Jump to content
kostaslamia

ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΕΣ. ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΕ ΚΑΤΙ. ΕΙΜΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ. ΕΧΩ ΕΝΑ POLO 1400 16V 75HP. ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ 15'' ΖΑΝΤΟΛΑΣΤΙΧΟ. ΑΠΟ ΖΑΝΤΕΣ ΒΡΗΚΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΙ ΝΑ ΒΑΛΩ. ΔΕΝ ΞΕΡΩΟΜΩΣ ΤΙ ΛΑΣΤΙΧΟ ΚΑΙ ΣΕ ΤΙ ΔΙΑΣΤΑΣΗ. 195/50, 195/55 Η' 185/55? ΠΟΥ ΚΕΡΔΙΖΩ ΚΑΙ ΠΟΥ ΧΑΝΩ? ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣ ΤΟ 195/50 ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΧΑΜΗΛΩΣΩ 3.5 ΠΟΝΤΟΥΣ. ΚΑΙ ΤΩΡΑ CONTINENTAL PREMIUM CONTACT 2, MICHELIN ENERGY H' DUNLOP SP SPORT 01? ΖΑΝΤΑ ΕΧΩ ΔΙΑΛΕΞΕΙ ΤΗΣ HIJOIN Η-112. ΟΜΟΡΦΟΥΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΗ... ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΖΩ ΑΛΛΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩ....!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχεις polo 9N θα σου πρότεινα να βάλεις 195/50/15 διάσταση την οποία προτείνει και ο κατασκευαστής και με το χαμήλωμα θα δείξει πάρα πολύ.Αν τώρα βάλεις κάποια από τις άλλες διαστάσεις θα χάσει το βήμα του το αμάξι.

Τώρα για λάστιχα μάλλον θα έκλεινα προς continental ή dunlop.

Link to comment
Share on other sites

-_- Φιλε μου καλησπερα ! Εγω εχω το ιδιο μοτερ με σενα αλλα σε 6Ν2 Facelift. Φιλε εβαλα πριν το καλοκαιρι ζαντες ιταλικες 15' και λαστιχα ΥΟΚΟΗΑΜΑ S-Drive 195/45/R15. Εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος. Μαμα μολις το πηρα φοραγε 185/55/R14 και ανεβηκα 1 νουμερο.

185-->195

55 -->45

Η επιλογη δικη σου.

:unsure:

Edited by Thanos_mc
Link to comment
Share on other sites

ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΤΑ CONTI PREMIUM 2 ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΣΕ 195/50 Ρ15 ΜΕ ΔΕΙΚΤΗ Η. ΓΙ' ΑΥΤΟ ΨΑΧΝΟΜΑΙ ΓΙΑ DUNLOP SP SPORT 01. ΑΛΛΟΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΚΛΗΡΑ ΚΑΙ ΑΡΓΟΥΝ ΝΑ ΖΕΣΤΑΘΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ. ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΟΣ ΤΑ DUNLOP ΘΑ ΠΑΩ ΑΝ ΚΡΙΝΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΟΥΣ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΙΔΙΑ...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, επειδή έχω και εγώ ένα Polo 1,4 75hp , αξίζει να βάλω 15αρες ζάντες??? τωρα φοράει από μαμά 185/60/14. επειδή είναι λίγα τα 75 άτια, δεν θα χάσει το αυτοκίνητο??? γιαυτό ρωτάω ανα αξίζει.....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, επειδή έχω και εγώ ένα Polo 1,4 75hp , αξίζει να βάλω 15αρες ζάντες??? τωρα φοράει από μαμά 185/60/14. επειδή είναι λίγα τα 75 άτια, δεν θα χάσει το αυτοκίνητο??? γιαυτό ρωτάω ανα αξίζει.....

Εγώ ευτυχώς ζω σε πόλη που γίνεται χαμός απο VW POLO και SKODA FABIA. Οσους ξέρω βάζουν 195/50 R15. Δεν έχω ακούσει παράπονα απο κανέναν. Ξέρω και καποια άτομα που εχουν φορέσει και 16'' σε 195/45. Φοβάμαι όμως λίγο τις λακούβες (και έχουμε αρκετες εδώ) και προτιμώ τις 15". Φίλε μου δεν πρόκειτε να κόψει. Τουλάχιστον όχι με τις 15". Για δες και ενα λαστιχάκι που λέγεται FALKEN ZE512. To φόρεσε ένας φίλος σε 195/50 R15 με δείκτη Η και έχει μείνει πολύ ικανοποιημένος σε σχέση με καποια άλλα. Σε διάφορα τεστ που κοίταξα έχουν καλη κριτική.... (και καλη τιμή)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι οι hi join οι ζαντες.Φορουσα για ενα χρονο και κτ κατι Hi join 15αρες.Μια χαρα ηταν και σε λακουβες δυο φορες που επεσα και εφαγα το λαστιχο οι ζαντες ανεπαφες.

Τωρα για το θεμα του να κοψει μη μασας.Δε χαμπαριαζει με 15αρες και 195/50.Απο 16 και πανω παιζει προβλημα :whistling::whistling:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.