Jump to content
Marios81

Το πήρα το Tsi !

Recommended Posts

Εγώ πάντως που πέτυχα ένα GT στον δρόμο ακουγόταν σαν διασταύρωση του ΤΡΑΜ με τα ΕΘΕΛ.....

Βζίίίίίνννννν......Τσσσσσ....

Ρέ τι πλάκα.... new_lol.gifnew_lol.gif

Ακριβώς αυτόν τον ήχο κάνει !!! B)

Κοίτα να δεις που δεν μπορουσα να το περιγραψω... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτόν τον ήχο κάνει !!! B)

Κοίτα να δεις που δεν μπορουσα να το περιγραψω... tongue.gif

Στο κανει και στις αλλαγες ή μονο στο αφησε-πατα?

Link to comment
Share on other sites

Guest jimmy the kid

Στο GT εμένα αρχικά ακουγόταν πολύ έντονα το σκάσιμο, ενώ τώρα μετά από 1000 xlm έχει αγριέψει ο ήχος του κινητήρα, αλλά έχω την εντύπωση ότι το σκάσιμο δεν είναι το ίδιο έντονο. Συν ότι το καλό σκάσιμο γίνεται μόνο αν γεμίσεις το boost.

Edited by jimmy the kid
Link to comment
Share on other sites

Στο κανει και στις αλλαγες ή μονο στο αφησε-πατα?

Βασικα τον ηχο τον κανει και οταν γκαζώνω...

Δεν μπορει να μην τον καταλαβαινεις!

Μονο μια παρατηρηση ... Ο συμπλεκτης κανει ενα κλακ ? Εννοώ απ έξω ακουγεται , οχι μεσα στο πενταλ.

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση προς τους ιταλους,κυριως-με τη βενζινη τι γινεται??στιν ελλαδα οκ,βαζεις 100αρα..εδω που δεν υπαρχουν 100αρες????????να υπο8εσω πως ειναι 98αρες η να κοψω διαρκειας στη shell για racing?

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση προς τους ιταλους,κυριως-με τη βενζινη τι γινεται??στιν ελλαδα οκ,βαζεις 100αρα..εδω που δεν υπαρχουν 100αρες????????να υπο8εσω πως ειναι 98αρες η να κοψω διαρκειας στη shell για racing?

νομιζω οτι ειναι ολες 98.

Ρε παιδες ποσοι ειμαστε στην ιταλια?

Να ανοιξουμε ενα thread να δουμε?τι λετε admins?το επιτρεπετε?

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση προς τους ιταλους,κυριως-με τη βενζινη τι γινεται??στιν ελλαδα οκ,βαζεις 100αρα..εδω που δεν υπαρχουν 100αρες????????να υπο8εσω πως ειναι 98αρες η να κοψω διαρκειας στη shell για racing?

την ιδια απορια εχω κ εγω...!

Ασε που η απλη αμολυβδη εχει 1.35 χαλαρααααα

Τερμα οι βολτες!!! knife.gif

140 αλογα κλεισμενα σε ενα γκαραζ... :whistling:

Edited by Marios81
Link to comment
Share on other sites

Το έκλεισε και ο πατέρας μου, και θα το χαίρομαι κ εγώ εννοείται!!! :baby: TSI sportline σε μπλε ανθρακί. Έχει κανένας φωτο με τις γκρι ταπετσαρίες και το δίχρωμο ταμπλώ;

Edited by Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Το έκλεισε και ο πατέρας μου, και θα το χαίρομαι κ εγώ εννοείται!!! :baby: TSI sportline σε μπλε ανθρακί. Έχει κανένας φωτο με τις γκρι ταπετσαρίες και το δίχρωμο ταμπλώ;

Εχει η μανα μου μαυρο με διχρομες ταπετσαριες και ειναι ωραιο.

Πιστευω οτι θα γινει πιο ωραιο με κανενα σιελ φιμε τζαμακι :baby:

Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια από topic --> http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=11805

ankouts σε ποσο καιρο σου ειπαν οτι θα το εχεις?

