Jump to content
bog

Τα πάντα για τις Dsl

Recommended Posts

http://corporate.otenet.gr/portal/portal/m...mit_doview=9473 μονο για μηνα ιουλιο οι αιτησεις.

@britair ξαναπαρε να ρωτησεις αν υπαρχει διαθεσιμοτητα,συνηθως το σιτε δεν ενημερωνεται συνεχεια.

βλακειες σ λεει ο προισταμενος...απλα μπαινεις σε μια λιστα μεχρι να ελευθερωθουν γραμμες εκτος κ αν αυτη η λιστα ειναι μεγαλη κ συμφερει να βαλουν αλλο ενα modem στην περιοχη.

φιλος μ περιμενε 1,5μηνα κ τελικα τ εβαλαν χωρις να κανει αιτησεις συνεχεια οπως σ ειπε αυτος,κ μαλιστα πρωτα ειχε κανει αιτηση μεσω οτε αλλα επειδει θα χρεωνοταν αυτος την ενεργοποιηση adsl γραμμη kapoy 40e την ακυρωσε μετα απο ~15 μερες κ εκανε την αιτηση μεσω της εταιριας π ειχε παρει...

το καλο αν κανεις αιτηση εσυ(βεβαια πληρωνεις εσυ τα 40ε για ενεργοποιηση γραμμης π κανονικα ειναι σε πακετο π αγοραζεις) ειναι οτι καθε φορα π θα αλλαζεις εταιρια ή πακετο μιας κ η γραμμη ανηκει σε σενα δεν θα χρειαζεται να περιμενεις μεχρι να σε ξανασυνδεσουν απλα τους λες εχω γραμμη ενεργοποιημενη κ αυτοι απλα πληρωνουν το μηνιαιο κοστος οταν τους το πεις...

Αλλη λυση ειναι αν οι συγγενεις ειναι κοντα σ μερικα μετρα να μοιραστειτε συνδεση με καλωδιο ή ασυρματα π μεγαλωνει το κοστος αναλογα με τα μετρα κ αν εχεις οπτικη επαφη με τον αλλον...

αυτο π λες για συγγενεις με vivodi αλλο να εχουν vivodi diktuo κ αλλο vivodi μεσω οτε,λογικα το 2ο συμβαινει.

Γινεται κ μεταφορα γραμμης adsl+isp παλι με kapoio κοστος..

οπως κ να χει δοκιμασε παλι με τηλ στην vivodi+ote gia διαθεσιμοτητα...στο www.vivodi.gr katw katw leei search βαλε το τηλ. σ κ αν λεει μεσω ιδιοκτητο δικτυο full share παει να πει οτι περναει το δικτυο της vivodi απο σενα αν λεει μεσω ΑΡΥΣ σημαινει μεσω οτε οποτε ειναι θεμα οτε.

<<Το PCM οπως εγραψα οταν ειναι 120Ω ειναι 2 ζευγαρια (4 συρματα) που μπαινουν σε ενα πολυπλεκτη και μπορουν να δωσουν μεχρι 32 64αρια τηλεφωνα ας πουμε αν ο πολυπλεκτης ειναι για τηλεφωνια. Αυτα τα 32 64αρια που θα δωσει ο πολυπλεκτης εχουν συμβατοτητα με κανονικα αναλογικα τηλεφωνα 1 ζευγους χαλκου (2 συρματα). Επισης η PCM διαμορφωση χρησιμοποιητε και στις PRI ISDN που ειναι 30 64αρια ISDN τηλεφωνα κατι σαν 15 απλες ISDN γραμμες μαζι σε 2 μονο ζευγαρια χαλκου ή 1 ομοαξωνικο καλωδιο 75Ω (ομοαξωνικο ειναι και το καλωδιο της κεραιας των TV για να καταλαβεις μονο που αυτο ειναι 50Ω). Τελος παντων εδω τα εγραψα με οσο ποιο απλα λογια μπορουσα γιατι στην πραγματικοτητα ειναι πολυ πιο πολυπλοκα τα πραγματα οσον αφορα τον τροπο που ξεκινα και καταληγει μεσα απο PCM ενα τηλεφωνο. http://www.pcproblems.gr/index.php?sid=832...lang=el>>

Edited by kage
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ Kage. Πήρα πάλι τηλ. το κατάστημα του ΟΤΕ, και μου ξαναείπαν οτι η αίτησή μου δεν με βάζει αυτόματα σε λίστα αναμονής, και επέμειναν κατηγορηματικά οτι δεν είμαι σε τέτοια λίστα. Απο τη στιγμή που είναι PCM ΔΕΝ μπαίνει adsl. Έτσι απλά. Σκέφτομαι να επικοινωνήσω με ΙΝΚΑ αλλά δεν πιστεύω να γίνει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Κανά 6μηνο περίπου γνωστός μου έχει μετακομίσει στον Γέρακα.

