Jump to content
Marios81

Το πήρα το Tsi !

Recommended Posts

Παίδες καλημερα!!! :cry:

Παρελαβα εχθες το TSI 1.4 140 PS , κ είμαι κατενθουσιασμενος !!!

Το αμαξακι ειναι απιστευτο!!!

Θα βαλω συντομα κ φώτο!!!

1.Παιδια σας παρακαλώ πείτε μου τι συναγερμο να βαλω ... Μαρκα κ μοντελο!

2.Που θα βρω αυτοκολλητα VWFORUM ? (Θέλω οπωσδηποτε!!! το συντομοτερο!!! )

3.Πρεπει να πηγαινω μεχρι 3500 στροφες ? Ποτε να ανεβασω ?Εχθες με 6η στην Ποσειδωνος άπο τα 80 στα 110 ανεβασε για πλακα!!! Δηλαδη με το GT και το GTI τί γινεται ? Τί ροπαρα ειναι αυτη ???

Παω να το χαρω λιγο ακομα , κ τα ξαναλεμε το μεσημερακι!!!

Φιλε Μιχαλη σε ευχαριστω για τις πληροφοριες!!! Να εισαι καλα!!! Γραψε μου ποιο μοντελο συναγερμου μου ειχες πει, να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο , καλοτάξιδο και να το χαίρεσαι .

1)Από συναγερμούς υπάρχουν διάφοροι στο εμπόριο ανάλογα και με τη τσέπη του κάθε ενός . Γνώμη μου , επώνυμο και όσο πιο απλό γίνετε .

2)Αυτοκόλλητο του club θα πάρεις από κάποιο meeting που διοργανώνει το club σε τακτά χρονικά διαστήματα .

3)Η γνώμη μου για το στρώσιμο του κινητήρα είναι όχι ζόρισμα και μέχρι 3000 – 3500 χιλ. στροφές το πολύ .

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti

Mε γειές και καλωςήρθες :wacko: ..... συναγερμό οι clifford είναι καλοί αλλά κοματάκι ακριβοί (εγω εχω βάλει της αντιπροσωπίας και είναι μια χαρά-stern-με λίγα λόγια)

Στο στρώσιμο προσοχή μέχρι 3,000 στροφούλες χαλαρά και ήρεμα και αν μπορέσεις μέχρι τα 5,000 χλμ.... (στην αρχή οσο πιο προσεκτικά το πας τόσο καλύτερα για σενα μετά) και αυτοκόλλητο στο επόμενο meeting από τον polakia νομίζω. Μπες στο topic και ζήτα. :blink:

Edited by kathgti
Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Επίσης προσοχή στα φρεναρίσματα και τις λακούβες γιατί στρώνεις περισσότερο δίσκους + τακάκια και ανάρτηση, παρά το μοτέρ :wacko:

Καλορίζικο και από εμένα!

Link to comment
Share on other sites

Guest BassakosVR6

καλοριζικο φιλε! και καλοταξιδο! :thumbsup::thumbsup::thumbsup:

Επίσης προσοχή στα φρεναρίσματα και τις λακούβες γιατί στρώνεις περισσότερο δίσκους + τακάκια και ανάρτηση, παρά το μοτέρ ;)

ελα ομως που στρωνεις το μοτερ περισσοτερο.......... :wacko::blink:;)

Link to comment
Share on other sites

Μου βγηκε περιπου 21000¤ . Είναι 3πορτο. Θα βαλω μαλλον αυριο φωτο γιατι εχω κ αργη συνδεση εδω.

Εκανα κ επεκταση εγγυησης με 310¤ κ τωρα εχω 4 χρονια.

Το ραδιοcd μου φαινεται λιγο μουφα , αλλα δεν πειραζει...

Μου ειπαν στην καρεντα να τους παω ενα καινουργιο mp3 ότι θελω , να μου το βαλουν αυτοι , κ να μην το βαλω αλλου , για να ισχυει η εγγυηση. Για συναγερμο μου ειπαν να βαλω παλι στην καρεντα , αυτους που εχουν , παλι για τον ιδιο λογο.

Δυστυχως φευγω Τεταρτη για Ιταλια με το αμαξι κ δεν θα μπορεσω να ειμαι σε καποιο meeting για τα αυτοκολλητα...

Αυτα προς το παρον...

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο.. αλλα δεν καταλαβα αυτο που σου ειπαν. Δηλαδη εαν βαλεις ενα radio-cd/mp3 και εναν clifford θα σου βγαλουν το αμαξι εκτος εγγυησης;

Παντως εγω στο GTI εχω επανω τον εργοστασιακο συναγερμο (stern) και αν ειχα τα επιπλεον χρηματα θα πετουσα επανω εναν Clifford.

