Μετάβαση σε περιεχόμενο

Welcome to VWClub.GR Forum

Είσοδος 

Δημιουργία Λογαριασμού
Καλώς ήλθατε στην ανοικτή κοινότητα συζητήσεων VWClub.GR Forum. Εδώ μπορείτε να βρείτε θέματα που αφορούν τα οχήματα της Volkswagen και έχουν αναρτηθεί απο διάφορους φίλους και κατόχους VW οχημάτων. Για την ανάρτηση των δικών σας απόψεων, σχολίων, προτάσεων κλπ θα χρειαστεί να εγγραφείτε ως απλά μέλη. Η διαδικασία αυτή γίνεται σε λίγα μόλις λεπτά και δεν απαιτεί την πληρωμή χρημάτων. Ωστόσο θα πρέπει να συμπληρώσετε κάποια βασικά στοιχεία επικοινωνίας.
  • Έχοντας εγγραφεί στην κοινότητα μας θα μπορείτε να :
  • Δημιουργείτε θέματα και να απαντάτε σε άλλα μέλη
  • Λαμβάνετε ενημερώσεις για τα θέματα που θέλετε να παρακολουθείτε
  • Ορίσετε τις δικές σας προσωπικές ρυθμίσεις και να διαχειριστείτε την λίστα φίλων
  • Αναρτήσετε τις δικές σας αγγελίες

Welcome to VWClub.GR Forum, like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of VWClub.GR Forum by signing in or creating an account.
  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get automatic updates
  • Get your own profile and make new friends
  • Customize your experience here

Guest Message by DevFuse

Ανακοινώσεις:

2η Παννελήνια Εκδρομή 2014: 25 & 26 Οκτωβρίου - Γύθειο Λακωνίας!