Χάλι μαύρο. Ο ΟΤΕ δεν έχει δίκτυο στην περιοχή, αρκετό για ν ακαλύψει τις ανάγκες.

Στην αρχή πήρε PSTN γραμμή, και επειδή ήταν πίσω από φερέσυχνο όταν ζήτησε DSL του είπανε ότι δεν γίνεται. Το γύρισε σε ISDN (πράγμα που να κάνεις και εσύ επίσης, μιας και το πάγο είναι το ίδιο σχεδόν), και υποχρεώθηκε ο ΟΤΕ και κατάργησε το φερέσυχνο, γιατί η ISDN δεν μπορεί να δουλέψει πίσω από φερέσυχνο.

Σοβαρά τώρα, αρχικά δοκίμασε τη λύση της μετατροπής σε ΙSDN. Έτσι θα τσακιστούν οι ΟΤΕτζήδες να προχωρήσουν σε απομάκρυνση φερεσύχνων, PCM και κάθε είδους τσουμπλεκίων που έχουν βάλει στη γραμμή σου. Μετά ζήτα και μια ενεργοποίηση ADSL (αφού το PCM θα έχει φύγει, η ενεργοποίησή του θα είναι απλή υπόθεση). Αν σου δώσουν την τριτοκοσμική απάντηση ότι δεν μπορούν να σου βάλουν ISDN γιατί η γραμμή σου έχει PCM, τότε θα είναι για να τους πάρεις με τις ντομάτες και να τους κάνεις ρεζίλι παγκοσμίως.

Και η επαλήθευση....

Τελικά χωρίς γνωστό στο Ellada δεν κάνεις τίποτα. Από εκεί που δεν είχαν γραμμές ούτε για δείγμα...ξαφνικά βρέθηκαν. Σε 2 μέρες είχα ISDN, έκανα αίτηση στον ΟΤΕ για adsl μου είπαν ότι υπάρχουν πολλές πόρτες, δεσμεύτικε μία για μένα και ότι σύντομα(οι ...κλασικές πλέον12 εργάσιμες μέρες) θα έχω και ADSL.

Τελικά σε 5 μέρες ενεργοποιήθηκε και η ADSL

Οπότε φίλε Britair ελπίζω να βοήθησα έστω και λίγο στην πορεία να κατακτήσεις το ευρυζωνικο Internet (τρομάρα του).....

Τα λεμε.....

Link to comment
Share on other sites

Επίσημη απάντηση ΟΤΕ: "Δεν γίνεται μετατροπή σε ISDN γιατί δεν υπάρχουν διαθέσιμες θύρες. Αλλά και να την κάνατε, είναι τόσο παλιό το δίκτυο εκεί (σσ. νεόδμητη περιοχή) που δεν θα είχατε καμία διαφορά. Ούτε κάν αναγνώριση κλήσεων δεν θα έχετε. Δηλαδή τι θέλετε; Να βάλετε DSL και να κατεβάζετε με 8; Μην ξεχνάτε οτι το δίκτυό σας είναι εναέριο. (σσ. κουτί ΟΤΕ έχει ακριβώς μπροστά στην πόρτα μου και εγώ δεν είμαι συνδεδεμένος σε αυτό!!!)". Δεν προβλέπεται να γίνει αναβάθμιση λένε, παρά το ότι θα το ήθελαν πάρα πολύ. Γενικώς μου την είπαν αγριότατα επειδή πάω λέει εκει πέρα συνέχεια για το ίδιο θέμα, και οτι αν δεν μας αρέσει η γραμμή μας, μπορούμε να την διακόψουμε!!!! Επίσης είπαν για άλλη μια φορά το θεϊκό: "Το τηλέφωνο είναι για να μιλάμε!! Αυτό κάνει ο ΟΤΕ. Το Internet και οι υπόλοιπες υπηρεσίες είναι δευτερεύουσες"

Σημείωστε οτι η ξαδέλφη μου δουλεύει στον ΟΤΕ. Είναι όντως full.

