Jump to content
bog

Τα πάντα για τις Dsl

Recommended Posts

Εγώ γενικά λέω ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΙΝΤΡΑΚΟΜ!!! Εστησα ενα δίκτυο με adsl με το jetspeed 520i σαν router και ευτυχώς τα κατάφερα με πολύ κόπο και υπομονή.

Πάντως δουλεύει ρολοι το πράμα.....

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Μεγάλη μάπα αλλά αφού το δίνει ο (Π)ΟΤΕ θα πρέπει όσοι το έχουν να ζήσουν με αυτό!

Δύσκολο πάντως δεν είναι

Link to comment
Share on other sites

To speedtouch της thomson ειναι Alcatel, και εχουν βγει αρκετα καλα απο οσο ξερω. Αλλα οποιος ειναι να αγορασει καινουριο τοτε προτεινω USRobotics 9105, απλα κορυφη :):):):thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Guest nt7561

Πάντως κι εγώ που έχω το Alcatel δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα. Αν κι άπο διάβασα, αυτό που λέει ο φίλος Mythos είναι κορυφαίο!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσων αφορά για το routeraki τις thomson απο ότι το είδα παίζει καλή φάση, μια και έχει καλές επιλογές..Κατι άλλο,έχει κανεις τπτ κανα μέσο για τα κεντρικά του Μαρκοπούλου? tongue.gif Έχω κάνει 3 αιτήσεις για adsl γραμμή εδω και 1.5 χρόνο και όπως καταλαβαίνετε έχω πάρει τα ********* τους. Ξέρετε εαν το δορυφορικό αξίζει?Απο όσο είχε πάρει κάτι το μάτι μου άξιζε, αλλά και αυτό ακόμη είναι λιγο τσιμπιμένο :/

RpMz

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι η περιοχή μου (Κερατέα) υπάγεται στο Κέντρο του Μαρκοπούλου. Η περιοχή του Μαρκοπούλου έχει κανονικά DSL όπως καιτο Πορτο Ράφτη, αλλά εκτός απο αυτές τις δύο περιοχές υπάγεται και η Κερατέα όπως και τα Καλύβια...Αυτές οι δύο περιοχές δεν υποστηρίζονται ακόμη......Και όποωτε τους έχω πάρει τηλ, μέσα στα κεντρικά όλο λένε μέσα στο 2005 θα έχουμε DSL....Αλλά μόνο DSL δεν βλέπουμε.....ΟΤΕ σου λέει ο άλλος μετα.......

RpMz

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Εσύ γιατί δεν έβαλες? Δεν λέει ρε, πολλά λεφτα και το κυριότερο χρειάζεσαι και μία dial-up

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς αν υπάρχουν άλλες εταιρίες εκτός τη vivodi που να δίνουν δική τους γραμμή για το σπίτι??

να φεύγεις δηλαδή τελείως από τον ΟΤΕ

Link to comment
Share on other sites

Η Telepassport δεν δίνει σε όλες τις περιοχές όμως. ;) Για να σου πω αν είσαι σε περιοχή που σε καλύπτει πρέπει να μου δώσεις το τηλεφωνό σου. Αν δεν έχεις πρόβλημα πάρε με τηλ ή στείλε μου ΠΜ. :D

Edited by Σπύρος
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και αμφιδρομη δορυφορικη, (χωρις dialup) αλλα αυτη ξεφευγει..

για πιο οικονομικα, μπες telepassport.gr και βαλε το νουμερο σου στο site να δεις αν εχουνε καλυψη.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και αμφιδρομη δορυφορικη, (χωρις dialup) αλλα αυτη ξεφευγει..

για πιο οικονομικα, μπες telepassport.gr και βαλε το νουμερο σου στο site να δεις αν εχουνε καλυψη.

Δυστηχώς δεν έχει :)

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτό διαπίστωσα :D

καμιά άλλη εταιρία ρε παιδιά με την οποία να ξεφορτώνεσαι τελείως τον οτε?? πρέπει να έχει κι άλλες!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.