Jump to content
Marios81

Το πήρα το Tsi !

Recommended Posts

αυριο κανονισα θα παω να το δω στην αποθηκη για να ηρεμησω λιγο ή το αντιθετο θα δειξει.........................

εχουν να παραδωσουν λεει 50 αυτοκινητα και δεν προλαβαινουν

Link to comment
Share on other sites

αυριο κανονισα θα παω να το δω στην αποθηκη για να ηρεμησω λιγο ή το αντιθετο θα δειξει.........................

εχουν να παραδωσουν λεει 50 αυτοκινητα και δεν προλαβαινουν

Αφου θα πας που θα πας,παρε κι εναν φανοποιο μαζι αν μπορεις.Ετσι για να αποκλεισεις κι αυτη την περιπτωση.

Link to comment
Share on other sites

πηγα και το ειδα τελικα ειναι κουκλι :thumbsup: κανενα προβλημα απλα τους ηρθαν 60 αυτοκινητα μαζεμενα και δεν προλαβαινουν να τα ετοιμασουν........ :thumbsup: :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

παραθέτω και μια Φώτο αν και ψηλό χάλι γιατί είναι από κινητό με κόντρα ήλιο είναι ομως κουκλί..... :D

Edited by gtse
Link to comment
Share on other sites

εχω 6 μερες, εκανα περιπου 600 χιλλιομετρα κ εκαψα περιπου 55 ευρωπουλα!

πως σας φαινεται????

οσο για τον υπολογιστη ταξηδιου εχει κολλησει στη μεση καταναλωση στο 7.7 λ/100 ΚΜ σε νησι !!

η οδηγηση μου ειναι νορμαλ ως 4000 στροφες!!

εχει να κανει κανεις κανενα σχολιο???

Link to comment
Share on other sites

εχω 6 μερες, εκανα περιπου 600 χιλλιομετρα κ εκαψα περιπου 55 ευρωπουλα!

πως σας φαινεται????

οσο για τον υπολογιστη ταξηδιου εχει κολλησει στη μεση καταναλωση στο 7.7 λ/100 ΚΜ σε νησι !!

η οδηγηση μου ειναι νορμαλ ως 4000 στροφες!!

εχει να κανει κανεις κανενα σχολιο???

Ακολουθησε τις οδηγιες του manual για το στρωσιμο και θα εισαι οκ.Δηλαδη μετα τα 1000 χλμ αρχισε να το ανοιγεις σταδιακα.Και βρες καμια ευθεια για να το τελικιασεις οταν ερθει η ωρα.Καλα χιλιομετρα.Δεν το χορταινεις ετσι; :rolleyes:

Υ.Γ. Εγω βασικα δεν ξεπερνουσα τις 3500 στροφες στο στρωσιμο αλλα δε λεει κατι.Απλα μην επιταχυνεις με το γκαζι στο πατωμα αλλα ουτε και με τον ρυθμο που μπορει το αμαξι να επιταχυνει.Προτιμησε τις χαλαρες επιταχυνσεις.Μη βιαζεσαι.Ξερω οτι ειναι πειρασμος αλλα κανε λιγη υπομονη.Α και ουτε αποτομα φρεναρισματα.Γενικα τωρα που ειναι αρχη απεφυγε τις υπερβολες στην οδηγηση.

Edited by Nasos_ea
Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΟ ΜΑΝUAL ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΑΝΟΙΞΕΙ ΑΚΟΜΑ!!

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΦΡΟΝΤΗΖΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΠΡΝΑΩ ΤΙΣ 4.000 ΣΤΡΟΦΕΣ???ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ MANUL ΓΙΑ 3500 ΣΤΡΟΦΕΣ?

ΑΠΟΛΑΥΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΟΔΗΓΗΣΗ ΤΟΥ!!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΟ ΜΑΝUAL ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΑΝΟΙΞΕΙ ΑΚΟΜΑ!!

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΦΡΟΝΤΗΖΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΠΡΝΑΩ ΤΙΣ 4.000 ΣΤΡΟΦΕΣ???ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ MANUL ΓΙΑ 3500 ΣΤΡΟΦΕΣ?

ΑΠΟΛΑΥΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΟΔΗΓΗΣΗ ΤΟΥ!!! ;)

Λεει να μην ξεπερνιεται ενα ποσοστο των στροφων αλλα δε θυμαμια ακριβως.Επισης να μην ξεπερνιουνται τα 3/4 της μεγιστης ταχυτητας.Καλα εσυ μην φτασεις κι ακριβως στα 3/4.Κανε συντηριτικη οδηγηση.Προσεχουμε τωρα για να εχουμε μετα.Το στρωσιμο ειναι βασικο.Και μην επιταχυνεις αποτομα γιατι στο στρωσιμο ο κινητηρας "συνηθιζει" το φορτιο που κινει.

