Μετάβαση σε περιεχόμενο

Welcome to VWClub.GR Forum

Είσοδος 

Δημιουργία Λογαριασμού
Καλώς ήλθατε στην ανοικτή κοινότητα συζητήσεων VWClub.GR Forum. Εδώ μπορείτε να βρείτε θέματα που αφορούν τα οχήματα της Volkswagen και έχουν αναρτηθεί απο διάφορους φίλους και κατόχους VW οχημάτων. Για την ανάρτηση των δικών σας απόψεων, σχολίων, προτάσεων κλπ θα χρειαστεί να εγγραφείτε ως απλά μέλη. Η διαδικασία αυτή γίνεται σε λίγα μόλις λεπτά και δεν απαιτεί την πληρωμή χρημάτων. Ωστόσο θα πρέπει να συμπληρώσετε κάποια βασικά στοιχεία επικοινωνίας.
  • Έχοντας εγγραφεί στην κοινότητα μας θα μπορείτε να :
  • Δημιουργείτε θέματα και να απαντάτε σε άλλα μέλη
  • Λαμβάνετε ενημερώσεις για τα θέματα που θέλετε να παρακολουθείτε
  • Ορίσετε τις δικές σας προσωπικές ρυθμίσεις και να διαχειριστείτε την λίστα φίλων
  • Αναρτήσετε τις δικές σας αγγελίες

Welcome to VWClub.GR Forum, like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of VWClub.GR Forum by signing in or creating an account.
  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get automatic updates
  • Get your own profile and make new friends
  • Customize your experience here

Guest Message by DevFuse

Φωτογραφία

Φωτα Xenon K Led-Golf 5

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
203 απαντήσεις στο θέμα
Kakos

Kakos

VWClub Member

• Members
  • 98 Δημοσιεύσεις
  • Interests:Το Golfaki μου φυσικά,μουσική-DJ,μόνο οι όμορφες γυναίκες... :)
  • Μοντέλο:Golf5

Δημοσιεύθηκε 08 May 2006 - 20:12:12

Paidia exo Golf V Comfortline kai apo vdomadas tha pao gia topothetisi Xenon Kit.
Exo mia aporia pou me provlimatizei arketa... :D
Sto Comfortline otan xekleidoneis to amaxi ti nixta anavoun kai ta fota mazi(mesaia skala) kai menoun anamenna gia 15seconds nomizo i otan valeis to kleidi pano kai to giriseis.
Otan valo ta xenon simainei oti tha anavoun ta xenon...
Auto den tha dimiourgisei provlima sto kit afou tha anavoun to poli gia 15 deuterolepta kai meta tha svinoun?Kai episis to autokinito den tha einai se leitourgia...
Parakalo osoi gnorizoun gia to thema na apantisoun kai me epixeirimata.... :D

VWClubGuest_Stoilas_*

VWClubGuest_Stoilas_*
  • Guests

Δημοσιεύθηκε 08 May 2006 - 20:16:07

Απενεργοποίησέ το

Thief of Always

Thief of Always

VWClub Member

• Members
  • 137 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 08 May 2006 - 20:27:24

τα μαμα xenon δεν αναβουν με σβηστη μηχανη, για τα υπολοιπα δεν ξερω

Kakos

Kakos

VWClub Member

• Members
  • 98 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 08 May 2006 - 20:38:34

Απενεργοποίησέ το

Oli i fasi einai pos DEN thelo na to apenergopioiso.... :D
Mia lisi pou skeftome einai anti na anavei i mesea skala otan to xekleidono na to kano na anavoun i ta mikra i ta megala fota...
Gnorizei kaneis an ginete auto?Apo to Vag com i na allaxo kapia sindesmologia sta sirmata?
Den exei valei kaneis Xenon lights pou na anavoun ta fota tou?Einai dinaton?
O Mixalis kati tha gnorizei pisteuo gia to thema...etsi Mike?
Kapia lisi tha iparxei...

Επεξεργάσθηκε από Kakos, 08 May 2006 - 21:48:28.

Puck

Puck

VWClub Member

• Members
  • 1597 Δημοσιεύσεις
  • Μοντέλο:NoCar

Δημοσιεύθηκε 08 May 2006 - 22:02:57

o mike έχει sportline, σωστα?

Και να διορθώσω τον Thief , τα ΜΑΜΑ xenon ANABOYN και με σβηστή μηχανή , αρκεί να υπάρχει το σύστημα coming home - leaving home...και όταν το σβήνεις μένουν ανοιχτά για το χρόνο που το έχεις σετάρει , είτε απο το vag-com , είτε απο το FIS...

Επεξεργάσθηκε από Puck, 08 May 2006 - 22:04:04.

