Jump to content
bog

Τα πάντα για τις Dsl

Recommended Posts

εγω ρε συ ειχα φρικαρει με την isdn. βαλε dsl να δεις την υγεια σου!

Α ρε Κώστα, τώρα ανέβηκες Α' εθνική και εμείς παίζουμε ακόμα Β' :wacko::angry2:

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Torrent last year!!!

Αλλά επειδή ο παλιός είναι αλλιώς ξέρω κάποια που δουλεύουν πολύ καλά αυτή τι στιγμή. Μάλιστα κατεβάζω το Constantine τώρα και 2-3 καλά τσοντάκια...

Mail me for further info...

kstoilas@gmail.com

Έχω άπειρα invitations για gmail!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάθει πλάκα. Όλη μέρα στο ιντερνετ είμαι. Στο τέλος θα τα βγάλω τα ματάκια μου, τη βλέπω τη δουλειά!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάθει πλάκα. Όλη μέρα στο ιντερνετ είμαι. Στο τέλος θα τα βγάλω τα ματάκια μου, τη βλέπω τη δουλειά!!!

Στην αρχή έτσι είναι μετά θα το αφήνεις να κατεβάζει μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή έτσι είναι μετά θα το αφήνεις να κατεβάζει μόνο του.

Μπα, εδώ με την 56αρα σύνδεση καθόμουν αρκετά, τώρα είναι που θα το λιώσω το pc!!

Link to comment
Share on other sites

Torrents are dead... DC++ Rules!!!!

Και το Μουλαράκι καλό είναι αλλά οχι για μένα.

Με το DC++ τι παίζει. Διαφωτίστε τους νέους εσείς οι παλιότεροι!!! :thumbsup::)

Link to comment
Share on other sites

Εϊναι 7(η Τ3 είναι 3Mbit/sec δηλαδή 375 kb/s) φορές πιο γρήγορh. Πάντως δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά, αφού τέτοιες ταχύτητες δεν υποστηρίζονται οπότε για να εκμεταλευτείς τέτοιες συνδέσεις πρέπει να κατεβάζεις πολλά πράγματα ταυτόχρονα.

Χμμμμμμ στο Π.ΤΣ.Κ (πανεπιστημιο τσι κρητης :thumbsup: ) ειχαμε Τ3 αλλα εχω δει να κατεβαζει με 8,6 ΜΒ/s απο το DC++.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ψήνομαι κι εγώ για DSL :thumbsup::thumbsup::thumbsup:

Δεν πάει άλλο!! new_killpc.gifnew_killpc.gifnew_killpc.gif

Εσείς οι παλιοί που έχετε βάλει από καιρό τι προτείνετε??? :D ψάχνομαι για πακέτο που να ΜΗΝ έχει ογκοχρέωση...

Κάποιοι μου είπαν ότι το Conn-X έχει ογκοχρέωση. Ισχύει??? Δεν ξέρω ποιά εταιρεία να επιλέξω :thumbsup::rolleyes::D

Edited by Spy
Link to comment
Share on other sites

Εσείς οι παλιοί που έχετε βάλει από καιρό τι προτείνετε??? :D ψάχνομαι για πακέτο που να ΜΗΝ έχει ογκοχρέωση...

Κάποιοι μου είπαν ότι το Conn-X έχει ογκοχρέωση. Ισχύει??? Δεν ξέρω ποιά εταιρεία να επιλέξω :thumbsup:  :rolleyes:  :D

Εγω αν θα έβαζα τώρα DSL θα επέλεγα της OTEnet λόγω μιας προσφοράς που έχει στους 2 μήνες ο ένας δώρο. Δηλαδή πληρώνεις συνδρομή 109 Ευρώ για 3 μήνες. Πολύ καλη προσφορά πιστεύω. Το συγκεκριμένο πακέτο έχει απεριόριστη χρήση τον μήνα και δεν έχει ογκοχρέωση. Πάτα Εδώ για να δεις την προσφορά που σου λέω.

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Το Connx νομίζω πως δεβ έχει ογκοχρέωση. Γενικά μπορείς να βάλεις ό,τι θες, απλά πρόσεξε τα κόσυξ και τις παροχές. Π.χ. να δίνουν κάνα router δώρο και τέτοια. Α, μακρυά από adsl modem, ΜΟΝΟ Router!!!!

Link to comment
Share on other sites

@ Σπύρος: Μπήκα στο link που μου έδωσες. Φαίνεται όντως καλή προσφορά :D

Το μόνο κακό είναι ότι διατίθεται με modem ADSL που ο Κώστας λέει μακρυά... Δεν ξέρω... :thumbsup:

@ Κώστας: Δεν ξέρω καν τι σημαίνει Router knife.gif θα σε πάρω κανα τηλ. για info :D

Thanx παιδιά

Link to comment
Share on other sites

@ Σπύρος: Μπήκα στο link που μου έδωσες. Φαίνεται όντως καλή προσφορά :(

Το μόνο κακό είναι ότι διατίθεται με modem ADSL που ο Κώστας λέει μακρυά... Δεν ξέρω... :)

@ Κώστας: Δεν ξέρω καν τι σημαίνει Router knife.gif  θα σε πάρω κανα τηλ. για info :)

Thanx παιδιά

Ούτε και εγω....

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα προτεινα να βαζατε τη γραμμη κατ'αρχας, και μετα να εχετε την ευκολια να επιλεγετε τον provider που θελετε. Για παραδειγμα εγω εχω Forthnet 256/128 σε αοριστου χρονου συνδρομη, όποτε θελω την κοβω και ΔΕΝ κοβεται η γραμμη DSL οπως γινεται εαν εχεις παρει τα πακετα αυτα. Πληρωνω καθε μηνα και ειμαι ησυχος και ευελικτος :(:)

Δηλαδη εχω 19.90 το παγιο της γραμμης και 16.90 το παγιο της συνδρομης. Router αγορασα μονος μου (USRobotics rulezzzz :) ), εχω περισσειο ενα router Jetspeed 520 (PSTN) για οποιον ενδιαφερετε (¤25).

Αυτα :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Με λίγα λόγια η διαφορά για να ξεχωρίσεις έναν router από ένα απλό modem, ο router συνήθως έχει και ετηερνετ και usb port. Στα + του τούτερ είναι ότι δεν κάνεις κλήση όπως με το μόντεμ, το κάνει μόνος του ο ρούτερ και είσαι συνέχεια μέσα, χωρίς αποσυνδέσεις και μαλακίες. Επίσης δεν χρησιμοποιεί καθόλου resources του pc αλλά την δουλειά την κάνει ο ίδιος ο ρουτερ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.