Jump to content
Guest Sir B

ΠΡΑΤΗΡΙΑ ΚΑΥΣΙΜΩΝ...

Recommended Posts

Παιδια γνωριζει κανεις στη θεσσαλονικη στη μαρινου αντυπα(ειναι ο δρομος που περναει μπροστα απο jumbo και bmw)

πιο απο τα 2 βενζιναδικα shell ειναι ιδιωτης και πιο της shell?

Link to comment
Share on other sites

Για καλή 100άρα:

στη Θεσσαλονίκη δυτικά το ΕΚΟ στη Μαιάνδρου στον Περιφερειακό και η BP στα μυτιληνάκια Περιφερειακό στο ύψος της Λαχαναγοράς.

Μετρημένη η 100άρα του πολύ καλή και διαπιστωμένη με vagcom και πολλές δυναμομετρήσεις.

Link to comment
Share on other sites

100στάρα στον ζέζα στην παπανικολή στο ύψος πριν την πλατεία κένεντυ.

 

Logαρισμένη ΠΟΛΛΕΣ φορές με μηδέν επιστροφές.

Link to comment
Share on other sites

Που βάζουμε βενζίνη στην Κέρκυρα;;

 

 

100στάρα στον ζέζα στην παπανικολή στο ύψος πριν την πλατεία κένεντυ.

 

Logαρισμένη ΠΟΛΛΕΣ φορές με μηδέν επιστροφές.

κεκτημενη ταχυτητα... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εδω και ενα χρονο βαζω 100αρα απο το πρατηριο της ΕΚΟ στον δρομο πανω απο το Μικρολιμανο. 3 χρονια που βαζω 100αρα σαν την συγκεκριμενη δεν εχω ξαναδοκιμασει. Βλεπω σημαντικη διαφορα στο αυτοκινητο σε σχεση με βενζινη αλλων πρατηριων.

Link to comment
Share on other sites

Από το ΥΠΕΚΑ για να προσέχουμε που βάζουμε Βενζίνη.Αν παρατηρήστε κάποιοι τρώνε συνέχεια πρόστιμα για νοθεία.

http://www.ypeka.gr/LinkClick.aspx?fileticket=BvgXHHr5u0I%3d&tabid=479&language=el-GR

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζει κανεις κατι για το πρατηριο shell στην δημαρχου μπεκα στα σπατα?μετα το lidl στο δεξι χερι.

Βαζω καιρο απο εκει/απολυτα ευχαριστημενος.

Αλλα χθες και σημερα μου εκανε νερα....

Link to comment
Share on other sites

προκειται να παω στα ιωαννινα για καμια εβδομαδα..πειτε μου καποιο καλο πρατηριο..θα μενω ελεουσα εαν το λεω σωστα το χωριο...επισεις μετα θα κατεβω ελευσινα (αθηνα) εαν γνωριΖετε και εκει τιποτα...ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Να προτεινω μερικα πρατηρια που βαζω τα τελευταια χρονια χωρις κανενα προβλημα στις παρακατω περιοχες και ειμαι ευχαριστημενος και απο ποσοτητα και ποιοτητα :

 

1. ΕΚΟ - Καλυψω : Κασταμονης 47 , Νεα Ιωνια

2. Shell - Ερμης : Λ. Ηρακλειου 442, Νεο Ηρακλειο

3. ΒP - Λ. Τατοιου 94, Μεταμορφωση 

Edited by granset
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βαζω ΠΑΝΤΑ απο το 3) που εγραψες, φθηνή και φοβερη 100αρα!

 

+1 για την συγκεκριμένη BP, απ ότι έμαθα και η κοντινή της στην Ιφιγενείας (απέναντι απ το καρφουρ) και μια μεγάλη στον παράδρομο της εθνικής στη Ν.Φιλαδέλφεια είναι εταιρικές και έχουν την ίδια ακριβώς βενζίνη

Link to comment
Share on other sites

Βαζω ΠΑΝΤΑ απο το 3) που εγραψες, φθηνή και φοβερη 100αρα!

