Jump to content
vagd

φρενα για γκολφ 6

Recommended Posts

Δεν θα έχεις πρόβλημα αλλά πρέπει να τα βάλεις για σωστή κατανομή πέδησης , κυρίως σε στροφές και ελιγμούς. Ψάξε στο *μη επιτρεπόμενο @ URL* όλο και κάτι θα βρεις. Εγώ πήρα από το ebay.

Link to comment
Share on other sites

Άμα τα βρήκες σε καλή τιμή αγόρασε τα αρκεί να είναι σε καλή κατάσταση. Πρέπει να αναβαθίσεις και τα πίσω βάζοντας GTI 286mm ή S3 310mm αεριζόμενα.

φιλτατε στελιο δεν ειναι απαραιτητο να αναβαθμιση και τα πισω.....δεν νομιζω και εσυ προσωπικα να ειχες προβλημα οταν ειχες τα φρενα απο το s5

Link to comment
Share on other sites

φιλτατε στελιο δεν ειναι απαραιτητο να αναβαθμιση και τα πισω.....δεν νομιζω και εσυ προσωπικα να ειχες προβλημα οταν ειχες τα φρενα απο το s5

 

Ασε μας ρε μπαγλαμά :p

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια εβαλα τα φρενα απο s3και επειδη πριν τα βαλω πανω πηρα καινουρια τακακια και τορνιρισα τις δισκοπλαακες και τις χαραξα τωρα που τα στρωνω κανουν ενα μεγαλο τριξιμο απο την μερια του οδηγου.ολοι μου λενε οτι φταιει που εκανα τις χαραξεις εσεις τι λετε;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια εβαλα τα φρενα απο s3και επειδη πριν τα βαλω πανω πηρα καινουρια τακακια και τορνιρισα τις δισκοπλαακες και τις χαραξα τωρα που τα στρωνω κανουν ενα μεγαλο τριξιμο απο την μερια του οδηγου.ολοι μου λενε οτι φταιει που εκανα τις χαραξεις εσεις τι λετε;

τι τακακια πηρες?

Link to comment
Share on other sites

Textar μου τα εδωσε το παιδι που τα πηρα

ναι μαλακα σκληρα? αν ειναι σκληρα λογικο ειναι να κανουν θορυβο. τωρα αν οι δισκοπλακες κατσανε στραβα παλι λογικο ειναι να κανουν θορυβο. οταν οδηγεις το αμαξι σου παρεκλινει απο το δρομο? σε ταχυτητες 100-120 τρεμει το τιμονι σου? φιλικα το οτι εβαλες σε τορνο δισκοπλακες ειτε για να φας το(δοντακι-νυχι) ειτε για να τις χαραξεις δεν ειναι οτι καλυτερο.κθε δισκοπλακα γραφει min χιλιοστα. ελπιζω να μην την "εφαγε περισσοτερο¨"

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τελικα μετα απο ψαξιμο οι δισκοπλακες ηταν στραβες και τσαμπα ο τορνοσ και οι χαραξεις αναγκαστηκα και εβαλα καινουριεσ δισκοπλακεσ απλα τωρα διαπιστωσαμε ενα αλλο θεμα οτι πανω στην δισκοπλακα στο φρεναρισμα μου αφηνει ενα νυχακι περιπου απο την μεσα μερια απο τι να ειναι αραγε?δειχνει σαν να μην παταει καλα το τακακι

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τελικα μετα απο ψαξιμο οι δισκοπλακες ηταν στραβες και τσαμπα ο τορνοσ και οι χαραξεις αναγκαστηκα και εβαλα καινουριεσ δισκοπλακεσ απλα τωρα διαπιστωσαμε ενα αλλο θεμα οτι πανω στην δισκοπλακα στο φρεναρισμα μου αφηνει ενα νυχακι περιπου απο την μεσα μερια απο τι να ειναι αραγε?δειχνει σαν να μην παταει καλα το τακακι

πηγες για τορνο τισ δισκοπλακες και στις εδωσε στραβες???? τρομερη δουλεια...

