Jump to content
Marios81

Το πήρα το Tsi !

Recommended Posts

μαλλον δεν γνωριζεις τους κανονες χρησης, κ στην τελικη δεν γουσταρω ,

διαβασε παρακατω για να δεις ,οροι χρησης του φορουμ

Δικαιώματα πνευματικής και βιομηχανικής ιδιοκτησίας

Εκτός των ρητά αναφερόμενων εξαιρέσεων (πνευματικά δικαιώματα τρίτων, συνεργατών και φορέων), όλο το περιεχόμενο του «δικτυακού τόπου», συμπεριλαμβανομένων εικόνων, γραφικών, φωτογραφιών, σχεδίων, κειμένων, των υπηρεσιών και γενικά όλων των αρχείων του, αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία και προστατεύονται κατά τις σχετικές διατάξεις του ελληνικού δικαίου, του ευρωπαϊκού δικαίου και των διεθνών συμβάσεων. Συνεπώς, κανένα εξ αυτών δε δύναται να αποτελέσει εν όλω ή εν μέρει αντικείμενο, αντιγραφής, τροποποίησης, αναπαραγωγής, αναδημοσίευσης ή να "φορτωθεί", να μεταδοθεί ή να διανεμηθεί με οποιονδήποτε τρόπο.

Εξαιρείται η περίπτωση της μεμονωμένης αποθήκευσης ενός και μόνου αντιγράφου τμήματος του περιεχομένου σε έναν απλό προσωπικό Η/Υ (ηλεκτρονικό υπολογιστή) για προσωπική και όχι δημόσια ή εμπορική χρήση και χωρίς απαλοιφή της ένδειξης προέλευσής τους από το συγκεκριμένο «δικτυακό τόπο», χωρίς να θίγονται με κανένα τρόπο τα σχετικά δικαιώματα πνευματικής και βιομηχανικής ιδιοκτησίας. Τα λοιπά προϊόντα ή/και υπηρεσίες που αναφέρονται στις ηλεκτρονικές σελίδες του παρόντος «δικτυακού τόπου» και φέρουν τα σήματα των αντίστοιχων οργανισμών, εταιρειών, συνεργατών φορέων, ενώσεων ή εκδόσεων, αποτελούν δική τους πνευματική και βιομηχανική ιδιοκτησία και συνεπώς οι φορείς αυτοί φέρουν τη σχετική ευθύνη.

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Από τη στιγμή που δεν έχει γίνει trademark τότε δεν νομίζω ότι μπορείς να διεκδικίσεις κάτι. Τα παραπάνω δεν λένε τίποτα ως προς αυτό που θες να πεις.

Στην τελική αντί να κολακεύεσαι που κάποιος χρησιμοποιεί φωτογραφία του αυτοκινήτου σου ως avatar γιατί προφανώς του αρέσει, εσύ στραβώνεις...

Προσωπική μου άποιψη, καλύτερα να μην την ανέβαζες ποτέ

Link to comment
Share on other sites

Ναι κλεβουν αβερτα-κουβερτα αλλα με ενα Blockshaft καθαρησες και εχεις το κεφαλι σου ησυχο!.....Περιπου δηλαδη γιατι θα εχεις προβλημα με βανδαλισμους οπως χαρακιες,κλεψιμο κεραιας,ΛΑΣΤΙΧΟΥ ΥΑΛΟΚΑΘΑΡΙΣΤΗΡΑ,τασιων (αν εχεις) και λοιπα αλλα για τους ιταλους.....αναλωσημα protest.gif

To να εχεις δικο σου παρκινκγ δεν ειναι και 100% σιγουρο γιατι στην πολυκατοικια που μενεις ολο και καποιος δεν θα σε πηγαινει!

Απλα ελπιζεις και προσευχεσε να μην σε βαλουν στο ματι!

Καλα τους εκανε ο παππους μου στην κατοχη και τους εσπαγε στο ξυλο new_lol.gif

1η φορα το βλεπω αυτο...δηλ μπλοκαρει να μην γυρναει το τιμονι..ποσο παει,θελει τρυπημα αν καταλαβα καλα σε ενα σημειο κατω απο το τιμονι?

2 φορες ηρθα κ τελικα δεν το πειρα το αυτοκινητο γιατι δεν ηθελα να το αφησω χυμα στο δρομο κ ενας καραγκιοζης με παρκινγκ ζηταγε τα κερατα του.

δεν κοιτατε καλυτερα κατι σε δορυφορικο συστημα ~1000ε ,ισως κ πιο φτηνο αν το παρεις απο την εταιρια π το δινει με παγιο καθε μηνα.

