Μετάβαση σε περιεχόμενο

Welcome to VWClub.GR Forum

Είσοδος 

Δημιουργία Λογαριασμού
Καλώς ήλθατε στην ανοικτή κοινότητα συζητήσεων VWClub.GR Forum. Εδώ μπορείτε να βρείτε θέματα που αφορούν τα οχήματα της Volkswagen και έχουν αναρτηθεί απο διάφορους φίλους και κατόχους VW οχημάτων. Για την ανάρτηση των δικών σας απόψεων, σχολίων, προτάσεων κλπ θα χρειαστεί να εγγραφείτε ως απλά μέλη. Η διαδικασία αυτή γίνεται σε λίγα μόλις λεπτά και δεν απαιτεί την πληρωμή χρημάτων. Ωστόσο θα πρέπει να συμπληρώσετε κάποια βασικά στοιχεία επικοινωνίας.
  • Έχοντας εγγραφεί στην κοινότητα μας θα μπορείτε να :
  • Δημιουργείτε θέματα και να απαντάτε σε άλλα μέλη
  • Λαμβάνετε ενημερώσεις για τα θέματα που θέλετε να παρακολουθείτε
  • Ορίσετε τις δικές σας προσωπικές ρυθμίσεις και να διαχειριστείτε την λίστα φίλων
  • Αναρτήσετε τις δικές σας αγγελίες

Welcome to VWClub.GR Forum, like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of VWClub.GR Forum by signing in or creating an account.
  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get automatic updates
  • Get your own profile and make new friends
  • Customize your experience here

Guest Message by DevFuse

Ανακοινώσεις:

