Jump to content
Guest stel-th

ΜΠΛΟΚΑ ΓΙΑ ΤΑΧΥΤΗΤΑ

Recommended Posts

Δεν πρόκειται περί ραντάρ αλλά...

Την περασμένη Τετάρτη με σταμάτησε φορτηγάκι του ΚΕΚ στην Δεκελείας στο ύψος της εισόδου του πάρκου απέναντι από τα ατλάντικ στην Ν.Φιλαδέλφεια για έλεγχο καυσαερίων. Ηταν η δεύτερη φορά που το έχω δει εκει οπότε συνιστώ προσοχή και ειδικά σε όσους έχουν πειράξει τα μοτεράκια ή τους καταλύτες τους.

Ευτυχώς δεν με βρήκαν πάνω από τα επιτρεπτά όρια

Edited by Natalia_F
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται περί ραντάρ αλλά...

Την περασμένη Τετάρτη με σταμάτησε φορτηγάκι του ΚΕΚ στην Δεκελείας στο ύψος της εισόδου του πάρκου απέναντι από τα ατλάντικ στην Ν.Φιλαδέλφεια για έλεγχο καυσαερίων. Ηταν η δεύτερη φορά που το έχω δει εκει οπότε συνιστώ προσοχή και ειδικά σε όσους έχουν πειράξει τα μοτεράκια ή τους καταλύτες τους.

Ευτυχώς δεν με βρήκαν πάνω από τα επιτρεπτά όρια

Ευτυχως που το γκολφακι το εχω ακμη μαμαμα <_< φαντασου να με πιαναν με το πολακι??? <_<:mellow: ουτε να το σκεφτομαι δεν θελω

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται περί ραντάρ αλλά...

Την περασμένη Τετάρτη με σταμάτησε φορτηγάκι του ΚΕΚ στην Δεκελείας στο ύψος της εισόδου του πάρκου απέναντι από τα ατλάντικ στην Ν.Φιλαδέλφεια για έλεγχο καυσαερίων. Ηταν η δεύτερη φορά που το έχω δει εκει οπότε συνιστώ προσοχή και ειδικά σε όσους έχουν πειράξει τα μοτεράκια ή τους καταλύτες τους.

Ευτυχώς δεν με βρήκαν πάνω από τα επιτρεπτά όρια

Εκει ειναι κλασικοτατο σημειο ελεγχου καυσαεριων.Τους εχω πετυχει πολλες φορες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν προκειται περι ρανταρ για ταχυτητα, αλλα "γενικο μπλοκο" για ζωνες, τηλεφωνα, κτλ.... Στην εξοδο απο την Αττικη Οδο προς Βαρη/Γλυφαδα, μετα το φαναρι αριστερα, μολις μπαινουμε Βαρης-Κορωπιου. Δυστηχως με γραψανε επειδη μιλαγα στι κινητο. €100 προστιμο και αφαιρεση διπλωματος για 30 ημερες :) Ευτυχως επεσα σε καλο smurf2.jpg και εγραψε οτι δεν ειχα το διπλωμα μαζι μου. Συνολικο προστιμο €110 και 3 βαθμοι ποινης

Link to comment
Share on other sites

Δεν προκειται περι ρανταρ για ταχυτητα, αλλα "γενικο μπλοκο" για ζωνες, τηλεφωνα, κτλ.... Στην εξοδο απο την Αττικη Οδο προς Βαρη/Γλυφαδα, μετα το φαναρι αριστερα, μολις μπαινουμε Βαρης-Κορωπιου. Δυστηχως με γραψανε επειδη μιλαγα στι κινητο. €100 προστιμο και αφαιρεση διπλωματος για 30 ημερες :) Ευτυχως επεσα σε καλο smurf2.jpg και εγραψε οτι δεν ειχα το διπλωμα μαζι μου. Συνολικο προστιμο €110 και 3 βαθμοι ποινης

Παιδια ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Εχουν ξαμολυθει [ δεν το λεω με κακια προς θεου ] και γραφουν για τα παντα . Την τριτη το πρωι ειχα ρεπο και λεω να πεταχτω στο mall με παρεα [ B)B):blink: ] για καφε. Εξω απο τον σταθμο της Νερατζιωτησσας εκει που παρκαρουν, ολοι μετρησα περιπου 10 αστυνομικους [ αναμεσα και δυο μ@#@#@#- αστυφυλακινες για παρτη τους ας μου παιρναν το διπλωμα -ας πηγαινα και φυλακη ρε γ@#@#@ ] και τα ροζ χαρτακια πηγαιναν γονατο. ΠΡΟΣΟΧΗ λοιπον γατι δεν λεει Χριστουγεννα χωρις αμαξι.

