Jump to content
Marios81

Το πήρα το Tsi !

Recommended Posts

Πήραμε τηλ. στον Μανδύλα και μας έκλεισαν ραντεβού για την Παρασκευή.

Να πάμε να μας το αδειάσουν όλο και να το γεμίσουν ξανά.

Τεχνικός απο εκεί είπε οτι το θέμα είναι σοβαρό και δεν έχει σημασία αν βάλαμε λίγο ή πολύ. ΠΡΕΠΕΙ να αλλαχτεί.

Δεν είναι δυνατόν να παίρνεις τέτοιο ρίσκο με μή προβλεπόμενα προϊόντα σε καινούργιο αμάξι.

Τώρα η μόνη απορία που έχω είναι ποιός θα μπορέσει να το πάει και άν θα μπορούμε να δούμε τί ακριβώς θα κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από 7 μήνες αναμονής επιτέλους αξιώθηκα να το πάρω χθες! ;)

Ό,τι και να πω είναι λίγο. Το αμάξι είναι απολαυστικό. Το γκρι με τη νέα μάσκα αν και δεν ήμουν σίγουρος για το αν θα έδενε ωραία τελικά ξεπέρασε κάθε προσδοκία μου.Είναι πανέμορφο!

Ανεβάζω φώτος από αντιπροσωπεία που ήταν στο υπόγειο μες τη μπίχλα και έπεται συνέχεια.

post-4632-1192854154_thumb.jpg post-4632-1192854234_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου .... πραγματικά κουκλι.... όλα τα λεφτά η πρόσοψη και το χρωματάκι, παρόλο που είμαι φανατικός του μαύρου στα golf ;)

Οσο για το πρόβλημα που περιέγραψα παραπάνω χθές το πήγαμε και τέλος καλό όλα καλά....

Ειπε πιθανών να είχε λίγο υγρό απτην αντιπροσωπεία, να ζορίστικε και να τράβηξε περισσότερο "μέσα".

Σε ανάλογη περίπτωση ΜΟΝΟ ΑΠΙΟΝΙΣΜΕΝΟ ΝΕΡΟ μου είπε....

Επιτέλους το μενού είναι στα αγγλικά tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο στους καινουργιους κατοχους τςι. εγω το εχω ακριβως ενα μηνα. ο π@#@#@ ο πωλητης δεν μου ειπε οτι ερχοταν το gt sport για να μου ,πουλησει οτι ειχε απομεινει απο στοκ απο sportline. λες και θα το παιρνα τζαμπα. τελοσπαντων παντως του εκανα 1 ταξιδακι μερχι λαρισα λογω ενος γαμου και δεν σας λεω τιποτα. πετααααααααει το εργαλειο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από 7 μήνες αναμονής επιτέλους αξιώθηκα να το πάρω χθες! :huh:

Ό,τι και να πω είναι λίγο. Το αμάξι είναι απολαυστικό. Το γκρι με τη νέα μάσκα αν και δεν ήμουν σίγουρος για το αν θα έδενε ωραία τελικά ξεπέρασε κάθε προσδοκία μου.Είναι πανέμορφο!

Ανεβάζω φώτος από αντιπροσωπεία που ήταν στο υπόγειο μες τη μπίχλα και έπεται συνέχεια.

post-4632-1192854154_thumb.jpg post-4632-1192854234_thumb.jpg

Τελικά άξιζαν 7μήνες αναμονή...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από 7 μήνες αναμονής επιτέλους αξιώθηκα να το πάρω χθες! :huh:

Ό,τι και να πω είναι λίγο. Το αμάξι είναι απολαυστικό. Το γκρι με τη νέα μάσκα αν και δεν ήμουν σίγουρος για το αν θα έδενε ωραία τελικά ξεπέρασε κάθε προσδοκία μου.Είναι πανέμορφο!