Link to comment
Share on other sites

Λεει να μην ξεπερνιεται ενα ποσοστο των στροφων αλλα δε θυμαμια ακριβως.Επισης να μην ξεπερνιουνται τα 3/4 της μεγιστης ταχυτητας.Καλα εσυ μην φτασεις κι ακριβως στα 3/4.Κανε συντηριτικη οδηγηση.Προσεχουμε τωρα για να εχουμε μετα.Το στρωσιμο ειναι βασικο.Και μην επιταχυνεις αποτομα γιατι στο στρωσιμο ο κινητηρας "συνηθιζει" το φορτιο που κινει.

3000 στρ στα πρωτα 1000 χλμ, και μετα σταδιακα ανοιγματα. Βεβαια ολα αυτα ειναι σχετικα. Εγω τη δευτερη μερα το πηγα 160 στην αττικη, επομενως ημουνα μεσα στα 3/4 της τελικης. Απλα στα πρωτα 1000 χλμ, πρεπει να στρωθουν εκτος απο τον κινητηρα, τα λαστιχα, τα φρενα, κλπ.

Link to comment
Share on other sites

3000 στρ στα πρωτα 1000 χλμ, και μετα σταδιακα ανοιγματα. Βεβαια ολα αυτα ειναι σχετικα. Εγω τη δευτερη μερα το πηγα 160 στην αττικη, επομενως ημουνα μεσα στα 3/4 της τελικης. Απλα στα πρωτα 1000 χλμ, πρεπει να στρωθουν εκτος απο τον κινητηρα, τα λαστιχα, τα φρενα, κλπ.

3000??

ωραια κοντα στις 4000 οι περισσοτερες αλλαγες μου

Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηραααααααααααα ειναι τρομερο δεν περιγραφω αλλοοοοοοοοοο το ερωτευτηκα hearts.gifhearts.gifhearts.gif:D:wub: :wub: :wub: :wub:

P.S. ρε παιδια στην ταπα της βενζινης λεει μονο 95αρα???? η λεω κουταμαρες?????

Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηραααααααααααα ειναι τρομερο δεν περιγραφω αλλοοοοοοοοοο το ερωτευτηκα hearts.gifhearts.gifhearts.gif:D:wub: :wub: :wub: :wub:

P.S. ρε παιδια στην ταπα της βενζινης λεει μονο 95αρα???? η λεω κουταμαρες?????

Όχι δεν λές κουταμάρες 95άρα λέει!

Καλορίζικο και καλοτάξιδο!

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ ΚΑΛΑ ΧΙΛΛΙΟΜΕΤΡΑ

Κ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ,ΑΣΦΑΛΗ!!!!

ΔΕΝ ΞΕΡΩ,ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΣΤΟ FORUM ΠΡΟΤΙΜΗΣΑ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΛΩ 100 ΑΡΑ!!!

ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΤΟ ΣΤΡΩΣΩ ΜΕ 100 ΑΡΑ Κ ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΟ ΠΕΖΩ ΣΥΣΤΗΜΑ 1-2 ΜΕΤΑ ΤΟ ΣΤΡΩΣΙΜΟ

Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηραααααααααααα ειναι τρομερο δεν περιγραφω αλλοοοοοοοοοο το ερωτευτηκα hearts.gifhearts.gifhearts.gif:D:wub::wub::wub::wub:

P.S. ρε παιδια στην ταπα της βενζινης λεει μονο 95αρα???? η λεω κουταμαρες?????

Καλοταξιδο και οπως λεει και ο "Καταραμενος" το δεξι παντα τερμα (στο φρενο εννοειτε!!! :wub: )

Βαζε 100αρα. Μια φορα εβαλα 95 και η αισθηση μου ηταν οτι το αμαξι "δυσανασχετουσε"!!!!

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ παιδια. Εκανα χτες 70 χιλιομετρα και πραγματικα εντυπωσιαστηκα με την ολη αισθηση που σου δινει το αυτοκινητο ειναι καταπληκτικο ιδιως ο ηχος του κομπρεσορα ειναι αλλο πραγμα δυστηχως δεν εχω ακουσει ακομα τουρμπινα γιατι συνεχεια ειμαι κατω απο τις 3000 στροφες.