Link to comment
Share on other sites

1η φορα το βλεπω αυτο...δηλ μπλοκαρει να μην γυρναει το τιμονι..ποσο παει,θελει τρυπημα αν καταλαβα καλα σε ενα σημειο κατω απο το τιμονι?

2 φορες ηρθα κ τελικα δεν το πειρα το αυτοκινητο γιατι δεν ηθελα να το αφησω χυμα στο δρομο κ ενας καραγκιοζης με παρκινγκ ζηταγε τα κερατα του.

δεν κοιτατε καλυτερα κατι σε δορυφορικο συστημα ~1000ε ,ισως κ πιο φτηνο αν το παρεις απο την εταιρια π το δινει με παγιο καθε μηνα.

Το συστημα εχει συνολικα και ακριβως (τιμη VW) 318 ευρω αλλα χρειαζεται να αφησεις το αυτοκινητο στο service 2-3 ημερες :D γιατι εχει αρκετη δουλιτσα.

Παντως αν εισαι Βορεια εισαι πολυ καλυτερα απο εμενα :D

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ιταλια ειμαι!!!

Και παιρνω το δικο μου TSI την παρασκευη!!!!

Να σε ρωτησω,σκαστρα εχει οπως το GT?

ΑΑΑΑΑ αν εισαι νοτια ιταλια ρηξε ενα blockshaft να εχεις το κεφαλι σου υσηχο :baby:

Ρε Michail RULZ λεμε!!! tongue.giftongue.giftongue.gifnew_lol.gif

Είμαι βόρεια Ιταλία , κ εχω παρκιν να το βαζω το αυτοκινητο , απλα καμια φορα θα το βαζω σε ιδιωτικο δρομακι οποτε πιστευω κ παλι να μην το αγγιξει κανεις γιατι θα του σκοτωσω τη μανα... :whistling:

Αν σου πω οτι δεν ξερω αν εχει σκαστρα , θα φανω γελοίος ??? withstupid.gif

ειμαστε πολλοι τελικα που σπουδαζουμε ιταλια...3 αυγουστου πηρα το gt,3 σεπτεμβρη το παιρνω κ φευγω για ρωμη!

Καλοτάξιδο φίλε μου , κ Forza TSI !!! :D

καποτε θα γινω κι εγω Στοιλας Χρονη...θα εχω αραγε τοσο μεγαλο φαν-κλαμπ....? Χαχαχα tongue.giftongue.gif

Του geocha δεν ειναι ομως ενα απλο TSI ειναι με πινελια απο GT...Χεχε...tongue.gif

μαριε παρε με αυριο τηλ να σε κατατοπισω για ολα...

Και για συναγερμο, τεμπελη, φαναρια, ολα....Και εχω να σου πω και το καλυτερο...Εχω εναν ανθρωπο, που μπορει να σου τα τοποθετησει και ολα....Σαν αυτον δεν εχει πουθενα...θα τα πουμε απο τηλ :D

YΓ : Οσοι με TSI ενδιαφερεστε και θελετε να βαλετε εξατμιση, τελικο η απλα μπουκα στο δικο σας, πουλαω το κομματι το μαμα το πισω απο GT με το ανοιγμα για την εξατμιση...Φτηνο ειναι, απλα το λεω εδω, μην ανοιγω αγγελια βαριεμαι... tongue.gif

Με εχεις βαλει σε μεγαλες φωτιες ... tongue.gif

Θα σε παρω τηλεφωνο οπωσδηποτε να με κατατοπισεις !!!

γελοιοι...αρχισαν τις μαλακιες απο νωρις σε σενα με τις εγγυησεις.

εφοσον δεν σ δωσαν δωρο συναγερμο επελεξε καποιον με turbo timer ενσωματομενο.

προς ιταλους φοιτητες,ρε παιδια πως παιρνετε μαζι σας τα αυτοκινητα με ελληνικες πινακιδες εχετε δικο σας παρκινγκ?μ χουν πει οτι πεφτει πολυ κλεψιμο σε αυτα με αλλοδαπες πινακιδες για αυτους.

Turbo timer = ???

Εξαρταται σε ποια περιοχη της Ιταλιας εισαι , για το πως συμπεριφερονται

Παντως ας ευχηθουμε να μην εχουμε κανενα προβλημα...

καλοταξιδο φιλε,

θα σε παρακαλουσα ομως να βγαλεις το avatar διοτι η φωτογραφια ειναι δικη μου απ το αμαξι μου

Οκ! Κανενα προβλημα , απλα το ειχα βαλει επειδη μου αρεσαν πολυ τα φαναρια έτσι όπως τα ειχες κανει.

