Jump to content
bog

Τα πάντα για τις Dsl

Recommended Posts

... Αν το  splitter είναι σωστό τότε δεν χρειάζεσαι και φίλτρο στο τηλέφωνο. Αν η γραμμή σου είναι pstn τότε θες modem και splitter over PSTN (ANNEX A)...

Πάντως εμένα θα μου κάνουν δώρο ένα φίλτρο, απ΄οτι μου είπαν από τον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

εμενα στην vivodi μου εκαναν δωρο το μοντεμ η μια web-καμερα της apple η οποια κανει 180ευρω και φυσικα προτημισα την καμερα και πληρωσα το μοντεμ 50 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Κουβαρντάδες αυτοί εκεί στον ΟΤΕ. 5¤ έχει το φίλτρο.

Σοβαρά? Δεν το ήξερα! Τελικά είναι λίγο κ@ρ@γκι*ζηδες αυτοί στον ΟΤΕ

Link to comment
Share on other sites

εχω "ντι ες ελ"

αφηστε που μου εκατσε βλαβη εχθες και σημερα το πρωι μου την εφτιαξαν.

Μπράβο ρε Κώστα. Εγώ την περιμένω από βδομάδα!!!! protest.gifprotest.gifprotest.gif

Link to comment
Share on other sites

α χα!εγω εβαλα 384! κοιτα να δεις.δεν θελω να σε στεναχωρισω αλλα και εμενα 3 εβδομαδες μου ειπαν και εκαναν 3,5 μηνες. τωρα μακαρι να στην βαλουν και αυριο.τι να πω. αυτοι μαμιουνται.

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Όσοι βάζουν DSL ΟΤΕ δεν έχουν τόσες καθυστερήσεις. Στους άλλους παροχείς καθυστερεί περισσότερο γιατί ο ΟΤΕ τους γράφει και καθυστερεί να παραδόσει τα ζεύγη του DSL. Το κάνουν για σπάσιμο και για να μαζέψουν αυτοί τον κόσμο! Μποϋκοτάζ λοιπόν!!! Ούτε μία δραχμή στον ΟΤΕ thumbsdown.gif ! thumbsdown.gifthumbsdown.gif !!

Link to comment
Share on other sites

Όσοι βάζουν DSL ΟΤΕ δεν έχουν τόσες καθυστερήσεις. Στους άλλους παροχείς καθυστερεί περισσότερο γιατί ο ΟΤΕ τους γράφει και καθυστερεί να παραδόσει τα ζεύγη του DSL. Το κάνουν για σπάσιμο και για να μαζέψουν αυτοί τον κόσμο! Μποϋκοτάζ λοιπόν!!!  Ούτε μία δραχμή στον ΟΤΕ thumbsdown.gif ! thumbsdown.gif  thumbsdown.gif !!

Σωστός ο Stoilas το έχω ακούσει και από άλλους. Ο καθένας μας το ίδιο θα έκανε θα εξυπηρετούσε πρώτα το παιδί του (Ο ΟΤΕ είναι μητρική της ΟΤΕΝΕΤ) και μετά ένα ξένο παιδί. Ετσι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι να σας πω!μου εχουν βγει τα ματια.τρελλα γκαζια. πιστευω οτι μπορω να πω ενα μπραβο στην vivodi. εγω μαζεψει τρελο αριθμο τραγουδιων απο τις 11 το πρωι περιππου και φανταστειτε οτι ειχα και προβλημα με τα προγραμματα μου κανουν downloads.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι να σας πω!μου εχουν βγει τα ματια.τρελλα γκαζια. πιστευω οτι μπορω να πω ενα μπραβο στην vivodi. εγω μαζεψει τρελο αριθμο τραγουδιων απο τις 11 το πρωι περιππου και φανταστειτε οτι ειχα και προβλημα με τα προγραμματα μου κανουν downloads.

Τυχερέ!!! ^_^

Δεν θα μου το ενεργοποιήσουν κι εμένα! Θα το σκίσω το pc knife.gifknife.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Χεχεχε, εμένα να δεις πώς ήταν τα μάτια μου τις πρώτες μέρες. Κομμάτια!!! Συνέχεια ΝΕΤ!!!

Edited by Stoilas
Link to comment
Share on other sites

παιδια σας το ευχομαι ολοψυχα.εννιωσα λες και ειχα τοσο καιρο το γκολφακι μου και τωρα μπηκα σε porsche 911 gt2.

φανταστειτε να ειχα και την 1012 συνδεση.

Link to comment
Share on other sites

παιδια σας το ευχομαι ολοψυχα.εννιωσα λες και ειχα τοσο καιρο το γκολφακι μου και τωρα μπηκα σε porsche 911 gt2.

φανταστειτε να ειχα και την 1012 συνδεση.

Φοβερή σύγκριση!!!!!!!

Κώστα 512 σύνδεση έβαλες?

Link to comment
Share on other sites

Guest jimmy the kid

Μια φορά είχα κατεβάσει από Τ3.... μετά ξενέρωνα ακόμη και με dsl... Ξέρεις τι είναι σε 3 δεύτερα να κατεβαίνει 1 MB???

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas
Μια φορά είχα κατεβάσει από Τ3.... μετά ξενέρωνα ακόμη και με dsl... Ξέρεις τι είναι σε 3 δεύτερα να κατεβαίνει 1 MB???

Εγώ το 1ΜΒ το κατεβάζω σε 17''. Ε, δεν είναι και τεράστιος χρόνος!

Link to comment
Share on other sites

Guest jimmy the kid

Εϊναι 7(η Τ3 είναι 3Mbit/sec δηλαδή 375 kb/s) φορές πιο γρήγορh. Πάντως δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά, αφού τέτοιες ταχύτητες δεν υποστηρίζονται οπότε για να εκμεταλευτείς τέτοιες συνδέσεις πρέπει να κατεβάζεις πολλά πράγματα ταυτόχρονα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το 1ΜΒ το κατεβάζω σε 17''. Ε, δεν είναι και τεράστιος χρόνος!

Εϊναι 7(η Τ3 είναι 3Mbit/sec δηλαδή 375 kb/s) φορές πιο γρήγορh. Πάντως δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά, αφού τέτοιες ταχύτητες δεν υποστηρίζονται οπότε για να εκμεταλευτείς τέτοιες συνδέσεις πρέπει να κατεβάζεις πολλά πράγματα ταυτόχρονα.

Ρε παιδιά, αν σκεφτείς ότι με 56άρα σύνδεση, μπορεί να κάνεις να κατεβάσεις 1ΜΒ και 1 λεπτό, δεν συγκρίνονται οι ταχύτητες download-upload!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Σαφώς!!! Όσο για την 56Κ το 1MB το κατεβάζεις σε πολύ παραπάνω από 1'. Το βέλτιστο (που δεν έχει επιτευχθεί ποτέ) είναι 2,3 λεπτά!!!

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς!!! Όσο για την 56Κ το 1MB το κατεβάζεις σε πολύ παραπάνω από 1'. Το βέλτιστο (που δεν έχει επιτευχθεί ποτέ) είναι 2,3 λεπτά!!!

Μην σας πω και πολυυυυυυυυυυυ παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς!!! Όσο για την 56Κ το 1MB το κατεβάζεις σε πολύ παραπάνω από 1'. Το βέλτιστο (που δεν έχει επιτευχθεί ποτέ) είναι 2,3 λεπτά!!!

Κώστα έχεις δίκιο. 2 λεπτά ήθελα να γράψω!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.