Jump to content
poisson

δεν αναβουν τα φλας

Recommended Posts

οταν παταω το κουμπι για τον συναγερμο,αναβουν τα φλας.πριν λιγο καιρο παρατηρησα οτι δεν αναβουν τα φλας απο την μια μερια,και τωρα δεν αναβουν ουτε απο την αλλη. :D τι παιζει;ο συναγερμος λειτουργει κανονικα και τα φλας λειτουργουν κανονικα οταν οδηγω.γνωμες;;;

Edited by golfaki
Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Ανοιγεις το καπακι και το manual του αμαξιού και πας στο σχεδιάγραμμα που λέει τί είναι που!

Κοιτάς την ασφάλεια (μέσα στο πλαστικό) αν είναι κομμένη/καμμένη και αν είναι την αλλάζεις.

Προσοχή να είναι τα ίδια Α...

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάς να δεις αν το συρμά/έλασμα που έχουν στην πάνω πλευρά είναι ολόκληρο και γεφυρώνει τους 2 ακροδέκτες ή οχι.

Link to comment
Share on other sites

θα το κοιταξω...thanks

KALISPERA FILE.AN O SYNEGERMOS EINAI EXTRA TON EBALES META? AN NAI .TOTE KATW APO TO TIMONI EXEI 2 FUSE EXTRA KAI EINAI 5AMPER H KATHE MIA.. AN DEN BRIS TIPOTA EKEI PIGENE META STON XWRO THS MHXANIS KAI KOITA TO KOUTI THS SYRINAS AN TIS EXEI TOIS ASFALEIS EKEI.?

Link to comment
Share on other sites

golfaki αν ήταν θέμα ασφάλειας δεν θα σου άναβαν ούτε με το συναγερμό.

αρα κατι παιζει με τον συναγερμο;;; :baby:

Link to comment
Share on other sites

re paidia sorry.alla oloi oi synargermoi exoun 2exra fuse. mhn ksexasw kai ayta pou kserw .........

Υπάρχουν πολλών ειδών συναγερμοί , οι περισσότεροι δεν έχουν ασφάλειες και πρέπει να τον ασφαλίσει ο τεχνικός που θα τον εγκαταστήσει . Προσωπικά εγώ δεν έχω δει συναγερμό να έχει εξωτερικά τις ασφάλειες στις εντολές για τα φλας .

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλών ειδών συναγερμοί , οι περισσότεροι δεν έχουν ασφάλειες και πρέπει να τον ασφαλίσει ο τεχνικός που θα τον εγκαταστήσει . Προσωπικά εγώ δεν έχω δει συναγερμό να έχει εξωτερικά τις ασφάλειες στις εντολές για τα φλας .

file Mano. syny8os einai katw apo to timoni.einai 2 fuse 5amper h ka8e mia. emena einai elser. proxtes enw ton opliza anaban mono ta aristera flas mpros kai pisw. allaxa thn 1 fuse kai einai ok

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακριβως το ιδιο προβλημα. Πριν απο κανα χρονο περιπου ξεκινησε στην ενεργοποιηση του συναγερμου να αναβει μονο τα φλας της αριστερης πλευρας, αλλα οταν χτυπαγε ο συναγερμος αναβαν ολα. Επισκεφτηκα την αντιπροσωπεια που το ειχα βαλει, αλλαξανε την κυρια μοναδας με μια καινουρια για να ελεγθει αν εχουμε προβλημα στις καλωδιωσεις και ολα λειτουργουσαν καλα, μετα ξαναβαλανε την δικια μου και ως θαυματος δουλευε κανονικα. (46 ευρω χρεωση rocket.gif ) 5 μερες μετα επιστρεψαμε στο να αναβει παλι μονο η αριστερα πλευρα και εδω και 3 μερες να μην αναβει καμια πλευρα.... Μολις ξελασκαρω λιγο θα βγαλω και θα ξαναβαλω την μοναδα να δω αν αλλαζει κατι. Αλλαξα ασφαλειες αλλα καμια τυχη

Edited by Peryrho
Link to comment
Share on other sites

re paidia sorry.alla oloi oi synargermoi exoun 2exra fuse. mhn ksexasw kai ayta pou kserw .........