Σπύρος

Σπύρος

VWClub Member

• Members
  • 2566 Δημοσιεύσεις
  • Νομός:Μη ορισμένος
  • Μοντέλο:Scirocco

Δημοσιεύθηκε 08 May 2006 - 22:15:20

Oli i fasi einai pos DEN thelo na to apenergopioiso.... :D
Mia lisi pou skeftome einai anti na anavei i mesea skala otan to xekleidono na to kano na anavoun i ta mikra i ta megala fota...
Gnorizei kaneis an ginete auto?Apo to Vag com i na allaxo kapia sindesmologia sta sirmata?

Δεν γίνεται να το ρυθμίσεις να ανάβουν αντι για τα μεσαία τα προβολάκια ομίχλης όπως σε άλλες αντιπροσωπείες?? Για ψάξτο

Kakos

Kakos

VWClub Member

• Members
  • 98 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 08 May 2006 - 23:07:56

Και να διορθώσω τον Thief , τα ΜΑΜΑ xenon ANABOYN και με σβηστή μηχανή , αρκεί να υπάρχει το σύστημα coming home - leaving home...και όταν το σβήνεις μένουν ανοιχτά για το χρόνο που το έχεις σετάρει , είτε απο το vag-com , είτε απο το FIS...

Ne file o Mike exei sportline...
An einai opos les diladi ta MAMA Xenon na anavoun kai me svisti mixani diladi Coming Home - Leaving Home tote den tha iparxei kanena provlima etsi? ;)
Dld otan kaneis unlock tin nixta anavoun,an ennoas auto tote den iparxei provlima...
Etsi einai?

Tips & Tricks: 1. Molis kaneis unlock kai patiseis amesos lock svinoun ta fota meta xana
unlock anavoun meta lock svinoun http://www.vwclub.gr...tyle_emoticons/default/tongue.gif

2. Auto den xero pos akrivos einai alla emena otan kano lock to vradi den
menoun anoixta ta fota,kati pou anakalipsa tora einai...Kaneis
unlock,patas lock svinoun ta fota meta patas 3-4 fores to unlock tin
teleutaia fora vlepeis ta indicator pou anavoun kai meta otan patiseis lock
kleidonei kai menoun anamenna ta fota...

VWClubGuest_Stoilas_*

VWClubGuest_Stoilas_*
  • Guests

Δημοσιεύθηκε 08 May 2006 - 23:25:49

Και μετά μένεις από μπαταρία στο r/c? ;)
Πάντως αυτά τα κόλπα με τα after market xenon δεν θα τα έκανα...

Kakos

Kakos

VWClub Member

• Members
  • 98 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 08 May 2006 - 23:37:00

Gia auto pia einai i apopsi sou Konstantino?
An ontos einai etsi tote DEN THA IPARXEI KANENA PROVLIMA...dld...
Otan kaneis unlock tin nixta sta Golf V me MAMA XENON tote anavoun kanonika etsi?
Einai etsi pios xerei na mas pei sigoura?????
Kapios me GTI tha xerei perissotera pisteuo me sistima Coming - Leaving Home.

Puck

Puck

VWClub Member

• Members
  • 1597 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 09 May 2006 - 00:06:11

ougk ..... Εγώ έχω gti , και ναι είναι όντως έτσι....Το βράδυ μόνο .... το πρωι το αυτοκίνητο αντιλαμβάνεται το φώς του ηλίου και δεν ανάβει τα φώτα.....

-Doctor-

-Doctor-

VWClub Member

• Members
  • 2844 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 09 May 2006 - 10:22:17

Oli i fasi einai pos DEN thelo na to apenergopioiso.... ;)

Η βλακεια σε εσενα ειναι οτι δεν εχεις προβολακια και ετσι για το coming home χζρησιμοποιει τα μεσαια, ενω στα αλλα αν το βαλεις χρησιμοποιει τα προβολακια...

Πολυ σωστα

ougk ..... Εγώ έχω gti , και ναι είναι όντως έτσι....Το βράδυ μόνο .... το πρωι το αυτοκίνητο αντιλαμβάνεται το φώς του ηλίου και δεν ανάβει τα φώτα.....

Και παλι σωστα. Κι ομως εσενα απορω πως δεν σου αναβει τα προβολακια και σου αναβει τα μεσαια...Στο Α4 που εχουμε, δεν αναβει τα Χενον οταν κλειδωνω, αλλα τα προβολακια...

Puck

Puck

VWClub Member

• Members
  • 1597 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 09 May 2006 - 11:12:22

Η βλακεια σε εσενα ειναι οτι δεν εχεις προβολακια και ετσι για το coming home χζρησιμοποιει τα μεσαια, ενω στα αλλα αν το βαλεις χρησιμοποιει τα προβολακια...
Πολυ σωστα
Και παλι σωστα. Κι ομως εσενα απορω πως δεν σου αναβει τα προβολακια και σου αναβει τα μεσαια...Στο Α4 που εχουμε, δεν αναβει τα Χενον οταν κλειδωνω, αλλα τα προβολακια...

