Μετάβαση σε περιεχόμενο

Welcome to VWClub.GR Forum

Είσοδος 

Δημιουργία Λογαριασμού
Καλώς ήλθατε στην ανοικτή κοινότητα συζητήσεων VWClub.GR Forum. Εδώ μπορείτε να βρείτε θέματα που αφορούν τα οχήματα της Volkswagen και έχουν αναρτηθεί απο διάφορους φίλους και κατόχους VW οχημάτων. Για την ανάρτηση των δικών σας απόψεων, σχολίων, προτάσεων κλπ θα χρειαστεί να εγγραφείτε ως απλά μέλη. Η διαδικασία αυτή γίνεται σε λίγα μόλις λεπτά και δεν απαιτεί την πληρωμή χρημάτων. Ωστόσο θα πρέπει να συμπληρώσετε κάποια βασικά στοιχεία επικοινωνίας.
  • Έχοντας εγγραφεί στην κοινότητα μας θα μπορείτε να :
  • Δημιουργείτε θέματα και να απαντάτε σε άλλα μέλη
  • Λαμβάνετε ενημερώσεις για τα θέματα που θέλετε να παρακολουθείτε
  • Ορίσετε τις δικές σας προσωπικές ρυθμίσεις και να διαχειριστείτε την λίστα φίλων
  • Αναρτήσετε τις δικές σας αγγελίες

Welcome to VWClub.GR Forum, like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of VWClub.GR Forum by signing in or creating an account.
  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get automatic updates
  • Get your own profile and make new friends
  • Customize your experience here

Guest Message by DevFuse

Ανακοινώσεις:

Καλό Πάσχα! Χρόνια Πολλά!

Φωτογραφία

Golf 5 Ανοιγμα Μπροστινων Φαναριων

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
73 απαντήσεις στο θέμα

sakis_vwgolf

sakis_vwgolf

VWClub Member

• Members
  • 83 Δημοσιεύσεις
  • Μοντέλο:Golf5
Μπραβο Φωτη πολυ καλο.
Βρηκα και κατι σχετικο στο http://www.golfmkv.com
http://www.golfmkv.c...ead.php?t=70773

stamos1977

stamos1977

VWClub Member

• Members
  • 6 Δημοσιεύσεις
  • Ψευδώνυμο Οχήματος:dongolf

Μπραβο Φωτη πολυ καλο.
Βρηκα και κατι σχετικο στο http://www.golfmkv.com
http://www.golfmkv.c...ead.php?t=70773

ΩΡΑΙΟΣ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ! .

rivol

rivol

VWClub Member

• Members
  • 706 Δημοσιεύσεις
  • Interests:Κατασκευές και επισκευές, αυτοκίνητα μηχανές υπολογιστές και ότι άλλο κάτσει.
Μιας και σήμερα είχα χρόνο έβγαλα τα φανάρια μου και τα έκανα GTI Look ακολουθώντας αυτό το πολύ χρήσιμο How to.

Δημοσίευση Εικόνας
Δημοσίευση Εικόνας
Δημοσίευση Εικόνας
Δημοσίευση Εικόνας
Δημοσίευση Εικόνας
Δημοσίευση Εικόνας
Δημοσίευση Εικόνας
Δημοσίευση Εικόνας
Δημοσίευση Εικόνας
Δημοσίευση Εικόνας
Δημοσίευση Εικόνας

Επεξεργάσθηκε από rivol, 22 June 2012 - 08:44:07.

rivol

rivol

VWClub Member

• Members
  • 706 Δημοσιεύσεις
  • Interests:Κατασκευές και επισκευές, αυτοκίνητα μηχανές υπολογιστές και ότι άλλο κάτσει.
Και να συμπληρώσω ότι τα φανάρια μου είναι Hella και άνοιξαν σχετικά εύκολα με την χρήση μόνο του θερμομπίστολου στους 300 βαθμούς.

Δημοσίευση Εικόνας
Δημοσίευση Εικόνας

Επεξεργάσθηκε από rivol, 22 June 2012 - 09:02:37.

black1180

black1180

VWClub Member

• Members
  • 673 Δημοσιεύσεις
  • Μοντέλο:Jetta
μπραβο Αλεξη πολυ καλη δουλεια...

sodimitris

sodimitris

VWClub Member

• Members
  • 1566 Δημοσιεύσεις
μεγια μεγιααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!μπραβο αλεξη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

rivol

rivol

VWClub Member

• Members
  • 706 Δημοσιεύσεις
Ευχαριστώ παιδιά :clapping: :clapping: :clapping:

Professor

Professor

VWClub Member

• Members
  • 3030 Δημοσιεύσεις
  • Μοντέλο:Passat
Πολύ καλή δουλειά!!!Μπράβο!!!
Μόνο που πρέπει σιγά-σιγά να αρχίζεις να σκέφτεσαι την αλλαγή του εμπρόσθιου προφυλακτήρα.
Θα δέσει πιο πολύ το σύνολο με τα φώτα.Θα σου πρότεινα τον προφυλακτήρα του GT.

rivol

rivol

VWClub Member

• Members
  • 706 Δημοσιεύσεις

Θα σου πρότεινα τον προφυλακτήρα του GT.

