Jump to content
Marios81

Το πήρα το Tsi !

Recommended Posts

ρε παιδια ειμαι ετοιμος να παραγγείλω το TSI και ειμαι αναμεσα σε παζαροπουλο και καρεντα και οι 2 κανουν δωρο το συναγερμο και το συστημα για το παρκαρισμα λενε οτι είναι τα εργοστασιακα αλλα τα βαζουν αυτοι εδω.

Ξερετε τι ρόλο βαρανε αυτα που βάζουν? τι μαρκα είναι ? ειναι τισ προκοπής ? η να τα βαλω στη παραγγελια να ειναι τα εργοστασιακα στα σιγουρα και να τελεωνω?

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειμαι ετοιμος να παραγγείλω το TSI και ειμαι αναμεσα σε παζαροπουλο και καρεντα και οι 2 κανουν δωρο το συναγερμο και το συστημα για το παρκαρισμα λενε οτι είναι τα εργοστασιακα αλλα τα βαζουν αυτοι εδω.

Ξερετε τι ρόλο βαρανε αυτα που βάζουν? τι μαρκα είναι ? ειναι τισ προκοπής ? η να τα βαλω στη παραγγελια να ειναι τα εργοστασιακα στα σιγουρα και να τελεωνω?

ευχαριστω πολυ

Βαλε τους αισθητηρες parking εργοστασιακους ομως. Συναγερμο τι να το κανεις? Εχει immobilizer. :cry: Αν και θα σου προτεινα να βαλεις bi-xenon, γιατι τα φωτα του TSi ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ οπως εχω ξαναγραψει

Link to comment
Share on other sites

Αισθητήρες μόνο εργοστασιακούς. Μην δεχτείς να σου τους βάλουν εδώ μιας και θα τρυπήσουν τον προφυλακτήρα και δεν πρόκειται να είναι σαν τους εργοστασιακούς. Συναγερμό, βάλεις δεν βάλεις είναι το ίδιο και το αυτό. Δεν έχει κραδασμική λειτουργία, οπότε και αν πέσει - κούφια η ώρα που το ακούει - κανείς πάνω σου όσο είσαι παρκαρισμένος, δεν πρόκειται να χτυπήσει. Το καλό είναι ότι σε περίπτωση θραύσης κάποιου κρυστάλλου, αρχίζει και χτυπάει, οπότε είσαι καλυμένος από κλεφτρόνια που θα προσπαθήσουν να σου πάρουν μικροαντικείμενα. Για μένα, επένδυσε τα 300¤ κάπου αλλού και βάλε ένα καλύτερο συναγερμό αργότερα. Επίσης σου προτείνω να επιλέξεις τα συρταράκια κάτω από τα καθίσματα μιας και είναι πολύ βολικά και το πακέτο με τους πλήρεις ηλεκτρικούς καθρέπτες. ( ανακλινόμενοι, αντιθαμβωτικός οδηγού, αυτόματο πέσιμο κρύσταλλου συνοδηγού κατά την επιλογή της όπισθεν ) Έχει και τα ledάκια από κάτω που δίνουν έναν άλλον αέρα! :)

Link to comment
Share on other sites

Βαλε τους αισθητηρες parking εργοστασιακους ομως. Συναγερμο τι να το κανεις? Εχει immobilizer. ;) Αν και θα σου προτεινα να βαλεις bi-xenon, γιατι τα φωτα του TSi ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ οπως εχω ξαναγραψει

συμφωνω μαζι σου αλλα κοστιζουν πανω απο 1000 ¤ και βγαινω πανω απο το budjet που διαθετω