:D - Patrol και Gemini που εχω βαλει δ-ε-ν εχουν δικιες τους ασφαλειες ξεχωριστες καπου αλλου,υπαρχει στην ασφαλειοθηκη αναμεσα στις υπολοιπες μια 15Α ασφαλεια για τον συναγερμο συν ρολοι και πλαφονιερα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι πολυ απλο το παιδι ειπε οτι του λειτουργουν

κανονικα στην πορεια ομως οταν παει να οπλισει π.χ. τον συναγερμο

του κανουν τρελα λοιπον ολοι μα ολοι οι συναγερμοι αναξερετως

μαρκας εχουν μεσα τους ενα ρελεδακι normal close ετσι λεγεται

αυτο κολαει αρκετες φορες λυση Νο1 το αλλαζεις λυση Νο2 χτυπας

με ενα κατσαβιδι τη σειρηνα με το μαλακο παντα εαν ειναι εκει ολος ο συναγερμος ή

του κουτι του που θα το βρεις ακολουθοντας τα καλωδια της σειρηνας

και τοτε ξεκολαει.

Φιλικα G.P.

Εχω ακριβως το ιδιο προβλημα. Πριν απο κανα χρονο περιπου ξεκινησε στην ενεργοποιηση του συναγερμου να αναβει μονο τα φλας της αριστερης πλευρας, αλλα οταν χτυπαγε ο συναγερμος αναβαν ολα. Επισκεφτηκα την αντιπροσωπεια που το ειχα βαλει, αλλαξανε την κυρια μοναδας με μια καινουρια για να ελεγθει αν εχουμε προβλημα στις καλωδιωσεις και ολα λειτουργουσαν καλα, μετα ξαναβαλανε την δικια μου και ως θαυματος δουλευε κανονικα. (46 ευρω χρεωση rocket.gif ) 5 μερες μετα επιστρεψαμε στο να αναβει παλι μονο η αριστερα πλευρα και εδω και 3 μερες να μην αναβει καμια πλευρα.... Μολις ξελασκαρω λιγο θα βγαλω και θα ξαναβαλω την μοναδα να δω αν αλλαζει κατι. Αλλαξα ασφαλειες αλλα καμια τυχη

Να πεις στους ασχετους οτι φταει το ρελεδακι των φλας που εναι μεσα στο συναγερμο σου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι πολυ απλο το παιδι ειπε οτι του λειτουργουν

κανονικα στην πορεια ομως οταν παει να οπλισει π.χ. τον συναγερμο

του κανουν τρελα λοιπον ολοι μα ολοι οι συναγερμοι αναξερετως

μαρκας εχουν μεσα τους ενα ρελεδακι normal close ετσι λεγεται

αυτο κολαει αρκετες φορες λυση Νο1 το αλλαζεις λυση Νο2 χτυπας

με ενα κατσαβιδι τη σειρηνα με το μαλακο παντα εαν ειναι εκει ολος ο συναγερμος ή

του κουτι του που θα το βρεις ακολουθοντας τα καλωδια της σειρηνας

και τοτε ξεκολαει.

Φιλικα G.P.

Να πεις στους ασχετους οτι φταει το ρελεδακι των φλας που εναι μεσα στο συναγερμο σου.

Παιδιά μην τον ακούτε!!!¶μα κάνετε αυτά που σας λέει μπορεί ξαφνικά να αποκτήσετε αντί για φλας φωτοριθμηκό !!!!!!

new_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην τον ακούτε!!!¶μα κάνετε αυτά που σας λέει μπορεί ξαφνικά να αποκτήσετε αντί για φλας φωτοριθμηκό !!!!!!

new_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gif

Τα εχω πει εγω για σενα αλλα δε με ακουν λοιπον

99% warn ετσι για να μαθεις............

Link to comment
Share on other sites

τελικα κοιταξα αυτα που μου ειπατε αλλα καμια τυχη.ετσι πηγα να το φτιαξω και τελικα αυτος μου ανοιξε το κουτι του συναγερμου και μου αλλαξε δυο πραματακια σαν πυκνωτες και μου ειπε οτι ηταν φυσιολογικη φθορα καθως αυτοι αντεχουν 5 με 6 χρονια μερικοι και αλλοι παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.