Αν θυμαμαι καλα , ειχες ενα κοκκινο Golf , κ τότε θυμαμαι είχα γραψει πως είναι ότι πιο ωραιο είχα δει...

Anyway , θα βάλω για avatar τη μάσκα απ το θηριο του Michail... hearts.gifworthy.giflove.gif Πλάκα κανω.... :D Κάτσε μην παρεξηγηθει κ αυτός κ δεν σηκώ

νει το τηλέφωνο... :D

Ρε γαμωτο αλλαζω avatar κ μενει η ιδια φωτογραφια... Μονο αμα κανω καταργηση δεν μπαινει τιποτα. Τί στο καλό ?

Edited by Marios81
Link to comment
Share on other sites

Αν σου πω οτι δεν ξερω αν εχει σκαστρα , θα φανω γελοίος ??? withstupid.gif

Μαλλον δεν εχει γιατι αλλιως θα το ειχες καταλαβει οταν αλλαζεις ταχυτητα ή γενικα παιρνεις το ποδι σου απο το γκαζι!

Μαλλον θα ειναι κλειστου τυπου και δεν ακουγεται protest.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως θα το παρκαρω στην θεση που ειναι το μπλε κορσα κατω.Ειναι μεσα στην αυλη της πολυκατοικιας αλλα ρεμαλια και καφροι υπαρχουν πολλοι εδω που μενω!

post-4295-1157209857_thumb.jpg

Edited by geocha
Link to comment
Share on other sites

εγω με το vectra που ειχα ρωμη με ελληνικες πινακιδες τα απροοπτα τα ειχα παντως..ενα βαθουλωματακι στο φτερο,μια γρατζουνια κ ενα κλεμενο σημα απο τη μασκα κ αφτο μισο...δεν μπορουσαν να το βγαλουν ολο..ερασιτεχνες..το golf παει γραμμη για garage παντως..το blockshaft to περναει κ η vw?κ αν οχι με εγγυηση τι γινεται?καλο ταξιδι σε ολους που πανε ιταλια κ να κανονισουμε meeting!!vw club meeting στην ιταλια!

Link to comment
Share on other sites

το blockshaft to περναει κ η vw?κ αν οχι με εγγυηση τι γινεται?

ναι το περναει η vw με 318 ευρω!Δεν υπαρχει κανενα προβλημα εγγυησης αφου εχει σφραγιδα tuv & iso.Προσεχε ομως ΟΧΙ blocksystem αλλα blockshaft

καλο ταξιδι σε ολους που πανε ιταλια κ να κανονισουμε meeting!!vw club meeting στην ιταλια!

Αντε να παμε καμια βολτα!!! new_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

και εγω το πηρα...εεεεε.....δηλαδη ο πατερας μου και το εχει ξεκολιασει απ'οτι μου λεει η μανα μου!

Μου τονισε οτι το επομενο του θα ειναι το R36.

Ζητω που καηκαμε!!! new_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Το αμαξι τελικα πρεπει να εχει σκαστρα γιατι ακουγεται ενας μεταλικος ηχος τυπου "τσαφ" οταν παταω γκαζι κ το αφηνω... worthy.gif

Φίλε Μιχάλη σε ευχαριστω για ολες τις πληροφοριες...! Θα τα λεμε συχνα γιατι εχω πολλές αποριες. withstupid.gif Εβαλα αισθητηρες κ μου επιασαν τον κώλο... :D

Τον τεμπέλη θα τον αγορασω μεσω internet κ μετα θα παω στον Θαναση.

Συμπληρωσα 1700 χλμ περιπου κ εχω τρελαθει απο την ροπαραααα!!!

Απο καταναλωση μια χαρα... Εξαλλου δεν το σκιζω. Μεχρι 4000 στροφες το πηγα το πολυ , κ απο Ανκωνα μεχρι Γένοβα καταναλωσα πολύ λιγοτερο απο ενα Gtc 1.4 tongue.gif όταν εγώ ειχα 3/4 γεματα , το αλλο ειχε πεσει ελαχιστα κατω απο τη μεση , κ ημασταν κ οι δυο φούλ βενζινη.Πιο μετα , κ ενω εμένα ειχε φτασει στη μεση το αλλο κοντευε να μεινει απο βενζινη.

Αν το πηγαινω ομως σε ολες τις σχεσεις μεχρι 4000 κ με βαθια πατηματα γκαζιου , η βενζινη εξαφανιζεται...