Εγω αναφερομαι σε τρίθυρο.Ο τεμπελης και το cruise control μου φαινονται αχρηστα.

Απλα η Sportline εχει bucket καθισματα και εξωτερικα βαψιματα που δεν μπορεις να εχεις με τις αλλες εκδοσεις.Η διακόσμηση "Titanium" που υπαρχει στις πορτες και στο ταμπλο ειναι μονο στη sportline?

Τα αμορτισερ της sportline δε θελω να τα πειραξω γιατι με αλλα ισως αλλαξει η αισθηση ανεσης που δινει, κι ειναι κορυφαια.

Τα ηχεια του μου φανηκαν λιγο μουφα.

Το ESP το θεωρω απαραιτητο μετα απο αυτα που ειδα εδω --> http://www.bosch-esperience.de/de/language2/index.html

Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια από topic --> http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=11805

ankouts σε ποσο καιρο σου ειπαν οτι θα το εχεις?

Εγω αναφερομαι σε τρίθυρο.Ο τεμπελης και το cruise control μου φαινονται αχρηστα.

Απλα η Sportline εχει bucket καθισματα και εξωτερικα βαψιματα που δεν μπορεις να εχεις με τις αλλες εκδοσεις.Η διακόσμηση "Titanium" που υπαρχει στις πορτες και στο ταμπλο ειναι μονο στη sportline?

Τα αμορτισερ της sportline δε θελω να τα πειραξω γιατι με αλλα ισως αλλαξει η αισθηση ανεσης που δινει, κι ειναι κορυφαια.

Τα ηχεια του μου φανηκαν λιγο μουφα.

Το ESP το θεωρω απαραιτητο μετα απο αυτα που ειδα εδω --> http://www.bosch-esperience.de/de/language2/index.html

Για μενα το ESP πρεπει να ειναι στανταρντ στο βασικο εξοπλισμο και οχι εξτρα σαν αξεσουαρ!

Στις αλλες ευρωπαικες χωρες (τουλαχιστον ιταλια) σε ολα τα αυτοκινητα ειναι standard!

Εμενα μου λειπει και το TCS ή EDL που για να βγω μου βγαινει η ψυχη και αφηνω τα μισα λαστιχα κατω!Μου'ρχεται να περασω απο τον μπουμπη να.....πιω εναν καφε :)

Δινουν το ASR (αχρηστο πιστευω για αυτοκινητα κατω απο 170 αλογα) και οχι το EDL.Βγαλε ακρη.

Μηπως εχουν βαλει στανταρντ το EDL στα TSI ή ειναι μονο το ASR (Αι Sιχτιρ Rε)?

Link to comment
Share on other sites

Για μενα το ESP πρεπει να ειναι στανταρντ στο βασικο εξοπλισμο και οχι εξτρα σαν αξεσουαρ!

Στις αλλες ευρωπαικες χωρες (τουλαχιστον ιταλια) σε ολα τα αυτοκινητα ειναι standard!

Εμενα μου λειπει και το TCS ή EDL που για να βγω μου βγαινει η ψυχη και αφηνω τα μισα λαστιχα κατω!Μου'ρχεται να περασω απο τον μπουμπη να.....πιω εναν καφε ;)

Δινουν το ASR (αχρηστο πιστευω για αυτοκινητα κατω απο 170 αλογα) και οχι το EDL.Βγαλε ακρη.

Μηπως εχουν βαλει στανταρντ το EDL στα TSI ή ειναι μονο το ASR (Αι Sιχτιρ Rε)?

Ayrio paw kai egw gia test drive kai meta 8a to parageilw... upyours.gif

Alla 8elw me ESP kai mou eipan oti 8elei 4 mhnes paradwsh (Karenta-Iraklio_Krhths)

kserei kaneis an yparxoun etoimoparadota auto sthn a8hna 'h an exoun mikrotero xrono paradoshs???

