Jump to content
Marios81

Το πήρα το Tsi !

Recommended Posts

σε ευχαριστω πολυ worthy.gif εισαι θεος κατασκευαστηκε στο Mosel, Germany

+1

Moυ ηρθε 20 Δεκεμβριου και με τελωνεια κτλ το πηρα 10 Ιανουαριου.

Link to comment
Share on other sites

+1

Moυ ηρθε 20 Δεκεμβριου και με τελωνεια κτλ το πηρα 10 Ιανουαριου.

κατι τετοιο περιμενω κι εγω γιατι το δημοσιο λογω εορτων για 2 εβδομαδες θα ειναι ανεπισημος κλειστο B)

Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά και καλή χρονιά με υγεία σε όλους και στα αυτοκίνητα μας.

Μόλις με ενημέρωσαν ότι ήρθε η γκόλφο μου το απόγευμα πάω από εκεί για να ξεκινήσουν οι διαδικασίες ελπίζω να το έχω μέχρι την παρασκευή για κάνα ταξιδάκι............

Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά και καλή χρονιά με υγεία σε όλους και στα αυτοκίνητα μας.

Μόλις με ενημέρωσαν ότι ήρθε η γκόλφο μου το απόγευμα πάω από εκεί για να ξεκινήσουν οι διαδικασίες ελπίζω να το έχω μέχρι την παρασκευή για κάνα ταξιδάκι............

Χρονια πολλα :D Καλοριζικο, καλοταξιδο, καλοταχυτο, καλοαγαπητο (προσεχε ειναι σημαντικο tongue.gif ), κλπ.... Καλα γκαζια

Link to comment
Share on other sites

αμαν 10 μερες για να ετοιμασουν εναν αυτοκίνητο τελωνειο, πινακιδες κτλ. ;)tongue.gif:)

Τοσο παιρνει...μην αγχωνεσαι!

Καλοταξιδο.....πολλα και ασφαλη χιλιομετρα!!

Link to comment
Share on other sites

lancias να το χαρεις οσο θες,να ειναι απροβληματιστο και καλοταξιδο με καλα και ασφαλη χιλιομετρα.

να υποθεσω οτι τωρα θα αλλαξεις και το nickname σου..;; tongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

lancias να το χαρεις οσο θες,να ειναι απροβληματιστο και καλοταξιδο με καλα και ασφαλη χιλιομετρα.

να υποθεσω οτι τωρα θα αλλαξεις και το nickname σου..;; tongue.giftongue.gif

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΙΔΙΑ ΟΛΟΥΣ!!

ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΕΙΝΑΙ ΑΜΑΞΑΡΑ ,ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ.....

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ NICKNAME ΜΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Κ ΑΣ ΕΠΑΙΡΝΑ Κ FERRARI,

EINAI AYTO POY ΛΕΜΕ "ΜΕ ΟΝΟΜΑ ΒΑΡΥ ΣΑΝ ΙΣΤΟΡΙΑ"...... ;)

Υ.Γ. ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ ,LANCIA INTERGALLE

Link to comment
Share on other sites

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΙΔΙΑ ΟΛΟΥΣ!!

ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΕΙΝΑΙ ΑΜΑΞΑΡΑ ,ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ.....

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ NICKNAME ΜΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Κ ΑΣ ΕΠΑΙΡΝΑ Κ FERRARI,

EINAI AYTO POY ΛΕΜΕ "ΜΕ ΟΝΟΜΑ ΒΑΡΥ ΣΑΝ ΙΣΤΟΡΙΑ"...... ;)

Υ.Γ. ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ ,LANCIA INTERGALLE

ωραιος..σε παω..τι ειπες τωρα..MARTINI......... :D

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ???

ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ TSI GT SPORT MANUAL ΚΙΒΩΤΙΟ EXEI ESP??????

ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΚΟΥΜΠΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ASR Κ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΤΑΩ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΕΙΤΑΙ Η ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΙΤΑΙ ΤΟ ΛΑΜΠΑΚΙ ΤΟΥ ESP!!!

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ???

ΕΓΩ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ESP EXEI ΜΟΝΟ ΤΟ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΚΙΒΩΤΙΟ!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ???

ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ TSI GT SPORT MANUAL ΚΙΒΩΤΙΟ EXEI ESP??????

ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΚΟΥΜΠΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ASR Κ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΤΑΩ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΕΙΤΑΙ Η ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΙΤΑΙ ΤΟ ΛΑΜΠΑΚΙ ΤΟΥ ESP!!!

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ???

ΕΓΩ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ESP EXEI ΜΟΝΟ ΤΟ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΚΙΒΩΤΙΟ!

Δεν εχει ESP.Αυτο το βαζεις εξτρα.Αν ειχε ESP τοτε το κουμπακι που πατας, θα εγραφε ESP κι οχι ASR.Φυσικα αν ειχες ESP, αυτο θα συμπεριελαμβανε και το ASR στο ιδιο κουμπι.Δε θα ειχες δηλαδη δυο κουμπια.Το ASR ειναι το αντισπιν που λεμε.

Edited by Nasos_ea
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..σε 3 μηνες απολυομαι κ ειναι ωρα..για να παρω το golfaki..αλλα εγω παντα ηθελα το Gt.Δυστηχως ομως δεν με παιρνει για το Gt αλλα για το Τsi με τα 140 hp.Oποτε θελω γνωμες κ απαντησεις οποιος ξερει..1)τι διαφορες εχει το tsi απο το Gt?(απο τι μου ειπαν μονο στα αλογα ειναι η διαφορα..στα φρενα στις ζαντες κτλ ειναι ολοιδια.ισχυει η μουφιες μου λεει η αντιπρωσοπεια? 2)σκεφτομαι κ για το seat leon το 1.8 Τ με τα 160 hp.αλλα αλλη φαση το golfaki οσο να πεις..Δεν χανει κ την αξια του.. 3)εχει τρελη διαφορα στην επιταχυνση το tsi απο το Gt γιατι μου λενε οτι ειναι πανω κατω τα ιδια..4)Ακουσα οτι θα κυκλοφορισει το νεο golf το καλοκαιρι.Υσχιει κατι τετοιο η οχι?μην παω να το παρω κ μετα φαω ξενερα κ λεω γιατι δεν περιμενα..Για πειτε μου αν ξερει καποιος..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..σε 3 μηνες απολυομαι κ ειναι ωρα..για να παρω το golfaki..αλλα εγω παντα ηθελα το Gt.Δυστηχως ομως δεν με παιρνει για το Gt αλλα για το Τsi με τα 140 hp.Oποτε θελω γνωμες κ απαντησεις οποιος ξερει..1)τι διαφορες εχει το tsi απο το Gt?(απο τι μου ειπαν μονο στα αλογα ειναι η διαφορα..στα φρενα στις ζαντες κτλ ειναι ολοιδια.ισχυει η μουφιες μου λεει η αντιπρωσοπεια? 2)σκεφτομαι κ για το seat leon το 1.8 Τ με τα 160 hp.αλλα αλλη φαση το golfaki οσο να πεις..Δεν χανει κ την αξια του.. 3)εχει τρελη διαφορα στην επιταχυνση το tsi απο το Gt γιατι μου λενε οτι ειναι πανω κατω τα ιδια..4)Ακουσα οτι θα κυκλοφορισει το νεο golf το καλοκαιρι.Υσχιει κατι τετοιο η οχι?μην παω να το παρω κ μετα φαω ξενερα κ λεω γιατι δεν περιμενα..Για πειτε μου αν ξερει καποιος..

1. Το TSi φοραει τα φρενα του 2.0 FSi. Το GT tou GTi :) Επομενως υπαρχει σημαντικη διαφορα και στα φρενα και στην αναρτηση.