Ανεβάζω φώτος από αντιπροσωπεία που ήταν στο υπόγειο μες τη μπίχλα και έπεται συνέχεια.

post-4632-1192854154_thumb.jpg post-4632-1192854234_thumb.jpg

καλοριζικο , καλοταξιδο ειναι πανεμορφο αντε εγω εχω αλλους 2 μηνες αναμονης

Link to comment
Share on other sites

Χίλια ευχαριστώ παιδιά! Έχω τρελαθεί απ' τη χαρά μου οπότε συγχωρέστε μου όποια υπερβολή! ;)

Πρώτες εντυπώσεις μετά από 100km με δυο λόγια : πάτημα,κινητήρας,τιμόνι,άνεση,αίσθηση οδήγησης, ποιότητα καταπληκτικά. Ζορίζομαι να το κρατάω κάτω από 4000.

Ο ήχος που κάνει στην όπισθεν όλα τα λεφτά.

Έχω πάρει τρίθυρο και πίσω έχει μόνο το δεξί αποσπώμενο τασάκι. Έτσι είναι ή το βουτήξανε?

Κατά τ' άλλα παρατήρησα κι εγώ όπως κι άλλα μέλη ότι βράζει η μηχανή ακόμα και μετά από 2 ώρες σβηστό η θερμοκρασία από 90 είχε πέσει μόνο στους 60, όπως επίσης και το τρίξιμο των τροχών όταν είμαι σταματημένος και στρίβω για να παρκάρω.

Ακόμα δεν έχω μπει στο μενου της οθόνης Plus, πατάω το ΟΚ/Reset αλλά τίποτα.Τι διάολο κάνω :huh: ?

@eliasj

Thanks.Έχει μικροαλλαγές:

Υφασμάτινες ταπετσαρίες καθισμάτων "Brick" (RS ή RT) και εσωτερικά διακοσμητικά στοιχεία "Black Onyx" στο ταμπλό και τις πόρτες

Λογότυπο GT στο τιμόνι

Στο Climatronic το κουμπί ECON αντικαθίσταται από κουμπί ένδειξης λειτουργίας του AC. Παράλληλα προστίθεται λειτουργία αυτόματης ανακύκλωσης με αισθητήρες ποιότητας αέρα

Αλλάζουν οι συμβολισμοί στο μοχλό των υαλοκαθαριστήρων και του φλας

Αλλάζει η υφασμάτινη επένδυση στο κεντρικό υποβραχιόνιο

@viardon

Να 'σαι καλά,έχει ο γείτονας ένα μαύρο GT αλλά χάνει πολύ με το να μη κάνει αντίθεση η μάσκα.

@ktg

ευχαριστώ, είμαι σίγουρος ότι άξιζε

@gtse

υπομονή, αξίζει με το παραπάνω.

@Mario

Thanks, παρακολούθώ το thread από τότε που το ξεκίνησες.

Link to comment
Share on other sites

Το οτι εχεις τρελαθει απο τη χαρα σου το καταλαβαμε tongue.gif

Αμα δεις ξανα το πρωτο post που εχω κανει στο topic θα καταλαβεις οτι ειχαμε την ιδια τρελα ;)

Ο ήχος που κάνει στην όπισθεν όλα τα λεφτά.

Και στην πρωτη το κανει οταν πας να ξεπαρκαρεις πχ ελεγξε το ;)

Έχω πάρει τρίθυρο και πίσω έχει μόνο το δεξί αποσπώμενο τασάκι. Έτσι είναι ή το βουτήξανε?

Ετσι ειναι, δεν το βουτηξανε

Κατά τ' άλλα παρατήρησα κι εγώ όπως κι άλλα μέλη ότι βράζει η μηχανή ακόμα και μετά από 2 ώρες σβηστό η θερμοκρασία από 90 είχε πέσει μόνο στους 60,

οκ

όπως επίσης και το τρίξιμο των τροχών όταν είμαι σταματημένος και στρίβω για να παρκάρω.

ΔΕν το καταλαβα... τι τριξιμο ?

@Mario

Thanks, παρακολούθώ το thread από τότε που το ξεκίνησες.

Και πολυ καλα κανεις... Αλλα πιο καλα που το αγορασες κ με τη μασκα κ το χρωματακι , ας μου επιτραπει η εκφραση , αλλα Γ@μ@ει...

B)

Να σαι καλα να το χαιρεσαι !!! :huh:

Link to comment
Share on other sites

"όπως επίσης και το τρίξιμο των τροχών όταν είμαι σταματημένος και στρίβω για να παρκάρω.

