Jump to content
Marios81

Το πήρα το Tsi !

Recommended Posts

Αυτός είναι ο θόρυβος αλλά ακούγεται και με το φρένο, όχι μόνο με το χειρόφρενο.

Σωστα κι ειναι απολυτα φυσιολογικο να ακουγεται καθοτι οταν ειμαστε σταματημενοι κ στριβουμε το τιμονι,το εμπροσθιο μερος μετατοπιζεται (συνεπως και το οπισθιο σε μικροτερο βεβαια βαθμο) με αποτελεσμα να ακουγεται ο θορυβος απο τις δαγκανες που εχουν μαγκωσει τους δισκους.Αν δεν παταμε φρενο λογικο ειναι να μην ακουγεται ο θορυβος.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικα και καλοτάξιδα σε όσους πήραν αμάξια.Και εγω ένας απο σας ειμαι ;) ....Εγώ το πήρα σε κόκκινο GTSport με την μασκούλα (που δείχνει όλα τα λεφτα) και είμαι πολύ ικανοποιημένος απο τα πάντα σχεδον.Το αμάξι στον δρομο πέταει (κατα την γνώμη μου) και γενικά είναι κορυφή.Αυτο με την όπισθεν που λέτε δεν το έχω ακουσει (μπορει να μην το έδωσα και σημασια) αλλα την επομενη φορά θα το ακούσω!!Όταν στρίβει το τιμόνι ακούγεται κάτι αλλα είναι φυσιολογικό...Αντε να τα χαρουμε όλοι!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικα και καλοτάξιδα σε όσους πήραν αμάξια.Και εγω ένας απο σας ειμαι ;) ....Εγώ το πήρα σε κόκκινο GTSport με την μασκούλα (που δείχνει όλα τα λεφτα) και είμαι πολύ ικανοποιημένος απο τα πάντα σχεδον.Το αμάξι στον δρομο πέταει (κατα την γνώμη μου) και γενικά είναι κορυφή.Αυτο με την όπισθεν που λέτε δεν το έχω ακουσει (μπορει να μην το έδωσα και σημασια) αλλα την επομενη φορά θα το ακούσω!!Όταν στρίβει το τιμόνι ακούγεται κάτι αλλα είναι φυσιολογικό...Αντε να τα χαρουμε όλοι!!!

καλοριζικο και καλοταξιδο φιλε

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να πω μια εμπειρια που συνεβει σημερα καθως παιρνουσα απο το δερβενι (λιγο πριν την θεσσαλονικη)ανηφορικος δρομος με μεγαλη κλιση και εχω να πω οτι το turbo μαζι με το κομπρεσορα κανουν φοβερη δουλεια και καποιες αλλες προσπερασεις που εκανα σε νταλικες τις εκανε σε πολυ ικανοποιητικο χρονο που δεν το περιμενα!δηλαδη στις ταχυτητες που ξεκινουν απο τα 80 μεχρι 150.μπραβο στους μηχανικους της VW-AUDI

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να πω μια εμπειρια που συνεβει σημερα καθως παιρνουσα απο το δερβενι (λιγο πριν την θεσσαλονικη)ανηφορικος δρομος με μεγαλη κλιση και εχω να πω οτι το turbo μαζι με το κομπρεσορα κανουν φοβερη δουλεια και καποιες αλλες προσπερασεις που εκανα σε νταλικες τις εκανε σε πολυ ικανοποιητικο χρονο που δεν το περιμενα!δηλαδη στις ταχυτητες που ξεκινουν απο τα 80 μεχρι 150.μπραβο στους μηχανικους της VW-AUDI