2. Αυτα ειναι γουστα. Και εγω ΣΕΑΤ δεν θα επαιρνα ποτε

3. Διαφορα εχει παντου. Επιταχυνση, ρεπριζ, κλπ. Το GT ειναι γρηγοροτερο

4. Το 2009 θα κυκλοφορησει

Link to comment
Share on other sites

Εγω νομιζα επειδη η εκδοση λεγεται gt sport θα ηταν ιδια..Κατι αλλο τωρα τι αλαζει μηχανικα στο tsi απο του gt απλα δουλευουν σε αλλες πιεσεις?μηπως με προγραμμα (αν υπαρχει βεβαια)μπορεσω αργοτερα να το κανω 170 hp?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..σε 3 μηνες απολυομαι κ ειναι ωρα..για να παρω το golfaki..αλλα εγω παντα ηθελα το Gt.Δυστηχως ομως δεν με παιρνει για το Gt αλλα για το Τsi με τα 140 hp.Oποτε θελω γνωμες κ απαντησεις οποιος ξερει..1)τι διαφορες εχει το tsi απο το Gt?(απο τι μου ειπαν μονο στα αλογα ειναι η διαφορα..στα φρενα στις ζαντες κτλ ειναι ολοιδια.ισχυει η μουφιες μου λεει η αντιπρωσοπεια? 2)σκεφτομαι κ για το seat leon το 1.8 Τ με τα 160 hp.αλλα αλλη φαση το golfaki οσο να πεις..Δεν χανει κ την αξια του.. 3)εχει τρελη διαφορα στην επιταχυνση το tsi απο το Gt γιατι μου λενε οτι ειναι πανω κατω τα ιδια..4)Ακουσα οτι θα κυκλοφορισει το νεο golf το καλοκαιρι.Υσχιει κατι τετοιο η οχι?μην παω να το παρω κ μετα φαω ξενερα κ λεω γιατι δεν περιμενα..Για πειτε μου αν ξερει καποιος..

το leon ειναι καλυτερο,πιο σπορ και πιο φρεσκο,στα ιδια λεφτα με το golf και παιρνεις ενα πιο ολοκληρωμενο συνολο,με καλυτερη και πιο σπορ συμπεριφορα και με περισσοτερα αλογα...

VW Golf 1.4 TSI 140 PS

Κυβισμός 1.390 κ.εκ.

Ιπποδύναμη 140/5.600σ.α.λ.

Ροπή 220 Nm/4.000 σ.α.λ.

Επιτάχυνση 8,8 δευτ.

Τελική

ταχύτητα 205 χλμ./ώρα

Τιμή 19.180 - 21.340 ευρώ

Seat Leon 1.8 TFSI

Κυβισμός 1.800 κ.εκ.

Ιπποδύναμη 160/5.000σ.α.λ.

Ροπή 250 Nm/1.500 σ.α.λ.

Επιτάχυνση 8,0 δευτ.

Τελική

ταχύτητα 213 χλμ./ώρα

Τιμή 21.400 - 24.900 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

το leon ειναι καλυτερο,πιο σπορ και πιο φρεσκο,στα ιδια λεφτα με το golf και παιρνεις ενα πιο ολοκληρωμενο συνολο,με καλυτερη και πιο σπορ συμπεριφορα και με περισσοτερα αλογα...

VW Golf 1.4 TSI 140 PS

Κυβισμός 1.390 κ.εκ.

Ιπποδύναμη 140/5.600σ.α.λ.

Ροπή 220 Nm/4.000 σ.α.λ.

Επιτάχυνση 8,8 δευτ.

Τελική

ταχύτητα 205 χλμ./ώρα

Τιμή 19.180 - 21.340 ευρώ

Seat Leon 1.8 TFSI

Κυβισμός 1.800 κ.εκ.

Ιπποδύναμη 160/5.000σ.α.λ.

Ροπή 250 Nm/1.500 σ.α.λ.

Επιτάχυνση 8,0 δευτ.

Τελική

ταχύτητα 213 χλμ./ώρα

Τιμή 21.400 - 24.900 ευρώ

¤23710 για το DSG :)

Link to comment
Share on other sites

μεταξυ GOLF/LEON η διαφορα στην αισθηση που δίνει το καθε αμαξι ειανι τελειως διαφορετικη οπότε καντα και τα 2 test drive και μετα αποφασισε.

σημερα με πηραν τηλεφωνο απο την αντιπροσωποια και ειπαν οτι το αμαξι το εχουν στην αποθηκη τους αλλα δεν ξερουν εαν θα ειναι ετοιμο μεχρι την παρασκευη fire.gifshockgun.gifmachinegun.gifrocket.gif πανε καλα????????