ΔΕν το καταλαβα... τι τριξιμο ?"

Don't worry έτσι κάνoυν όλα τα Golf ένα τριξιμο όταν είσαι σταματημένος και στρίβεις! Και το IV που είχα αλλά και το V τώρα τα ίδια κάνουν! Με την ευκαιρία να το χαίρεσαι, καλοτάξιδο!

Link to comment
Share on other sites

Για τον ήχο που λέτε στην όπισθεν και στην πρώτη είναι που ακούγεται ένα τσακ σαν να ανοιγει κάτι και μετά ένα τσγιννννννν εεε???

Ελπίζω να πέτυχα τον ήχο music.giftongue.gif

Ο κομπρέσορας δεν είναι;;;;

Οσο για τους ήχους οταν στριβεις το κανει και σε μενα

Με νυχια και με δοντια κρατιομουν κατω απο 4000 στροφες.... σε νιωθουμε ολοι εδω μεσα

Μετα να δεις την γλυκα οταν σιγα σιγα θα το ανοιγεις και θα νιωθεις την πλατη σου να κολλαει στο καθισμα........ και..

δε περιγραφω άλλο να μη στο χαλάσω και να σε αφησω να ψηθείς λιγο tongue.gif

Edited by viardon
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από 7 μήνες αναμονής επιτέλους αξιώθηκα να το πάρω χθες! :D

Ό,τι και να πω είναι λίγο. Το αμάξι είναι απολαυστικό. Το γκρι με τη νέα μάσκα αν και δεν ήμουν σίγουρος για το αν θα έδενε ωραία τελικά ξεπέρασε κάθε προσδοκία μου.Είναι πανέμορφο!

Ανεβάζω φώτος από αντιπροσωπεία που ήταν στο υπόγειο μες τη μπίχλα και έπεται συνέχεια.

Καλοριζικο και καλοταξιδο...

Ειναι το χρωμα που ηθελα να παρω αλλα τελικα δεν πηρα,γιατι και το προηγουμενο που ειχα για περιπου 7 χρονια το ιδιο χρωμα ειχε!!! :D

"Βουνό" το αυτοκινητο... :thumbsup:

Edited by IoanGTs
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο και καλοταξιδο...

Ειναι το χρωμα που ηθελα να παρω αλλα τελικα δεν πηρα,γιατι και το προηγουμενο που ειχα για περιπου 7 χρονια το ιδιο χρωμα ειχε!!! :D

"Βουνό" το αυτοκινητο... :thumbsup:

:D και εγω σ αυτο το χρωμα το ηθελα αρχικα ( μετα μαρεσε κ το μαυρο ) , οποτε ολοι μου λεγανε μην παρεις το γκριζακι γιατι ειχα κ εγω το πρωτο μου αμαξι στο ιδιο χρωμα για 7 χρονια !!!

Ακουσα όλους τους αλλους εκτος απο μενα κ το πηρα ασημι...

Δεν πειραζει , δεν χαλαει το χρωμα , ειναι φωτεινο , μεχρι να το πουλησω να παρω ενα μαυρο να μου φυγει η κ@υλ@... machinegun.gif

Αμαν κ πως... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Για τον ήχο που λέτε στην όπισθεν και στην πρώτη είναι που ακούγεται ένα τσακ σαν να ανοιγει κάτι και μετά ένα τσγιννννννν εεε???

Ελπίζω να πέτυχα τον ήχο music.giftongue.gif

Ο κομπρέσορας δεν είναι;;;;

Οσο για τους ήχους οταν στριβεις το κανει και σε μενα

Με νυχια και με δοντια κρατιομουν κατω απο 4000 στροφες.... σε νιωθουμε ολοι εδω μεσα

Μετα να δεις την γλυκα οταν σιγα σιγα θα το ανοιγεις και θα νιωθεις την πλατη σου να κολλαει στο καθισμα........ και..