Αυτο ειναι το καλο.Οτι μπορεις να κανεις προσπερασεις σχετικα γρηγορα.Εγω οταν το πρωτοειχα αγορασει κ πριν το συνιθισω το αμαξι ετυχε να ειμαι με δευτερα σε κατηφορα πισω απο γερανο που πηγαινε με 40 χλμ.Ειχα κολλησει κ μολις βρηκα ευκαιρια πατησα το γκαζι στο πατωμα (οπως εκανα κ στο ατμοσφαιρικο του πατερα μου).Το θεμα ειναι οτι με ξαφνιασε με το ποσο γρηγορα εφυγε.Ειναι που ειναι γρηγορο,ημουν κ σε κατηφορα οποτε.....φανταζεσαι.Παραλιγο να κολλησω πισω στο γερανο αλλα ευτυχως προλαβα κι εκοψα το τιμονι για να προσπερασω. :lol:

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο και καλοταξιδο φιλε

Σ ευχαριστώ φίλε!

Αυτο με την προσπέραση που λέτε όντως επιταχύνουν πολύ καλα.Και εγω με του πατέρα μου μέχρι να κάνω προσπέραση βαριόμουνα ενω με το Golf εχω κάνει κανα 2-3 προσπεράσεις και είναι φοβερό!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Σκέφτομαι να βάλω xenon kit στο tsi. Έχει βάλει κανένας απο εσάς σε γκολφ 5??

Πρέπει να προσέξω κάτι κατά την τοποθέτηση για να μην έχω μετά κάποιο πρόβλημα??

tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Σκέφτομαι να βάλω xenon kit στο tsi. Έχει βάλει κανένας απο εσάς σε γκολφ 5??

Πρέπει να προσέξω κάτι κατά την τοποθέτηση για να μην έχω μετά κάποιο πρόβλημα??

tongue.gif

για διαβασε εδω http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=15687

Link to comment
Share on other sites

σημερα εγηνε κατι σημαντικο το GOLF μου κατασκευαστηκε και ειναι στο δρομο για ελλαδα ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ με πηραν τηλεφωνο και μου εδωσαν αριθμο πλαισιου εεεεεεεεεεεεεεεερρρρρρρρρχχχχχχχχχχχχχεεεεεεεεεεεεεεεεεεεττττττττττττττττττταιαι

αιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαι new_sugkrotima.gifnew_sugkrotima.gifnew_sugkrotima.gifnew_sugkrotima.gifnew_sugkrotima.gifnew_sugkrotima.gif;)

σε κανα δυο εβδομαδες θα ειναι εδω. ρε παιδια υπαρχει καποιο site που βαζεις τον αριθμο πλαισιου και βλεπεισ περισσοτερες πληροφοριες το ξερει κανεις??

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤ

ΤΤΤΤΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙ

Link to comment
Share on other sites

σημερα εγηνε κατι σημαντικο το GOLF μου κατασκευαστηκε και ειναι στο δρομο για ελλαδα ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ με πηραν τηλεφωνο και μου εδωσαν αριθμο πλαισιου εεεεεεεεεεεεεεεερρρρρρρρρχχχχχχχχχχχχχεεεεεεεεεεεεεεεεεεεττττττττττττττττττταιαι

αιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαι new_sugkrotima.gifnew_sugkrotima.gifnew_sugkrotima.gifnew_sugkrotima.gifnew_sugkrotima.gifnew_sugkrotima.gif;)

σε κανα δυο εβδομαδες θα ειναι εδω. ρε παιδια υπαρχει καποιο site που βαζεις τον αριθμο πλαισιου και βλεπεισ περισσοτερες πληροφοριες το ξερει κανεις??

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤ

ΤΤΤΤΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙ

Ποσο καιρο περιμενες;Δε νομιζω να περιμενεις μονο 2 βδομαδες αν κατασκευαστηκε σημερα.Ρωτα την αντιπροσωπεια να σου πουν ποτε θα φορτωθει στο καραβι και να υπολογιζεις απο τοτε γυρω στις 2 βδομαδες (ισως κ λιγο παραπανω).