Εχω ακουσει τα καλυτερα απο γνωστους που εχουν αυτη τη μαρκα.

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο.. αλλα δεν καταλαβα αυτο που σου ειπαν. Δηλαδη εαν βαλεις ενα radio-cd/mp3 και εναν clifford θα σου βγαλουν το αμαξι εκτος εγγυησης;

Παντως εγω στο GTI εχω επανω τον εργοστασιακο συναγερμο (stern) και αν ειχα τα επιπλεον χρηματα θα πετουσα επανω εναν Clifford.

Εχω ακουσει τα καλυτερα απο γνωστους που εχουν αυτη τη μαρκα.

Α κριβως φιλε μου αυτο μου ειπαν ... :o

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως φευγω Τεταρτη για Ιταλια με το αμαξι κ δεν θα μπορεσω να ειμαι σε καποιο meeting για τα αυτοκολλητα...

Αυτα προς το παρον...

δυστυχως φευγεις για ιταλια;μαλλον πρεπει να χαιρεσαι γιατι το αμαξι θα πατησει σε σωστους δρομους :o

καλοριζικο και καλοταξιδο!

Link to comment
Share on other sites

Α ρε μαριε χαιρομαι που τελικα εκανες την σωστη κινηση και δεν πηρες το απλο 14αρι...καλοριζικο φιλε μου και καλοταξιδο.

Για συναγερμο καλο, πολυ καλο, σου προτεινω μονο Clifforrd. Αυτον θα βαλω και εγω στο δικο μου...Οταν σταματησω να βαζω αλλα πραγματα καποια στιγμη... tongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παίδες για τα καλα σας λογια ! Να ειστε καλα!

Το "δυστυχως" το ειπα , επειδη σπουδαζω ακομα εκει ... ενω θα προτιμουσα να το χαιρομαι σε Ελληνικο εδαφος , αν και η αληθεια ειναι πως στην Ιταλια εχει καλους δρομους.

Αποριες...

1.Λόγω του turbo , μου ειπαν να αφηνω το αμαξι με αναμμενη μηχανη μεχρι να αποκτησει κανονικη θερμοκρασια κ μετα να ξεκιναω.Και οταν ειναι να το σβησω μετα απο διαδρομη , παλι να το αφηνω ενα λεπτο στο ρελαντι. Σωστα ?

2.Μετα απο ποσα χιλιομετρα μπορω να ανεβασω στροφες πανω απο 3500 ? (Το πηγα 4000 κατα λαθος... :o ) Εχω κανει σε 2 μερες περιπου 300χιλιομετρα.

3.Πειραζει να βαζω βενζινη Vpower , και χωρις να ειναι πιτα , να βαζω 95αρα ? Καποιος μου ειπε να μην βαζω γενικα ουτε 100αρα ουτε Vpower γιατι λεει πιεζει πιο πολυ τον κινητηρα... :o Τί λετε ?

Φίλε Μιχαλη το θηριο σου ειναι στην φωτογραφια? Πώς θα κανω τα φαναρια μου ετσι ??? Ειναι τρέλααααααααααααα!!!

Edited by Marios81
Link to comment
Share on other sites

Ενα turbo timer θελεις για το αμαξι...Για το τι και πως...τα λεμε απο το τηλ, στειλε μου ενα σμς οτι θελεις. :o

θα σε κατατοπισω εγω, μην αγχωνεσαι. Βαζε μονο κατοσταρα απο 2-3 καλα βενζιναδικα που θα βρεις και τιπτοα αλλο...μην ακους τον καθε βλακα τι σου λεει...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παίδες για τα καλα σας λογια ! Να ειστε καλα!

Το "δυστυχως" το ειπα , επειδη σπουδαζω ακομα εκει ... ενω θα προτιμουσα να το χαιρομαι σε Ελληνικο εδαφος , αν και η αληθεια ειναι πως στην Ιταλια εχει καλους δρομους.

Και εγω ιταλια ειμαι!!!

Και παιρνω το δικο μου TSI την παρασκευη!!!!

Να σε ρωτησω,σκαστρα εχει οπως το GT?

ΑΑΑΑΑ αν εισαι νοτια ιταλια ρηξε ενα blockshaft να εχεις το κεφαλι σου υσηχο :o

Μιχάλη , είσαι απίστευτος !!! Θα τα πουμε απο το τηλεφωνο ...

Ρε Michail RULZ λεμε!!! tongue.giftongue.giftongue.gifnew_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

ειμαστε πολλοι τελικα που σπουδαζουμε ιταλια...3 αυγουστου πηρα το gt,3 σεπτεμβρη το παιρνω κ φευγω για ρωμη!

Με το καλο και καλο διαβασμα!

