Jump to content
sculper

Αποφυγή Πρατηρίων

Recommended Posts

Μαγκες χθες μαλλον την πατησα και εγω πηγα εδω Λουτσα σε μια BP για πρωτη φορα γιατι βαζω μονιμα στην shell της περιοχης(χθες ηταν κλειστη γαμω το φελεκι μου) και ημουν τελειως αδειος απο βενζινη ε μετα μολις φουλαρα την κατοσταρα μου αρχισε το αμαξι να ρεταρει και να σκαει η εξατμιση το ηπια το νερακι μου ε? τι λετε?Βεβαια θα παω και στον μηχανικο μου να δουμε τι γινετε απο οτι μου ειπε κανενα μπουζι.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο απο λες? ενα σε μια ανηφορα πριν τις "τρυπες" ? Μαλλον αυτο λες γιατι για κατευθυνση προς αεροδρομιο ειναι το μονο shell, στο οποιο και εχω βαλει 2-3 φορες και δεν εχω παρατηρησει κατι.. (ενω απο το αεροδρομιο προς βαρη εχει ενα μεγαλο shell που εχει και φοβερες τιμες και πολυ καλη βενζινη!)

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες χθες μαλλον την πατησα και εγω πηγα εδω Λουτσα σε μια BP για πρωτη φορα γιατι βαζω μονιμα στην shell της περιοχης(χθες ηταν κλειστη γαμω το φελεκι μου) και ημουν τελειως αδειος απο βενζινη ε μετα μολις φουλαρα την κατοσταρα μου αρχισε το αμαξι να ρεταρει και να σκαει η εξατμιση το ηπια το νερακι μου ε? τι λετε?Βεβαια θα παω και στον μηχανικο μου να δουμε τι γινετε απο οτι μου ειπε κανενα μπουζι.

Οπως είχα γράψει γιαυτό προπερσι μου κοστισε τρόμπα βενζίνης.

Link to comment
Share on other sites

τα βενζιναδικα δυστυχως ειναι μια δυσκολη περιπτωση.εχω και ξερω,ο πατερας μου μαλλον το εχει,ποτ μα ποτε δεν μπηκε στο μυαλο του οτιδηποτε σχετικα με νοθεια,ειμαι ηρακλειο κρητης,γενικα εδω εχουν ακουστει αρκετα κρουσματα σε βενζιναδικα της shell.και κατι αλλο,ποτε μα ποτε εδω στο ηρακλειο μην βαζετε βενζινα απο βενζιναδικα που ειναι στην εθνικη οδο,μεχρι κι εγω την ειχα πατησει μια φορα με ενα astra πΟυ ειχα παλιοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Για τις Shell στην Βάρης-Κορωπίου, έχω βάλει απόλες 1 φορά, λόγω οτι δεν μου έβγαινε να φτάσω αεροδρόμιο ή σπίτι, δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Πάρα πολύ φθηνή Shell, ίσως η φθηνότερη που έχω δεί, είναι απο το αεροδρόμιο προς Βάρη, η 2η που συναντάμε δεξιά μας.

Γενικά εμπιστεύομαι την Shell και βάζω V-Power, αλλά όπως προαναφέρθηκε το θέμα βενζινάδικα είναι μια πολύ δύσκολη περίπτωση. Κοινώς, αν δεν βάζεις απο το έμπιστο σου βενζινάδικο, [που βαζεις καιρό και δεν έχει παρουσιαστει πρόβλημα εννοώ έμπιστο!] είναι σαν να παίζεις ρώσικη ρουλέτα.

Εγώ επειδή δουλεύω αεροδρόμιο, βάζω απο την Shell που είναι ΜΕΣΑ στο αεροδρόμιο και βάζουν μόνο αυτοί που έχουν πρόσβαση, υπάλληλοι και εταιρικά αυτοκίνητα αεροδρομίου. Λέω: δύσκολο να νοθεύουν την βενζίνη που βάζουν αστυνομία,αυτοκίνητα αεροδρομίου κλπ. και είναι μέσα σε κρατικό χώρο. Μπορώ να είμαι 100% σίγουρος? Δεν νομίζω.

Προτείνω τέλος την Shell που είναι στην αρχή της Κατεχάκη στην Ηλιούπολη. Αν δεν βάλω αεροδρόμιο βάζω εκεί και δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Για τις Shell στην Βάρης-Κορωπίου, έχω βάλει απόλες 1 φορά, λόγω οτι δεν μου έβγαινε να φτάσω αεροδρόμιο ή σπίτι, δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Πάρα πολύ φθηνή Shell, ίσως η φθηνότερη που έχω δεί, είναι απο το αεροδρόμιο προς Βάρη, η 2η που συναντάμε δεξιά μας.

