Jump to content
geocha

Ημιαυτοματος κλιματισμος

Recommended Posts

Χιλια συγγνωμη απο τους moderators αν postαρισα εδω το συγκεκριμενο θεμα αλλα δεν ηξερα που αλλου να το βαλω. :D

To Golf μου γραφει πανω στο ρυθμιστη θερμοκρασιας:

Τερμα αριστερα (στο κρυο-μπλε) 18C

Στην μεση 22C

Τερμα δεξια 28C αν δεν κανω λαθος

Η VW το ονομαζει ημιαυτοματο κλιματισμο.... :D αλλα τι θελει να πει με αυτο?

Υπαρχει καποιος θερμοστατης χωρου οπως στον κανονικο κλιματισμο ή απλα δεν φερνει τελειως κρυο αερα?(Σαν απλο A/C δηλαδη)

Link to comment
Share on other sites

βγαζει κανονικα κρυο αερα αναλογως οσο το ρυθμισεις.απλα λεγεται ημιαυτοματος γιατι βγαζει συνεχεια κρυο αερα δεν σταματαει η ροη του οταν ο χωρος πιασει την επιθυμητη θερμοκρασια.

18-22-26 λεει αν θυμαμαι καλα :D

Edited by OuNkaS
Link to comment
Share on other sites

βγαζει κανονικα κρυο αερα αναλογως οσο το ρυθμισεις.απλα λεγεται ημιαυτοματος γιατι βγαζει συνεχεια κρυο αερα δεν σταματαει η ροη του οταν ο χωρος πιασει την επιθυμητη θερμοκρασια.

18-22-26 λεει αν θυμαμαι καλα :D

αρα παπαλα ημιαυτοματος!A/C ειναι ετσι?

Link to comment
Share on other sites

ημιαυτοματο clima θεωρειται..

τον τροπο που δουλευει στον εξηγησα..

Ημιαυτοματος δλδ επειδη εχει τις ενδειξεις 18,22,28?

Γιατι,τι αλλαζει σε σχεση με ενα κοινο A/C χωρις τις ενδειξεις αυτες? :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Τίποτα. Απλά σου λέει τη θερμοκρασία του εξερχόμενου αέρα όταν ο διακόπτης είναι εκεί γυρισμένος.

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα. Απλά σου λέει τη θερμοκρασία του εξερχόμενου αέρα όταν ο διακόπτης είναι εκεί γυρισμένος.

Ok Καταλαβα!

Thanks guys!

Link to comment
Share on other sites

Πώς του λέει ρε παιδιά τη θερμοκρασία του αέρα, αφού το θερμόμετρο που βάζουν οι τεχνικοί στον ετήσιο έλεγχο στον αεραγωγό πρέπει να γράφει 4,5 βαθμούς κελσίου μέγιστο, για να δουλεύει σωστά το κλιματιστικό;;; Τι δουλειά έχει το 4,5 με το 16;

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Britair η έκφραση "Αισθητή θερμοκρασία αέρα" με την έκφραση "Θερμοκρασία αέρα" έχει μεγάλη διαφορά. Νομίζω αυτό είναι που κάνει και τη διαφορά στη συγκεκριμένη περίπτωση

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και να έχεις δίκιο. Δεν ξέρω. Πάντως αφού δεν είναι clima, και να πιάσει πχ τους 16 βαθμούς στο χώρο της καμπίνας, αυτό θα συνεχίσει να βγάζει παγωμένο αέρα. Κάπως έτσι το καταλαβαίνω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.