Link to comment
Share on other sites

Αισθητήρες μόνο εργοστασιακούς. Μην δεχτείς να σου τους βάλουν εδώ μιας και θα τρυπήσουν τον προφυλακτήρα και δεν πρόκειται να είναι σαν τους εργοστασιακούς. Συναγερμό, βάλεις δεν βάλεις είναι το ίδιο και το αυτό. Δεν έχει κραδασμική λειτουργία, οπότε και αν πέσει - κούφια η ώρα που το ακούει - κανείς πάνω σου όσο είσαι παρκαρισμένος, δεν πρόκειται να χτυπήσει. Το καλό είναι ότι σε περίπτωση θραύσης κάποιου κρυστάλλου, αρχίζει και χτυπάει, οπότε είσαι καλυμένος από κλεφτρόνια που θα προσπαθήσουν να σου πάρουν μικροαντικείμενα. Για μένα, επένδυσε τα 300¤ κάπου αλλού και βάλε ένα καλύτερο συναγερμό αργότερα. Επίσης σου προτείνω να επιλέξεις τα συρταράκια κάτω από τα καθίσματα μιας και είναι πολύ βολικά και το πακέτο με τους πλήρεις ηλεκτρικούς καθρέπτες. ( ανακλινόμενοι, αντιθαμβωτικός οδηγού, αυτόματο πέσιμο κρύσταλλου συνοδηγού κατά την επιλογή της όπισθεν ) Έχει και τα ledάκια από κάτω που δίνουν έναν άλλον αέρα! ;)

ποια ledακια εννοεις καιπου απο κατω ?

Link to comment
Share on other sites

sorry παιδια σας εχω ζαλισει μια τελευταια ερωτηση :wacko:

εαν ο συναγερμος ειναι τοποθετημενος απο το εργοστασιο αυτος αξιζει ή και παλι τζαμπα τα λεφτα?

ευχαριστω και παλι παιδια και sorry που σας ζαλιζω.....καθε βοηθεια δεκτη

;):lol: :lol: :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

ποια ledακια εννοεις καιπου απο κατω ?

Να υποθέσω ότι εννοεί κάτι φωτάκια που υπάρχουν στο κάτω μέρος του βραχίονα του καθρέφτη και φωτίζουν προς το έδαφος?Αυτά είναι? ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα εχω παρι κρανιο με την Καρεντα και γενικοτερα με την VW fire.gif ειναι το 3 αυτοκινητο που θα παρω απο αυτους και με το ζορι μου κανουν 600¤ εκπτωση....... ελεος

και απο τσαντιλα πηγα και ρωτησα στη SEAT για το LEON 1.8TSI 1500¤ εκτπωση και μεταλικο χρωμα, για το Α3 1.8ΤSI 1000¤ και 2 επιπλεον αξεσουαρ αφου απο τσαντιλα πηγα και στη FORD για FOCUS 1.6 και μου κανουν εκπτωση 2000¤ και 2 αξεσουαρ.

τα εχω παρει .............. rocket.giffire.gifshockgun.gifnew_grrrr.gif

δεν σεβονται τιποτα και θα ειναι το 3ο αυτοκινητο που θα παρω................................................τα νευρα μου new_rtfm.gif

και απο τα νευρα μου εφειγα χωρις να το παραγγειλω new_grrrr.gif

Edited by gtse
Link to comment
Share on other sites

Να απαντησω λιγο συνολικα.Πρωτον απ'οτι εχω ακουσει καποιες παρτιδες αισθητηρων παρκαρισματος ειχαν βγει προβληματικες.Δεν ειμαι σιγουρος αν το εχουν διορθωσει.Καποιος που ξερει ας μας πει.Δευτερον, τι εχουν τα φωτα του TSI φιλε eliasj?Εγω παντως δεν εχω παραπονο.Τριτον δεν πιστευω οτι γινεται να μπει εργοστασιακος συναγερμος.Μονο αργοτερα στην αντιπροσωπεια μπαινει.Μαλιστα πριν παρω το TSI , μου ειχαν δωσει καταλογο με ολα τα εξτρα που μπορω να βαλω στο αμαξι (εννοειται απο το εργοστασιο κι οχι μετα) και πουθενα δεν αναφεροταν συναγερμος.Μαλιστα αν δεν κανω λαθος το ειχα ρωτησει κιολας στην αντιπροσωπεια αν γινεται να ερθει απο το εργοστασιο με συναγερμο,διοτι δεν ηθελα να μου ξηλωνουν το αμαξι και μου ειπαν οτι δε γινεται.Παντως αν γινοταν δεν υπηρχε λογος να τον βαζουν μετα.Θα ερχοταν ετοιμο απο το εργοστασιο.