Τα προβολάκια τα χρησιμοποιούν τα Μερσεντέ.....Το δικό μου πάντως ανάβει τα μεσαία , ψαρώνει πολύ κόσμο όταν τα ανάβεις από τον δρόμο.....χαχαχαχ.....

-Doctor-

-Doctor-

VWClub Member

• Members
  • 2844 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 09 May 2006 - 12:53:30

Και στο Α4 που εχουμε το latest προβολακια αναβει...Τεσπα...τι να πω...

Kakos

Kakos

VWClub Member

• Members
  • 98 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 09 May 2006 - 13:30:01

Πολυ σωστα

File Mike exei provolakia to car mou http://www.vwclub.gr...tyle_emoticons/default/tongue.gif alla anavoun kai emena ta mesea!
Kai opos eipe o filos pio pano psaronoun polli kosmo...Fantazome otan tha einai kai Xenon ti tha ginete...
Den gnorizo tora an mboreis mesa apo to VAG-COM na to kaneis anti na anavoun ta mesea na anavoun ta provolakia...

Επισυναπτόμενο(α) Αρχείο(α)

VWClubGuest_Scorpio_*

VWClubGuest_Scorpio_*
  • Guests

Δημοσιεύθηκε 09 May 2006 - 15:44:19

Κακέ, πολύ καλό το αμάξάκι σου :D
Ιδίως η μασκούλα και το χρώμα πολύ ενδιαφέρον!!!

Kakos

Kakos

VWClub Member

• Members
  • 98 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 09 May 2006 - 21:48:41

Κακέ, πολύ καλό το αμάξάκι σου :whistling:
Ιδίως η μασκούλα και το χρώμα πολύ ενδιαφέρον!!!

Euxaristo file,eipa na to pexo ligo me ta xromata :D ,
se olo to amaxi opou exo valei podies einai mauro mat me to xroma tou amaxiou pou einai shadow blue.

vladimiros78

vladimiros78

VWClub Member

• Members
  • 44 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 26 February 2007 - 01:07:37

Χαιρετώ τους VWaholics ;) είμαι και γω ένθερμος υποστηρικτής
του γερμανικού κινητήρα και ειδικότερα της Volkswagen, και συγκεκριμένα
από το 2001 που οδήγησα το πρώτο VW, ένα Polo 6N2 GTI 1600 cc,ωσπου απο το καλοκαιρι πηρα το Golf 5 GTI.

Μετα απο μια αναζητηση στο forum δεν βρηκα κατι για τα συγκεκριμενα φωτα.

Σας παραθετω τις φωτο τους και θα ηθελα οτι πληροφοριες εχετε για αυτα.
Τα εχει βαλει κανεις και αν ναι ποια ειναι η εντυπωση του απο αυτα?
Έχει ακούσει κανείς σας τίποτε για κωδικούς λαθους στον εγκεφαλο του αυτοκινήτου αφου τοποθετήσουμε τα xenon;
Μηπως θα χρειαστω και καποιο πυκνωτη ?
Χρειαζονται τρυπηματα?
Θα τρεμοπαιζουν ?
Το coming home,leaving home θα δουλευει μετα?
Ευχαριστω πολυ.

• Επισυναπτόμενο Αρχείο  xenon3.jpg   27.7KB   77 Αριθμός λήψεων
  • Επισυναπτόμενο Αρχείο  xenon5.jpg   15.68KB   50 Αριθμός λήψεων

Επεξεργάσθηκε από vladimiros78, 26 February 2007 - 04:23:21.

josa

josa

VWClub Member

• Members
  • 214 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 26 February 2007 - 13:06:32

Φίλε μ καταρχήν θα σ έλεγα να πας σε έναν ηλεκτρολόγο να σ περάσεις τα xenon αν τελικά βάλεις ώστε και να χεις το κεφάλι σ ήσυχο και να ξέρεις ποιον θα κράξεις αν καούν http://www.vwclub.gr...tyle_emoticons/default/tongue.gif, άσε π σιγά τα λεφτά π θα σου πάρει..

