Jump to content
tommas

ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ Stern

Recommended Posts

ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ SITE Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ?ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΑ ΤΟΝ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΩΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΠΑΠΑΡΑΚΙ ΠΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΚΛΕΙΔΑΚΙ.ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.HELP

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι για να κλείνει τη σειρήνα του συναγερμού. Δες αν η σειρήνα σου έχει μια πλαστική τάπα και άνοιξέ την για να δεις αν ταιριάζει το κλειδί.

Edited by IanBlack
Link to comment
Share on other sites

:baby: - ναι στο ζητανε οταν πχ το πας φαναρτζιδικο και βγαλουν τον πολο της μπαταριας να μην χτυπησει ασκοπα η' γενικα να το εχεις στο μπρελοκ μην τυχον σου κολλησει καμια φορα-αναφορα/χαρακτηριστικα/τυποι κλπ για τους συναγερμους Stern κοιτα στο www.bestaudiovideoelectronics.com
Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ Stern (Gt Alarm)

SOUNDSTAR Co M. HATZIKIRIAKIDIS - S. TOULIS

ΛΕΩΦΟΡΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 72 1142

ΑΝΩ ΠΑΤΗΣΙΑ-ΑΘΗΝΑ

TEL: 210-2131333/210-2131335/210-2221688

FAX: 210-2221687

sound@soundstar.gr

Link to comment
Share on other sites

tommas Δημιουργήθηκε στις Εχθές, 03:29

ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ SITE Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ?ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΑ ΤΟΝ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΩΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΠΑΠΑΡΑΚΙ ΠΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΚΛΕΙΔΑΚΙ.ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.HELP

Μα καλα ειναι τραγικοι οι τυποι στην αντ/πεια που πηρες το αμαξι σου. Τι θα πει να μπεις στο ιντερνετ; Επρεπει να απαιτησεις να σου δειξουν.

Τελος παντων λοιπον εγω οταν πηρα το GTi μου, ηρθε ο ηλεκτρολογος και μου εδειξε που "εκρυψε" τον συναγερμο και μου ειπε οτι αν μπλοκαρει ο συναγερμος, ή χτυπαει συνεχως χωρις να σταματει κλπ τοτε θα πρεπει να βαλω στην υποδοχη που μου εδειξε το κλειδακι.

Παρ'ολα αυτα δεν εχω καταφερει ακομη να τον κανω να χτυπησει. Εαν καποιος βρηκε τροπο ας μου το πει.

Το παραξενο ειναι οτι 4-5 αμαξια στην σειρα παρκαρισμενα, να περνανε μοτοσυκλετες να χτυπανε ολοι οι συναγερμοι εκτος του δικου μου.

Τοσο αναισθητος ειναι...;; rocket.gif

Link to comment
Share on other sites

:blink: - αν ενας συναγερμος ειναι ενιαιος κι οδι διαιρουμενος το κραδασμικο το εχει ενσωματωμενο,βγαλε την φυσα του και κοιταξε διπλα απο τις ακιδες ςχςι ενα ρυθμιστικο βιδακι οπου + προσθετεις ευαισθησια και - του αφαιρεις

δεν ειναι λυση να βαραει με το παραμικρο,αυτο δεν λεγεται προστασια αλλα πανηγυρι,μεγαλο ρολο στο να αντιλαμβανεται τον κραδασμο παιζει και που στον εχει στηριξει

Link to comment
Share on other sites

Καλα εννοειται πως οταν χτυπα ενας συναγερμος με το παραμικρο ειναι για τα πανηυρια απλα μου εκανε εντυπωση οτι 4 αυτοκινητα χτυπουσαν το ενα πισω απο το αλλο κατα μηκος οταν περνουσε η μηχανη με την θορυβωδες εξατμιση :blink:

Θα το κοιταξω αυτο που ειπες. Τhnx.

Edited by greekparot
Link to comment
Share on other sites

thumbsdown.gif - οι νεοι συναγερμοι λογω εναρμονισης με την Ε.Ε χτυπανε μεχρι 3 φορες απανωτα μετα ναι μεν λειτουργουν ως συναγερμοι αλλα δεν ηχει η σειρηνα απλα αναβουν τα φλας (!) που σημαινει 3 μηχανες 3 ιου ιου και μετα μουγκαμαρα

-εχεις διαιρουμενο συναγερμο η' ενιαιο ? εχει μεγαλη διαφορα στο αντικραδασμικο ! μια σειρηνα η' και εφεδρικη ?

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti

Tommas πήγαινε στην soundstar τα παιδιά εκεί με εξηπηρετήσαν αμέσως την προηγούμενη φορά που είχα πρόβλημα με τον συναγερμό μου...... στο συνιστώ ανεπιφύλακτα :):excl:

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια αξιζει ο συγκεκριμενος συναγερμος η οχι γιατι και τα λεφτα του δεν ειναι λιγα............στην καρεντα μου ζητανε 400€ για να τον βαλουν.........