Thanx! new_lol.gifnew_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Ayrio paw kai egw gia test drive kai meta 8a to parageilw... upyours.gif

Alla 8elw me ESP kai mou eipan oti 8elei 4 mhnes paradwsh (Karenta-Iraklio_Krhths)

kserei kaneis an yparxoun etoimoparadota auto sthn a8hna 'h an exoun mikrotero xrono paradoshs???

Thanx! new_lol.gifnew_lol.gif

Απ'οτι ξερω οχι

Ρε παιδια το ASR με το TCS τι διαφορα εχουν??

Το ASR απλα κοβει στροφες απο τον κινητηρα ενω το EDL(TCS) φρεναρει τον τροχο με χαμηλη προσφηση και δινει την ροπη στον αλλο.

Link to comment
Share on other sites

την ιδια απορια εχω κ εγω...!

Ασε που η απλη αμολυβδη εχει 1.35 χαλαρααααα

Τερμα οι βολτες!!! knife.gif

140 αλογα κλεισμενα σε ενα γκαραζ... <_<

Καλοριζικο και καλοταξιδο..Επειδη θελει να το παρει ενας φιλος μπορεις να μου πεις μετα την 3 ταχυτητα τι <<λεει>>?Γιατι εχω ακουσει οτι καπως<<κρεμαει>> απο ροπη εννοω παντα..

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο και καλοταξιδο..Επειδη θελει να το παρει ενας φιλος μπορεις να μου πεις μετα την 3 ταχυτητα τι <<λεει>>?Γιατι εχω ακουσει οτι καπως<<κρεμαει>> απο ροπη εννοω παντα..
Η ροπή του είναι σταθερή και μέγιστη: 220Nm από 1500-4000σαλ <_<
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο και καλοταξιδο..Επειδη θελει να το παρει ενας φιλος μπορεις να μου πεις μετα την 3 ταχυτητα τι <<λεει>>?Γιατι εχω ακουσει οτι καπως<<κρεμαει>> απο ροπη εννοω παντα..

Ευχαριστω φιλε μου , να εισαι καλά!

Να σου πω την αληθεια , δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο...

Ίσα ίσα , το βλέπω παντα ετοιμο να δινει δυναμη σε ολο το φασμα των στροφων , κ μαλιστα θα σου πω κ κατι αλλο ( και θα επιβεβαιωθω απο οποιον το κανει test drive ) , ακομα κ με 6η ταχυτητα μέσα στο κιβωτιο,σε autostrada, αν πατησεις βαθια το γκαζι , σου δινει επιταχυνση που την αισθανεσαι πολύ καλά...! worthy.gif

Αν οι αλλαγες γινονται στις 2000 στροφες, με οποιαδηποτε σχεση στο κιβωτιο, το νιωθεις ηρεμο,αλλα ετοιμο να φυγει με πατημα γκαζιου. Όταν πατησεις γκαζι παει σφαιρα!

Εγω σε πολλες περιπτωσεις στην autostrada , έκανα προσπερασεις με 100Km/h και με 5η και με 6η.

Γενικα πιστευω οτι το αμαξι εχει απιστευτη ροπή , και αυτο ειναι που το κανει να δειχνει την δυναμη του.

Κοντρες δεν εχω κανει, κ ουτε με βλεπω να κανω... Το αμαξι το πηρα για να κανω τη δουλεια μου , κ δεν το μετανιωνω για τιποτα.Αν μου ελεγες να σου πω το μεγαλυτερο θετικο που βρισκω σε αυτο το αμαξι ειναι η ροπη του.Εχω δει αλλα αυτοκινητα με περισσοτερα αλογα που ομως χαμηλα δεν πανε μία... thumbsdown.gif Να πηγαινω με 6000στροφες δεν με ενδιαφερει, αφου απο τις 3000 ,για να μην πω πιο χαμηλα και θεωρηθω "κάπως", νομιζεις πως το αμαξι ειναι ετοιμο για απογειωση...!

Οποιος το οδηγησει , θα καταλαβει ... απο ροπή ροπάρα ... <_<

Ελπίζω να βοήθησα.Για ό,τι άλλο , εδώ ειμαι... <_<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.