1.παντως και στο βιβλιο του κατασκευαστη λεει μονο 95αρα απο βενζινη.

2.θα ηθελα να ρωτησω την αποψη σας κατα ποσο θα ηταν καλο η κακο να αλλαξω τα λαδια στα 3000 χιλιομετρα η να περιμενω το service στα 15000

3.στο manual λεει τη τυπο λαδιου αλλα δεν λεει ρευστοτητα π.χ. 5-30

σας ευχαριστω πολυ περιμενω τις απντησεις σας

P.S. το μονο που στεναχωρηθηκα ηταν οτι χτες το βραδυ παρεδωσα το πολακι μου μετα απο 8 χρονια χωρις προβληματα του ευχομαι να συνεχισει ετσι.

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ παιδια. Εκανα χτες 70 χιλιομετρα και πραγματικα εντυπωσιαστηκα με την ολη αισθηση που σου δινει το αυτοκινητο ειναι καταπληκτικο ιδιως ο ηχος του κομπρεσορα ειναι αλλο πραγμα δυστηχως δεν εχω ακουσει ακομα τουρμπινα γιατι συνεχεια ειμαι κατω απο τις 3000 στροφες.

1.παντως και στο βιβλιο του κατασκευαστη λεει μονο 95αρα απο βενζινη.

2.θα ηθελα να ρωτησω την αποψη σας κατα ποσο θα ηταν καλο η κακο να αλλαξω τα λαδια στα 3000 χιλιομετρα η να περιμενω το service στα 15000

3.στο manual λεει τη τυπο λαδιου αλλα δεν λεει ρευστοτητα π.χ. 5-30

σας ευχαριστω πολυ περιμενω τις απντησεις σας

P.S. το μονο που στεναχωρηθηκα ηταν οτι χτες το βραδυ παρεδωσα το πολακι μου μετα απο 8 χρονια χωρις προβληματα του ευχομαι να συνεχισει ετσι.

Μια στιγμη.Δε λεει ΜΟΝΟ 95αρα.Απλα να βαζεις τουλαχιστον 95αρα κι οχι πιο φτωχη βενζινη.Δε σου απαγορευει να βαλεις 100αρα.Εμενα στην αντιπροσωπεια μου συνεστησαν να βαζω 100αρα αλλα και να μη μου το ελεγαν αυτο θα εκανα και κανω απο τοτε που το πηρα.Γεμισματα μονο με 100αρα.Η ρευστοτητα του λαδιου σου ειναι 5-30.Οσο για το τουρμπο ακουγεται και πριν τις 3000 στροφες.Αρχιζει να μπαινει στο "παιχνιδι" απο τις 2500 στροφες περιπου σταδιακα μεχρι να απομονωθει ο κομπρεσσορας και να συμμετεχει μονο το τουρμπο.Κατεβασε παραθυρο και θα ακουσεις το σφυριγμα του.Ειναι διαφορετικο απο του κομπρεσσορα.

Link to comment
Share on other sites

Μια στιγμη.Δε λεει ΜΟΝΟ 95αρα.Απλα να βαζεις τουλαχιστον 95αρα κι οχι πιο φτωχη βενζινη.Δε σου απαγορευει να βαλεις 100αρα.Εμενα στην αντιπροσωπεια μου συνεστησαν να βαζω 100αρα αλλα και να μη μου το ελεγαν αυτο θα εκανα και κανω απο τοτε που το πηρα.Γεμισματα μονο με 100αρα.Η ρευστοτητα του λαδιου σου ειναι 5-30.Οσο για το τουρμπο ακουγεται και πριν τις 3000 στροφες.Αρχιζει να μπαινει στο "παιχνιδι" απο τις 2500 στροφες περιπου σταδιακα μεχρι να απομονωθει ο κομπρεσσορας και να συμμετεχει μονο το τουρμπο.Κατεβασε παραθυρο και θα ακουσεις το σφυριγμα του.Ειναι διαφορετικο απο του κομπρεσσορα.

Νασο στο βιβλιο ανφερει για ολα τα αυτοκινητα για τη βενζινη και ασ πουμε για το GT λεει 95/98 για το GTI 95/98 για το TSI ομως λεει 95 για αυτο το λεω το σιγουρο ειναι οτι με 100αρα θα ειναι καλυτερο tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μετα το πρωτο ταξιδακι που εκανα οι εντυπωσεις ειναι τρομερες νομιζω κατα την αποψη μου οτι ειναι τρομερα ομοιογενες αμαξι και σιγουρα το καλυτερο που εχω οδηγησει εγω. Πραγματικα εντυπωσιασμενος.

