Jump to content
Guest alx

Golf V Gti Tuning

Recommended Posts

εκτος του οτι εχεις εξαφανιστει μεχρι να βαλεις εσυ τα μπεκ θα εχουμε σπασει τις κ04 και θα εχουμε γινει ολοι B.T.εκτος αυτου νομιζω το καλυτερο ειναι να γινει ενα πατημα με το αμαξι σου οπως ειναι τωρα με ενα καλο κ04,θα εχει ενδιαφερον,σημασια δεν εχει να περναμε ολο τον κοσμο,γιατι ξερεις πολυ καλα οτι αυτο δεν γινεται...οσο για την υπαρξιακη ανησυχια που λες,οταν θα βαλεις τα μπεκ και θα κ@υλωσει ο διας,δεν θα εχει τυχη ενα κ04,ειναι ξεκαθαρο,αλλα κοψε τις ειρωνιες και μην μειωνεις καποιον οποιος κι αν ειναι ο αλλος,γιατι θα βρεθεις προ εκπληξεων και θα σου κοπει το γελιο.κανε διακοπες και μπανακια και ασε τις δηλωσεις και θα δουμε απο σεπτεμβρη τι θα γινει.αποψη μου ειναι οτι και απο σεπτεμβρη παλι με τα ψαρια θα πατας...

αντε καλες διακοπες λοιπον...

Τι αρπαζεσαι μωρε τρελε εσυ??

Για εσενα λες να το ειπα?? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τι αρπαζεσαι μωρε τρελε εσυ??

Για εσενα λες να το ειπα?? :D

ρε συ αυτα δεν ειναι ωραια σχολια για οποιονδηποτε...μπορει να ξερεις και να ξερω τι ειναι το ατομο που απευθυνεσαι αλλα νομιζω οτι πρεπει να το χαλαρωσεις το θεμα λιγο και να θυμηθεις το σκοπο της μετατροπης που εκανες.προσωπικη ευχαριστηση και οχι να την μπω σε οποιον λεει τις παπαριες του...απλα πραγματα,οποιος εχει απορια,ιδου η ροδος ιδου και το πηδημα.με πιανεις πιστευω λιγο καλυτερα τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Μωρε εγω φταιω που δεν σας γα@@@@ και τους δυο μικρους και τωρα κουνιεστε! tongue.gif

εσυ αν δεν πεταχτεις δεν μπορεις παλιο παππου με γκολφ που μου το παιζεις και γρηγορος.αντε παρε κανα πασατ κι ασε τα γκολφ για μας τους πιτσιρικαδες που ξερουμε να τα παμε κιολας tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

εσυ αν δεν πεταχτεις δεν μπορεις παλιο παππου με γκολφ που μου το παιζεις και γρηγορος.αντε παρε κανα πασατ κι ασε τα γκολφ για μας τους πιτσιρικαδες που ξερουμε να τα παμε κιολας tongue.gif

Μωρε εγω φταιω λεμε.................... upyours.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ΒΤ που αναφερατε πιο πάνω με τι τουρμπίνα είναι? Και κάτι ακόμα..Το KMD fuel kit πόσο στοιχιζει περίπου?

το KMD fuel kit είναι περίπου στα 1000$ από Αμερική

και περιλαμβάνει μπεκ/αντλία , τα μπεκ δηλώνουν έως και 40% μεγαλύτερη παροχή από τα μαμά (να φανταστείς τα μπεκ απο S3 μόνο 10-12% παραπάνω)

και "θεωριτκά" (οι προδιαγραφές δηλ.) με την κατάλληλη τουρμπίνα μπορει να δεις μέχρι και 500hp ! αν και δεν νομίζω να τα δούμε στον TFSI

ακόμα και με τα κιτ που έχει βγάλει η ATP με GT3071R έχουν δει max 400+ hp

ενώ ως γνωστό σε ένα πλήρες K04/S3 setup (αντλία/μπεκs3/εξατμισ./εισαγωγή κτλ.) βγαίνουν 330-350 max.