Link to comment
Share on other sites

σημερα εγηνε κατι σημαντικο το GOLF μου κατασκευαστηκε και ειναι στο δρομο για ελλαδα ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ με πηραν τηλεφωνο και μου εδωσαν αριθμο πλαισιου εεεεεεεεεεεεεεεερρρρρρρρρχχχχχχχχχχχχχεεεεεεεεεεεεεεεεεεεττττττττττττττττττταιαι

αιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαι new_sugkrotima.gifnew_sugkrotima.gifnew_sugkrotima.gifnew_sugkrotima.gifnew_sugkrotima.gifnew_sugkrotima.gif;)

σε κανα δυο εβδομαδες θα ειναι εδω. ρε παιδια υπαρχει καποιο site που βαζεις τον αριθμο πλαισιου και βλεπεισ περισσοτερες πληροφοριες το ξερει κανεις??

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤ

ΤΤΤΤΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙ

Το site που ζητάς φίλε μου πρέπει να ναι το εξής : http://www.abvwc.org.uk/vw_vin.htm

Μπές εδώ και θα δείς πατώντας τον αριθμό πλαισίου ότι πληροφορία θές για το αμάξι σου.

Link to comment
Share on other sites

Ποσο καιρο περιμενες;Δε νομιζω να περιμενεις μονο 2 βδομαδες αν κατασκευαστηκε σημερα.Ρωτα την αντιπροσωπεια να σου πουν ποτε θα φορτωθει στο καραβι και να υπολογιζεις απο τοτε γυρω στις 2 βδομαδες (ισως κ λιγο παραπανω).

αρχές σεπτεμβριου το παρήγγειλα όποτε μέχρι να το έχω στα χεριά μου 4 μήνες αλλά το καθυστέρησα γιατί τον οκτωμβριο αλλάξα τον εξοπλισμό και πήγε λίγο πίσω αλλά επιτέλους. σας άκουγα που λεγάτε (μάλλον διάβαζα) όλοι κάνει είναι έτσι και ζήλευα επιτέλους τέλος έρχεται ρε γαμωτο. μου είπε ότι θα είναι άδω κατά της 20 Δεκέμβρη και τους είπα να το κρατήσουν και να βγουν οι πινακίδες από το νέο έτος για να γλυτώσω το σήμα

Link to comment
Share on other sites

Το site που ζητάς φίλε μου πρέπει να ναι το εξής : http://www.abvwc.org.uk/vw_vin.htm

Μπές εδώ και θα δείς πατώντας τον αριθμό πλαισίου ότι πληροφορία θές για το αμάξι σου.

σε ευχαριστω πολυ worthy.gif εισαι θεος κατασκευαστηκε στο Mosel, Germany

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ worthy.gif εισαι θεος κατασκευαστηκε στο Mosel, Germany

Ωραία μπράβο καλό αυτό. Και μένα όταν το δα Γερμανία μου χε βγάλει. Καλό αυτό..

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω ολους τωρα κανα 2 εβδομαδεσ αναμονης και μολισ το παρω θα βαλω και τισ πρωτες φωτος

Link to comment
Share on other sites

Εμενα λεει BRUSSELS BELGIUM.....καλο η κακο?

Μια χαρα, ειδικα αν σου αρεσει και η belgian chocolate tongue.gif Το Golf VI παντως θα κατασκευαζεται Πολωνια, που εχει χαμηλοτερα εργατικα. Επομενως το Βελγιο μια χαρα μου ακουγεται.

Link to comment
Share on other sites

και εμενα το ιδιο φτιαχτηκε στο Wolfsburg!καλο η κακο αυτο θα φανει....

Μεχρι στιγμης εχει αποδειχτει πολυ καλο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και το δικο μου -_-
και εμενα το ιδιο φτιαχτηκε στο Wolfsburg!καλο η κακο αυτο θα φανει....
Ε όχι και κακο.made in germany :)

Και να μη ξεχναμε οτι το Wolfsburg ειναι η εδρα της VW!!!. Εχουν και το μουσειο εκει. Αξιζει να παει καποιος, ειναι πολυ ενδιαφερον :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.