Link to comment
Share on other sites

πωπω...και εγω ο μλκς επειδη κανω συνεχεια αθηνα - σερρες διαδρομη προτιμουσα να ταξιδευω νυχτα οπου στους κλειστους αυτοκινητοδρομους το γκαζι στο πατωμα κανονικα.,..

παντως ειναι αληθεια τοσα χρονια που κανω την διαδρομη ποτε δεν εχω πετυχει μπλοκο στον δρομο νυχτα...

αυτα....

για να σε προφυλάξω φίλε μου να ξέρεις οτι στον δρόμο Σέρρες Θεσσαλονίκη τους πετυχα με radar στις στροφές μετα το Στρυμονικό 1 το Βραδυ σε ένα μικρο ισιαδάκι που κανει και έχει όριο 70! ευτυχώς είχα παρέα στο αμάξι συζητούσαμε και πήγαινα χαλαρά! και κατι ακόμη για όσους κινούνται σε αυτο το δρόμο! προσοχή στους Βούλγαρους νταλικίεριδες τα απογεύματα.. κυκλοφορούν χωρίς φώτα τα ζώα και σε μια προσπέραση που θα κανείς ... παναγιά βοήθα

Link to comment
Share on other sites

Μηπως λεω μηπως, μπορουμε να ξερουμε πανω κατω τοποθεσιες που παιζουν μπλοκα?? Ξερω οτι αργησα αλλα την ειπα παλι την @#@#@@ μου. Αν υπαρχει ηδη ανοιχτο τοπικ ας σβησουν αυτο που γραφω τωρα οι mods

Link to comment
Share on other sites

Μηπως λεω μηπως, μπορουμε να ξερουμε πανω κατω τοποθεσιες που παιζουν μπλοκα?? Ξερω οτι αργησα αλλα την ειπα παλι την @#@#@@ μου. Αν υπαρχει ηδη ανοιχτο τοπικ ας σβησουν αυτο που γραφω τωρα οι mods

www.bloka.gr

Link to comment
Share on other sites

Μηπως λεω μηπως, μπορουμε να ξερουμε πανω κατω τοποθεσιες που παιζουν μπλοκα?? Ξερω οτι αργησα αλλα την ειπα παλι την @#@#@@ μου. Αν υπαρχει ηδη ανοιχτο τοπικ ας σβησουν αυτο που γραφω τωρα οι mods

Πάρε ενα pocketpc με navigation και περασε καθε μηνα το update με ολες τις κάμερες και τα μπλοκα στην Ελλάδα.Ετσι θα εχεις και οπτικη και φωνητικη ειδοποιηση στην αποσταση που θα ορίσεις. πχ 1500μ... :)

Για περισσοτερα κοιτα στην υπογραφή μου!! ή στο

www.gpspocketpc.gr/forum

Edited by MaxSto
Link to comment
Share on other sites

Πάρε ενα pocketpc με navigation και περασε καθε μηνα το update με ολες τις κάμερες και τα μπλοκα στην Ελλάδα.Ετσι θα εχεις και οπτικη και φωνητικη ειδοποιηση στην αποσταση που θα ορίσεις. πχ 1500μ... :huh:

Για περισσοτερα κοιτα στην υπογραφή μου!! ή στο

www.gpspocketpc.gr/forum

Ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω :angry::thumbsup::lol: . Να υποθεσω οτι και με gps γινεται??

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω :(:(:thumbsup: . Να υποθεσω οτι και με gps γινεται??

Καλη φάση σκέψου να βάλεις φωνητικό μηνυμα "στα 1500 μέτρα μπροστά εχει στρουμφάκια..."

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧ ;)B)

Link to comment
Share on other sites

Καλη φάση σκέψου να βάλεις φωνητικό μηνυμα "στα 1500 μέτρα μπροστά εχει στρουμφάκια..."