Οντως αυτο ειναι αλη8εια! Ειναι ισως η φθηνοτερη Shell που εχω δει ποτε μου (ολες τις εποχες "σκαμπανεβαζματος" της τιμης του πετραιλαιου..) με παααρα πολυ και ΚΑΘΑΡΗ βενζινη!

Απλα το μονο -αν μπορει να θεωρηθει- τρικ που κανουν εκει ειναι οτι σου λενε (σχεδον επιτακτικα αν σε δουν ψαρακα.. :( ) "ΑΝΟΙΞΤΕ ΤΟ ΚΑΠΟ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ" λες γιατι? και σου λενε "ΝΑ ΕΛΕΓΞΟΥΜΕ ΤΑ ΛΑΔΙΑ ΣΑΣ!" το ανοιγεις εσυ και σου φορτωνονται με το ζορι να παρεις λαδι! (Για να πουλησουν και ενα μπουκαλακι να τους "φευγουν!".

Βεβαια αυτο ειναι μια "παγια" τακτικη μαρκετινγκ που ακολουθειται απο τα πρατηρια της shell οπως και -_- το.. "ΑΠΛΗ ΑΜΟΛΥΒΔΗ ΝΑ ΣΑΣ ΒΑΛΩ? 'Η V-POWER ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟΟΟΟ ΣΤΟΝ ΚΙΝΗΤΗΗΗΗΗΡΑ ΣΑΣ? :(tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Αποφυγετε ΒΡ στην Λευκαδα στον δρομο απο Λευκαδα προς Νικαιανα. Γεμισα εκει το καλοκαιρι πυρακια + μειωμενη αποδοση

Link to comment
Share on other sites

ΜΑκρια απο την shell στιν λεοφορο κυρπου στιν αργυρουπολη! στανταρ νοθευμενα καυσιμα! (με vag com ) βλέπω πειρακια!

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος! :drinks: Υπαρχει αντιστοιχο για επαρχια ή ελεχθησαν και δεν υπαρχουν στον παραπανω καταλογο???

Link to comment
Share on other sites

ΜΑκρια απο την shell στιν λεοφορο κυρπου στιν αργυρουπολη! στανταρ νοθευμενα καυσιμα! (με vag com ) βλέπω πειρακια!

ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΟ SHELL , ΛΕΩΦΟΡΟΣ ΚΥΠΡΟΥ 57 ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ απο πολυ μακρια και καθολου αγαπημενα!!!!

Τοσο καιρο κανεις δε βρεθηκε να του κανει εναν καλο ελεγχο??Ιδιο παραπονο κ μετα απο 1μιση χρονο

Link to comment
Share on other sites

Τοσο καιρο κανεις δε βρεθηκε να του κανει εναν καλο ελεγχο??Ιδιο παραπονο κ μετα απο 1μιση χρονο

Έχει φάει άπειρα πρόστιμα. Στις λίστες που έβγαζε το υπουργείο ήταν πάντα από τους πρώτους. Δεν ξέρω αν γίνονται αυτοί οι έλεγχοι ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Μακρυα απο Jetoil στην Αχαρνων 468 Νεα Χαλκηδονα Αττικης με 15 ευρω μου εβαλε εναμιση λιτρο!!!!!καυγα αστυνομιες που να σας τα λεω,εκανα καταγγελια και περιμενω να μου απαντησουν απ τη Γενικη Γραμματεια Καταναλωτη.Με οσους το εχω συζυτησει απο εδω(γιατι ειμαι κ γειτονας)ολοι μου ειπαν τα χειροτερα,ολοι λιγο πολλοι παθανε τα ιδια και ακρη δε βγαλανεε,σας λεω για πολυ κοσμο οχι για 1-2!!!Ειναι απαραδεκτο στην τιμη που εχουν παει τη βενζινη να μας ριχνουν και τοσο κλεψιμο τα λαμογια οι βενζιναδες!!!!15 ευρω=1,5Λιτρο Ε Λ Ε Ο Σ.Τελος να πω πως δε μου προκαλει εντυπωση πως αφου την επαθα με μια προχειρη αναζητηση στο google το εν λογω πρατηριο ωπου ελεγχος και νοθεια μεσα ειναι....

Link to comment
Share on other sites

Κωδικός

3793 revoil_logo_round_100.gif

lock16.gif Αναφορά για κλειστό

pictures16.gifΕισαγωγή Φωτογραφίας Διεύθυνση ΑΧΑΡΝΩΝ 485 Διασταύρωση ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑ Επωνυμία ΠΑΠΑΕΥΣΤΑΘΙΟΥ Χ. - ΜΠΑΛΗ Α. Ο.Ε. Εταιρεία Καυσίμων

REVOIL

Πειραγμένες αντλίες :drinks: απο μακρυα

Edited by Giannisgolf_
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.