Jump to content
stavgeor

Γρατζουνιές και βαθουλώματα

Recommended Posts

Γεια σας.Αν και νέο μέλος θέλω να αναφέρω την εξαιρετική δουλειά που κάνουν τα παιδιά στο ChipsAway,www.chipsaway.gr στο Μοσχάτο.Πρόσφατα μου χάραξαν το νέο μου Golf Sportline και έκαναν εξαιρετική δουλειά αφού δεν φαίνεται τίποτα.Μάλιστα εξασφάλισα 10% έκπτωση στα μέλη του Club αναφέροντας το όνομα του και ζητώντας τον κ.Δημήτρη.

Με την ευκαιρία μπορούμε να εξασφαλίσουμε προσφορές αφιλοκερδώς στα μέλη?Πχ ενδιάφερομαι για σπόιλερ,ελατήρια,ηχοσυστήματα,μεμβράνες κτλπ.

Ευχαριστώ.

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

τι έκταση είχε η ζημιά που επισκεύασαν και πόσα σε χρέωσαν;

Μου είχαν γρατζουνίσει όλη την αριστερή μεριά και μέρος από το καπό και πλήρωσα γύρω στα 300 Ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Mηπως το εν λογω καταστημα εχει γινει λιγο φαρμακι τωρα πια?

Πηγα για βεντουζα βαψιμο (τοπικο) σε γδαρσιμο απο πισω πορτα corsa και ζητησε 220Ε

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να βγει μια τέτοια δουλειά φτηνά δε θα πρέπει να πέσει νέα βαφή από πάνω, αυτή είναι και η έννοια που αντιπροσωπεύει το Paintless Dent Repair. Αν χρειάζεται επαναβαφή τότε τα 300ε μου φαίνονται ρεαλιστικά για 1 καπό, 2 πόρτες και 2 φτερά.

Link to comment
Share on other sites

Mηπως το εν λογω καταστημα εχει γινει λιγο φαρμακι τωρα πια?

Πηγα για βεντουζα βαψιμο (τοπικο) σε γδαρσιμο απο πισω πορτα corsa και ζητησε 220Ε

Τι να πω ίσως έχεις δίκιο.Το μόνο σίγουρο είναι ότι είναι φθηνότερα από το να πας σε έναν εξουσιοδοτημένο έμπορο να στο φτιάξει.Το καλό είναι το θέμα χρόνου που έχουν με αυθημερόν παράδοση.

Link to comment
Share on other sites

Δίνουν 2 χρόνια εγγύηση....

Τώρα για το ακριβό δεν έχω την ίδια άποψη με εσάς.... Ο Παζαρόπουλος κάποτε μου χρέωσε 300 € για βάψιμο φτερου...

Και εκεί με 500 € μου έφτιαξε όλες τις γρατζουνιές σε όλο το αυτοκίνητο μου έφερε όλες τις λακουβίτσες έξω από τα πετραδάκια που πέφτουν όταν οδηγούμε στην εθνική, μου έβαψε όλο το πίσω προφυλακτήρα και μου έκανε και γυάλισμα-κέρωμα σε όλο το αυτοκίνητο... Μόνο το τελευταίο το χρεώνει 120 € και ο προφυλακτήρας κόστισε 100 €. ¶ρα το υπόλοιπο αυτοκίνητο κόστισε 270 €. Πολλά είναι;;;

Link to comment
Share on other sites

To αυθημερον ειναι καλο το κακο ειναι οτι θελει να κλεισεις ραντεβου κατι εβδομαδες πριν. Παλια ειχαν πολυ καλυτερες τιμες. Μολις ειδαν οτι αρχισαν να πανε ακριβα αμαξια ειπαν να δαγκωσουν.

Link to comment
Share on other sites

To αυθημερον ειναι καλο το κακο ειναι οτι θελει να κλεισεις ραντεβου κατι εβδομαδες πριν.  Παλια ειχαν πολυ καλυτερες τιμες. Μολις ειδαν οτι αρχισαν να πανε ακριβα αμαξια ειπαν να δαγκωσουν.

Ξέρεις κανένα καλύτερο και σε πιο προσιτές τιμές?Διότι δυστυχώς πάλι αύριο θα πάω για ένα μικρό βαθούλωμα στο πίσω φτερό που δεν μπορώ να καταλάβω πως έγινε και θα μου πάει 80 ευρώ!