Επίσης εχω βαλει αρκετες φορές απο το 1) ΕΚΟ , εξισου καλό

 Περισσοτερο σε αυτα βαζω αναλογα πως βολευει. Δουλευουν και αργα.Ειναι και καλα τα παιδια εκει, γιατι η Τατοιου ειναι αμαρτωλος δρομος με βενζιναδικα γενικοτερα...Οποτε τη μετρησαμε και ειδαμε οτι ειναι σωστη. Επισης χωρις να ειναι απολυτο 2-3 φορες που πηγα αδειος και με ενδειξη 20<κλμ στο trip  μου εβαλε 53 λιτρα με θερμοκρασια 14 βαθμους. Βεβαια το θεμα βενζινη - ποσοστητα ειναι πολυ σχετικο.

Α, στη shell στην ηρακλειου εχει 24ωρο αυτοματο πωλητη

 

+1 για την συγκεκριμένη BP, απ ότι έμαθα και η κοντινή της στην Ιφιγενείας (απέναντι απ το καρφουρ) και μια μεγάλη στον παράδρομο της εθνικής στη Ν.Φιλαδέλφεια είναι εταιρικές και έχουν την ίδια ακριβώς βενζίνη

Παλι καλα γιατι τον προηγουμενο στον παραδρομο της εθνικης του ειχαν κοψει ενα προστιματακι για αντλιες & νοθεια 1-2 φορες.

Link to comment
Share on other sites

53 λιτρα και κατι ψιλα εβαλα με το δεκτη κατω απο το μισο τις ρεζερβας. Το τριπ πρεπει να εδειχνε λιγοτερο απο 20κλμ δεν θυμαμαι ποσα να πω 10? 15? Παντως οχι 0. Πολλα δεν λες 50 κλμ με μηδεν στο τριπ? Δεν νομιζω να βγαινουν - μακαρι δηλαδη

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

 

Παλι καλα γιατι τον προηγουμενο στον παραδρομο της εθνικης του ειχαν κοψει ενα προστιματακι για αντλιες & νοθεια 1-2 φορες.

 

Μάλλον άκυρο αυτό για τον παράδρομο, πέρασα σήμερα και είδα ότι είναι πιο ακριβό...

 

Επίσης, μιας και αναφέρεται το αγαπημένο μου θέμα με την Τατοΐου, είχα κάνει και θέμα στο forum πως έβαζα 30 λίτρα περίπου στη Shell στη διασταύρωση και έβγαζα max 450 km και δοκιμάζοντας τη BP που λέμε άρχισα να περνάω και τα 500km με ίδια οδήγηση εννοείται - και να σκεφτείς ότι η Shell έχει 10πλάσια πελατεία λόγω του σημείου

Link to comment
Share on other sites

Οντως υπαρχουν 2 ΒP. Αυτο που αναφερω (Τατοιου 94) δεν ειναι εταιρικο - αν και γενικα προτιμω τα εταιρικα, εχει απο τις πιο φτηνες 100σταρες. H τιμη της 95αρας ειναι νορμαλ οχι παμφθηνη οπως τα υπολοιπα στην Τατοιου και βρισκεται στο τριγωνο λιγο μετα τον προαστιακο ανεβαινοντας στο αριστερο χερι. εδω: http://goo.gl/maps/KuibF

Η αλλη που ειναι ανεβαινοντας ακριβως πριν το Praktiker στο δεξι χερι μετα την Shell ειναι εταιρικη (Τατοιου 10) αλλα δεν εχω βαλει ποτε.

 

Η shell (κασσης) που αναφερει ο φιλος εχει σποταρα μαζευει απειρο κοσμο, πουλαει παντα χαμηλα, ειναι ανοιχτος στις απεργιες, εχει παντα καυσιμα ο τυπος κτλ αλλα η βενζινη εξαφανιζεται για πλακα απο το ντεποζιτο και μια φορα σε ταξιδι μου εκανε διακοπες και τον εκοψα. Πρεπει να συντηρισει και το Πορσικο ετσι?

Edited by granset
Link to comment
Share on other sites

Τατοιου 94 αυτο με την παμφθηνη 100αρα ειναι ΑΨΟΓΟ , με φανταστική 100αρα
Το αλλο BP που λες που ειναι εταιρικο μετα το SHELL στην αποδειξη το BP εγραφε ΕΚΟ ΚΑΛΥΨΩ , η ΕΚΟ εχει πλεον ολα τα εταιρικα ΒP?Εχω βαλει απο εκει μια φορα οταν ειχε τελειωσει η 100αρα στην Τατοιου 94..
Επισης υπαρχει και αλλο BP ακριβως διπλα απο τον Στεργιου πριν βγεις εθνικη το οποιο δεν μου γεμιζει το ματι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.