ΥΓ. Πού πουλάνε καλές ντομάτες;;;

Link to comment
Share on other sites

¶μα ρωτήσεις κανένα δικηγόρο ίσως βρεις άκρη.

Ντομάτες μετά τις 2 στη λαϊκή που είναι ψιλοσάπιες και λεκιάζουν!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το άλλο το καλό όμως το μάθατε?

Έχω πληροφορίες πως ο ΟΤΕ "γειώνει" αιτήσεις που πάνε από εναλλακτικούς πάροχους για ενεργοποιήσεις aDSL σε τρίτα DSLAM...

Τρανταχτό παράδειγμα το γεγονός ότι αύριο κλείνω 1 μήνα που περιμένω να "κουμπώσουν" οι ΟΤΕτζήδες στο DSLAM της Hellas On Line που έχει στηθεί μέσα στο κέντρο του ΟΤΕ Αμπελοκήπων.

Είχα aDSL 512 σε DSLAM ΟΤΕ & το γύρισα στη HOL για να παίξω aDSL 2+ αλλά δυστυχώς ακόμη περιμένω.... το γαμώτο της υπόθεσης είναι ότι συνάδελφος μου που έκανε αίτηση για aDSL μέσω HOL αλλά από DSLAM του (Π)ΟΤΕ μέσα σε 6-7 εργάσιμες ενεργοποιήθηκε... έλεος ρε με τους (_|_)-γραφειοκράτες!!!

Υ.Γ.

να με έχουν γειώσει από την HOL αποκλείεται γιατί εργαζόμουν εκεί επί 5 χρόνια και μιλάω με τους "πίσω" από το helpdesk απ'ευθείας :D

-----------------------------------------------------------------------------

aDSL 4Mbps? Laaaaaaaaaaast year, μέχρι να φιλοτιμηθούν να την βάλουν.... θα έχει γυρίσει όλη η Ελλάδα σε δορυφορικά links....

Εγινε συγχωνευση των δημοσιευσεων

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι μου φαινεται οσοι εβαλαν dsl εβαλαν και δυσκολα θα ανανεωσουν.

Μαξιμουμ σε νορμαλ περιοδους να κατεβαζω με 8-10, ενω τωρα στις διακοπες βλεπω αυτο που πληρωνω για να βλεπω.

Οταν τελειωσει το πακετο, τελος το dsl.

Link to comment
Share on other sites

Το άλλο το καλό όμως το μάθατε?

Έχω πληροφορίες πως ο ΟΤΕ "γειώνει" αιτήσεις που πάνε από εναλλακτικούς πάροχους για ενεργοποιήσεις aDSL σε τρίτα DSLAM...

Τρανταχτό παράδειγμα το γεγονός ότι αύριο κλείνω 1 μήνα που περιμένω να "κουμπώσουν" οι ΟΤΕτζήδες στο DSLAM της Hellas On Line που έχει στηθεί μέσα στο κέντρο του ΟΤΕ Αμπελοκήπων.

Είχα aDSL 512 σε DSLAM ΟΤΕ & το γύρισα στη HOL για να παίξω aDSL 2+ αλλά δυστυχώς ακόμη περιμένω.... το γαμώτο της υπόθεσης είναι ότι συνάδελφος μου που έκανε αίτηση για aDSL μέσω HOL αλλά από DSLAM του (Π)ΟΤΕ μέσα σε 6-7 εργάσιμες ενεργοποιήθηκε... έλεος ρε με τους (_|_)-γραφειοκράτες!!!

Υ.Γ.

να με έχουν γειώσει από την HOL αποκλείεται γιατί εργαζόμουν εκεί επί 5 χρόνια και μιλάω με τους "πίσω" από το helpdesk απ'ευθείας ;)

Το πρωτο πακετο που πηρα 386 Otenet On Dsk Kit μου το ενεργοποιησαν σε 5 μερες και για 4 μηνες δεν ειχα το παραμικρο προβλημα(ποτε δεν με πεταξε εξω/με την ταχυτητα ολα καλα)

Περασαν οι 4 μηνες και εκανα διακοπη και πηρα DSLcube(512) Vivodi και περιμενω 2 μηνες και τπτ ακομα!