άντε ... κ meeting επί Ιταλικού εδάφους... ( για τους Έλληνες φοιτητές :ninja: )

Link to comment
Share on other sites

Το αμαξι τελικα πρεπει να εχει σκαστρα γιατι ακουγεται ενας μεταλικος ηχος τυπου "τσαφ" οταν παταω γκαζι κ το αφηνω... worthy.gif

Φίλε Μιχάλη σε ευχαριστω για ολες τις πληροφοριες...! Θα τα λεμε συχνα γιατι εχω πολλές αποριες. withstupid.gif Εβαλα αισθητηρες κ μου επιασαν τον κώλο... :blush:

Τον τεμπέλη θα τον αγορασω μεσω internet κ μετα θα παω στον Θαναση.

Συμπληρωσα 1700 χλμ περιπου κ εχω τρελαθει απο την ροπαραααα!!!

Απο καταναλωση μια χαρα... Εξαλλου δεν το σκιζω. Μεχρι 4000 στροφες το πηγα το πολυ , κ απο Ανκωνα μεχρι Γένοβα καταναλωσα πολύ λιγοτερο απο ενα Gtc 1.4 tongue.gif όταν εγώ ειχα 3/4 γεματα , το αλλο ειχε πεσει ελαχιστα κατω απο τη μεση , κ ημασταν κ οι δυο φούλ βενζινη.Πιο μετα , κ ενω εμένα ειχε φτασει στη μεση το αλλο κοντευε να μεινει απο βενζινη.

Αν το πηγαινω ομως σε ολες τις σχεσεις μεχρι 4000 κ με βαθια πατηματα γκαζιου , η βενζινη εξαφανιζεται...

άντε ... κ meeting επί Ιταλικού εδάφους... ( για τους Έλληνες φοιτητές :D )

Ανεβασε αν θες και καμια φωτογραφια να το δουμε και εμεις...θα περιμενουμε και αλλες εντυπωσεις απο το καινουριο TSI σου!!

Link to comment
Share on other sites

Το αμαξι τελικα πρεπει να εχει σκαστρα γιατι ακουγεται ενας μεταλικος ηχος τυπου "τσαφ" οταν παταω γκαζι κ το αφηνω... worthy.gif

εμενα μου ειπε ο πατερας μου οτι δεν ακουγεται τιποτα οταν αφηνεις το γκαζι.Ειναι δυνατον ενα tsi να εχει και το αλλο οχι?

άντε ... κ meeting επί Ιταλικού εδάφους... ( για τους Έλληνες φοιτητές :D )

Για να δουμε!Εγω παντως αρχες οκτωμβρη ανεβαινω Urbino για 1-2 μερες.

Βεβαια αν εισαι Genova εισαι πολυ μακρια :blush:

Edited by geocha
Link to comment
Share on other sites

Το αμαξι τελικα πρεπει να εχει σκαστρα γιατι ακουγεται ενας μεταλικος ηχος τυπου "τσαφ" οταν παταω γκαζι κ το αφηνω... worthy.gif

Φίλε Μιχάλη σε ευχαριστω για ολες τις πληροφοριες...! Θα τα λεμε συχνα γιατι εχω πολλές αποριες. withstupid.gif Εβαλα αισθητηρες κ μου επιασαν τον κώλο... :blush:

Τον τεμπέλη θα τον αγορασω μεσω internet κ μετα θα παω στον Θαναση.

Συμπληρωσα 1700 χλμ περιπου κ εχω τρελαθει απο την ροπαραααα!!!

Απο καταναλωση μια χαρα... Εξαλλου δεν το σκιζω. Μεχρι 4000 στροφες το πηγα το πολυ , κ απο Ανκωνα μεχρι Γένοβα καταναλωσα πολύ λιγοτερο απο ενα Gtc 1.4 tongue.gif όταν εγώ ειχα 3/4 γεματα , το αλλο ειχε πεσει ελαχιστα κατω απο τη μεση , κ ημασταν κ οι δυο φούλ βενζινη.Πιο μετα , κ ενω εμένα ειχε φτασει στη μεση το αλλο κοντευε να μεινει απο βενζινη.

Αν το πηγαινω ομως σε ολες τις σχεσεις μεχρι 4000 κ με βαθια πατηματα γκαζιου , η βενζινη εξαφανιζεται...

άντε ... κ meeting επί Ιταλικού εδάφους... ( για τους Έλληνες φοιτητές :D )

File marie apo frena ti leei???

Kai egw skeftomai na to parw. Perimenw na to kanw prwta ena test drive kai meta 8a to parageilw.

Genika eisai eyxaristhmenos??? ESP exei to diko sou???