ενώ στο ίδιο setup αλλά με το KMD fuel kit υπολογίζεται περίπου 20-30 άλογα παραπάνω

μιλάμε πάντα για πρόγραμμα που θα είναι ασφαλές για το αυτοκίνητο και όχι απλά για μια δυναμομέτρηση και αυτή αν την βγάλει...

Link to comment
Share on other sites

το KMD fuel kit είναι περίπου στα 1000$ από Αμερική

και περιλαμβάνει μπεκ/αντλία , τα μπεκ δηλώνουν έως και 40% μεγαλύτερη παροχή από τα μαμά (να φανταστείς τα μπεκ απο S3 μόνο 10-12% παραπάνω)

και "θεωριτκά" (οι προδιαγραφές δηλ.) με την κατάλληλη τουρμπίνα μπορει να δεις μέχρι και 500hp ! αν και δεν νομίζω να τα δούμε στον TFSI

ακόμα και με τα κιτ που έχει βγάλει η ATP με GT3071R έχουν δει max 400+ hp

ενώ ως γνωστό σε ένα πλήρες K04/S3 setup (αντλία/μπεκs3/εξατμισ./εισαγωγή κτλ.) βγαίνουν 330-350 max.

ενώ στο ίδιο setup αλλά με το KMD fuel kit υπολογίζεται περίπου 20-30 άλογα παραπάνω

μιλάμε πάντα για πρόγραμμα που θα είναι ασφαλές για το αυτοκίνητο και όχι απλά για μια δυναμομέτρηση και αυτή αν την βγάλει...

Μακαρι φιλε μου η κ04 να φτανει τα 370-380 νουμερο το οποιο για μενα ειναι αισιοδοξο!Μακαρι ομως

Η 3071 σε αυστηρο δυναμομετρο δεν βγαζει πανω απο 420 !

Edited by arisgti
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πρότεινα αντί να κυνηγάτε τα 20 άλογα παραπάνω σε ενα ήδη οριακό S3 setup με 340-350hp να επενδύατε καλύτερα σε ενα μπλοκέ.

Link to comment
Share on other sites

το KMD fuel kit είναι περίπου στα 1000$ από Αμερική

και περιλαμβάνει μπεκ/αντλία , τα μπεκ δηλώνουν έως και 40% μεγαλύτερη παροχή από τα μαμά (να φανταστείς τα μπεκ απο S3 μόνο 10-12% παραπάνω)

και "θεωριτκά" (οι προδιαγραφές δηλ.) με την κατάλληλη τουρμπίνα μπορει να δεις μέχρι και 500hp ! αν και δεν νομίζω να τα δούμε στον TFSI

ακόμα και με τα κιτ που έχει βγάλει η ATP με GT3071R έχουν δει max 400+ hp

ενώ ως γνωστό σε ένα πλήρες K04/S3 setup (αντλία/μπεκs3/εξατμισ./εισαγωγή κτλ.) βγαίνουν 330-350 max.

ενώ στο ίδιο setup αλλά με το KMD fuel kit υπολογίζεται περίπου 20-30 άλογα παραπάνω

μιλάμε πάντα για πρόγραμμα που θα είναι ασφαλές για το αυτοκίνητο και όχι απλά για μια δυναμομέτρηση και αυτή αν την βγάλει...

Το πρόβλημα με την Κ04 και τα 350+ άλογα δέν είναι το καύσιμο.

Και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πώς δέν μπορείς να πάρεις 20-30 άλογα απο το kit της KMD.

Τα μπέκ του S3 είναι ΥΠΕΡΑΡΚΕΤΑ για τα όρια της τουρμπίνας που είναι λίγο πάνω απο τα 350 άλογα.

Επείσης κάτι που κάποιοι ίσως δέν καταλαβαίνετε είναι ότι ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ μή OEM έχει το ρίσκο

της βλάβης, ΕΙΔΙΚΑ άν είναι "τροποποιημένο".Όταν λοιπόν θα αρχίσουν τα "αγνώστου προέλευσης προβλήματα", τότε ελάτε εσείς με το kit της KMD να μας πείτε "τί συμβαίνει και δέν πάει καλά το αμάξι..."