Έκτακτη Ανακοίνωση: Παραγγελίες προωθητικού υλικού.
~~~~~~
Μέλος του Hellenic VWClub? Τότε απολαμβάνετε!
VIP μέλος του Hellenic VWClub? Τότε απολαμβάνετε... περισσότερο!
Δείτε εδώ την προσφορά του νέου μας Χορηγού!

Aa

• Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα είναι κλειδωμένο
378 απαντήσεις στο θέμα

VWClubGuest_Karaman_*

VWClubGuest_Karaman_*
  • Guests
a

Επεξεργάσθηκε από Karaman, 18 December 2011 - 01:22:18.

Golf_Mk2

Golf_Mk2

VWClub Member

• Members
  • 1328 Δημοσιεύσεις
  • Νομός:Μη ορισμένος
  • Μοντέλο:Golf2
Λοιπον θελω να παρω μεγαλυτερα μπεκ αλλα να ειναι bolt on στο μοτερ μου(AGU)!θελω να ειναι μεχρι 440cc..σιγουρα κανουν τα Bosch green top ή giant green λεγονται αλλα ειναι τα ιδια!Μου εχουν πει οτι κανουν και μπεκ απο RS2 και απο RS4 του 2002 περιπου..ξερει κανεις κωδικους?Δεν θελω να χρησιμοποιησω spacers για αυτο και δεν βαζω μπεκ S3/TT

Stavros7

Stavros7

VWClub Member

• Members
  • 412 Δημοσιεύσεις
  • Μοντέλο:Golf4
Παιδια εχω πάρει τους συγκεκριμένους κλαθρέφτες kdc 1113 για mk4 και τους έχω τοποθετήση...Μπορεί να μου πει κάποις αν ξέρει την συνδεσμολογία των χρωμάτων???Γιατι οταν πάω να των ελέξω πανω-κατω-αριστερά-δεξια μου τα κάνει ανάποδα,εχω προσπαθήσει όλες τισ επιλογές μοιπως δεν κανω κατι σωστά
???Και του οδηγού αλλα και του συνοδηγού την συνδεσμολογία...

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

VWClubGuest_Karaman_*

VWClubGuest_Karaman_*
  • Guests
a

Επεξεργάσθηκε από Karaman, 18 December 2011 - 01:22:26.

VWClubGuest_Karaman_*

VWClubGuest_Karaman_*
  • Guests
a

Επεξεργάσθηκε από Karaman, 18 December 2011 - 01:22:35.

xristos/red tornado

xristos/red tornado

VWClub Member

• Members
  • 539 Δημοσιεύσεις
  • Interests:voltess ;)
  • Δήμος:Αττικής - Ελληνικού - Αργυρούπολης
  • Νομός:Αττικής
  • Μοντέλο:Golf6
  • Ψευδώνυμο Οχήματος:transformer
ερώτηση! καθώς εδώ πέρα κινητέ το θέμα! 43 βαθμού Κελσίου για αέρα εισαγωγής ενώ έξω έχει 16-17!υστερρα απο ενα 15 λεπτο χαλαρής οδήγησης, οπος και 0,6 βαρ ανωτάτη πίεση είναι καλά για το 20vt μιλάω για το πασσατ τις υπογραφής! ??? ευχαριστώ πολύ

Επεξεργάσθηκε από xristos/red tornado, 06 January 2011 - 21:29:58.

Golf_Mk2

Golf_Mk2

VWClub Member

• Members
  • 1328 Δημοσιεύσεις
φιλε μου λογω intercooler εχεις τοση θερμοκρασια!Αν αλλαξεις θα δεις οτι θα εχεις μικροτερη!!Που να δεις και την θερμοκρασια αν κανεις ενα ανοιγμα απο 0-200!θα φτανει 80-85 βαθμους!Αν αλλαξεις και βαλεις ενα σωστο intercooler θα εχεις μεχρι 45-50 βαθμους σε πατημα σου απο 0-200 και οταν κινεισαι φυσιολογικα καπου στους 25!

Stavros7

Stavros7

VWClub Member

• Members
  • 412 Δημοσιεύσεις

Δημοσίευση Εικόνας
Αυτο ειναι το ηλεκτρολογικο σχεδιο και οπως συμπερενω απο αυτο, ο τελικος ελενχος τους δεν γινετε απο τον διακοπτη αλλα απο την κεντρικη μοναδα ελενχου. Ο Διακοπτης απλα δινει εντολες με αντιστασεις τις οποιες η μοναδα αντιλαμβανετε σαν πανω κατω δεξια αριστερα και καταληλα κινει τον καθρευτη.

