Jump to content
nikkosnet

Κέρωμα αυτοκινήτου.

Recommended Posts

Λευτερη πηρα τηλεφωνο και ρωτησα.Στελνουν πανελλαδικα αλλα εχουν και στην Αθηνα καταστημα μου ειπαν.Επειδη ειμαι Πυργο θα τα παραγγειλω απο Αθηνα.Τηλ. 210-9408784 Ιορδανιδης Βασιλης

αυτα ειναι τα κεντρικα της Megs και βρισκονται στην Καλλιθεα.αν βρεις δυσκολια ενημερωσε με.τον Βασιλη τον γνωριζω προσωπικα και μπορω να του μιλησω αμεσα στο κινητο του.

Δηλαδή να περάσω πρώτα μια srp και μετά κερί της megs...?

ναι-yes-oui tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

αυτα ειναι τα κεντρικα της Megs και βρισκονται στην Καλλιθεα.αν βρεις δυσκολια ενημερωσε με.τον Βασιλη τον γνωριζω προσωπικα και μπορω να του μιλησω αμεσα στο κινητο του.

ναι-yes-oui tongue.gif

Danke-Ευχαριστώ tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

πρωτα γυαλιζουμε καθαρίζουμε καλα τα υπολίματα και μετα κερόνουμε ;)

Edited by Dark Angel
Link to comment
Share on other sites

αυτα ειναι τα κεντρικα της Megs και βρισκονται στην Καλλιθεα.αν βρεις δυσκολια ενημερωσε με.τον Βασιλη τον γνωριζω προσωπικα και μπορω να του μιλησω αμεσα στο κινητο του.

ναι-yes-oui tongue.gif

Αν τον γνωρίζεις και προσωπικά όπως λες καλό θα ήταν να μας κάνει σαν club την ίδια προσφορά που έχει και στο fordclub. Πιστεύω ότι μόνο να κερδίσει έχει....εγώ τουλάχιστο θα σταματούσα να τα φέρνω από Αγγλία...

;)

Link to comment
Share on other sites

Αν τον γνωρίζεις και προσωπικά όπως λες καλό θα ήταν να μας κάνει σαν club την ίδια προσφορά που έχει και στο fordclub. Πιστεύω ότι μόνο να κερδίσει έχει....εγώ τουλάχιστο θα σταματούσα να τα φέρνω από Αγγλία...

:)

+10000

Link to comment
Share on other sites

οι τιμες καθοριζονται απο αλλους παραγοντες που ειναι λιγο πολυ γνωστοι σε ολους μας.ο Βασιλης δεν μπορει να κανει τιποτα για το θεμα των τιμων.ολα περνανε απο τους αμερικανους ακομα και στην ελληνικη αντ/πια.οι ιδιοι ειναι ενημεροι για την κατασταση των τιμων των προιοντων τους στην Ελλαδα,γνωριζουν την πολυ υψηλη τιμολογηση σε σχεση με Αμερικη και Αγγλια και εχουν δηλωσει οτι θα το κοιταξουν το θεμα αν μπορει να γινει κατι που να περναει απο το χερι τους ωστε τα προιοντα τους να ειναι φθηνοτερα.

αναλογιστειτε λιγο τι φπα εχουμε εμεις και η Αγγλια,τι τελωνειακους και εισαγωγικους θεσμους/δασμους με Αμερικη και θα καταλαβετε που παιζετε το ''παιχνιδι''...

Αν τον γνωρίζεις και προσωπικά όπως λες καλό θα ήταν να μας κάνει σαν club την ίδια προσφορά που έχει και στο fordclub. Πιστεύω ότι μόνο να κερδίσει έχει....εγώ τουλάχιστο θα σταματούσα να τα φέρνω από Αγγλία..

αν ενδιαφερεται η διοικηση μπορει να το κανει και μονη της και να δηλωσει ενδιαφερον συνεργασιας στην αντ/πια της megs οπως κανει και με αλλους επαγγελματιες.εμενα δεν με χρειαζεται γιατι δεν εχω να βοηθησω σε κατι.εξαλλου,οσες φορες προτεινα καποιον δεν επιτευχθει τιποτα.....

Edited by joop.
Link to comment
Share on other sites

...απλά να πω πως αν θυμάμαι καλά στο fordclub είχε έκπτωση 20%. ¶ρα το κέρδος που έχει είναι τουλάχιστον άλλο τόσο....

Link to comment
Share on other sites

20% ειναι πολυ για εκπτωση σε προιοντα λιανικης.μεχρι 10% δινουν συνηθως καθως ηδη το περιθωριο κερδους ειναι μικρο.το λεω με επιφυλαξη ετσι,απο μια γενικη εικονα που εχω ως προς τον τροπο λειτουργιας των καταστηματων σε πωλησεις λιανικης.ισως να δινει 20% στο κλαμπ τους οπως λες ;)

Link to comment
Share on other sites

όντως 20% είναι πολύ γιατί ρώτησα τον φίλο μου που φέρνει meg's και μου είπε ότι δεν έχει και πολύ περιθώριο κέρδους.

Link to comment
Share on other sites

παιδια κερωσα το αμαξι και μαζι και το παρμπριζ.δε λεω ,η βροχη γλυστραει με 1000,αλλα οταν χτυπαει ο ηλιος,βλεπω τις ακτινες πανω στο παρμπριζ να αντανακλανε.επισης και το βραδυ στα φωτα απο τις κολονες ψηλα,μια απτα ιδια.δεν εχω προβλημα ομως με τα φωτα των απεναντι!το κερωσα προχτες.σημερα που βρεχει ,βλεπω εκανα καλη δουλεια.αλλα πως θα το βγαλω τωρα απο το παρμπριζ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια κερωσα το αμαξι και μαζι και το παρμπριζ.δε λεω ,η βροχη γλυστραει με 1000,αλλα οταν χτυπαει ο ηλιος,βλεπω τις ακτινες πανω στο παρμπριζ να αντανακλανε.επισης και το βραδυ στα φωτα απο τις κολονες ψηλα,μια απτα ιδια.δεν εχω προβλημα ομως με τα φωτα των απεναντι!το κερωσα προχτες.σημερα που βρεχει ,βλεπω εκανα καλη δουλεια.αλλα πως θα το βγαλω τωρα απο το παρμπριζ?