δε περιγραφω άλλο να μη στο χαλάσω και να σε αφησω να ψηθείς λιγο tongue.gif

Ναι ο κομπρεσορας ειναι κ ας μου επιτραπει η εκφραση αλλα ειναι κ@@@λα.Ενας γνωστος μου,καθε φορα που με βλεπει να παρκαρω,μου ζηταει να ανοιξω λιγο το γκαζι για να ακουσει τον ηχο. :D

Edited by nasos_ea
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχω φάει τρελή μούντζα. Μόλις κάηκε μια στήλη από pixels στην οθόνη του RCD300. :D

Επίσης σε CD με mp3 που άκουγα κανονικά στο pc, στο RCD300 μου έκανε συχνά διακοπές. Ίσως ελαττωματική μονάδα.

Θα πάρω αύριο τηλέφωνο να δω τι θα μου πουν. Μάλλον ξύλωμα ταμπλό με το καλημέρα. knife.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχω φάει τρελή μούντζα. Μόλις κάηκε μια στήλη από pixels στην οθόνη του RCD300. :(

Επίσης σε CD με mp3 που άκουγα κανονικά στο pc, στο RCD300 μου έκανε συχνά διακοπές. Ίσως ελαττωματική μονάδα.

Θα πάρω αύριο τηλέφωνο να δω τι θα μου πουν. Μάλλον ξύλωμα ταμπλό με το καλημέρα. knife.gif

Ισως δεν ειναι και τοσο τραγικα τα πραγματα... fire.gif .

Το κανει και σε PCM (δηλ. τα κανονικά) CD??? :huh:

Το κανει και στο RDS του ραδιοφωνου??? :huh:

Το RCD300-MP3 αναπαραγαγει μεχρι 256kbit/sec,απο εκει και περα για παραπανω παιζουμε,δεν παιζουμε γιατι ετσι λεει το manual...

Ριξε και μια ματια στο εντυπο RCD300 σελ18-22 να εισαι σιγουρος πριν τους τα χώσεις... ;)

Edited by IoanGTs
Link to comment
Share on other sites

Aπο ποιά αντιπροσωπεία επαρχίας σας κάνανε αντικατάσταση???

Ο λόγος που θέλεις να μάθεις;

Απλα επειδή είναι επαρχία και τα πράγματα ακούγονται και μεταδίδονται

διαφορετικά θα προτιμήσω να μην αναφέρω.

Ουσιαστικά σε συμφωνία ήρθαμε... η αντιπροσωπεία αγόρασε το πρώτο αμάξι

(για λογαριασμό της) και εμείς πληρώνουμε την διαφορά απο το καινούργιο τώρα.

ΥΓ Γνωρίζει να μου πεί κάποιος πόσο θα μου κόστισει να βάλω το ηχοσυστημα που υποστηρίζει Mp3???

Edited by viardon
Link to comment
Share on other sites

παιδια το αμαξι μας ειναι φοβερο!λιγο σπαζομε με τον θορυβο οταν εισαι σταματημενος και κουνας το τιμονι αλλα δυστυχως πρεπει να τον συνηθισω!εχει πολυ καλο κρατημα το αμαξι στις ευθειες και στις στροφες.και αντιδραει το αμαξι πολυ καλα!γενικα ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος....

Link to comment
Share on other sites

παιδια το αμαξι μας ειναι φοβερο!λιγο σπαζομε με τον θορυβο οταν εισαι σταματημενος και κουνας το τιμονι αλλα δυστυχως πρεπει να τον συνηθισω!εχει πολυ καλο κρατημα το αμαξι στις ευθειες και στις στροφες.και αντιδραει το αμαξι πολυ καλα!γενικα ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος....

Ποιο θορυβο; :ninja:

Link to comment
Share on other sites

μαλλον απο τις ροδες πρεπει να ειναι!ακουγετε ενα γκρουρρρρρρ!και τα παιδια εδω μεσα λενε οτι ειναι φυσιολογικος....

Α ναι τωρα θυμηθηκα.Παιδια μηπως τον θορυβο τον ακουτε οταν ειστε σταματημενοι με ΣΗΚΩΜΕΝΟ ΤΟ ΧΕΙΡΟΦΡΕΝΟ οποτε κανουν θορυβο οι πισω δαγκανες (μιας και το αμαξι περιστρεφεται ελαφρως εκεινη τη στιγμη που οι πισω δαγκανες εχουν μαγκωσει τους δισκους);helooooooo :ninja:

Edited by nasos_ea
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.