Στο δικο μου ο διακοπτης εχει επιλογη για να τους αναδιπλωνει αλλα ποτε δεν δουλεψε... :p

Σε ευχαριστω πολύ φίλε μου

jimakos75

jimakos75

VWClub Member

• Members
  • 385 Δημοσιεύσεις
Εχετε τριγμους το εσωτερικο? Ιδιως πισω στην εταζερα και στα πλαινα, γινετε χαμος!!!
Μετα, στο πισω καθισμα, εχουν ξεκουμπωθει τα πλαστικα τα πλαινα που εχουν τις θηκες για τα ηχεια
και οο βγαινουν απο την θεση τους !!!
Τι εχετε κανει για τετοιες περιπτωσεις?
Επεισεις, τα πλαστικα εσωτερικα εχουν μια επικαλυψη που με τον καιρο, αλλου εχει ξεφτισει, αλλου εχει φυγει.
Υπαρχει περιπτωσει να γινουν οπως ηταν?

GOLFAKI 4

GOLFAKI 4

VIP Members / Board of Directors

• Board of Directors
  • 900 Δημοσιεύσεις
  • Interests:ΒΟΛΤΕΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ
  • Δήμος:Δεν έχει οριστεί
  • Ψευδώνυμο Οχήματος:ΓΚΟΛΦΩ

Εχετε τριγμους το εσωτερικο? Ιδιως πισω στην εταζερα και στα πλαινα, γινετε χαμος!!!
Μετα, στο πισω καθισμα, εχουν ξεκουμπωθει τα πλαστικα τα πλαινα που εχουν τις θηκες για τα ηχεια
και οο βγαινουν απο την θεση τους !!!
Τι εχετε κανει για τετοιες περιπτωσεις?
Επεισεις, τα πλαστικα εσωτερικα εχουν μια επικαλυψη που με τον καιρο, αλλου εχει ξεφτισει, αλλου εχει φυγει.
Υπαρχει περιπτωσει να γινουν οπως ηταν?

οι τριγμοι ειναι χαρακτηριστικο των αυτοκινητων μας.μια λυση πολυ πολυπλοκη ειναι να βαλεις στις ενωσεις των πλαστικων ενα φιλετακι αφρολεξ αλλα ειναι ταλαιπωρια!!βαλε βγαλε κτλ.γιαυτο προτεινω απλα να συνηθησεις τα τριξιματα!οσο για τα πλαστικα μπορεις να τα βαψεις αλλα παλι δεν πολυαξηζει αφου τα αλλαζεις πιοευκολα ειτε με καινουρια ειτε με μεταχειρισμενα

jimakos75

jimakos75

VWClub Member

• Members
  • 385 Δημοσιεύσεις

οι τριγμοι ειναι χαρακτηριστικο των αυτοκινητων μας.μια λυση πολυ πολυπλοκη ειναι να βαλεις στις ενωσεις των πλαστικων ενα φιλετακι αφρολεξ αλλα ειναι ταλαιπωρια!!βαλε βγαλε κτλ.γιαυτο προτεινω απλα να συνηθησεις τα τριξιματα!οσο για τα πλαστικα μπορεις να τα βαψεις αλλα παλι δεν πολυαξηζει αφου τα αλλαζεις πιοευκολα ειτε με καινουρια ειτε με μεταχειρισμενα

Σε ευχαριστω για τις απαντησεις, μολις εβγαλα τα παντα απο πισω, μοκετες καθισματα, πλαινα....
Θα βαλω αφρολεξ οπου μπορω. Thanks και sorry που εγραψα σε θεμα κινητηρα , προβληματα για το εσωτερικο, λαθος μου.

Ειχατε ποτε προβλημα με το ρελαντι?
Τι θελω να πω...
Δεν εχω σταθερο ρελαντι, εκει που ειναι στις 800 σαλ, πεφτει στις 600 σαλ και ανεβαινει παλι.
(με a/c δεν το συζητω, σβηνει συνεχεια)
Αυτο το κανει στιγμιαια το ανεβοκατεβασμα.
Καποιες φορες οταν βαζω νεκρα, σβηνει πχ στα φαναρια.
Οταν τσιμπαω το γκαζι λιγο, ισα ισα για να ρολαρω, το αμαξι σκορτσαρει.
Αυτα τα ειπα σε δυο συνεργεια και ο ενας μου ειπε για μια καλωδιωση που ενωνει το a/c με τον εγκεφαλο
και ο αλλος
μου ειπε για αλλαγη πεταλουδας.
Τελικα αλλαξα πεταλουδα μεταχειρισμενη, 150 ευρω με αποτελεσμα να μην σβηνει τοσο συχνα
αλλα το προβλημα να εξακολουθει να υπαρχει.

Επεξεργάσθηκε από jimakos75, 28 January 2011 - 12:49:11.