Edited by nasos_ea
Link to comment
Share on other sites

Η ενταση τους δεν ειναι ικανοποιητικη. Απλα. Δεν φωτιζουν μακρια, και ακομα και η μεγαλη σκαλα, οταν ειμαι σε ερημικους δρομους με στροφες, πχ Πηλιο, ειναι απλα απαραδεκτη. Εχουμε αυτη τη στιγμη 5 αμαξια στην οικογενεια μου και το δικο μου εχει τα χειροτερα φωτα :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Η ενταση τους δεν ειναι ικανοποιητικη. Απλα. Δεν φωτιζουν μακρια, και ακομα και η μεγαλη σκαλα, οταν ειμαι σε ερημικους δρομους με στροφες, πχ Πηλιο, ειναι απλα απαραδεκτη. Εχουμε αυτη τη στιγμη 5 αμαξια στην οικογενεια μου και το δικο μου εχει τα χειροτερα φωτα :wacko:

Για το αν φωτιζουν μακρια η οχι για κοιτα αν εχεις ρυθμισει σωστα το υψος ή το εχεις πολυ χαμηλα.Εγω ειμαι απολυτα ικανοποιημενος ρε συ.Ειλικρινα δεν καταλαβαινω να υπαρχει προβλημα με την αποδοση.Οσο για τους δρομους με κλειστες στροφες σε βουνα,σε ολα τα αυτοκινητα υπαρχει το προβλημα ορατοτητας στο εσωτερικο της στροφης.Γιαυτο αλλωστε εχουν βγει τα φωτα που στριβουν αναλογα με τη στροφη του τιμονιου.

Edited by nasos_ea
Link to comment
Share on other sites

Για το αν φωτιζουν μακρια η οχι για κοιτα αν εχεις ρυθμισει σωστα το υψος ή το εχεις πολυ χαμηλα.Εγω ειμαι απολυτα ικανοποιημενος ρε συ.Ειλικρινα δεν καταλαβαινω να υπαρχει προβλημα με την αποδοση.Οσο για τους δρομους με κλειστες στροφες σε βουνα,σε ολα τα αυτοκινητα υπαρχει το προβλημα ορατοτητας στο εσωτερικο της στροφης.Γιαυτο αλλωστε εχουν βγει τα φωτα που στριβουν αναλογα με τη στροφη του τιμονιου.

Ειναι σωστα ρυθμισμενα. Κοιτα, μπορει να ειμαι περιεργος και γκρινιαρης tongue.gif , αλλα και φιλοι μου που μπαινουν στο αμαξι μου, εχουν την ιδια αποψη

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σωστα ρυθμισμενα. Κοιτα, μπορει να ειμαι περιεργος και γκρινιαρης tongue.gif , αλλα και φιλοι μου που μπαινουν στο αμαξι μου, εχουν την ιδια αποψη

Επειδη δεν το εχω ακουσει απο κανεναν αλλο κι επειδη εχω οδηγησει κι αλλα αυτοκινητα κ μπορω να συγκρινω καθως κι επειδη εχει μπει κοσμος και κοσμακης στο δικο μου χωρις να εχουν παραπονο απο τα φωτα, ισως υπαρχει καποιο προβλημα με τις λαμπες σου.Τι να πω.......

Edited by nasos_ea
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν το εχω ακουσει απο κανεναν αλλο κι επειδη εχω οδηγησει κι αλλα αυτοκινητα κ μπορω να συγκρινω καθως κι επειδη εχει μπει κοσμος και κοσμακης στο δικο μου χωρις να εχουν παραπονο απο τα φωτα, ισως υπαρχει καποιο προβλημα με τις λαμπες σου.Τι να πω.......

