Jump to content
samaniko85

Βελτιωση Για Scirocco R

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους :thumbsup: :thumbsup: !! Ειμαι κατοχος ενος Scirocco R σε λευκο(το καλυτερο χρωμα για μενα!!).Προσφατα επικοινωνησα με την CARGATE(αντιπροσωπος της REVO)λογω οτι ενδιαφερομαι να βελτιωσω λιγο το καμαρι μου και μου ειπαν οτι το πανε πρωτο σταδιο με προγραμμα REVO STAGE 1(προαιρετικα με 90 ευρω ενα ποιο ελευθερο φιλτρο)με 950 ευρω συμπεριλαμβανομενου Φ.Π.Α. και εργασιακα.Και εχω τις εξης αποριες: Οσοι εχετε κανει τη συγκεκριμενη βελτιωση στα scirocco σας αναξαρτητα τα κυβικα του κινητηρα εχετε μεινει ικανοποιημενοι? Και απο αξιοπιστια τι παιζει λογω οτι αυτο το θεμα με καιει!! Βενζινη θα μπορω να χρησιμοποιησω απλη η μονο 100αρα? Τα χιλιομετρα που εχει κανει το αμαξι ειναι 5700 περιπου.Ειναι ενταξει για να προχωρησω στη βελτιωση? Ευχαριστω εκ'των προταιρων :thumbsup: !!

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν καλώς ήρθες! αυτοκινητάρα το r ! λοιπόν εγώ δεν έχω scirocco αλλά golf αλλά μπορώ να σου πω τα εξής: revo εγώ έβαλα στα 2500 χλμ είμαι 15000 και όλα οκ- εάν θες να χρησιμοποιείς 95αρα πρεπει να το πεις στον προγραμματιστή να σου κάνει την αναλογη ρυθμιση- από 265 πόσο το πάει η revo ;

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν καλώς ήρθες! αυτοκινητάρα το r ! λοιπόν εγώ δεν έχω scirocco αλλά golf αλλά μπορώ να σου πω τα εξής: revo εγώ έβαλα στα 2500 χλμ είμαι 15000 και όλα οκ- εάν θες να χρησιμοποιείς 95αρα πρεπει να το πεις στον προγραμματιστή να σου κάνει την αναλογη ρυθμιση- από 265 πόσο το πάει η revo ;

Καλος σε βρηκα :thumbsup: ! Μου ειπαν οτι το πανε 320-325 ps.To θεμα ειναι οτι δεν μου ανεφεραν με τη βενζινη θα βγει αυτη η ιπποδυναμη που μου εταξαν!!

Link to comment
Share on other sites

Καλος σε βρηκα :thumbsup: ! Μου ειπαν οτι το πανε 320-325 ps.To θεμα ειναι οτι δεν μου ανεφεραν με τη βενζινη θα βγει αυτη η ιπποδυναμη που μου εταξαν!!

Αν πας στην Cargate θα τους πεις ότι είσαι μέλος του VW Club και θέλεις το 10% της έπκτωσης που δικαιούσαι! Οπότε τα 950 ευρώ γίνονται: 855 ευρώ!!!

Όσον αφορά τη Revo, τη θεωρώ καλή επιλογή. Στο πρόγραμμα της Revo έχεις 3 επιλογές! Performance file1 (χρήση βενζίνης 95 οκτανίων), Performance file2 (χρήση βενζίνης 98 οκτανίων) και Performance file 3 (χρήση βενζίνης 100 οκτανίων)!

Αν είσαι διατεθειμένος να βάζεις 100άρα συνέχεια βάλε το file2 αν θες 95άρα το 1. Το 3 επειδή είναι αρκετά επιθετικό με υψηλό avans δεν συστήνεται γιατί αν πέσεις σε νοθευμένη 100άρα θα έχεις θέμα. Για το file 3 λοιπόν θέλεις πάντα ποιοτικό καύσιμο 100άρας και να έχεις μαζί σου και κανένα ενισχυτικό μήπως και σου κάνει κανένα κόλπο το αμάξι.