Οποτε σιγουρα κατι παιζει..

Link to comment
Share on other sites

http://www.oteshop.gr/adslupgrade_popup.asp

Oσοι περιμενετε τον ΟΤΕ να αναβαθμισει την γραμμη σας, καντε κλικ στο παραπανω url, βαλτε τον αριθμο του σταθερου σας και δειτε αν εγινε η αναβαθμιση ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΣΑΣ. Αυτο σημαινει οτι δεν παρεχει πληροφοριες ξεχωριστα για καθε γραμμη.

Ενημερωνεται ανα εβδομαδα.

Edited by nikkosnet
Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟ ΤΙΣ 17 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΑΠΟ 386 CONEX ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΜΕ 22.5 ΤΟ ΜΗΝΑ ΤΩΡΑ ΕΧΩ 1.ΟΜbit/δευτ και παλι με 22.5 ΤΟ ΜΗΝΑ !!!!!!!!!!!??????????ΤΙ ΕΓΗΝΕ ??? ΕΕΕΕΕ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΤΕΒΑΖΩ ΤΟΥ ΣΚΟΤΩΜΟΥ ΦΟΤΟ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΑΡΧΕΙΑ ΑΑΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ISDN ΕΑΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Britair που μένεις ?

Εαν κάνε μια καταγγελία στο ινκα αλλα δεν θα κερδίσεις τίποτα ... Η καλύτερη λύση μια και το κουτί είναι μπροστά σου είναι να το κάψεις για να φέρουν καινούριο καλύτερων προδιαγραφών ... Σοβαρά μιλάω ...

Στο ΟΤΕ (ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑΣ ΕΛΛΗΝΩΝ) πρέπει ως πολίτες να είμαστε ενεργοί ! χαχαχαχα

Απ οτι μου φαινεται οσοι εβαλαν dsl εβαλαν και δυσκολα θα ανανεωσουν.

Μαξιμουμ σε νορμαλ περιοδους να κατεβαζω με 8-10, ενω τωρα στις διακοπες βλεπω αυτο που πληρωνω για να βλεπω.

Οταν τελειωσει το πακετο, τελος το dsl.

Εαν έχεις όσο λές τότε έχεις σίγουρα packet loss ... κάνε ενα netstat -s

βρές το icp statistics for ipv4 και κάνε μου paste απο το failed connection attempts μέχρι και τα retrasmitted.

ΑΠΟ ΤΙΣ 17 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΑΠΟ 386 CONEX ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΜΕ 22.5 ΤΟ ΜΗΝΑ ΤΩΡΑ ΕΧΩ 1.ΟΜbit/δευτ και παλι με 22.5 ΤΟ ΜΗΝΑ !!!!!!!!!!!??????????ΤΙ ΕΓΗΝΕ ??? ΕΕΕΕΕ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΤΕΒΑΖΩ ΤΟΥ ΣΚΟΤΩΜΟΥ ΦΟΤΟ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΑΡΧΕΙΑ ΑΑΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ISDN ΕΑΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ

Εμένα την διπλασίασαν επίσης. Η πλάκα είναι οτι για 3 ώρες 2 μέρες πριν τη διπλασιάσουν που έκαναν πειράματα μου την είχαν κάνει 2 mbps !

Se 2 ώρες 670 mb !

Εσένα που ξέχασαν να την γυρίσουν στα 768 μην κάνεις κιχ και το θυμηθούν ...

Είναι πάντως τόσο του κώλου ο οτε που δεν ξέρουν κάν τι διπλασιάζουν .....

Link to comment
Share on other sites

όσοι είστε στο Δίκτυο του ΟΤΕ(adsl) έχετε καμία αργοπορεία τις τελευταίες εβδομάδες στο ρυθμό download?:D μιλάω για αισθητή διαφορά στο download..έτσι

Link to comment
Share on other sites

Ο πόνος μου είναι ότι δεν έχω σύνδεση στο internet από τις 29 Δεκέμβρη για αυτό και δεν μπαίνω στο forum. Αποφύγετε προς το παρόν το tellas zisto. ¶σφαιρος ο cowboy. Έκανα ήδη καταγγελία στην ΕΕΤΤ και περιμένω... όσο ζω ελπίζω...