Ευχαριστώ.Επίσης ξέρει κανείς αν βάφεται το πίσω μέρος που είναι πλαστικό,πόσο πάει?Μου είπαν να μην το κάνω διότι θέλει πλαστικοπόιηση κτλπ.

Link to comment
Share on other sites

Guest Roulis

Για φανοποιο δεν εχω να προτεινω, το πλαστικο αν εχει φαγωθει μπορει να στο γεμισει πλαστικο και να το κανει οπως πριν

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι?

Φαινεται ιδιο με πριν ή απλα ειναι σαν να του εβαλες μπογια πανω?

Στα μεταλλικα χρωματα παντα το βαφεις και συ τοπικα αλλα δεν ειναι το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Θέλω να ρωτήσω εαν ξέρει κανείς την Daudak στην Βουλιαγμένης ή κάτι αντίστοιχο για αν διορθώσω κάτι ψιλολοίδια.

Το Chipsaway είναι καλό αλλά θέλω να δω εαν υπάρχει κάτι φθηνότερο αλλά που να κάνει καλή δουλειά.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κανένα καλύτερο και σε πιο προσιτές τιμές?Διότι δυστυχώς πάλι αύριο θα πάω για ένα μικρό βαθούλωμα στο πίσω φτερό που δεν μπορώ να καταλάβω πως έγινε και θα μου πάει 80 ευρώ!

Ευχαριστώ.Επίσης ξέρει κανείς αν βάφεται το πίσω μέρος που είναι πλαστικό,πόσο πάει?Μου είπαν να μην το κάνω διότι θέλει πλαστικοπόιηση κτλπ.

Για δες την υπογραφη μου... :wub:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κανένα καλύτερο και σε πιο προσιτές τιμές?Διότι δυστυχώς πάλι αύριο θα πάω για ένα μικρό βαθούλωμα στο πίσω φτερό που δεν μπορώ να καταλάβω πως έγινε και θα μου πάει 80 ευρώ!

Ευχαριστώ.Επίσης ξέρει κανείς αν βάφεται το πίσω μέρος που είναι πλαστικό,πόσο πάει?Μου είπαν να μην το κάνω διότι θέλει πλαστικοπόιηση κτλπ.

Γνώρισα τυχαία σε ένα μαγαζί τον ιδιοκτήτη ενός καταστήματος που κάνει ακριβώς την ίδια δουλειά αλλά μου είπε πολύ φθηνότερα σε σχέση με Chips Away. Eξυπηρετικότατος και απίστευτα συζητήσιμος, μου είπε ότι χρειαστώ να τον πάρω να τον ρωτήσω. Τώρα τι δουλειά κάνει δε μπορώ να ξέρω γιατί δεν έχω δει ακόμα. Στην κάρτα του πάντως γράφει για 2 χρόνια εγγύηση.

Perfect Repair

Λ. Αθηνών 24 - Πειραιάς (ΠΡΟΕΚΤΑΣΗ ΠΕΙΡΑΙΩΣ)

210-4121837

Link to comment
Share on other sites

withstupid.gif

Λοιπόν δύο τινά συμβαίνουν σε εμένα :

1.Είμαι γκαντέμης και άτυχος

2.Δεν προσέχω

3.Πάω κακήν κακώς

Το δεύτερο το διαψεύδω!Παραπροσέχω.Λιπόν πάλι βρήκα δύο βαθουλώματα στην αριστερή πλευρά του Golf V που έχω και έχω αρχίσει και νευριάζω διότι δεν γίνεται κάθε τόσο να βρίσκω κάτι.Η το αυτοκίνητο μου είναι πολύ ευπαθές σε τέτοια πράγματα,ή παραείμαι άτυχος.Βέβαια τι να πεις ότν μέσα σε ένα χρόνο έχω δώσει πάνω από χίλια ευρώ για τέτοια γεγονότα και άλλα 200 που θα δώσω την ερχόμενη Τετάρτη για να το φτιάξω.Τώρα πάλι είδα ότι επειδή του βάζω κουκούλα κάθε ημέρα κάνει άσπρες κηλίδες στο καπώ!Από υγρασία είναι με αλοιφή φεύγουν αλλά μου φαίνεται ότι το χρώμα,το μαύρο Magic παραείναι προβληματικό!Θα μου το περάσουν τα παιδιά στο ChipsAway με αλοιφές και θα του πω να μου το περάσουν όλο.Θα φέρουν λένε δικές τους αλοιφές.Αλήθεια έχει κανείς άλλος τέτοια προβλήματα όπως εγώ με βαφή και βαθουλώματα?Έχετε χρησιμοποιήσει αλοιφές για γυάλισμα και αν ναι ποιες είναι καλές?

