΡΕΤΣΙΝΑ 51-ΠΕΙΡΑΙΑΣ

BP

ΚΑΚΚΑΛΗΣ ΑΠ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Λ.ΠΕΝΤΕΛΗΣ 139 ΧΑΛΑΝΔΡΙ

JET OIL

ΕΛΙΣΑΒΕΤ Α.ΑΝΑΣ TAΣ I ΑΔΟΥ

Π.ΡΑΛΛΗ 77 ΑΓ.Ι.ΡΕΝΤΗΣ

ΕΤΕΚΑ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ Μ. ΣΠΑΝΟΣ

Λ.ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ 473 Ν.ΙΚΟΝΙΟ-ΠΕΡΑΜΑ

ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΗΜ. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ

Λ.ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ 210 ΠΕΡΑΜΑ

ΕΚΟ

ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ν.ΓΕΩΡΓΙΟΣ

21οΧΛΜ Λ.ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙ

AVIN

A ΦΟΙ ΝΙΚΟΛΑΟΥ Ο.Ε.

Λ.ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 91 ΠΙΚΕΡΜΙ

BP

ΔΗΜ.-ΜΙΧ.ΛΕΟΝΤΙΔΗΣ & ΣΙΑ Ο.Ε

17ο ΧΛΜ Λ.ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ ΠΑΛΛΗΝΗ

SHELL

ΚΩΝ/ΝΟΣ Δ. ΤΣΑΚΑΛΟΣ

Π.ΡΑΛΛΗ 139 & Π.ΜΕΛΑ ΝΙΚΑΙΑ

BP

ΚΑΚΚΑΛΗΣ ΑΠ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Λ.ΠΕΝΤΕΛΗΣ 139 ΧΑΛΑΝΔΡΙ

JET OIL

Ρ.Φ.ΚΟΝΤΟΣ

ΚΥΠΡΟΥ 178

ELLIN

ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΣ ΙΩΑΝ.ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

Α.ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ 141 ΓΛΥΦΑΔΑ

EKO

Link to comment
Share on other sites

Και να ηταν μονο αυτοι!Ποσοι αλλοι μας κλεβουνε αν ξεραμε θα πηγαιναμε να βαλουμε βενζινη στην Γερμανια!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολυσυζητημένο το θέμα...και δυστυχώς παλιά η λίστα του Υπουργείου.

Γιατί άραγε ?....δέν έχουν κάνει άλλους ελέγχους από τότε ?

Εγώ ένα φρέσκο παράδειγμα θα αναφέρω.

Μιάς και το αυτοκίνητο μου είναι επιλεκτικό στην ποιότητα της βενζίνης λόγω βελτίωσης.

Πρατήριο BP στην παραλιακή,στο ρεύμα πρός Γλυφάδα,καμμιά 500αρία μέτρα πρίν το δημαρχείο της Γλυφάδας.

Απαράδεκτη ποιότητα βενζίνης (100άρα).

Εκανε μπάμ από τις επιδόσεις και τον τρόπο λειτουργίας του αυτοκινήτου μου.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση alexlakis. Είναι ένα πολύ σημαντικό θέμα που αφορά όλους μας ΑΛΛΑ υπάρχουν ήδη 4 ενότητες για το ίδιο θέμα μαζί με το παρόν. Μήπως θα είχε την καλοσύνη κάποιος συντονιστής να τις συγχωνεύσει??? Ευχαριστώ πολύ.

Παραθέτω τα link

1

2

3

Edited by Σπύρος
Link to comment
Share on other sites

αν εχεις απο αλλο βενζιναδικο βενζινη υπολοιπο κ να αναμιχτη με την νοθευμενη...πως θα δειξει ιδια στοιχεια???

Link to comment
Share on other sites

Tα εχω δει και τα 3 μιας και μενω Χαϊδαρι. Ετσι και περασετε απο εξω, φωναζουν απο μακρυα οτι βρωμαει η δουλεια. Ειδικα το 2ο που ειναι στο Παλατακι, εχει πολυυυυυ ωραιο νερακι tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.