Jump to content
antuan

Fsi, Εχει Ιμάντα Ή Καδενα Και Ποια Τιμή?

Recommended Posts

Έχω ενα golf 1,6 fsi του 2004, εχει ιμάντα ή καδένα,

ποτε αλλάζονται και ποσο εχουν?

Καλημέρα ,

Στείλε μου με προσωπικό μήνυμα τον αριθμό πλαισίου σου για να σου πω μερικά από αυτά που ζητάς .

Ελπίζω να βοήθησα !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

Στείλε μου με προσωπικό μήνυμα τον αριθμό πλαισίου σου για να σου πω μερικά από αυτά που ζητάς .

Ελπίζω να βοήθησα !

το δικο μ 1.4 fsi εχει καδενα.αρα λογικα και το δικο σου καδενατο ειναι.

Link to comment
Share on other sites

FSI 1.4 & 1.6 Κ Α Δ Ε Ν Α!!!!

δεν αλαζουμε ιμαντα χρονισμου εμεις γιατι απλα δεν εχουμε!

απ οτι λεει η αντιπροσωπεια στις 90000ΚΜ αλαζουμε τον μοναδικο ιμαντα που εχει το αυτοκινητο για δυναμο a/c κλπ, αλλα και παλι δεν ειναι απολυτο οτι θα χρειαστει αλλαγη.

σε εξουσιοδοτημενο συνεργειο vw που ρωτησα (ο μηχανικος ειναι γνωστος μου και παλιοτερα δουλευε μεσα στην αντιπροσωπεια) αν ο ιμαντας λεει δεν ειναι σκισμενος η ξεραμενος απο την πολλυ χρηση η τα πολλα χρονια, δεν χρειαζεται οποσδηποτε αλλαγη.

απλα τον παρακολουθεις στα ενδιαμεσα service και μπορει να πας για πολλαααααα ΚΜ ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η vw λεει 90,000χλμ ή 5 χρονια.θα παθει κατι εαν κοπει?

απλα θα μεινεις στο δρομο! δεν θα εχεις κατ αχην αντλια νερου... οποτε προσεχε την υπερθερμανση στο μοτερ, δεν θα εχεις δυναμο και αν ειναι νυχτα θα μεινεις και απο ρευμα.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιό λόγο την άλλαξες την καδένα???

Οσο για τον αισθητήρα τι να πω και άλλοι είχαν το ίδιο πρόβλημα λόγω προφανώς κακής ποιότητας βενζίνης.

Link to comment
Share on other sites

εγω αυριο αλλαζω καδενα (μεσα στην εγγυηση) γιατι καθε πρωι που το αναβω κανει πολυ θορυβο σαν να αργει να ανεβασει λαδι.... (23000 χλμ) thumbsdown.gif

Τσέκαρέ το σίγουρα για την καδένα πριν την αλλάξεις. Πως κατέληξες εκεί ?

Link to comment
Share on other sites

γιατι το κανει καθε πρωι, δλδ οταν κατεβει το λαδι. το ειδε ο μηχανηκος μου κ μου ειπε καδενα.. το πηγα κ στην VW και μου ειπαν το ιδιο. θα ανεβασω ενα βιντεακι με τον ηχο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.