Link to comment
Share on other sites

gtse ηρεμησε....υπομονη θελει και κρατα γερα.εμενα κανανε 6,5 μηνες για να το παρω!παιδια το αμαξι ειναι φοβερο.για καποιον που θελει ταχυτητα το αμαξι golf gt sport 140 ps DSG βουλωνει πολλα στοματα.πολλοι θα στεναχωρεθουνε.....αλλα ετσι ειναι αυτα....οτι δινεις παιρνεις.ποιοτητα πλαστικων,αναρτηση,ταχυτητα θεωρω οτι ειναι σε πολυ καλα επιπεδα εναντι ακριβοτερων αυτοκινητων....ποτε δεν ημουν οπαδος της μαρκας αυτης αλλα το συγκεκριμενο ηταν αυτο που ηθελα.ΣΤΗΣΙΜΟ-ΤΑΧΥΤΗΤΑ απλα κορυφαια....παντος στο προγραμμα S το αυτοκινητο εχει πολυυυυ ροπη που φυσικα δεν το περιμενα ετσι.με φοβιζει το γεγονος οτι αν φθαρθουν τα λαστιχα το αμαξι δεν θα κρατιεται στο δρομο.οποτε με βλεπω δημιουργω φιλιες με τους λαστιχαδες.εχω 5000χιλιομετρα και απο τα 1500χιλιμετρα το αμαξι δεν το σεβομαι.ουτε γκιχ δεν κανει......μην το φοβαστε ειτε με τα 140 αλογα ειτε με τα 170 αλογα.

Link to comment
Share on other sites

Στελιο το γελοιο ειναι οτι οταν τους ρωτησα εαν θα ειναι ετοιμο την παρασκευη μου απαντησαν οτι το αμαξι το εχουν στην αποθηκη τους αλλα η κοσμοκαρ δεν τουσ εστειλε τα χαρτια :angry2::lol: θα με τρελανουν για ποσο ηλιθιο με περνανε εχουν περασει 10 εργασιμες απο τοτε που εφτασε στο τελωνειο και ακομα τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Στελιο το γελοιο ειναι οτι οταν τους ρωτησα εαν θα ειναι ετοιμο την παρασκευη μου απαντησαν οτι το αμαξι το εχουν στην αποθηκη τους αλλα η κοσμοκαρ δεν τουσ εστειλε τα χαρτια :angry2::lol: θα με τρελανουν για ποσο ηλιθιο με περνανε εχουν περασει 10 εργασιμες απο τοτε που εφτασε στο τελωνειο και ακομα τιποτα

Δες το λίγο καχύποπτα. Εγώ το παρέλαβα μία μέρα αφού το έφεραν στην αντιπροσωπεία. Σε άλλους που καθυστερούσαν λέγοντας δικαιολογίες , ανακάλυψαν αργότερα ότι είχε περάσει από φανοποιείο...

Αφου το έχουν αποθήκη πήγαινε να το δεις.

Link to comment
Share on other sites

Δες το λίγο καχύποπτα. Εγώ το παρέλαβα μία μέρα αφού το έφεραν στην αντιπροσωπεία. Σε άλλους που καθυστερούσαν λέγοντας δικαιολογίες , ανακάλυψαν αργότερα ότι είχε περάσει από φανοποιείο...

Αφου το έχουν αποθήκη πήγαινε να το δεις.

αυτο θα κανω

Link to comment
Share on other sites

DIS το γελοιο ειναι οτι ενας φιλος την ιδια μερα τον ειδοποιησαν απο πεζο οτι ηρθε το αμαξι του και αυριο το παιρνει και εγω ακομα περιμενω

Link to comment
Share on other sites

Ε, δεν πειράζει. Από αύριο θα ασχολείστε με το peugeot και από βδομάδα με το golf.

ΕΓΩ ΘΑ ΕΛΕΓΑ,,

ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΕΖΟ,, Κ ΟΑΤΝ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΓΚΟΛΦ, ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟΥ.......

ΦΙΛΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΕΚΟΛΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΜΑΞΙ,,ΘΑ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝΑ Κ ΜΕΣΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.....ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΠΑΚΕΤ ΕΙΝΑΙ.........................ΜΟΥΡΛΙΑ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.