Jump to content
bog

Τα πάντα για τις Dsl

Recommended Posts

Guest nt7561
το μαγαζι μου ειναι!!!!!!

Έλα ρε τρελιάρη!! Αν κάτσει μπορεί να περάσω κανένα πρωί καμιά βόλτα

Sorry για το offtopic :blush::blush::blush::blush:

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas
Εχει κοιταξει κανεις τα πακετα που εχουν βγαλει η forthnet και o ote??? tou ote fenetai kalh periptwsh, an den kanw la8os gurw sta 24 eurw!!!

Βάλε και πάγιο γραμμής...

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το εχω διαβασει αυτο αλλα δεν ηξερα ποσο θα πεσουν!

Μιλάτε για το κόστος σύνδεσης ή για το ποσο που δίνεις στον ΟΤΕ κάθε μήνα. Μπορείς να το διεκρινησεις σε παρακαλώ?

Link to comment
Share on other sites

Το περιοδικο που διαβασα εγραφε εκπτωση του ΟΤΕ για την γραμμη dsl στο πρωτο εξαμηνο του 2005!Δεν εγραφε κατι παραπανο!

Link to comment
Share on other sites

Το περιοδικο που διαβασα εγραφε εκπτωση του ΟΤΕ για την γραμμη dsl στο πρωτο εξαμηνο του 2005!Δεν εγραφε κατι παραπανο!

¶ντε αμήν και πότε.

Link to comment
Share on other sites

Guest jimmy the kid

Ο πατέρας μου χρησιμοποιεί μισθωμένη γραμμή στο μαγαζί του και μιλά με κάποιον υπεύθυνο του ΟΤΕ τακτικά και του το πε.

Link to comment
Share on other sites

Guest nt7561

Εγώ από ότι άκουσα, μέχρι το τέλος Ιανουαρίου, θα ελευθερωθεί η σταθερή τηλεφωνία και έτσι ο καθένας θα μπορεί να παίρνει τηλεφωνική σύνδεση απευθείας από όποια εταιρία αυτός επιλέξει. Αυτό υπολογίζουν ότι θα έχει ως αποτέλεσμα τη σημαντική μείωση των τιμών των παρεχόμενων υπηρεσιών (σταθερή τηλεφωνία, Ιντερνετ κλπ), κάτι ανάλογο που έγινε και στην κινητή τηλεφωνία.

Link to comment
Share on other sites

Εχω απο τον Απριλιο 2004 Adsl. Οσον αφορα τις τιμες του οτε το παγιο για την 384 εχει πεσει νομιζω εδω και ενα μηνα απο τα 25 στα 20. Εγω εγω γραμμη 384 του οτε και πληρωνω 20 για dsl + 10 για τηλεφωνο το μηνα. Απο Isp εχω Hol εδω και 5 χρονια (απο isdn ακομα) και ειμαι πολυ ευχαριστιμενος. Στη Hol πληρωνω 23 ευρω το μηνα. Ριξτε μια ματια...

http://web.hol.gr/online/holofyou/index.aspx?mid=3769

http://www.oteshop.gr/home/adslconnection.htm

Αυτο που θα δειτε στον οτε ειναι το παγιο για τη γραμμη και οχι για τη συνδρομη στο internet. Για οποιες αποριες καντε post.

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

κατσε 23 ευρω κ τιποτα αλλο το μηνα???τιποτα τιποτα αλλο?εκτος το 1 μηνα που ειναι εγκατασταση κ αυτα

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι κατάλαβα τα 23 Ευρώ είναι το πάγιο για την ADSL περ από αυτά πληρώνεις και ένα ποσό τον μήνα στον ΟΤΕ νομίζω 10 Ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

εγω εχω isdn κ πληρωνω γυρω στα 35 ευρω το μηνα για παγιο θα το πληρωνω κ μετα ε?η μπορω να τη κανω απλη κ παλι?

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και μπορείς απο ISDN να την κάνεις πάλι PSTN. Σκέψου όμως οτι η διαφορά της είναι κάπου 3 ¤ τον μήνα με τα οποία έχεις στην ουσία 2 τηλεφωνικές γραμμές και δωρεάν αναγνώριση κλήσης (0,73 τον μήνα στην PSTN). Η απόφαση είναι σαφώς δικιά σου απλά μια διεκρίνηση έκανα για να αποφασίσεις καλύτερα.

