Jump to content
Guest technik

Το καλύτερο εξουσιοδοτημένο Vw-audi Αττικής.

???? ????? ?? ???????? ??????????????? VW-AUDI ??????? (????????-service-????????????)  

33 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

εγω ειμαι απο πανω τους 1 ημερα λενε οτι το θελουν για να αλαξουν σινεμπλογκ και κατι αλα αλα θα κατσω εκει γιατι θελω να ξερω τι γινεται τον φιλοσιδη τον ξερω οποτε μου εχει πει κατσε και δες οποτε θα ειμαι εκει τωρα θα παω στον μπαμπη τον γνωστο μου εδω στο χωριο να μου αλαξει Σετ Βάση Αμορτισέρ Και Ρουλεμάν που μου ειπε οτι εχουν πεσει must munt και απο σεμπτεμβριο παμε φιλοσιδη για τα υποληπα που θελει

Link to comment
Share on other sites

Λόγω εργασίας μου πλέον στην Ν. Ιωνία  (Αθήνα) ψάχνω να βρω κάποιο καλό συνεργείο


Θέλω τα παρακάτω:


  • Να είναι έντιμος, και να σου λέει ΜΟΝΟ αυτά που χρειάζεται το αμάξι και τι χρειάζεται μετά από πόσα Km. Να μην κοιτάει να βγάλει τα σπασμένα των οικονομικών του από τον πελάτη
  • Να είναι ΓΝΩΣΤΗΣ των TSI και να μην ψάχνεται... θέλω κάποιον που μόνο που θα ακούει το αμάξι να μπορεί να σου πει ότι κάτι δεν είναι normal... π.χ το δικό μου πλέον κροταλίζει λίγο... θέλω να ξέρει τι να δει και πως ακούγεται normal ένα Golf GT.
Link to comment
Share on other sites

xaxaxaχαχα δεν υπαρχουν μερικα.....

 

τα καλα συνεργεια δεν χρειαζονται διαφημιση...

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο Τσακουλέρης έχει μεταφερθει σε αλλη διευθυνση?Τον συστηνεται?

Το Quattro τι λεει?

Εγω Τσακουλερη παω και δεν εχω κανενα προβλημα !! Εχει αλλαξει διευθυνση δες εδω ... http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=57368

Link to comment
Share on other sites

 Nα πω και εγω το δικό μου ..Από τότε που πήρα το golf (4χρονια) πήγαινα πάντα στο Φιλοσίδη , αρκετά καλός και εξυπηρετικός , αλλά τελευταία φορά μου τα χάλασε λίγο ...Ισως λόγω φόρτου εργασίας ...Μια ξεπέτα ένα πράγμα, συν ότι μου άλλξε τα τακάκια χωρίς να με ενημερώσει και χωρίσ να μου δείξει τα παλιά που ξέρω πως είχαν ακόμα (δεν είμαι μάντης αλλα γνωρίζω μερικά πράγματα ) . Αποφάσισα λοιπόν να ψαχτω και αλλού για το επικείμενο σερβις των 92000 και για αλλαγη σετ συμπλεκτη. Παιρνω ΚΑΡΕΝΤΑ  μαρουσι τηλ για να μάθω τιμες κτλ ...και ...και μου πεφτουν τα μαλλια. Long life στα 360ευρω και σετ συμπλεκτη στα 680ευρω, αντιστοιχες τιμες Φιλοσιδη 320ε και 627ε ...Απορριπτονται και οι 2 ! θα μου πεις τι ψαχνεις? Να μη μου πάνουν το κ...λο!!! και έτσι βρίσκομαι σε αναζήτηση , το αυτοκίνητο είναι εκτός εγγύησης οπότε για πρώτη φορα θα πάω σε εξειδικευμένο...λοττο δηλαδη , ελπιζωντας να πετυχω κάτι καλό γιατι δεν το κρύβω πως η επιλογή ειναι δύσκολη.

 Διαβάζοντας το φόρουμ εντόπισα 1, 2 καλά εξειδικευμένα θα δω .

Το θέμα είναι πως οι επίσημες δεν συγχρονίζονται με την πραγματικότητα και εξακολουθούν να πουλάνε χαιλικι.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συνιστώ ανεπιφύλακτα το service του Φιλοσσιδη. Πηγαίνω εδώ και 2-3 χρόνια και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος διότι είμαι από πάνω σε όλη την διάρκεια του service , πηγαίνω τα δικά μου ανταλλακτικά και τέλος είναι συνέχεια το αφεντικό στον χώρο του συνεργείου και όποιο πρόβλημα δημιουργηθεί θα το λύσει ο ίδιος επί τόπου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συνιστώ ανεπιφύλακτα το service του Φιλοσσιδη. Πηγαίνω εδώ και 2-3 χρόνια και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος διότι είμαι από πάνω σε όλη την διάρκεια του service , πηγαίνω τα δικά μου ανταλλακτικά και τέλος είναι συνέχεια το αφεντικό στον χώρο του συνεργείου και όποιο πρόβλημα δημιουργηθεί θα το λύσει ο ίδιος επί τόπου.

ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΑ??

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI

Καλησπέρα σε όλους.

Σε πρόσφατη επίσκεψή μου για σέρβις στην VW AutoClub (εξουσιοδοτημένο), αναφέρω πως έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος. Ρόλο σε αυτό παίζει και ο Τεχνικός Σύμβουλος του καταστήματος Μεταμόρφωσης, που είναι άμεσος, πολύ βοηθητικός και διαθέσιμος όποτε τον ζητήσεις.

 

Σχετικά με Audi: για σέρβις γενικό (λάδι, φίλτρα, έλεγχοι, εργασία, ΦΠΑ) σε Α1 η Karenta μου ζητάει 400€. Τα θεωρώ πολλά, οπότε ψάχνοντας στο ίντερνετ σε ΜΗ εξουσιοδοτημένα συνεργεία, η τιμή πέφτει μέχρι και κάτω από το μισό (190€).

Επειδή όμως το αυτοκίνητο δεν είναι δικό μου, έχει κάποιος μέτρο σύγκρισης των τιμών σέρβις των 3 εξουσιοδοτημένων Audi στην Αθήνα (Karenta, Γρατσίας, Φιλιππαίος); Ή γδέρνουν όλοι το ίδιο;

Σχόλια για ποιότητα εργασίας επίσης ευπρόσδεκτα.

Link to comment
Share on other sites

On 4/1/2016 at 1:32 ΠΜ, MOUXTEROS said:

ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΑ??

Ναι δέχονται . Θα υπογράψεις ένα χαρτί που θα λέει ότι τα ανταλλακτικά τα έφερες εσύ και φέρεις την ευθύνη για οποιαδήποτε βλάβη που σχετίζετε με αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σαν νέος κάτοχος ενός μεταχειρισμένου golf  v 1,4 fsi 90HP του 2005 με 97.000 Km , ήρθε η ώρα για service.
Από μια έρευνα που έκανα, τα αναλώσιμα για κινητήρα BLN είναι τα εξής :

Φίλτρο λαδιού MANN-FILTER - Κωδ.: HU 712/6 x    

Φίλτρο αέρα MANN-FILTER - Κωδ.:  C 3083

Φίλτρο βενζίνας MANN-FILTER – Κωδ.: WK 69

Φίλτρο καμπίνας MANN-FILTER – Κωδ.: CUK 2939

Μπουζί NGK ZFR6S-Q  -  BOSCH FGR6HQE0

Βαλβολίνη: VW G 052 512 A2  - FUCHS sintofluid fe sae 75W

Τώρα όσον αφορά το λιπαντικό του κινητήρα μάλλον θα ακολουθήσω την προδιαγραφή vw502  (5w-40) για κανονικά διαστήματα service και όχι την vw504  (5w-30) για long life διαστήματα. Υπόψιν ότι με 5W-40 δεν ¨καίει¨σταγόνα , (χωρίς να είμαι σε θέση να γνωρίζω τι κάνει με 5w-30)

Το ζήτημα του λιπαντικού είναι πάντα επίκαιρο και έχουν γίνει ατελείωτες συζητήσεις σε Ελλάδα και εξωτερικό. Είναι και το marketing στη μέση ,οπότε δεν επιλύεται εύκολα ....
Άλλωστε και ο προηγούμενος ιδιοκτήτης που έκανε service στην Quattro service (Χαλάνδρι) ,του έβαζαν fuchs  supersyn  5W-40
Πέρα από την  Quattro service επίσης καλά λόγια ακούω και για Ηλία Τσακουλέρη καθώς και για Μπούτρη.
Αν αγοράσω μόνος μου τα αναλώσιμα , το δέχονται ή όχι ;
Έχει κανείς εμπειρία πάνω σε αυτό το ζήτημα των ανταλλακτικών σε κάποιο από τα αναφερόμενα συνεργεία ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα @Stelios Tig

Δεν έχω εμπειριά. Αν κοιτάς για προς βόρεια, θα πρότεινα Quattro Service στο Χαλάνδρι. Αν και έχω πάρα πολλά χρόνια να πάω και σε αυτούς.

 

Κάτι άσχετο, είδα πως το θέμα την έχει ακούσει με την γραμματοσειρά στο 1ο ποστ.

Το κλειδώνω γιατί φαίνεται με αλαμπουρνέζικα και αν θέλεις, άνοιξε νέο θέμα σε αυτή την ενότητα. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.