Jump to content
Kostas kostopoulos

Προτασεις για φθηνα και καλα πρατηρια

Recommended Posts

Εγώ βάζω στη Shell που είναι πάνω στην Εθνικής Αντίστασης πριν την ΕΤΕΑ και στη Shell στην Πόντου.

Επίσης πολύ καλή είναι και η ΕΚΟ πάνω στην Ανθέων πριν τη στάση Αλλατίνη.

Link to comment
Share on other sites

εγω καμια φορα βαζω στην εκο που ειναι πριν την στροφη για περιφερειακο και carrefour

βαζω αρκετες φορες εκει και δεν ειχα κανενα προβλημα..και για εκο ειναι σχετικα φτηνος.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα,και εγω εκει εβαζα και βαζω ακομα αρκετες φορες,μιας και ειναι πολυ κοντα μου.μια φορα ομως που εβαλα,αναψε το epc.πηρα τηλ στην assistance που εχει το αυτοκολλητακι στο car και μου ειπαν οτι εφταιγε η κακη ποιοτητα βενζινης.και μαλιστα V-power.οποτε απο τοτε οποτε μπορω το αποφευγω το συγκεκριμενο πρατηριο.

Πραγματικά μου κάνει εντύπωση αυτό που σου έτυχε! Τόσα χρόνια δεν μου έχει τύχει το παραμικρό και ούτε και σε φίλους εδώ Ηλιούπολη!

Τεσπα, δεν μπορώ να εγγυηθώ 100% μιας και δεν είναι δικό μου, απλά αναφέρω αυτά που ξέρω απο προσωπική εμπειρία.

Μήπως είχες βάλει και απο αλλού πρόσφατα? Τονίζω ότι εγώ βάζω V-Power MONO απο εκεί...

Link to comment
Share on other sites

Καλό βενζινάδικο είναι και μια BP που βρίσκεται στον Σταυρό αγίας παρασκευής ακριβώς μετά από τον Γρατσία-Πλαίσιο-Γαλαξία...Μου φαίνεται οτι έχει πολύ καλή βενζίνη.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες καλές οι πληροφορίες για την αμόλυβδη....για μάς τους γέροντες κανένα φθηνό βενζινάδικο με Super παίζει; Έχετε ακούσει τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, είμαι κάτοικος Αγίων Αναργύρων και απί της κεντρικής λεωφόρου βρίσκετε και ένα πρατήριο Ανιn. Το τι αυτοκίνητο βλέπω να βάζει βενζίνη εκεί δεν λέγεται. Τι Μ3 τι Μποξτερ, 911, Χ5 και άλλα πολλά. Όσους έχω ρωτήσει μου έχουν πει ότι έναι πολύ καλός και έχει πολύς καλής ποιότητας βενζίνη. Είναι και από τα φθηνότερα στην Αθήνα. Ξέρει κανείς τι παίζει με το συγκεκριμένο πρατήριο; Τώρα που έφτασε 1,20€ πρέπει να βρίσκουμε και εναλλακτηκές.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά μου κάνει εντύπωση αυτό που σου έτυχε! Τόσα χρόνια δεν μου έχει τύχει το παραμικρό και ούτε και σε φίλους εδώ Ηλιούπολη!

Τεσπα, δεν μπορώ να εγγυηθώ 100% μιας και δεν είναι δικό μου, απλά αναφέρω αυτά που ξέρω απο προσωπική εμπειρία.

Μήπως είχες βάλει και απο αλλού πρόσφατα? Τονίζω ότι εγώ βάζω V-Power MONO απο εκεί...

Και εγω βαζω αρκετα συχνα απο εκει και γιατι εχω ακουσει καλα λογια..

V-power του ξηγιεμαι κι εγω..

(εγω λεω για αυτο που ειναι μετα τα καναρια οπως πας για κεντρικη..)

Edited by MmaannoosS
Link to comment
Share on other sites

Guest nionios

οπως και να εχει πρεπει να βαζουμε 100αρα βενζινη ασχετα εαν ειναι λιγο ακριβη.καλο πρατηριο ειναι κ το shell στιν βρυουλωνστον αγ.ιωαννη

Link to comment
Share on other sites

Tην πιό φθηνή βενζίνη του λεκανοπεδίου την έχει το SHELL στην συμβολή Γούναρη και Ιασωνίδου στην Γλυφάδα...Την 100άρα την βάζεις με 99.9 την στιγμή που οι άλλοι την έχουν 1,25...Προβλήματα δεν είχα ποτέ!!

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα και πολύ καλή τιμή έχει και η REVOIL στην Λ. Ειρήνης στο ρεύμα προς Μαρούσι στην Πεύκη.