WNO @ Αττική: 24/9, KARTLAND
WDO @ Θεσσαλία: 28/9, Ανάβαση Πορταριάς
2η Παννελήνια Εκδρομή: 25 & 26 Οκτωβρίου - Γύθειο Λακωνίας!

~~~~~~
Μέλος του Hellenic VWClub? Τότε απολαμβάνετε!
VIP μέλος του Hellenic VWClub? Τότε απολαμβάνετε... περισσότερο!
Δείτε εδώ την προσφορά του νέου μας Χορηγού!

Φωτογραφία

Αδεια Κυκλοφοριας

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
13 απαντήσεις στο θέμα

pyragelos

pyragelos

VWClub Member

• Members
  • 6 Δημοσιεύσεις
  • Δήμος:Δεν έχει οριστεί
  • Νομός:Μη ορισμένος
  • Μοντέλο:Golf5
Ηρθε η ωρα να κανω τα χαρτια για την αρση παρακρατησης της αδειας κυκλοφοριας.Αφου,λοιπον εγιναν ολα κανονικα περιμενα περιπου 3 μηνες να με παρουν απο τα ΚΕΠ να ερθει η καινουργια αδεια.Με πηραν τηλεφωνο και μου λενε οτι ηρθε.
Παω,με χαρα,να τη παραλαβω και μου δινουν ενα εκτυπωμενο χαρτι Α4.
Ρωταω τη κυρια
-"που ειναι η αδεια?"
-"Διαβασε",μου λεει.

Εγραφε αντιγραφο αδειας κυκλοφοριας.Μη τα πολυλογο,μου εξηγησε οτι το υπουργειο δεν εχει λεφτα και καταργησε τις αδειες!
Τωρα δινουν ενα χαρτι με στρογγυλη σφραγιδα!

και που σαι ακομα.... :thumbsup:

Εχει τυχει να ακουσετε κατι παρομοιο?

Vagelis231

Vagelis231

VWClub Member

• Members
  • 484 Δημοσιεύσεις
  • Δήμος:Αττικής - Ελληνικού - Αργυρούπολης
  • Νομός:Αττικής
Πολύ κουφό. Εγώ το καλοκαίρι έκανα άρση παρακράτησης στο ΚΕΠ και ταυτόχρονη αλλαγή διεύθυνσης. Είπαν ότι θα με πάρουν τηλέφωνο, δεν πήραν. Πήγα μετά από 1,5 μήνα και παρέλαβα την καινούργια άδεια. Όλα ωραία, όλα καλά αλλά από το υπουργείο ξέχασαν να κάνουν την αλλαγή διεύθυνσης. μην τα θέλω και όλα δικά μου ...

konstantinos passat

konstantinos passat

Global Moderator

• Global Moderator
  • 6837 Δημοσιεύσεις
  • Μοντέλο:Passat
  • Ψευδώνυμο Οχήματος:passaturbo
Πολυ περιεργο και καλο θα ειναι να το ψαξεις λιγο παραπανω.Μηπως σου εδωσε καποιο προσωρινο χαρτι,οπως τοτε με τις πινακιδες που δεν ειχαν κοψει και πας και παρεις μετα την κανονικη σου αδεια.

pyragelos

pyragelos

VWClub Member

• Members
  • 6 Δημοσιεύσεις

Πολυ περιεργο και καλο θα ειναι να το ψαξεις λιγο παραπανω.Μηπως σου εδωσε καποιο προσωρινο χαρτι,οπως τοτε με τις πινακιδες που δεν ειχαν κοψει και πας και παρεις μετα την κανονικη σου αδεια.

Με διαβεβαιωσε οτι δεν ειναι προσωρινο,ουτε προβλεπετε να αλλαξει αυτη η οδηγια.
Παρολα αυτα θα ρωτησω και αλλου και θα σας ενημερωσω.

quicksilver

quicksilver

VWClub Member

• Members
  • 4078 Δημοσιεύσεις
  • Interests:playing with my hobbies...
  • Ψευδώνυμο Οχήματος:ΧΙΟΝΟΥΛΗΣ AIRLINES!!!!!
Εγραφε αντιγραφο αδειας κυκλοφοριας

εμενα αυτο θα με εκανε αυτοματως να θελω το original ,μου κανει χαρη να παω και στην αθηνα για την πραγματικη αδεια...
σεναριο επιστημονικης φαντασιας.....αυτο αποτελει υλικο για το αμαν παντως...φοβερο σκιτσακι θα ηταν.....καπου σε ορεινο δρομο της δυτικης ελλαδας προς τ ασυνορα με πολυτελειας αυτοκινητο...