Link to comment
Share on other sites

Guys, έχω ένα audi a4 toy 1996, ξαφνικά το περασμένο Σαββάτο οδηγώντας στην εθνική άρχισε να βαράει σα κραγμένος ο ...stern moy!!Η κοπέλα στα ταμεία της αττικής οδού με κοίταζε και ..ρεζίλι!! Είχα ρωτήσει παντού και μου έλεγαν ότι υπάρχει αντιπροσωπεία μόνο στη Θεσσαλονίκη, αν ισχύει αυτή η διεύθυνση στα άνω Πατήσια, που δημοσιεύσατε τότε σας ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!!!Από ότι μου είπαν πήρε νερά η σειρήνα ,και μόνο η αντιπροσωπεία μπορεί να τη φτιάξει!!Τώρα το ανοίγω κλείνω με το κλειδί μέχρι που να ξανακολήσει!

Στα μηνύματα που αναρτώνται θα πρέπει να υπάρχει σαφήνεια, λιτότητα, ουσία και να είναι ευανάγνωστα. Να χρησιμοποιούνται Ελληνικά ΜΙΚΡΑ γράμματα (Ελληνικές γραμματοσειρές - χαρακτήρες) και όχι Greeklish.

Edited by Speedy
ΚΕΦΑΛΑΙΑ
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα συνάδελφοι!

προχθές το μεσημέρι πήρε μπρός ο συναγερμός (STERN συναγερμός σε VW Passat 2002) στα καλά καθούμενα και χτύπαγε χωρίς να σταματάει (όπως κάνει συνήθως μετά από 30 δευτρλπτ) παρά το γεγονός ότι πάταγα το τηλεχειρηστήριο για να τον απενεργοποιήσω...

Με τα πολλά άνοιξα το καπώ κ με το κλειδάκι τον απενεργοποίησα...Αρχικά νόμιζα ότι κόλλησε κ εβγαλα τον πόλο της μπαταρίας για να κάνει reset...Το ξανασύνδεσα και το άνοιξα αλλά μόλις γύρναγα το κλειδί έπαιρνε μπρός η σειρήνα...Αφαίρεσα το κουτί και το άνοιξα με την εντύπωση ότι είχε πάρει υγρασία (αν και ποτέ στο παρελθόν δεν είχε παρόμοιο πρόβλημα...) Το άφησα μια μέρα ανοιχτό να στεγνώσει...σήμερα το σύνδεσα και μόλις γύρισα το κλειδάκι πάλι η σειρήνα πήρε μπρός!!!Μιλάμε για κόλλημα...

Μπορεί κάποιος να με κατατοπήσει??? Που να απευθυνθώ? Μένω Ηλιούπολη και τα 2 μαγαζια που είχα υπόψη μου με συναγερμούς και ηχοσυστήματα έχουν βάλει λουκέτο λόγω οικονομικών δυσχεριών....

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα συνάδελφοι!

προχθές το μεσημέρι πήρε μπρός ο συναγερμός (STERN συναγερμός σε VW Passat 2002) στα καλά καθούμενα και χτύπαγε χωρίς να σταματάει (όπως κάνει συνήθως μετά από 30 δευτρλπτ) παρά το γεγονός ότι πάταγα το τηλεχειρηστήριο για να τον απενεργοποιήσω...

Με τα πολλά άνοιξα το καπώ κ με το κλειδάκι τον απενεργοποίησα...Αρχικά νόμιζα ότι κόλλησε κ εβγαλα τον πόλο της μπαταρίας για να κάνει reset...Το ξανασύνδεσα και το άνοιξα αλλά μόλις γύρναγα το κλειδί έπαιρνε μπρός η σειρήνα...Αφαίρεσα το κουτί και το άνοιξα με την εντύπωση ότι είχε πάρει υγρασία (αν και ποτέ στο παρελθόν δεν είχε παρόμοιο πρόβλημα...) Το άφησα μια μέρα ανοιχτό να στεγνώσει...σήμερα το σύνδεσα και μόλις γύρισα το κλειδάκι πάλι η σειρήνα πήρε μπρός!!!Μιλάμε για κόλλημα...

Μπορεί κάποιος να με κατατοπήσει??? Που να απευθυνθώ? Μένω Ηλιούπολη και τα 2 μαγαζια που είχα υπόψη μου με συναγερμούς και ηχοσυστήματα έχουν βάλει λουκέτο λόγω οικονομικών δυσχεριών....

κανένας....?

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω ενα golf iv του 2002 και εχω συναγερμό stern. Πέταξα ο βλάκας το έντυπο του συναγερμού που λέει τις ρυθμίσεις και τι σημαίνει όταν αναβοσβήνει το led στη κονσόλα μετά από το χτύπημα της σειρήνας.

 

Μήπως έχει κανένας αυτό το έντυπο ή να μου πεί αν αναβοσβήνει το led πέντε φορές τι σημαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.