Βάζω χρόνια απλή αμόλυβδη σε 2 αυτοκίνητα και δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

Τώρα τελευταία έχω παρατηρήσει το polo να ζορίζεται όταν βάζω βενζίνη από τον Βερόπουλο της Κ.Κηφισιάς....

Edited by polo03
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξέρει κανένας απο κεντρο Αθήνα καλό βενζινάδικο, ή και Πειραιά επίσης κέντρο.

Έχετε καμία πληροφορία για την ΕΤΕΚΑ στην Τζαβέλα, και στην SHELL στην Ηρωων πολυτεχνείου τι μερος του λόγου είναι. :D

post-3923-1150881562_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξέρει κανένας απο κεντρο Αθήνα καλό βενζινάδικο, ή και Πειραιά επίσης κέντρο.

Έχετε καμία πληροφορία για την ΕΤΕΚΑ στην Τζαβέλα, και στην SHELL στην Ηρωων πολυτεχνείου τι μερος του λόγου είναι. :blink:

Η Shell στην Ηρώων Πολυτεχνείου είναι πάρα πολύ παλιό βενζινάδικο. Εγώ το αποφεύγω γιατί είναι πανάκριβο, ίσως επειδή λειτουργεί επι 24ωρου βάσεως. Όταν λες Τζαβέλα ποια ΕΤΕΚΑ εννοείς; Εκει υπάρχει μια BP στο σημείο που αρχίζει η παραλιακή (τελευταία στροφή προς Μικρολίμανο). Εκεί έβαζα χρόνια βενζίνη. Πάντως η ΒP στη Τζαβέλα έχει τεράστιο πελατολόγιο, και κάνει τρομερό πλύσιμο. (Έχω δεί εκεί την Porsche του Κοντομηνά να βάζει βενζίνη). Η Aegean στο Πασαλιμάνι είναι καλή (τώρα πια).

Έχω ακούσει απο ταξιτζή οτι η Aegean στον Παπαστράτο κλέβει στην αντλία. Δεν το ξέρω και δεν το υποστηρίζω.Όταν βιάζομαι να το πλύνω το πηγαίνω στο 24ωρο αυτόματο που έχει εκεί με 6,5 ευρώ, γιατί εκνευρίζομαι τρομερά και μου χαλάει το κέφι με τους βενζινάδες που το παίζουν ιστορία και παρακαλάς για να σου πλύνουν το αυτοκίνητο. Και εμένα μου φάνηκαν πολλά μια φορά που γέμισα εκεί, αλλά δεν μπορώ να ξέρω μετά απο το 'μελάνιασμα' που έπαθα βάζοντας βενζίνη μετά το Σχιστο Κορυδαλλού σε ΕΚΟ και πλήρωσα 60ευρώ για απλή ενώ ποτέ δεν είχα δώσει πάνω απο 45 ευρώ για φούλ γέμισμα.

Τοπ βενζίνη βρίσκω στην ΕΚΟ της Αγίου Δημητρίου (απο λιμάνι προς Κερατσίνι) και στην ΕΚΟ της Μαγούλας που είναι μετά το Θριάσιο. Για μενα η ΕΚΟ, ακόμα και η απλή έχει διαφορά στο αυτοκίνητό μου. Αντικειμενικά και χωρίς δόλο.

Edited by Britair
Link to comment
Share on other sites

Η Shell στην Ηρώων Πολυτεχνείου είναι πάρα πολύ παλιό βενζινάδικο. Εγώ το αποφεύγω γιατί είναι πανάκριβο, ίσως επειδή λειτουργεί επι 24ωρου βάσεως. Όταν λες Τζαβέλα ποια ΕΤΕΚΑ εννοείς; Εκει υπάρχει μια BP στο σημείο που αρχίζει η παραλιακή (τελευταία στροφή προς Μικρολίμανο). Εκεί έβαζα χρόνια βενζίνη. Πάντως η ΒP στη Τζαβέλα έχει τεράστιο πελατολόγιο, και κάνει τρομερό πλύσιμο. (Έχω δεί εκεί την Porsche του Κοντομηνά να βάζει βενζίνη). Η Aegean στο Πασαλιμάνι είναι καλή (τώρα πια).