Edited by Σπύρος
Link to comment
Share on other sites

Το εγραψα αναλυτικα. 23 συνδομη Hol + 20 παγιο adsl γραμμης στον οτε + 10 παγιο στον οτε για να εχεις τηλεφωνο να μιλας. Τα 20 που δινεις για το παγιο της dsl ειναι μονο για τη γραμμη του internet χωρις τηλεφωνο. Φυσικα δεν χρειαζεται να ζητησεις απο τον οτε να βαλει και τηλεφωνο. Υποτιθεται οτι εχεις ηδη Pstn (απλη γραμμη) η Isdn οποτε εχεις και τηλεφωνο και πληρωνεις και τα αλλα 10. Παντως για καποιον που σερφαρει 3 ας πουμε ωρες τι μερα συμφερει. Αν παλι κατεβαζει κιολας δεν το συζηταμε. Απ'οτι ξερω παντως ειναι πιο ευκολο να αλλαξεις σε dsl τη γραμμη σου απο απλη παρα απο Isdn γιατι νομιζω πως δεν υπαρχουν ελευθερες θυρες η κατι τετοιο σε καποια κεντρα του οτε και σ'αυτο οφειλονται οι οποιες καθυστερησεις.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα το θεμα ειναι οτι εγω πλθρωνω 35 στον οτε παγιο δε πληρωνω 10 [που λετε

Φίλε super sayian οταν έχεις σύνδεση ADSL πληρώνεις 3 πάγια. Εσύ τώρα πληρώνεις 2 ένα για το πάγιο της γραμμής σου 35 ¤ και ένα στον provider για να έχεις σύνδεση. Για την ASDL πληρώνεις ένα πάγιο παραπάνω λέγεται πάγιο ADSL. Είναι ενσωματωμένο στον λογαριαμό του ΟΤΕ (κάπου στα διάφορα πάγια) και είναι 20 ¤ τον μήνα (δηλ. 40 ¤ το δίμηνο).

Δηλαδή αν βάλεις ADSL θα ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ:

1) Πάγιο για την γραμμή σου ΟΤΕ 35 αν κρατήσεις την ISDN ή κάπου 29 αν την κάνεις απλή (PSTN)

2) Θα πληρώνεις πάγιο στον provider που θα επιλέξεις να κάνεις την ADSL.

3) Θα πληρώνεις ΕΙΔΙΚΟ πάγιο ADSL που θα ενσωματώνεται στον λογαριασμό σου ΟΤΕ, αλλά δεν έχει καμία σχέση με το πάγιο που πληρώνεις για την τηλεφωνική σου γραμμή, που είναι περίπου 40 ¤ το δίμηνο (20 ¤ τον μήνα)

Ελπίζω να σε βοήθησα να καταλάβεις τι θα πληρώνεις αν βάλεις ADSL

Και εάν μετά από όλα αυτά τα πάγια σου μείνουν λεφτά να φτιάξεις το αυτοκινητό σου γράψε μου :) (Πλάκα σου κάνω αν μπαίνεις πολλές ώρες στο internet συμφέρει)

Link to comment
Share on other sites

Guest nt7561
Δηλαδή αν βάλεις ADSL θα ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ:

1) Πάγιο για την γραμμή σου ΟΤΕ 35 αν κρατήσεις την ISDN ή κάπου 29 αν την κάνεις απλή (PSTN)

2) Θα πληρώνεις πάγιο στον provider που θα επιλέξεις να κάνεις την ADSL.

3) Θα πληρώνεις ΕΙΔΙΚΟ πάγιο ADSL που θα ενσωματώνεται στον λογαριασμό σου ΟΤΕ, αλλά δεν έχει καμία σχέση με το πάγιο που πληρώνεις για την τηλεφωνική σου γραμμή,  που είναι περίπου 40 ¤ το δίμηνο (20 ¤ τον μήνα)

Ελπίζω να σε βοήθησα να καταλάβεις τι θα πληρώνεις αν βάλεις ADSL

Και εάν μετά από όλα αυτά τα πάγια σου μείνουν λεφτά να φτιάξεις το αυτοκινητό σου γράψε μου :) (Πλάκα σου κάνω αν μπαίνεις πολλές ώρες στο internet συμφέρει)

Από ένα γρήγορο υπολογισμό που έκανα... χμ βγαίνει γύρω πάνω απο 60 ευρώ το μήνα ή κάνω λάθος? Πολλά είναι ρε γαμώτο thumbsdown.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

βασικα δε πληρωνω για συνδρομη για νετ γιατι εχω απο το πανεπιστημιο δωρεαν,συνεπως θα πληρωνω το παγιο οτε 35 μετα το παγιο adsl 20 to mina κ μετα το αλλο τι ακριβως θα ειναι ???

Link to comment
Share on other sites

Guest jimmy the kid

Το δωρεάν Internet του πανεπιστημιού είναι για dial uo αν δεν κάνω λάθος. Σε εσάς έχουν δώσει κωδικούς? Σε εμάς οι μαλάκες δεν έχουν δώσει!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

ναι dial up einai ναι καθε φοιτητης εχει το δικο του λογαριασμο αλλα ειναι απο το πανεπιστημιο σαμου που ημουν εδω στην αθηνα δε δινουν οι τσιπηδες!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.