Ραντεβού αύριο στην έκθεση στις 16.00.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να τα φτιάχνεις φτηνά αφηνέ τα και όταν μαζεύονται κάμποσα τα φτιάχνεις όλα μαζί. Αν θες να το έχεις το αμάξι σου συνεχώς στην πέννα τότε αναγκαστικά πληρώνεις περισσότερα σε τελική τιμή.

Link to comment
Share on other sites

είναι να μην μπεις στο τριπάκι...εγω ειμαι ήδη κ πληρωσα με μια ζημιά που δεν εφτιαγα εγω κ τον προφυλακτηρα απο πίσω 800ευρω.το αυτοκινητο το πλένω εγω κ το προσέχω οσο μπορώ...αλλα τελικά δεν θελει τοσο προσοχη.ειναι όπως τ απαιδια..οσο τα προσεχεις ολο κ καποια μ@λ@κία θα κανοθν.ζημιά ενοοω.επομένως κάτι ενδιαμεσο..για καλο κ για κακο κ γω νομιζα οτι ειμαι καντέμης κ με έιχανε ματιάσει κ πήρα ενα μάτι για το αυτοκινητο..απο τοτε δεν μου το εχουν γρατσουνίσει πουθενα...δοξα το θεο..κ μακαρι να συνεχισει ετσι.δεν το προσεχω οπως πριν.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!

Λοιπόν για να μην σας πιάνουν τον ......(πισινό), κάθε φορά που πάτε να φτιάξετε είτε μικροζημιές, είτε οτιδήποτε άλλο, επειδή ο father μου είναι φανοποποιός, θα μου δείχνετε με μια photo την ζημιά, και θα σας λέω πόσο πάει το μαλλί περίπου μαζί με τα εργατικά, ωστε να ξέρετε τι παίζει!

Link to comment
Share on other sites

Sorry, ρε τώρα το είδα το θέμα!

Ο πατέρας μου βασικά δουλεύει σαν ιδιωτικός υπάλληλος στο συνεργείο της Interamerican ! Οπότε το αμάξι σας ,δεν το προτείνω να το πάτε εκεί γιατί είναι φαρμακείο οι τιμές!

Αλλα το απόγευμα ο πατέρας μου, επειδή έχει καλές σχέσεις με τον προιστάμενο, μπορεί και νοικιάζει τον φούρνο εκεί, όποτε έχει να φτιάξει αμάξια γνωστών και φίλων μας!

Οπότε τι προσφορά να κάνει?

Όποιος θέλει, μου λέει τι ζημιά έχει, του λέω μια τιμή, (που σίγουρα φθηνότερη δεν θα βρεί), και άμα θέλει του το φτιάχνει ο πατέρας μου!

Και σοβαρή ζημιά να ΄εχει το αμάξι, και να χρειάζεται φαναρτζή, κάπως θα τα βολέψουμε! Don't worry ! Όλα γίνονται!

Link to comment
Share on other sites

Guest RJ ADONIS

Παιδες εγω πηγα στην ChipsAway στη Νικαια που ειναι απεναντι απο το Village Park και εδωσε για 2 μεγαλες γραντζουνιες (περιπου 20 εκ. η καθεμια) και επαναφορα και τον 2 φτερων και βαψιμο περιπου 10 τετραγωνικα εκατοστα του πισω προφυλακτηρα 440 ευρω. Μαλλον με χαρατσωσε λιγο γιατι μου χρεωσε τον προφυλακτηρα 70 ευρω και σιγα τη δουλεια. Αλλα εκανε αριστη δουλεια γενικα. Βεβαια μετα απο 2 βδομαδες ενας γερος μου γραντζουνισε το αμαξι γιατι παρκαρα μπροστα στη πορτα της πολυκατοικιας του. Γενικα πολυ καλη δουλεια αλλα δεν νομιζω πως ειναι για πολλα πραγματα. Για Daudak δεν ξερω αλλα ειναι νομιζω αυτουνου που εχει τη Llumar οποτε δεν το πολυ εμπιστευομαι, γιατι με llumar δεν ειχα καλη εμπειρια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.