Εγω ειμαι Foggia απο τις 19 Αυγουστου!!!!ΦΡΙΚΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ!!!! protest.gif

Link to comment
Share on other sites

καποτε θα γινω κι εγω Στοιλας Χρονη...θα εχω αραγε τοσο μεγαλο φαν-κλαμπ....? Χαχαχα tongue.giftongue.gif

Του geocha δεν ειναι ομως ενα απλο TSI ειναι με πινελια απο GT...Χεχε...tongue.gif

μαριε παρε με αυριο τηλ να σε κατατοπισω για ολα...

Και για συναγερμο, τεμπελη, φαναρια, ολα....Και εχω να σου πω και το καλυτερο...Εχω εναν ανθρωπο, που μπορει να σου τα τοποθετησει και ολα....Σαν αυτον δεν εχει πουθενα...θα τα πουμε απο τηλ :D

YΓ : Οσοι με TSI ενδιαφερεστε και θελετε να βαλετε εξατμιση, τελικο η απλα μπουκα στο δικο σας, πουλαω το κομματι το μαμα το πισω απο GT με το ανοιγμα για την εξατμιση...Φτηνο ειναι, απλα το λεω εδω, μην ανοιγω αγγελια βαριεμαι... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Μου ειπαν στην καρεντα να τους παω ενα καινουργιο mp3 ότι θελω , να μου το βαλουν αυτοι , κ να μην το βαλω αλλου , για να ισχυει η εγγυηση. Για συναγερμο μου ειπαν να βαλω παλι στην καρεντα , αυτους που εχουν , παλι για τον ιδιο λογο.

γελοιοι...αρχισαν τις μαλακιες απο νωρις σε σενα με τις εγγυησεις.

εφοσον δεν σ δωσαν δωρο συναγερμο επελεξε καποιον με turbo timer ενσωματομενο.

προς ιταλους φοιτητες,ρε παιδια πως παιρνετε μαζι σας τα αυτοκινητα με ελληνικες πινακιδες εχετε δικο σας παρκινγκ?μ χουν πει οτι πεφτει πολυ κλεψιμο σε αυτα με αλλοδαπες πινακιδες για αυτους.

Link to comment
Share on other sites

προς ιταλους φοιτητες,ρε παιδια πως παιρνετε μαζι σας τα αυτοκινητα με ελληνικες πινακιδες εχετε δικο σας παρκινγκ?μ χουν πει οτι πεφτει πολυ κλεψιμο σε αυτα με αλλοδαπες πινακιδες για αυτους.

Ναι κλεβουν αβερτα-κουβερτα αλλα με ενα Blockshaft καθαρησες και εχεις το κεφαλι σου ησυχο!.....Περιπου δηλαδη γιατι θα εχεις προβλημα με βανδαλισμους οπως χαρακιες,κλεψιμο κεραιας,ΛΑΣΤΙΧΟΥ ΥΑΛΟΚΑΘΑΡΙΣΤΗΡΑ,τασιων (αν εχεις) και λοιπα αλλα για τους ιταλους.....αναλωσημα protest.gif

To να εχεις δικο σου παρκινκγ δεν ειναι και 100% σιγουρο γιατι στην πολυκατοικια που μενεις ολο και καποιος δεν θα σε πηγαινει!

Απλα ελπιζεις και προσευχεσε να μην σε βαλουν στο ματι!

Καλα τους εκανε ο παππους μου στην κατοχη και τους εσπαγε στο ξυλο new_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημερα!!! :D

Παρελαβα εχθες το TSI 1.4 140 PS , κ είμαι κατενθουσιασμενος !!!

Το αμαξακι ειναι απιστευτο!!!

Θα βαλω συντομα κ φώτο!!!

1.Παιδια σας παρακαλώ πείτε μου τι συναγερμο να βαλω ... Μαρκα κ μοντελο!

2.Που θα βρω αυτοκολλητα VWFORUM ? (Θέλω οπωσδηποτε!!! το συντομοτερο!!! )

3.Πρεπει να πηγαινω μεχρι 3500 στροφες ? Ποτε να ανεβασω ?Εχθες με 6η στην Ποσειδωνος άπο τα 80 στα 110 ανεβασε για πλακα!!! Δηλαδη με το GT και το GTI τί γινεται ? Τί ροπαρα ειναι αυτη ???

Παω να το χαρω λιγο ακομα , κ τα ξαναλεμε το μεσημερακι!!!

Φιλε Μιχαλη σε ευχαριστω για τις πληροφοριες!!! Να εισαι καλα!!! Γραψε μου ποιο μοντελο συναγερμου μου ειχες πει, να δω .

καλοταξιδο φιλε,

θα σε παρακαλουσα ομως να βγαλεις το avatar διοτι η φωτογραφια ειναι δικη μου απ το αμαξι μου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.