Link to comment
Share on other sites

Γενικως προς το παρον αποφυγετε τα ολα σε ενα πακετα ή ελεγξτε τη διαθεσιμοτητα στην περιοχη σας πριν κανετε αιτηση. Ο ανταγωνισμος ειναι μεγαλος και σιγουρα στο τελος θα ειναι υπερ μας.

Link to comment
Share on other sites

για να βαλουν νεα ports σε μια περιοχη,πρεπει να εχουν μαζεψει ενα ικανοποιητικο ποσο αιτησεων αναμονης ωστε να συνδεσουν αλλο ενα μοντεμ...-χλωμο να το μαθετε απο τηλ. κ αν δεν εχετε καποιον γνωστο π ειναι στον οτε της περιοχης σας-

κ λογικα του χρονου σε μερικες περιοχες θα συνδεσει κ ο οτε μεσω wimax(wifi)περιοχες π ηταν μεχρι τωρα με pcm,feresuxna ktl...

εγω να πω οτι στους εναλλακτικους(αυτοι π δινουν πολλα MB) ακομη κ διαθεσιμοτητα να εχετε θα περιμενετε μεχρι να συνδεθειτε αναλογα με τις περιοχες...

αλλα το καλο ειναι οτι δεν σ κοβει ο οτε τηλ κ Dsl μεχρι να συνδεθειτε(μονο κανα 2ωρο μενει εκτος το τηλ) στο ιδιοκτητο μιας αλλης εταιριας οποτε για οσους μηνες περιμενετε να συνδεθειτε μενετε με το υπαρχον dsl κ απλα περιμενετε...

Edited by kage
Link to comment
Share on other sites

ΕΘ: Ένα break με την ΟN που παρουσιάζεται ώς κάκιστη

Ακόμα πιο χάλια από την On και την Vivodi είναι η Hellas Off Line (HOL) (Ο πΟΤΕ δεν αξίζει να αναφερθεί καν)

Δράμα η κατάσταση με υποτριπλάσιες ταχύτητες, ανύπαρκτα τηλεφωνικά κέντρα με χρέωση ανα λεπτό και εξαιρετικά μεγάλους χρόνους ενεργοποίησης. Οι αιτήσεις εκεί μέν γίνονται με τηλ. κέντρα ισχυριζόμενοι ανύπαρκτες ημ/νίες ενεργοποίησης και κούριερ που σε χρεώνουν 10ευρα , έχουν ένα μεγαλοπρεπές κτίριο αλλά ειλικρινά...

Είναι ότι χειρότερο έχω δεί σε isp. Οι λόγοι / απαντήσεις για τυχών προβλήματα στην γραμμή ή ακόμα και για χαμηλή ταχύτητα που παίρνεις από τους "τεχνικούς" είναι μάλλον script σε οθόνη με προσχεδιασμένες απαντήσεις. (Δίνουν και πρόστιμο αν διακόψεις το συμβόλαιο)

Οπότε τι μας μένει; Forthnet / Tellas ?

Και έλεγα να δοκιμάσω την On..

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ σου ελεγα να βαλεις στην ΒΑΝ list Και την forthnet η οποια εχει 3-4 μηνες αναμονη ενεργοποιησης αλλα και την ΤΕΛΛΑΣ στην οποια ενας φιλος μου εχει κανει υποτιθεμενο συμβολαιο στα 12mb (τωρα), το ΖΙΣΤΟ και ακομα ειναι με 1ΜΒ και με παγιο ΟΤΕ.

Στην ΟΝ θα ελεγα να προχωρησης μετα απο μια μετρηση της γραμμης σου με την υπαρχων dsl ,

Το λεγομενο Downstrem attenuation

Αν μας πεις τα DB τοτε θα δουμε τι παιζει....

Link to comment
Share on other sites

Οπότε τι μας μένει; Forthnet / Tellas ?

Και έλεγα να δοκιμάσω την On..

βαλε φορθνετ αν θες να κλαις ειμαι παθων

επισης και κάτι αλλο εμαθα πριν μία βδομάδα οτι ο οτε εντός των επομενων μηνών θα καταργήσει τα πάγια τησ τηλεφωνίας

του και σε γενκές γραμμές ο οτε αποτι εχω δεί κανει τις πιο γρηγορες ενεργοποιησεις σε μερικές περιπτώσεις πελάτες μου

εχουν πάρει ιντερνετ σε 2!!! μέρες

μηπως πρέπει να το ξανασκεφτούμε για τον οτε?