Link to comment
Share on other sites

image (1)

Μολις τοποθετησα τα φρενα που αγορασα απo s3 και σας παραθετω να δειτε τι μου κανουν οι δισκοπλακες με το τακακι που αφηνει ενα κενο προς τα κεντρα.μηπως ξερει κανεις γιατι γινεται αυτο?μηπως θα στρωει λογο του οτι ειναι καινουρια ακομα?

Edited by venzinask
Link to comment
Share on other sites

 

Μολις τοποθετησα τα φρενα που αγορασα απo s3 και σας παραθετω να δειτε τι μου κανουν οι δισκοπλακες με το τακακι που αφηνει ενα κενο προς τα κεντρα.μηπως ξερει κανεις γιατι γινεται αυτο?μηπως θα στρωει λογο του οτι ειναι καινουρια ακομα?

Μάλλον το τακάκι δεν είναι σωστής διάστασης γι αυτή την δισκόπλακα.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, 1K0615601AD είναι ο κωδικός για τις πίσω δισκόπλακες του γτι?Κάνει η δαγκάνα που έχω?Πείτε και μια τιμή αν μπορείτε :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Πισω δισκος (282) και εχει 85€ δεν ξεκαθαριζει το ΕΤΚΑ αν ειναι απο το GTi

Οι δαγκάνες που έχω κάνουν?Οι πλάκες είναι αυτές?http://www.ebay.com/itm/2x-Bremsscheibe-Bremse-fur-VW-GOLF-/380567663849?pt=DE_Autoteile&hash=item589b99b4e9

Αν κάνουν οι δαγκάνες μου αλλάζω τις δισκόπλακες και θα πουλήσω και τις δικές μου και θα βγεί πολύ φτηνά

Από εδώ βρήκα τον κωδικό http://www.vwspares.co.uk/golf_mk6_brakes.php

Edited by Tonyantony
Link to comment
Share on other sites

Καινουριες ψαχνεις?απο καρ εχει ευκαιριες για μτχ παντως η ιμπεη εχει καλες περιπτωσεις καινουριες.τα μπροστα φρενα θα τα αφησεις ιδια η θα βαλεις κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Καινουριες ψαχνεις?απο καρ εχει ευκαιριες για μτχ παντως η ιμπεη εχει καλες περιπτωσεις καινουριες.τα μπροστα φρενα θα τα αφησεις ιδια η θα βαλεις κατι αλλο?

Προτιμώ καινούργιες αλλά και αν βρω μεταχειρισμένες με λίγα χλμ πάλι μου κάνουν, απλά θέλω να βάλω τις oem και δεν είμαι σίγουρος ποιές είναι από ebay γιατί έχει πολλές :/(στο car που τις ειδες? στείλε κανα λινκ).Μπροστά δε θα αλλάξω κάτι γιατί δεν έχω τόσα λεφτά, οι πλάκες δεν είναι πολύ ακριβές και θα τις αλλάξω για να γεμίσει και λίγο το κενό στη ζάντα αλλιώς από τα φρένα είμαι ικανοποιημένος, αν δε σου ανοίγει το abs μια χαρά φρενάρουν και στην ανάγκη κάνεις και κατέβασμα και είσαι κομπλέ ;)

Link to comment
Share on other sites

Α οκ.εγω νομιζα οτι ηθελες καλυτερο φρεναρισμα γιατι με δισκοπλακες πισω δεν θα καταλαβεις διαφορα.παντως λινκ θα σου στειλω μολις παω σπιτι γιατι ειμαι απο κινητο τωρα.απο ιμπεη γερμανιας παντως αμα γραψεις δισκοπλακες για γτι θα σου βγαλει πολλες.ειχα βρει πως λεγονται και στα γερμανικα αλλα ειναι δυσκολη λεξη και δεν την θυμαμαι τωρα.ειναι ατε μαρκα παντως

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.