Με αποκερωτικό υγρό και καλό τρίψιμο με ένα πανι μικροινών.Αν δεν μπορείς να βρεις αποκερωτικό τότε πάρε από το lidl ένα αφρό καθαρίσματος κρυστάλλων αυτοκινήτου το οποίο δοκίμασα και καθαρίζει πολύ καλά.Λογικά θα καθαρίσει το κερί.

Edited by Professor
Link to comment
Share on other sites

θα κανω πρωτα μια προσπαθεια με το υγρο για παρμπριζ,χωρις να το διαλυσω.αν δεν γινει τπτ παω lidl.βρε τι παθαμε :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

γιατι απλα δεν το σαπουνιζεις με υγρο πιατων;αν δεν εχεις βαλε σε ενα πανακι οινοπνευμα και καθαρισε το.

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζομαι κι εγώ για Γυάλισμα-Κέρωμα , περιμένω πότε θα φτιάξει ο καιρός για να το απολαύσω κιόλας !!!

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζομαι κι εγώ για Γυάλισμα-Κέρωμα , περιμένω πότε θα φτιάξει ο καιρός για να το απολαύσω κιόλας !!!

speedy κι εγω το απολαυσα για ενα 4ωρο,τωρα ειμαι λιγο πιασμενος,γιατι ετριβα με το χερι.προσεχε ,ε,μη βαλεις κανα κερι στο παρμπριζ :ninja:

γιατι απλα δεν το σαπουνιζεις με υγρο πιατων;αν δεν εχεις βαλε σε ενα πανακι οινοπνευμα και καθαρισε το.

ολη μερα βρεχει,αυριο τωρα...

Edited by Speedy
ένωση των δυο ποστ
Link to comment
Share on other sites

speedy κι εγω το απολαυσα για ενα 4ωρο,τωρα ειμαι λιγο πιασμενος,γιατι ετριβα με το χερι.προσεχε ,ε,μη βαλεις κανα κερι στο παρμπριζ :ninja:

ολη μερα βρεχει,αυριο τωρα...

μάλλον θα το πάω σε επαγγελματία detailer γιατί το καλοκαίρι αργεί να έρθει ... (ο joop κατάλαβε :ninja: )

Link to comment
Share on other sites

Πλυσιμο με πιεστικο ,πλυσιμο με ειδικο γαντι μικροινων παχυ πολυ με shampoo της AUTOGLYM ... Σκουπισμα με πανακι μικροινων και οχι με δερμα... και εφαρμογη 2 τουλ η και 3 χεριων Super Resin Polish με ειδικο γαντι το οποιο δημιουργει τριβη ... το αποτελεσμα ειναι τοσο εκπληκτικο οπου χρειαζεται καθε εξαμηνο μια τετοια επαναληψη ...Και η αποδειξη το ποσο καλο προιον ειναι αυτο (για μενα υπερ-κορυφαιο) ειναι οτι μετα απο 6 πλυσιματα με πιεστικο το νερο φευγει σαν διαολοδος απο το λιβανι απο την επιφανεια του αυτοκινητου ...καθε 3 μηνες το κανω βασικα θα τολμουσα να πω οτι 3 χερια-4 χερια resign polish εχουν το αποτελεσμα του swissvax Miraz το οποιο και θεωρω το καλυτερο που υπαρχει αλλα αλλο 300 ευρω και αλλο 20 ευρω ...

Θα με ενδιεφερε μια εφαρμογη με αλοιφαδορο αλλα εκτος του οτι πρεπει να ξερεις ειναι και αρκετα ακριβο ενα τετοιο σωστο και καλο μηχανημα.Μετα τα 2-3 χρονια θα δουμε

Να μη ξεχασουμε και το Alcanta Cleaner της swissvax ... οπου δε ξερω τι βαζουν μεσα τι διαστημικα υλικα εχει αλλα...το κανει 2 φορες ποιο μαλακο και καθαριζει οτιδηποτε πεσει πανω του. Πανακριβο και αυτο///

Edited by thanos katsas
Link to comment
Share on other sites

dazzle ftw

Σήμερα έμαθα ότι υπάρχει μαγαζί στη Θεσσαλονίκη που κάνει γυάλισμα-κέρωμα με 70€ και πολύ καλή δουλειά μου είπαν ! Η τιμή ήταν πριν απο 3 χρόνια . Τα προϊόντα είναι ΟΛΑ από Σουηδία ... Θα δείξει ...

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έμαθα ότι υπάρχει μαγαζί στη Θεσσαλονίκη που κάνει γυάλισμα-κέρωμα με 70€ και πολύ καλή δουλειά μου είπαν ! Η τιμή ήταν πριν απο 3 χρόνια . Τα προϊόντα είναι ΟΛΑ από Σουηδία ... Θα δείξει ...

Όνομα , περιοχή , τηλεφωνο ? :baby:

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Guest ksalex

γυαλισμα κερωμα 70€?? με 70€ παιρνεις 2 μπουκαλια γυαλιστικο, 2 κερι συν τα πανακια mf και το κανεις μονος σου....λεω εγω τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.