αντε μετα να εξηγεις σε στρουμφ επαρχιας οτι αυτο το α4 δεν το εχεις φτιαξει εσυ στον υπολογιστη σου ενχρωμο και να εξηγησεις οτι δεν εισαι ελεφαντας...σε βλεπω αν ερθεις προς δυτικη ελλαδα να περνας κανα 6 ωρο σε κρατητηριο ως υποπτος για κλοπη αυτοκινητου.....μεχρι αποδειξεως του εναντιου ,ελπιζω φυσιογνωμικα να μοιαζεις με ελληνα και οχι κανα ιταλο μαφιοζο...βασικα να ξερεις οτι ο ελεφαντας να του πεις του οργανου ειναι μεγαλος και γκρι..
εδω ειναι σαιτινια και κατι τετοια ειναι σιγουρο οτι πας μεσα.. για πλαστογραφια για αρχη και μετα για κλοπη ... τυχερεεεε....
ειναι και αλλοι σαν και εσενα με α4? ...η μονο σε εσενα ετυχε σε ολη την ελλαδα,? για ψαχτο....
εγω τρεις μηνες πριν πηρα κανονικη απο αθηνα
φιλικα και χαριτολογωντας..

Επεξεργάσθηκε από quicksilver, 21 February 2011 - 13:20:21.

pyragelos

pyragelos

VWClub Member

• Members
  • 6 Δημοσιεύσεις
Πηρα τηλεφνο στο υπουργειο μεταφορων και μου ειπαν οτι ειναι θεμα νομαρχιας.
Πηρα τηλεφωνο στη νομαρχια.
Μου ειπαν οτι δεν εχουν καταργηθει η κλασσικες αδειες,αλλα "εσυ εχεις τη καινουργια.την μηχανογραφημενη.Μην ανησυχεις."

Αραγε εχουν ενημερωσει τα στρουμφακια ή θα εχω τρεχαματα........σε περιπτωση ελεγχου :clapping:

green_lupo

green_lupo

VWClub Member

• Members
  • 84 Δημοσιεύσεις
  • Interests:βιομηχανικη - γεφυρα βενζιναδικο
  • Μοντέλο:Lupo
  • Ψευδώνυμο Οχήματος:SAYRA

Πηρα τηλεφνο στο υπουργειο μεταφορων και μου ειπαν οτι ειναι θεμα νομαρχιας.
Πηρα τηλεφωνο στη νομαρχια.
Μου ειπαν οτι δεν εχουν καταργηθει η κλασσικες αδειες,αλλα "εσυ εχεις τη καινουργια.την μηχανογραφημενη.Μην ανησυχεις."

Αραγε εχουν ενημερωσει τα στρουμφακια ή θα εχω τρεχαματα........σε περιπτωση ελεγχου :whistling:

ο θεος να σε φυλαει φιλε! παρε ενα τηλ σε μια περιοχη
σε ακρη της ελλαδας σε τροχαια και ρωτα τι ενημερωση
εχουν...! αν δεν εχουν κρατα το τηλ τους πηγαινε στη
νομαρχια η μηχανολογικο και ριχτα τους αφου κανεις
κ ενα τηλ στην τροχαια του σουφλιου η της κρυσταλοπηγης
για να ξερουν τι ωραια που δουλευουν στην ελλαδα ολα και
απαιτησε την αδεια οπως ηταν!

PanosR

PanosR

VWClub Member

• Members
  • 426 Δημοσιεύσεις
  • Interests:Cars - Women - Travel - Engineering
  • Μοντέλο:Golf6
Elladistan το μεγαλείο σου! Κουράγιο παιδιά.

pechlis

pechlis

VWClub Member

• Members
  • 108 Δημοσιεύσεις
Όλες οι καινούργιες άδειες έτσι είναι!! Εγώ το παρελαβα το δικό μου τέλος Ιουλίου με Α4 χαρτί και μου είπαν από την αντιπροσωπεία να έχω το νου μου μήπως και αλλάξουν τις άδειες πάλι σε κλασσικές πράσινες!!! Φήμες λένε πάντως ότι ο μ@λ@κο-υπεύθυνος/ανευθυνος και ταλαιπωρημένος από όλες αυτές τι περικοπές υπάλληλος ξέχασε να παραγγείλει το ειδικό αυτό πράσινο χαρτί με νανοτεχνολογια από τη NASA και να τα αποτελέσματα κύριοι!!!!! ( χωρίς Πλάκα πάντως το χαρτί αυτό λέει έρχεται από Γερμανία, τώρα τι ισχύει;; Ο Θεός κ η ψυχή τους!!!!)

thanos katsas

thanos katsas

VWClub Member

• Members
  • 1601 Δημοσιεύσεις