Για εμένα αν καταλήξεις στη Revo, ζήτα το performance file2 και βάζε 100άρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες, πρέπει να το έχω δει το αμάξι σου τον Αύγουστο στο Καστράκι πάνω στην Βέργα σωστά ;

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στην Cargate θα τους πεις ότι είσαι μέλος του VW Club και θέλεις το 10% της έπκτωσης που δικαιούσαι! Οπότε τα 950 ευρώ γίνονται: 855 ευρώ!!!

Όσον αφορά τη Revo, τη θεωρώ καλή επιλογή. Στο πρόγραμμα της Revo έχεις 3 επιλογές! Performance file1 (χρήση βενζίνης 95 οκτανίων), Performance file2 (χρήση βενζίνης 98 οκτανίων) και Performance file 3 (χρήση βενζίνης 100 οκτανίων)!

Αν είσαι διατεθειμένος να βάζεις 100άρα συνέχεια βάλε το file2 αν θες 95άρα το 1. Το 3 επειδή είναι αρκετά επιθετικό με υψηλό avans δεν συστήνεται γιατί αν πέσεις σε νοθευμένη 100άρα θα έχεις θέμα. Για το file 3 λοιπόν θέλεις πάντα ποιοτικό καύσιμο 100άρας και να έχεις μαζί σου και κανένα ενισχυτικό μήπως και σου κάνει κανένα κόλπο το αμάξι.

Για εμένα αν καταλήξεις στη Revo, ζήτα το performance file2 και βάζε 100άρα!!!

Σ'ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες :good::thumbsup::clapping: !!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες, πρέπει να το έχω δει το αμάξι σου τον Αύγουστο στο Καστράκι πάνω στην Βέργα σωστά ;

Κοιταξε λογικα το δικο μου θα ηταν αμα ειχε καλαματιανη πινακιδα :clapping: .Προς πληροφορηση σου το παρελαβα μεσα Ιουλιου.

Link to comment
Share on other sites

να το χαιρεσαι, θα ανεβασεις καμια pic??

Δες στο προφιλ μου φιλαρακι στη gallery αλλα σκοπευω να ανεβασω κιολας!!

Link to comment
Share on other sites

Καλος σε βρηκα :) ! Μου ειπαν οτι το πανε 320-325 ps.To θεμα ειναι οτι δεν μου ανεφεραν με τη βενζινη θα βγει αυτη η ιπποδυναμη που μου εταξαν!!

Καλημερα !

Για να αποδωσει το μοτερ CDL του Scirocco R 325ΗΡ μονο με προγραμμα , απαιτειται καυσιμο 100oct .

Με 95αρα δεν βγαινουν πανω απο 310 ευκολα , κι αυτα μονο σε δυναμομετρο με μικρο φορτιο και πολυ ψυχρο αερα , που η αντικροτικοτητα της βενζινης παιζει λιγο μικροτερο ρολο .

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !

Για να αποδωσει το μοτερ CDL του Scirocco R 325ΗΡ μονο με προγραμμα , απαιτειται καυσιμο 100oct .

Με 95αρα δεν βγαινουν πανω απο 310 ευκολα , κι αυτα μονο σε δυναμομετρο με μικρο φορτιο και πολυ ψυχρο αερα , που η αντικροτικοτητα της βενζινης παιζει λιγο μικροτερο ρολο .

Μολις μου ελυσες την απορια :thumbsup: !! Σ'ευχαριστω :thumbsup: !! Οπως και να'χει θα παω αυτες τις μερες στην CARGATE να ρωτησω και τους ιδιους.

Link to comment
Share on other sites

φιλε εχεις ενα απο τα ποιο ωραια και ολοκληρομενα και δυνατα αμαξια που παιζουν.

να το χαιρεσαι!!! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

στο site της Revo δεν εχουν βγαλει παντως file για το 2.0 TSI CDL

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

Χερετήσματα από Τρίπολη μεριά, θα έρθουμε καμιά βόλτα να γνωριστούμε να δούμε και από κοντά τον έργαλο!

Link to comment
Share on other sites

Χερετήσματα από Τρίπολη μεριά, θα έρθουμε καμιά βόλτα να γνωριστούμε να δούμε και από κοντά τον έργαλο!