Stavros7

Stavros7

VWClub Member

• Members
  • 412 Δημοσιεύσεις

λαδια εγω βαζω castrol 5-30 edge

Επανέρχομαι λιγο στο θέμα και θέλω να σου ρωτήσω μοίπος είναι πολυ λεπτά και θα αργή στο ζέσταμα????Ειμαι απο Καβάλα Β.Ελλαδα ..

Golf_Mk2

Golf_Mk2

VWClub Member

• Members
  • 1328 Δημοσιεύσεις

Επανέρχομαι λιγο στο θέμα και θέλω να σου ρωτήσω μοίπος είναι πολυ λεπτά και θα αργή στο ζέσταμα????Ειμαι απο Καβάλα Β.Ελλαδα ..

Δεν νομιζω να επηρεαζει το ζεσταμα το λεπτο λαδι...

VWClubGuest_Karaman_*

VWClubGuest_Karaman_*
  • Guests
a

Επεξεργάσθηκε από Karaman, 18 December 2011 - 01:22:47.

Stavros7

Stavros7

VWClub Member

• Members
  • 412 Δημοσιεύσεις
ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ ΦΥΣΙΚΑ ΟΧΙ?ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΑΝ ΕΒΑΖΕΣ 20-50?15-40 Η 10-40 ΘΑ ΕΒΑΖΕΣ?(ΓΙΑ ΒΟΗΘΗΣΕ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΩ) :-D .ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Κ ΠΑΛΙ

VWClubGuest_Karaman_*

VWClubGuest_Karaman_*
  • Guests
a

Επεξεργάσθηκε από Karaman, 18 December 2011 - 01:22:53.

petrose Melissia

petrose Melissia

VWClub Member

• Members
  • 595 Δημοσιεύσεις
  • Δήμος:Δεν έχει οριστεί
  • Ψευδώνυμο Οχήματος:Μαυρο Γεράκι
για" "εξατμιση" "βρε" "παιδια" "που" "παμε"? "εκτος" "καραμπελα"-"παπαδοπουλο" για 20vt bam & 300hp+ :lol:

iakovos.k

iakovos.k

VWClub Member

• Members
  • 27 Δημοσιεύσεις
  • Δήμος:Αττικής - Μεταμόρφωσης
  • Νομός:Αττικής
  • Ψευδώνυμο Οχήματος:Golfaki

Και εγώ νομίζω ότι είναι ίδια τα ψαλίδια, αλλά μπορείς να βάλεις του tt ή του s3 είτε με powerflex ή με τα δικά τους (audi). Βάλε οπωσδήποτε πίσω αντιστρεπτική (αν είχε στο τροπέτο που πήρες ακόμα καλύτερα).

wraios & grigoros........

Playmaker

Playmaker

VWClub Member

• Members
  • 3649 Δημοσιεύσεις
  • Μοντέλο:Golf5
Παιδια το 1.6 16v ποσα λιτρα λαδι θελει για αλαγη?4 λιτρα φτανουν?αν θελω να συμπληρωσω?θα βαλω redline 5-30επισης σκεφτομουν να βαλω ενα bmc cda φιλτρο που εχω και στο gt αξιζει?μπορω να παρω κατι πιο οικομομικο?

Επεξεργάσθηκε από Playmaker, 15 June 2011 - 22:35:22.

STELIOS_GOLF 6 TSI

STELIOS_GOLF 6 TSI

VWClub Member

• Members
  • 3521 Δημοσιεύσεις
  • Μοντέλο:Golf6

Παιδια το 1.6 16v ποσα λιτρα λαδι θελει για αλαγη?4 λιτρα φτανουν?αν θελω να συμπληρωσω?θα βαλω redline 5-30επισης σκεφτομουν να βαλω ενα bmc cda φιλτρο που εχω και στο gt αξιζει?μπορω να παρω κατι πιο οικομομικο?

http://www.castrol.c...ntentId=7044829

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

VWClub.gr. Αυτός ο μη κερδοσκοπικός δικτυακός τόπος δεν ανήκει ούτε συσχετίζεται με τις εταιρείες VolksWagen (VW) ή Kosmocar Α.Ε.
Όλα τα σήματα, λογότυπα και κατατεθέντα σχέδια αποτελούν ιδιοκτησία των αντίστοιχων νόμιμων δημιουργών τους.

VWClub.gr. This non commercial web site is not affiliated or related in any way with the VolksWagen (VW) company or Kosmocar S.A.
All signs, logos and trademarks are property of their respective owner.