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΟΣ ΜΕ ΤΑ OFFTOPIC.. ΑΦΟΥ ΤΑ ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ...

φιλε golf rs.. δεν ξερω αν ειναι πιο δυνατο η οχι και στην τελικη ενας τροπος υπαρχει να μαθουμε. αληθεια παντα οταν σε πιεζει καποιος για πατημα ετσι κανεις? εξαφανιζεσαι? απλα μια δοκιμη θα κανουμε και σε τελικη να δουμε αν ο FLOKOS εχει βγει καλυτερος απο τον δικο μας. αν θες στειλε μου πμ με ενα κινητο σου να σε παρω να κανονισουμε και θα μαζευτουμε 4-5 ατομα μονο..

δεν χρειαζεται να παραδεχεσαι ηττα για κατι που δεν εχει γινει.. ακομα. :D

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΟΣ ΜΕ ΤΑ OFFTOPIC.. ΑΦΟΥ ΤΑ ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ...

φιλε golf rs.. δεν ξερω αν ειναι πιο δυνατο η οχι και στην τελικη ενας τροπος υπαρχει να μαθουμε. αληθεια παντα οταν σε πιεζει καποιος για πατημα ετσι κανεις? εξαφανιζεσαι? απλα μια δοκιμη θα κανουμε και σε τελικη να δουμε αν ο FLOKOS εχει βγει καλυτερος απο τον δικο μας. αν θες στειλε μου πμ με ενα κινητο σου να σε παρω να κανονισουμε και θα μαζευτουμε 4-5 ατομα μονο..

δεν χρειαζεται να παραδεχεσαι ηττα για κατι που δεν εχει γινει.. ακομα. :D

ρε φιλε saxouras μας εχεις ζαλισει με τις προκλησεις αν θες να κανονισετε κατι με τον golfrs μιληστε μεσω πμ

εδω ειναι gtituning section

PS: τα kmd μπεκ ειναι τροποποιημενα s3 ??

Edited by ΖΕΥΣ
Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΟΣ ΜΕ ΤΑ OFFTOPIC.. ΑΦΟΥ ΤΑ ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ...

φιλε golf rs.. δεν ξερω αν ειναι πιο δυνατο η οχι και στην τελικη ενας τροπος υπαρχει να μαθουμε. αληθεια παντα οταν σε πιεζει καποιος για πατημα ετσι κανεις? εξαφανιζεσαι? απλα μια δοκιμη θα κανουμε και σε τελικη να δουμε αν ο FLOKOS εχει βγει καλυτερος απο τον δικο μας. αν θες στειλε μου πμ με ενα κινητο σου να σε παρω να κανονισουμε και θα μαζευτουμε 4-5 ατομα μονο..

δεν χρειαζεται να παραδεχεσαι ηττα για κατι που δεν εχει γινει.. ακομα. :huh:

Ο Καθ'ενας έχει το δικαίωμα να δέχεται ή να αρνείται μια κόντρα, και δεν έχει την υποχρέωση ο καθένας να αναφέρει πόσα άλογα έβγαλε και πόσους και πώς τους πάτησε... Ας ξέρουμε λίγοι και καλοί τα λίγα και καλά αμάξια....

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικες και χωρίς φαγώματα στα μέλη που επιμένανε και περιμένανε ... :lol: :lol: :lol: :lol:

Ο λόγος για τις νέες autotech που έχω στα χέρια μου...

Ακολουθεί φωτορεπορτάζ...

16072008142.jpg

16072008143.jpg

16072008144.jpg

16072008145.jpg

Edited by Puck
Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L
Καλορίζικες και χωρίς φαγώματα στα μέλη που επιμένανε και περιμένανε ... :lol: :lol: :lol: :lol:

Ο λόγος για τις νέες autotech που έχω στα χέρια μου...

What is this Mr. Puck??? :lol:

Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι ειναι δικαιωμα του καθενος να κανει πατημα με οποιον επιλεγει.. αλλα οταν κανεις τον κοκορα 2-3 σελιδες και αμφισβητεις ολων τα αυτοκινητα πρεπει να εισαι και ετοιμος να απαντησεις στην αντιδραση,.. οχι μονο λογια..

Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι ειναι δικαιωμα του καθενος να κανει πατημα με οποιον επιλεγει.. αλλα οταν κανεις τον κοκορα 2-3 σελιδες και αμφισβητεις ολων τα αυτοκινητα πρεπει να εισαι και ετοιμος να απαντησεις στην αντιδραση,.. οχι μονο λογια..

Σου έδωσα κάπου την εντύπωση ότι ενδιαφέρομαι να ασχοληθώ μαζί σου;;

Μάλλον λάθος κατάλαβες.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικες και χωρίς φαγώματα στα μέλη που επιμένανε και περιμένανε ... :lol::lol::lol::lol:

Ο λόγος για τις νέες autotech που έχω στα χέρια μου...

Ακολουθεί φωτορεπορτάζ...

16072008142.jpg

16072008143.jpg

16072008144.jpg

16072008145.jpg

Καλορίζικα...

Και τώρα...προσοχή....

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να περιμένω μέχρι την Παρασκευή... :wacko:

Να μου την εστείλεις τώρα. Να μου την εστείλεις και με πακέτο, να μου την εστείλεις και με MMS, να μου την εστείλεις όπως γουστάρεις. Να μου την εστείλεις να έρθει επιτόπου.

P.S. Και το Swatch η Autotech το έστειλε?

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να περιμένω μέχρι την Παρασκευή... :wacko:

Να μου την εστείλεις τώρα. Να μου την εστείλεις και με πακέτο, να μου την εστείλεις και με MMS, να μου την εστείλεις όπως γουστάρεις. Να μου την εστείλεις να έρθει επιτόπου.

P.S. Και το Swatch η Autotech το έστειλε?

¶ρη θα την βάλεις μόνος σου ;;

¶ν χρειαστείς βοήθεια...ξέρεις.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να περιμένω μέχρι την Παρασκευή... :wacko:

Να μου την εστείλεις τώρα. Να μου την εστείλεις και με πακέτο, να μου την εστείλεις και με MMS, να μου την εστείλεις όπως γουστάρεις. Να μου την εστείλεις να έρθει επιτόπου.

P.S. Και το Swatch η Autotech το έστειλε?

Χχαχαχα, με μμς στην έστειλα , αλλα το μπακατελοκινητο σου τον παίζει...Κόλλησε αστρίτιδα....

Π.Σ Ναι ρε ενέργεια για ευχαρίστηση των πελατών της, Λέει πάνω και autotech...Eίχε μέσα και χαρτάκι , Please change the old cam(p.s knob) with the new B version...

¶ρη θα την βάλεις μόνος σου ;;

¶ν χρειαστείς βοήθεια...ξέρεις.. ;)

Nαι σιγά μην την βάλει μόνος του , ο κουλός...

tongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

Ρεγκαρντς

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη, αν και ελπίζω να τα πούμε την Παρασκευή κι από κοντά, ίσως να χρειαστώ την πολύτιμη βοήθειά σου! Θα το πήγαινα στον Μάμο αλλά έχει μπλέξει με ενα λευκό S3 :wacko: από το Λαύριο που θέλει... ΗΤ μετατροπή (Huge Turbo) knife.gifknife.gifpopeye.gif

Link to comment
Share on other sites

puck ωραιο ρολογακι εχεις.. tongue.gif

φιλε golf rs στο ποστ 3000 βγαινεις και λες οτι εισαι ετοιμος για πατηματα.. λοιπον κι εμεις ειμαστε ετοιμοι και θελουμε να δοκιμασουμε με το γκολφ σου. αν δεν θες να πατησεις να μην βγαινεις υπεροπτικα και λες σας περιμενω και τετοια..! φιλε, δεν ειμαστε τραμπουκοι.. ενα φιλικο πατημα να δουμε διαφορες θελουμε, τιποτα περισσοτερο..

εχω και τζιπακι διαθεσιμο για οποιον ενδιαφερεται.. :wacko:

Edited by saxouras
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.