Jump to content
polo123ps

Δεν παίρνει εύκολα εμπρός

Recommended Posts

Λοιπόν, το πρόβλημά μου έχει ως εξής :

Μερικές φορές το αμάξι για να πάρει πρέπει να μιζάρεις καμιά 15αριά φορές & ταυτόχρονα μυρίζει βενζίνη. Αυτό δεν το κάνει ποτέ το πρωί, αλλά μόνο σε περιπτώσεις όπου το έχω αφήσει σβησμένο καμιά ώρα.

Το πήγα στην αντιπροσωπεία & το ψάχνουν...μου τα αλλάζουν όλα, αλλά τίποτα.

Είπαν θα δοκιμάσουν να αλλάξουν & εγκέφαλο.

Μου φαίνεται θα το αφήσω έτσι και ας παίρνει δύσκολα μια φορά τη μέρα...τι να κάνουμε...

Για πείτε γνώμες - απόψεις.

Link to comment
Share on other sites

Μπα, αφού μιζάρει δεν είναι μίζα, ούτε και μπαταρία και αφού δεν το κάνει πάντα και μόλις πάρει δουλεύει μια χαρά δεν είναι ούτε μπουζί. Ρε συ μπας και το σβήνεις πριν προλάβει να επανέλθει η θερμοκρασία στα φυσιολογικά επίπεδα; Το γκάζι σου ηλεκτρονικό είναι; Για κοίτα μπας και μερικές φορές όταν το σβήεις μένει ανοιχτή η πεταλούδα...

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ μπας και το σβήνεις πριν προλάβει να επανέλθει η θερμοκρασία στα φυσιολογικά επίπεδα; Το γκάζι σου ηλεκτρονικό είναι;

ναι.

Ποια θερμοκρασία ρε?σταθερή φαίνεται να είναι

Link to comment
Share on other sites

ναι.

Ποια θερμοκρασία ρε?σταθερή φαίνεται να είναι

Ειχα παθει το ιδιο στο παλιο μου αμαξι (Renault Clio μοντ 2000).Ειναι ο αισθητηρας του βολαν...! Μην ψαχνεσαι αδικα...κοστος κανα 60-70αρι και απο εργασια αναλογως τις γνωριμιες που εχεις (2 βιδες ηταν στο clio...)

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παθει το ιδιο στο παλιο μου αμαξι (Renault Clio μοντ 2000).Ειναι ο αισθητηρας του βολαν...! Μην ψαχνεσαι αδικα...κοστος κανα 60-70αρι και απο εργασια αναλογως τις γνωριμιες που εχεις (2 βιδες ηταν στο clio...)

τον έχει αλλάξει λέει και τίποτα και μου λέει να αλλάξουμε εγκέφαλο...

Edited by ΕΛΛΗΝ
Link to comment
Share on other sites

τον έχει αλλάξει λέει και τίποτα και μου λέει να αλλάξουμε εγκέφαλο...

πήγα στον μηχανικό του autopaint, μου άλλαξε κάτι ιστορίες και τώρα είμαι στο στάδιο της δοκιμής...

Link to comment
Share on other sites

Guest pappoulis

Δεν μου λες... όταν γυρίζεις τη μίζα (για να βάλεις μπρος ντε) ακούς έναν θόρυβο σαν να κρατάς παρατεταμένα το κλειδί;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου λες... όταν γυρίζεις τη μίζα (για να βάλεις μπρος ντε) ακούς έναν θόρυβο σαν να κρατάς παρατεταμένα το κλειδί;

δεν ακούω κανένα περίεργο θόρυβο, όλα φυσιολογικά (εκτός του ότι δεν παίρνει εύκολα tongue.gif )

Μη το γρουσουζεύω γιατί από χτες δε το'χει ξανακάνει μέχρι στιγμής.. για να δούμε

Link to comment
Share on other sites

Guest pappoulis
δεν ακούω κανένα περίεργο θόρυβο, όλα φυσιολογικά (εκτός του ότι δεν παίρνει εύκολα tongue.gif )

Μη το γρουσουζεύω γιατί από χτες δε το'χει ξανακάνει μέχρι στιγμής.. για να δούμε

Η επόμενη ερώτηση είναι πόσα χρόνια έχεις το αυτοκίνητο. Υπάρχει η περίπτωση με τον καιρό, η μίζα να μαζεύει "καρβουνάκια" και να δυσκολεύεται να δώσει σπινθήρα και να εκκινήσει τον κινητήρα.

Η λυση είναι ένας καθαρισμός της σε οποιοδήποτε εξουσιοδοτημένο συνεργείο.

Link to comment
Share on other sites

Guest Tarmac Reaper
μια βαλβίδα "ψυχρής" (έτσι μου την είπε) και μου καθάρισε κάτι παπαράκια

Ειναι για τις ψυχρες γκομενες! :blink:

Συνηθως εχει και προβλημα να κρατησει θερμοκρασια οταν συμβαινει αυτο, αλλα εσυ δεν ειχες αλλαγη στη ενδειξη του θερμομετρου... Τεσπα αφου του εκοψε του μηχανικου και το βρηκε παλι καλα, συνηθως αλλαζουν ΟΛΑ τα αλλα και μετα σκεφτονται τι θα μπορουσε να το προκαλει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.