Δεν εχουν προβλημα γιατι ο κολλητος μου εχει το GT. Same problem. :(

Link to comment
Share on other sites

Η ενταση τους δεν ειναι ικανοποιητικη. Απλα. Δεν φωτιζουν μακρια, και ακομα και η μεγαλη σκαλα, οταν ειμαι σε ερημικους δρομους με στροφες, πχ Πηλιο, ειναι απλα απαραδεκτη. Εχουμε αυτη τη στιγμη 5 αμαξια στην οικογενεια μου και το δικο μου εχει τα χειροτερα φωτα :D

Τα υπολοιπα 4 τι αυτοκινητα ειναι??? B)

Link to comment
Share on other sites

εγω με την σειρα μου θα ηθελα να ρωτησω εχω κανει γυρω στα 4000 (δεν εχει καψει ουτε μια σταγονα λαδι) ποτε αρχιζει να ανοιγει κανονικα ο κινητηρας???

Link to comment
Share on other sites

Τα υπολοιπα 4 τι αυτοκινητα ειναι??? :D

RAV4, Fiat Punto, CLS350, Maserati Quattroporte. Ακομα και το φιατακι εχει δυνατοτερα φωτα απο τα δικα μου :D

εγω με την σειρα μου θα ηθελα να ρωτησω εχω κανει γυρω στα 4000 (δεν εχει καψει ουτε μια σταγονα λαδι) ποτε αρχιζει να ανοιγει κανονικα ο κινητηρας???

Εχει ανοιξει κανονικοτατα!!!! Με τη ζεστη που εχουμε βεβαια, μη το πιεζεις και πολυ B)

Link to comment
Share on other sites

RAV4, Fiat Punto, CLS350, Maserati Quattroporte. Ακομα και το φιατακι εχει δυνατοτερα φωτα απο τα δικα μου :blink:

Μηπως υπερβαλεις λιγο?? :thumbsup:

Εχει ανοιξει κανονικοτατα!!!! Με τη ζεστη που εχουμε βεβαια, μη το πιεζεις και πολυ :thumbsup:

+1

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα παρηγγειλα , επιτελους tongue.gif , ενα GOLF TSI GT SPORT 140hp λευκό hearts.gifnew_sugkrotima.gif και τωρα ειμαι στη χειροτερη φαση. Τη φαση της αναμονης.................................... thumbsdown.gif και για τους επομενους μηνες 2,3,4 θα μετραω παλι αντιστροφα λες και ειμαι παλι φανταρος -_-

GOLF TSI GT SPORT σου ΄ρχομαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

Edited by gtse
Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα παρηγγειλα , επιτελους tongue.gif , ενα GOLF TSI GT SPORT 140hp λευκό hearts.gifnew_sugkrotima.gif και τωρα ειμαι στη χειροτερη φαση. Τη φαση της αναμονης.................................... thumbsdown.gif και για τους επομενους μηνες 2,3,4 θα μετραω παλι αντιστροφα λες και ειμαι παλι φανταρος :lol:

Η αναμονη ειναι το ωραιοτερο. Ειτε προκειτε για αμαξι, ειτε για γυναικα :lol: Καλοριζικο και με το καλο να το παρεις -_-

P.S. Δε μας λες και τι εχεις βαλει πανω, ποσο σου πηγε και απο που το πηρες?

Edited by eliasj
Link to comment
Share on other sites

Η αναμονη ειναι το ωραιοτερο. Ειτε προκειτε για αμαξι, ειτε για γυναικα :lol: Καλοριζικο και με το καλο να το παρεις -_-

Σε ευχαριστω πολυ eiasj μονο που ευχομαι να ειναι οσο το δυνατον μικροτερη, η αναμονη. tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

P.S. Δε μας λες και τι εχεις βαλει πανω, ποσο σου πηγε και απο που το πηρες?

Το αμαξη το πηρα απο το ΦΙΛΙΠΠΑΙΟ και εφτασε τα 23.000ευρω.

1.ESP (το οποιο το προσθεσα σήμερα)

2.υπολογιστης plus

3.τεμπελη

4.cruise control

5.4 επιπλεων ηχεια πισω

6.ντουλαπακια κατω απο τα καθισματα

αααα και χρωμα λευκο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.