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧ ;):D

Στη δικη μου περιπτωση ξερεις τι θα λεει!!! κοψε μ@#@# γιατι θα σου παρουν το αμαξι.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες.Ηθελα να σας ενημερωσω οτι χθες(28-01) και ενω γυριζα απο το τει, ηταν στημενοι οι μπατσοι στην πρωτη γεφυρα μετα το φαναρι των τει και στοχευαν αυτους που ερχονταν απο αθηνα. Στην επομενη γεφυρα δηλαδη αυτην που φευγεις για καβαλα-σερρες,ηταν παλι ενα μπατσικο.

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος,εαν στην περιμετρικη της πατρας οι καμερες ελεγχουν και ταχυτητα?? :lol: :lol: (και στα τουνελ εννοειται)

Edited by nick's™
Link to comment
Share on other sites

"Ελέγχουν" ??? Τί ακριβώς εννοείς ? Μπορούν να υπολογίσουν ταχύτητα. Κλήσεις όμως δεν στέλνουν (τουλάχιστον έτσι ξέρω).

ναι,αυτο που λες,και αν στελνουν κλησεις.. εχουν νεα επιγραφη( σε ηλεκτρονικη μορφη ) που γραφει ο η ταχυτητα ελεγχεται ηλεκτρονικα.αυτο.ετρεχα και εχω χεστει λιγο τωρα.επειδη ηξερα οτι ειναι μονο για τον ελεγχο της κυκλοφοριας.

Link to comment
Share on other sites

ναι,αυτο που λες,και αν στελνουν κλησεις.. εχουν νεα επιγραφη( σε ηλεκτρονικη μορφη ) που γραφει ο η ταχυτητα ελεγχεται ηλεκτρονικα.αυτο.ετρεχα και εχω χεστει λιγο τωρα.επειδη ηξερα οτι ειναι μονο για τον ελεγχο της κυκλοφοριας.

Νίκο ...

ακόμα δεν στελνουν ....τιποτα... tongue.gif

αλλα για αυτο προοριζονται

Edited by MaxSto
Link to comment
Share on other sites

Νίκο ...

ακόμα δεν στελνουν ....τιποτα... tongue.gif

αλλα για αυτο προοριζονται

ελπιζω να μην το εφαρμοσαν απο σημερα tongue.gif γιατι με βλεπω με το ποδηλατο...ειναι και οικονομικο!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερετε μετα απο ποσο καιρο ερχετε η φωτογραφια (κληση) στο σπιτι?

Και αν εχει καμια καμερα στην εθνικη οδο μετα την δευτερη εξοδο της λαρισας για λαμια?

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βραδυ περιπου στις 21:00 στη Μεσογειων

οδηγουσα το παπι περασε απο διπλα μου ενα GTI V

με φιμε και εξατμηση με 2 πιτσιρικαδες μεσα πηγαινε

σαν μουρλο πολυ γρηγορα σκεφτομαι ο μ@μ@κ@ς πως

παει ετσι , τελος παντων εγω πηγαινα για καλαμακια στην

Πεντελη κατω απο τη γεφυρα του Σταυρου να σου τον παλι ,

ομως απο μακρια φανηκε να εχει τρακαρει με ενα Skoda Oktavia πλαγιομετωπικα

ελα ομως που πιο κοντα που πηγα ηταν της ομαδας Σ και τον ειχε κλεισει

επρεπε να δητε τη φατσα του πιτσιρικα μεγαλη απογητευση λεμε......

Link to comment
Share on other sites

Για να δεις πόσο έχει αρχίσει να σε επιρεάζει το αλτσχαιμερ. Η ομάδα Σ έχει κλείσει εδώ και χρόνια. Κανένα ασφαλίτικο θα είδες και θα σου θύμισε παλιές εποχές.

Link to comment
Share on other sites

Για να δεις πόσο έχει αρχίσει να σε επιρεάζει το αλτσχαιμερ. Η ομάδα Σ έχει κλείσει εδώ και χρόνια. Κανένα ασφαλίτικο θα είδες και θα σου θύμισε παλιές εποχές.

Οπως αυτη που συναντησα στην Βαρης-Κορωπιου προς αεροδρομιο, στο πλεον κλασικο σημειο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.