αυτο συζητιεται πολυ καιρο τωρα και κατα 90% θα γινει το ξερω απο πολυ εγκυρη πηγη

είναι απόλυτα λογικό ο ΟΤΕ να ενεργοποιεί γρήγορα για να κρατήσει πελάτες, δεδομένου ότι έχει χάσει πολύ μεγάλο ποσοστό πελατών.

κωστα δεν θελει να κρατησει κοσμο εχει κοσμο καθως και πολλους πελατες που επιστρεφουν σε αυτους αφου εφαγαν τα μουτρα τους αλλου

1. καμια εταιρεια δεν εχει ιδιοκτητο δυκτιο ολες περνανε μεσο οτε

2. ολες τους οταν εχουν προβλημα τα ριχνουν στον οτε [εχω προσωπικη μου εμπειρια καθως και απο φιλους μου]

3. καποιος μου ελεγε πως πληρωνει 50 ευρο το μηνα και εχει και δωρεαν κλησεις σε ολα τα σταθερα εγω εχω 90 ευρο παγιο μιλαω σε ολη την ελλαδα και πληρωνω και παγια αλλα το δημινο [50/μηνα στους 2 μηνες=100]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ακόμα με οτε είμαι και isp forthnet...Είμαι τωρα στα 2mbit και 24/7 κατεβάζω με 220....

Έτσι όμως όπως πάει το θέμα με τους πάροχους και τον οτε να χάνει πελάτες, δεν θα είναι και απίθανο σε λίγο καιρό ο Οτες να μας κάνει π1π3ς μονο και μόνο για να μην μας χάσει...Κάτι άκουσα για πιλοτικό πρόγραμμα με fibers....

¶ντε να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι πιλοτικό.. παρέχεται ήδη.. Metro E-Line Ethernet λέγεται η υπηρεσία

απευθύνεται όμως σε wholesale πελατεία..

για να σκάψουν να βάλουν ίνες μέχρι τον τελικό πελάτη πρέπει να ζητήσει ταχύτητα τουλάχιστον 10Mbit

και αυτό είναι μόνο το κύκλωμα όχι η σύνδεση στο Internet

edit:

μιλάω προφανώς για μισθωμένη γραμμή με συμμετρικό up/down όχι για DSL :lol:

Edited by atrias
Link to comment
Share on other sites

ΕΘ(Τελευταίο): Hellas Off Line

Doggy τα ίδια άκουσα και εγώ για full llu μέσα σε 10 μέρες. @@ Αντί για 12 το πολύ max. 3.5 mbps (στο μTorrent max speed 300) speedtest.net 2.8mbps

- απάντηση τεχνικού (Είναι θέμα απόστασης από το κέντρο και ποιότητας καλωδίων ο τεχνικός μας σέταρε την κάρτα σας με όλους τους πιθανούς συνδιασμούς και η γραμμή δεν σήκωνε πάνω 3 mbps)

- Μπορώ να μιλήσω με τον τεχνικό παρακαλώ;

- Δεν ξέρω ποιος από όλους το κοίταξε και το συγκεκριμένο τμήμα δεν παίρνει κλήσεις κοινού

- Αφού με διαβεβαιώσατε στην αίτηση και σε όλον τον χρόνο ενεργοποίησης (3 1/2 μήνες) ότι και χαμηλή να είναι η ταχύτητα μας αφού όντως είμαι στο δίκτυο σας μπορείτε να το ρυθμίσετε γιατί τώρα μου λέτε κάτι τέτοιο

- Δεν είναι δυνατόν να επέμβουμε στις καλωδιώσεις αυτό το ξέρουν όλοι στον χώρο της HOL

- Αποφεύγετε την ουσία του συμβολαίου μας η μήπως δεν εξέφρασα σωστά την ερώτηση πρίν απο 2 sec?

- Καταλαβαίνω την αγανάκτηση σας αλλά το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι υποβάθμιση της σύνδεσης σε 6mbps για να μην πληρώνετε άδικα (κλπ κλπ κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.