Έχω ακούσει απο ταξιτζή οτι η Aegean στον Παπαστράτο κλέβει στην αντλία. Δεν το ξέρω και δεν το υποστηρίζω.Όταν βιάζομαι να το πλύνω το πηγαίνω στο 24ωρο αυτόματο που έχει εκεί με 6,5 ευρώ, γιατί εκνευρίζομαι τρομερά και μου χαλάει το κέφι με τους βενζινάδες που το παίζουν ιστορία και παρακαλάς για να σου πλύνουν το αυτοκίνητο. Και εμένα μου φάνηκαν πολλά μια φορά που γέμισα εκεί, αλλά δεν μπορώ να ξέρω μετά απο το 'μελάνιασμα' που έπαθα βάζοντας βενζίνη μετά το Σχιστο Κορυδαλλού σε ΕΚΟ και πλήρωσα 60ευρώ για απλή ενώ ποτέ δεν είχα δώσει πάνω απο 45 ευρώ για φούλ γέμισμα.

Τοπ βενζίνη βρίσκω στην ΕΚΟ της Αγίου Δημητρίου (απο λιμάνι προς Κερατσίνι) και στην ΕΚΟ της Μαγούλας που είναι μετά το Θριάσιο. Για μενα η ΕΚΟ, ακόμα και η απλή έχει διαφορά στο αυτοκίνητό μου. Αντικειμενικά και χωρίς δόλο.

Όχι τόσο κάτω στην Τζαβέλα, λέω για την Ετέκα ψηλά, πρίν από το δρόμο που κατεβαίνει από Καστέλα.

Πια Eagean λες στον Παπαστρατο ; Αυτη απενατι απο τον "Κερανη" που πάς προς Καραϊσκακη. (διορθωσε με αν κάνω εντελώς λάθος)

Για αυτο που είπες για την ΕΚΟ δεν έχεις αδικο το εχω παρατηρήσει και εγώ.

post-3923-1151479961_thumb.jpg

Edited by airthan
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα ποια ΕΤΕΚΑ λές. Δεν έχω βάλει βενζίνη ποτέ απο εκεί γιατί δεν έτυχε. Και ναι η Aegean που λέω είναι στον Κεράνη, αλλά όχι προς Καραϊσκάκη. Από τη μεριά που οδηγεί στο λιμάνι ερχόμενος απο Πειραιώς (Από Αθήνα). Για να καταλάβεις, ερχόμενος απο Ευαγγελίστρια, περνάς τη γέφυρα και στρίβεις αριστερά προς την Αστυνομία. Λίγο πιο κάτω θα τη βρείς την Aegean. Είναι ο μόνος στην περιοχή που έχει 24ωρο πλυντήριο (αυτόματο) και είναι γεμάτος ταξί.

Link to comment
Share on other sites

Καλογρέζα, στο τέλος του κεντρικού δρόμου προς Χαλάνδρι, πρατήριο Aegean με πολύ καλής ποιότητας καύσιμα. 100αρα με 1.15 και είναι πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

Καλογρέζα, στο τέλος του κεντρικού δρόμου προς Χαλάνδρι, πρατήριο Aegean με πολύ καλής ποιότητας καύσιμα. 100αρα με 1.15 και είναι πολύ καλή.

Κάτι ξέρεις εσυ.....

Link to comment
Share on other sites

για δεστε αυτο είναι αρκετα ενημερωμένο,

διαλεγετε περιοχη -> τυπο βενζινης

http://www.ypan.gr/flash_fuel/

Πολύ καλή σελίδα!

Ενημερώνεται απ'ότι βλέπω κανονικά.... θα με γλιτώσει από το 1.27 που πλήρωσα σήμερα...

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα έβαζα απο ένα συγκεκριμένο πρατήριο shell επι της Μεσογείων(Βάζω μόνο V-power και ουχί Racing γτι είναι πολλά τα λεφτά ¶ρη...)Προχθές εβαλα πάλι v-power αλλά αυτή την φορά στο πρατήριο shell στην κλεισθένους(Γέρακας)και είδα διαφορά στο αμάξι!Μικρή μεν(εντοπίζεται στο "άρπαγμα" του αυτ/ου)αλλά υπήρξε.Αυτά τα νέα από το μέτωπο...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σε όποιους κινούνται στην περιοχή Καλαμάκι-¶λιμος έχει ανοίξει καινούργια ΕΤΕΚΑ στη συμβολή των οδών Λ.Καλαμακίου και Θεωμήτορως. Super:1,079 και αμόλυβδη: 1,049.

Τώρα για την ποιότητα έχω να πω για τη super του ότι είναι ΟΚ.

Μακριά από την PAPAS-OIL στη Λ. Αθηνών... αυτά!

Link to comment
Share on other sites

Στη νεα μας κεντρικη σελιδα, θα βρειτε link με τα φθηνα πρατηρια ανα περιοχη, απο το Υπουργειο Αναπτυξης. ;)

Edited by nikkosnet
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.