1)Λοιπόν οι συμβουλές μ είναι οι εξής: πρώτον πρόσεξε το κιτ π θα αγοράσεις(αν αγοράσεις) να ταιριάζει σε 5αρι και μάλιστα να το τονίσεις αυτό σε όποιο κατάστημα θα πας ωστε να μην χρειάζετε να κάνεις τρύπες και πατέντες..
2) Να πάρεις πυκνωτάκια 16v 3200mf και να τα συνδέσεις παράλληλα στην είσοδο του κάθε ballast ωστέ να μην έχεις τρεμόπαιγματα.Αλλά και ώστε να κρατας σταθερή τροφοδοσία στα ballast. Σου έχω και σχεδιάγραμμα πιο κάτω για το πως θα συνδεθούν. Τα χαρακτηριστικά των πυκνωτών στη φωτογραφία είναι λάθος.
3) Να βάλεις τα ballast σίγουρα κάτω απτο φανάρι και μάλιστα να τα τυλίξεις κιόλλας με πετροβάμβακα 5 εκατοστών ώστε να τα προφυλάξεις απο εξωτερική θερμοκρασία όπως και απο κραδασμούς.. Σου έχω εικόνα για το πού θα τοποθετήσεις τα ballast(στη φώτο δν έχουν πετροβάμβακα) όπως και οδηγίες για το πως θα λύσεις προφυλαχτήρα μόνο σ(Εύκολο είναι!).
4)Μή λυπηθείς λίγα παραπάνω ευρώ για κάποιο επώνυμο κιτακι (ΕΜΤΕC..& άλλα φθηνότερα βέβαια.)
5)Το coming home θα λειτουργεί μια χαρούλα.
6) Σφάλμα στον εγκέφαλο δεν μ έβγαλε..και μάλιστα όποτε μ κάηκε Ballast (μην αγχώνεσε απλώς κάθε φορά δν είχα κάνει και κάτι απο τα παραπάνω) μ έβγαζε και ότι κάηκε δλδ καταλάβαινε οτι κάηκε πχ η μπροστά αριστερά πορείας λάμπα.. & να χρειαστεί βεβαια δν είναι και τίποτα! Πας στην αντιπροσωπεία το βάζουν στον εγκέφαλο και σε 1 λεπτό ξεμπέρδεψες..

Νά και κάποιο υλικό π θα σε βοηθήσει αν αποφασίσεις τελικά να περάσεις τα xenon μόνο σ.

ΟΔΗΓΙΕΣ για ξεκούμπωμα προφυλαχτήρα.

Να που θα κάτσουν τα Ballast..:
Επισυναπτόμενο Αρχείο  DSC00001.JPG   59.44KB   114 Αριθμός λήψεων

Σχέδιο για το πως θα συνδέσεις τους πυκνωτες στα Ballast..:

Αυτά, αν χρειαστείς κάτι pm me. ;)

• Επισυναπτόμενο Αρχείο  pyknwtis.jpg   12.12KB   51 Αριθμός λήψεων

Επεξεργάσθηκε από josa, 26 February 2007 - 14:27:15.

stefanos patra

stefanos patra

VWClub Member

• Members
  • 384 Δημοσιεύσεις
  • Δήμος:Δεν έχει οριστεί

Δημοσιεύθηκε 26 February 2007 - 14:01:55

Tι γραφεις josa??
Exει γεμισει η οθονη ερωτηματικα!!!!!!

MaxSto

MaxSto

VWClub Member

• Members
  • 825 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 02 March 2007 - 00:45:48

Παιδια λιγο τα φωτα σας...χα χα χα κυριολεκτικα...
Θελω να βαλω xenon σε ενα tsi.Εχω ενα μαστορα που του εχω εμπιστοσυνη ,μου εχει φτιαξει πολλα και στο προηγουμενο αυτοκινητο ενα polo.To θεμα ειναι οτι πριν 20 μερες μου ειχε πει 300 ευρω ενα κιτακι made in china 6000Κ(μαρκα ρε παιδια δεν θυμαμε).Εχει βαλει αρκετα μεχρι τωρα μου ειπε ,χωρις να παρουσιασει κανενα προβλημα.Αλλωστε δινει και 1 χρονο εγγυηση.
Σημερα που ξαναμιλησαμε μου ειπε οτι η τιμη αλλαξε!!!!
Πλεον θα μου κοστισει μονο 160 ευρω κομπλε με την τοποθετηση,και μαλιστα μου ειπε οτι πλεον το κιτακι ερχεται με μετασχηματιστες της Philips.
Παιδια εχω ειλικρινα μπερδευτει....Μα γινετε τοσο φθηνα?
Θα ειναι λετε αξιοπιστα?
Τι να κανω? B) :wacko: :wacko: :wacko:

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

VWClub.gr. Αυτός ο μη κερδοσκοπικός δικτυακός τόπος δεν ανήκει ούτε συσχετίζεται με τις εταιρείες VolksWagen (VW) ή Kosmocar Α.Ε.
Όλα τα σήματα, λογότυπα και κατατεθέντα σχέδια αποτελούν ιδιοκτησία των αντίστοιχων νόμιμων δημιουργών τους.

VWClub.gr. This non commercial web site is not affiliated or related in any way with the VolksWagen (VW) company or Kosmocar S.A.
All signs, logos and trademarks are property of their respective owner.