...Θες να κλαψεις ? Κυριες και κυριοι μεγαλο ποσοστο χαρτικων του δημοσιου προμηθευεται απο εταιρια με εδρα τουρκια....και μιαλω για τα ειδικα χαρτια........αυτη ειναι η καταντια μας....ο θεος να μας φυλαει πραγματικα οτι εγινε 2 χρονια τωρα ηθελε διδακτορικο ηλιθιοτητας για να τα κανει καποιος...Εγω πηγα να αλλαξω το παλιο διπλωμα ...σε νεο με καρτα πλαστικοποιημενη κτλ....και η κυρια που πηγα μου ειπε οτι δεν δικαιουμαι...και κατι τετοια...διαβαζω την οδηγια στο ιντερνετ την εκτυπωνω και ξαναπαω...μαντεψτε! Ειχε φυγει για 16 μερες διακοπες την επομενη ... Μπορουσε να μου το πει θα την καταλαβαινα...

ΥΓ. Το παλιο μου διπλωμα κατα τον ελεγχο που εγινε απο τροχαια τους επεσε κατω και εβρεχε και εχει γινει ...@#%@ δικαιουμαι δωρεαν αλλαγη ξερει καποιος ? ...Εαν επικοινωνησω με την τροχαια που εγινε ?

Επεξεργάσθηκε από thanos katsas, 22 August 2011 - 16:54:02.

billy3

billy3

VWClub Member

• Members
  • 46 Δημοσιεύσεις
Και εγώ κατά την παραλαβή του αυτοκινήτου από την αντιπροσωπεία μου είπαν ότι μάλλον στο υπουργείο δεν εχουν την κλασσική πράσινη άδεια κυκλοφορίας και εκδίδουν λευκό α4 με στρογγυλή. Επίσης ο αντιπρόσωπος μου ανέφαρε ότι μάλλον θα ειδοποιειθούμε -μάλλον-. Έχετε κάτι νεότερο?

billman

billman

VWClub Member

• Members
  • 68 Δημοσιεύσεις
  • Μοντέλο:OtherVAG
Στην περίπτωση που η αντιπροσωπεία που έχεις αγοράσει το αμάξι έχει κλείσει τί ακριβώς γίνεται? Τι θα πρέπει να κάνω για να γίνει άρση της παρακράτησης?

naruel

naruel

VWClub Member

• Members
  • 107 Δημοσιεύσεις
  • Μοντέλο:Polo6R

Και εγώ κατά την παραλαβή του αυτοκινήτου από την αντιπροσωπεία μου είπαν ότι μάλλον στο υπουργείο δεν εχουν την κλασσική πράσινη άδεια κυκλοφορίας και εκδίδουν λευκό α4 με στρογγυλή. Επίσης ο αντιπρόσωπος μου ανέφαρε ότι μάλλον θα ειδοποιειθούμε -μάλλον-. Έχετε κάτι νεότερο?

Τα ίδια ακριβώς. Μια φωτοτυπία μου έδωσαν και μένα. Εέκανα και δυο αντίγραφα στο scanner τα πήγα στο κεπ και τώρα κυκλόφοράω με αυτα

quicksilver

quicksilver

VWClub Member

• Members
  • 4078 Δημοσιεύσεις
  • Interests:playing with my hobbies...
  • Ψευδώνυμο Οχήματος:ΧΙΟΝΟΥΛΗΣ AIRLINES!!!!!
σημερα πηρα την καινουργια αδεια για το γκολφ του πατερα μου υστερα απο 6 μηνες με χαρτι α4 προσωρινο λογω ελλειψης χαρτιουπρασινου.............επαθα κριση οταν το ειδα,τα χωσα στον πατερα μου οτι εχασε την αδεια καιτωρα που γυρισα ελλαδα εμαθα οτι την εποχη που καναμε την μεταβιβαση εμεις τον γεναρη δεν υπηρχε χαρτι πρασινο για εκδοση αδειας.....χθες πηγα με το προσωρινο και σε 5 λεπτα μου ειχανε δωσει την κανονικη αδεια και ηρεμησα...

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

VWClub.gr. Αυτός ο μη κερδοσκοπικός δικτυακός τόπος δεν ανήκει ούτε συσχετίζεται με τις εταιρείες VolksWagen (VW) ή Kosmocar Α.Ε.
Όλα τα σήματα, λογότυπα και κατατεθέντα σχέδια αποτελούν ιδιοκτησία των αντίστοιχων νόμιμων δημιουργών τους.

VWClub.gr. This non commercial web site is not affiliated or related in any way with the VolksWagen (VW) company or Kosmocar S.A.
All signs, logos and trademarks are property of their respective owner.