Ευχαριστώ και συμφωνώ και εγώ για τον προφυλακτήρα.

sodimitris

sodimitris

VWClub Member

• Members
  • 1566 Δημοσιεύσεις

Ευχαριστώ και συμφωνώ και εγώ για τον προφυλακτήρα.

ναι βαλτε του ιδεες τωρα...αλεξη ειπαμε οτι τα χρηματα μας το καλοκαιρι τα σπαταλαμε στα ουζα και στους μεζεδες!!

rivol

rivol

VWClub Member

• Members
  • 706 Δημοσιεύσεις
Γιαυτό είπα ότι συμφωνώ, δεν είπα ότι θα το κάνω.

Το αμάξι είναι του 2005 και ότι χρήματα ρίχνω επάνω στην ουσία είναι πετάμενα.

Η μετατροπή στα φανάρια μου στοίχισε 4 € , δηλαδή την αγορά του spray και το χρόνο μου

Έτσι και εγώ ψηφίζω ούζα και μεζέδες !!!!!!

pao7600

pao7600

VWClub Member

• Members
  • 3 Δημοσιεύσεις
Παιδιά επειδή σκέφτομαι και εγώ να βάψω τα φανάρια, θα ήθελα εαν μπορεί κάποιος που γνωρίζει να μου απαντήσει σε κάποια ερωτήματα που έχω γι'αυτό το θέμα:
1) Υπάρχει περίπτωση να πάρει υγρασία το φανάρι και να θολώσει-κιτρινίσει ? Σε φανοποιό που ρώτησα μου είπε να μην το επιχειρήσω γιατί υπάρχει το ενδεχόμενο μετα να σου παίρνει υγρασία και να θέλω καινούρια φανάρια.
2) Πόσο επηρεάζεται το νέο χρώμα από την θερμοκρασία των λαμπτήρων? Υπάρχει ενδεχόμενο αλλοίωσής του? Αν ναι ποιό είναι το ιδανικό σπρέι για να το αποφύγω ? και τέλος
3) Με μαύρο ματ χρώμα θα φαίνονται πιο ωραία ή με μαύρο γυαλιστερό (GLOSS)? Αυτά θα έχουν αντοχή στις υψηλές θερμοκρασίες των λαμπτήρων?

rivol

rivol

VWClub Member

• Members
  • 706 Δημοσιεύσεις
1. Αν βάλεις σιλικόνη μαύρη στην πατούρα πριν τα μοντάρεις δεν θα έχεις τέτοιο θέμα.

2. Εγώ έβαλα απλό σπρέι ματ και μέχρι στιγμής δεν έχουν κάποιο θέμα, έτσι και αλλιώς το κάτοπτρο παραμένει όπως είναι και βάφεις μόνο τα στεφάνια.

3. Μπορείς να πάρεις σπρέι για υψηλές θερμοκρασίες, νομίζω είναι προς το σατινέ και ίσως δείξει ποιο ωραίο.

Το γυαλιστερό ίσως πλησιάζει ποιο κοντά στο μαμά φανάρι. Είναι καθαρά θέμα γούστου.

apoelara89

apoelara89

VWClub Member

• Members
  • 188 Δημοσιεύσεις

ενα μεγαλο ευχαριστω στο παιδι που εγραψε το αρ8ρο..ακολουθησα αναλυτικα τις οδηγιες σου φιλαρακι και ολα πηγαν μιαα χαρα.. το μονο προβλημα που αντιμετωπισα βεβαια και πιστευω ολοι το ιδιο ειναι οτι υστερα στην συναρμολογηση τα σιδερενια συνδετιρακια (4) μετα δεν μπενουν..τουλαχιστο εμενα και ετσι δεν τα εβαλα...ολα τα αλα πηγαν καλα... 

ξανα σε ευχαριστω

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

VWClub.gr. Αυτός ο μη κερδοσκοπικός δικτυακός τόπος δεν ανήκει ούτε συσχετίζεται με τις εταιρείες VolksWagen (VW) ή Kosmocar Α.Ε.
Όλα τα σήματα, λογότυπα και κατατεθέντα σχέδια αποτελούν ιδιοκτησία των αντίστοιχων νόμιμων δημιουργών τους.

VWClub.gr. This non commercial web site is not affiliated or related in any way with the VolksWagen (VW) company or Kosmocar S.A.
All signs, logos and trademarks are property of their respective owner.