Thanx! new_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Το αμαξι τελικα πρεπει να εχει σκαστρα γιατι ακουγεται ενας μεταλικος ηχος τυπου "τσαφ" οταν παταω γκαζι κ το αφηνω... worthy.gif

Το τσαφ σε τι στροφες στο κανει?

Εμενα παντος μεχρι τις 3000 δεν ακουγεται τιποτα. protest.gif

Μπας και τα'παιξε η σκαστρα ή δεν εχει καθολου?

Περιεργα πραγματα :D

Edited by geocha
Link to comment
Share on other sites

Ανεβασε αν θες και καμια φωτογραφια να το δουμε και εμεις...θα περιμενουμε και αλλες εντυπωσεις απο το καινουριο TSI σου!!

Θα ανεβασω αυριο οτι μπορω...

Προς το παρόν δειτε εδώ... http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?act...=12&CID=299

εμενα μου ειπε ο πατερας μου οτι δεν ακουγεται τιποτα οταν αφηνεις το γκαζι.Ειναι δυνατον ενα tsi να εχει και το αλλο οχι?

Για να δουμε!Εγω παντως αρχες οκτωμβρη ανεβαινω Urbino για 1-2 μερες.

Βεβαια αν εισαι Genova εισαι πολυ μακρια :D

Εγώ στην αρχη δεν ειχα παρατηρησει τιποτα.Μεινε με ανοιχτα παραθυρα κ χωρις μουσικη, πατα γκαζι κανονικα μεχρι κ τις 3500 κ μετα ασε το γκαζι χωρις να αλλαξεις ταχυτητα κ ξαναπατα κ ασε παλι. Οταν αφηνεις το γκαζι ακουγεται. Δεν μπορω να εξηγησω ακριβως τον ηχο , αλλα ειναι γαματος!!! Κανενας αλλος με TSI ακουει τιποτα τετοιο ? Με GT ?

File marie apo frena ti leei???

Kai egw skeftomai na to parw. Perimenw na to kanw prwta ena test drive kai meta 8a to parageilw.

Genika eisai eyxaristhmenos??? ESP exei to diko sou???

Thanx! new_lol.gif

Χωρις να εχω κανει αποτομα φρεναρισματα ( ετσι μου ειπαν οταν το πηρα ) μου φαινεται μια χαρα.Καταρχην δεν παρατηρησα κανενα σημαδι κοπωσης στα φρενα σε διαρκεια 6ωρου ταξιδιου.Αποτελεσματικότατα , όπως κ το τιμονι , κ το κιβωτιο.

Γενικα μου φαινεται πως ειναι οτι ζητουσα... Ταχυτητα κ επιταχυνση απο πολύ χαμηλά , κιβωτιο τελειο , τιμονι διαβητης , κ απο ομορφια... Golfάραααα

Για οτιδηποτε αλλο , εδώ είμαι...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια turbo μοτερ χωρις σκαστρα γινετε????

Ελα και πες μου...

Τι να πω,ειναι δυνατον να μην ακουγετε καθολου σε εμενα.

Τι διαολο ιδια μοτερ ειναι,λετε να εχει σχεση η εκδοση trendline & sportline?

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas
...Χωρις να εχω κανει αποτομα φρεναρισματα ( ετσι μου ειπαν οταν το πηρα ) μου φαινεται μια χαρα.Καταρχην δεν παρατηρησα κανενα σημαδι κοπωσης στα φρενα σε διαρκεια 6ωρου ταξιδιου....

Σε 6ωρο ταξίδι προφανώς και δεν θα δεις κόπωση στα φρένα καθώς τα χρησιμοποιείς καμιά 10αριά φορές.

Εκτος και αν έκανες 6ωρη κατάβαση βουνού.

Anyway πιστεύω ότι τα φρένα του πρέπει να είναι επαρκή. Τελικά μπορεί να πει κάποιος με σιγουριά? Τί φρένα φοράει το TSi?

Link to comment
Share on other sites

Τούρμπο μοτέρ χωρίς σκάστρα δεν υφίσταται. Αυτό είναι σίγουρο. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος να σου κρατήσει μια σταθερή πίεση το μοτέρ αν δεν έχει βαλβίδα ανακούφισης. Ακούγεται αλλά με την πάροδο των χιλιομέτρων αρχίζει να ζωντανεύει σιγά σιγά. Τουλάχιστον στο δικό μου μετά τα 7.000χλμ, άλλαξε και ο ήχος του κινητήρα και της εξάτμισης και της σκάστρας. Και φυσικά όσο περισσότερο ζεστένεται το όλο αυτοκίνητο, τόσο πιο απολαυστική γίνεται η μελωδία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.