Οποτε σου κανει κεφι ελα Καλαματα για να δεις τον εργαλο!! Και αν σου κανει κεφι θα σε παω και μια βολτα sillyhorse1rb5.gif !!

Link to comment
Share on other sites

φιλε εχεις ενα απο τα ποιο ωραια και ολοκληρομενα και δυνατα αμαξια που παιζουν.

να το χαιρεσαι!!! ;):thumbsup: :thumbsup:

στο site της Revo δεν εχουν βγαλει παντως file για το 2.0 TSI CDL

Σ'ευχαριστω για τα καλα σου λογια το εκτιμω -_- !! Αυτο εχω δει και'γω για τη REVO.Πιθανος να θεωρουν τον κινητηρα του scirocco R ιδιον με αυτον του S3 η του leon Cupra R.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους -_-;) !! Ειμαι κατοχος ενος Scirocco R σε λευκο(το καλυτερο χρωμα για μενα!!).Προσφατα επικοινωνησα με την CARGATE(αντιπροσωπος της REVO)λογω οτι ενδιαφερομαι να βελτιωσω λιγο το καμαρι μου και μου ειπαν οτι το πανε πρωτο σταδιο με προγραμμα REVO STAGE 1(προαιρετικα με 90 ευρω ενα ποιο ελευθερο φιλτρο)με 950 ευρω συμπεριλαμβανομενου Φ.Π.Α. και εργασιακα.Και εχω τις εξης αποριες: Οσοι εχετε κανει τη συγκεκριμενη βελτιωση στα scirocco σας αναξαρτητα τα κυβικα του κινητηρα εχετε μεινει ικανοποιημενοι? Και απο αξιοπιστια τι παιζει λογω οτι αυτο το θεμα με καιει!! Βενζινη θα μπορω να χρησιμοποιησω απλη η μονο 100αρα? Τα χιλιομετρα που εχει κανει το αμαξι ειναι 5700 περιπου.Ειναι ενταξει για να προχωρησω στη βελτιωση? Ευχαριστω εκ'των προταιρων :thumbsup: !!

Καλημέρα !

Καλώς μας ήρθες !! Το R τα σπάει !!

Για εμένα συγκρατήσου μέχρι τα 20.000 χλμ και μετά βάλε ότι θέλεις !! Κι αν έχεις εγγύηση και επέκταση αυτής βάλτου ότι θέλεις !!

Καλοτάξιδο και απροβλημάτιστο !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

Καλώς μας ήρθες !! Το R τα σπάει !!

Για εμένα συγκρατήσου μέχρι τα 20.000 χλμ και μετά βάλε ότι θέλεις !! Κι αν έχεις εγγύηση και επέκταση αυτής βάλτου ότι θέλεις !!

Καλοτάξιδο και απροβλημάτιστο !

Σ'ευχαριστω και καλος σε βρηκα :) !! Για το θεμα της βελτιωσης δεν καιγομαι να γινει εδω και τωρα αλλα σκοπευω ν'αλλαξω τα πρωτα λαδια στα 15000 χιλιομετρα και μετα θα γινει.Απλα ενημερωνομαι να δω τι παιζει........ ;)

Link to comment
Share on other sites

Αστο ετσι για αρχη, μεχρι να το βαρεθεις.. Εχει αρκετο γκαζι στη μαμα μορφη του.. Βεβαια αν μπει προγραμματακι, αρχιζει το παρτυ....

Για εμενα, κοιταξε και αλλες λυσεις προγραμματιστων, Ελληνων και μη...

Μιας και το μοτερ σου ειναι νεο, περιμενε μεχρι να εξελιχθει η βελτιωση στο συγκεκριμενο.. :yahoo:

Οφ τοπικ.. Κανε ενα κοπο και αλλαξε τα λαδια και το φιλτρο λαδιου σου στα χιλιομετρα που εισαι τωρα.. Δεν εχουν μεγαλο κοστος.. Θα ακουσεις πολλες γνωμες σ αυτο το θεμα.. Αλλα σκεψου πως κακο δεν κανεις(μονο στην τσεπη σου).....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.