PS παρατηρησα οτι στις μπροστα πορτες εχει 3 θεσεις για ηχεια η καθε πορτα αλλα μονο οι 2 θεσεις εχουν ηχεια ετσι θα επρεπε να ειναι?????

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μετα το πρωτο ταξιδακι που εκανα οι εντυπωσεις ειναι τρομερες νομιζω κατα την αποψη μου οτι ειναι τρομερα ομοιογενες αμαξι και σιγουρα το καλυτερο που εχω οδηγησει εγω. Πραγματικα εντυπωσιασμενος.

PS παρατηρησα οτι στις μπροστα πορτες εχει 3 θεσεις για ηχεια η καθε πορτα αλλα μονο οι 2 θεσεις εχουν ηχεια ετσι θα επρεπε να ειναι?????

εμενα εχει σε ολες τις θεσεις,αλλα δεν ξερω αν παιζει ρολο το πακετο των 8 ή 10? νομιζω ηχειων που εχω βαλει.

Link to comment
Share on other sites

εμενα εχει σε ολες τις θεσεις,αλλα δεν ξερω αν παιζει ρολο το πακετο των 8 ή 10? νομιζω ηχειων που εχω βαλει.

Και στις τρεις εχει ηχεια.Εγω δεν εβαλα κατι εξτρα επι του ηχοσυστηματος οποτε ετσι πρεπει να ειναι.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια sorry το ξερω οτι σας εχω ζαλισει αλλα εχω πολλες αποριες tongue.gif:wacko:

σας ευχαριστω για τις απαντησεις θα παω απο εκει που το πηρα και θα ρωτησω. εσιως εκλεισα το 500 χιλιομετρα και πραγματικα ολο και με εντυπωσιαζει περισσοτερο αν και δεν πηγα καθολου πανω απο 3000 στροφες περιπου 130 χιλιομετρα θα μπορουσα να πω οτι ειναι και οικονομικο για 140 ιππους. εχω 2 ακομα αποριες και ελπιζω να ειναι οι τελευταιες

1. παρατηρησα οτι σε καποιες περιπτωσεις κλειδωνει το αμαξι μονο του ποτε γινεται αυτο γιατι δεν εχω καταλαβει ποτε συμβαινει?

2. εχω βαλει εργοστασιακους αισθητηρες παρκαρισματος που υποτιθεται με το που βαζεις οπισθεν κατεβενουν οι καθρεφτες αθτο γινεται εαν γυρισεις τον διακοπτη των καθρεφτων στον δεξιο και εχεις οπισθεν κατεβενει αλλα οχι και στο αριστερο και στου 2 μαζι δεν γινεται.

αυτα εαν γγνωριζεται περιμενω τις απαντησεις τους σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια sorry το ξερω οτι σας εχω ζαλισει αλλα εχω πολλες αποριες tongue.gif:wacko:

σας ευχαριστω για τις απαντησεις θα παω απο εκει που το πηρα και θα ρωτησω. εσιως εκλεισα το 500 χιλιομετρα και πραγματικα ολο και με εντυπωσιαζει περισσοτερο αν και δεν πηγα καθολου πανω απο 3000 στροφες περιπου 130 χιλιομετρα θα μπορουσα να πω οτι ειναι και οικονομικο για 140 ιππους. εχω 2 ακομα αποριες και ελπιζω να ειναι οι τελευταιες

1. παρατηρησα οτι σε καποιες περιπτωσεις κλειδωνει το αμαξι μονο του ποτε γινεται αυτο γιατι δεν εχω καταλαβει ποτε συμβαινει?

2. εχω βαλει εργοστασιακους αισθητηρες παρκαρισματος που υποτιθεται με το που βαζεις οπισθεν κατεβενουν οι καθρεφτες αθτο γινεται εαν γυρισεις τον διακοπτη των καθρεφτων στον δεξιο και εχεις οπισθεν κατεβενει αλλα οχι και στο αριστερο και στου 2 μαζι δεν γινεται.

αυτα εαν γγνωριζεται περιμενω τις απαντησεις τους σας ευχαριστω

1. Κλειδωνει οταν περασεις τα 20 χλμ και ξεκλειδωνει οταν βγαλεις το κλειδι. Αυτο βεβαια αλλαζει απο τις ρυθμισεις αν δε θες να κλειδωνει αυτοματα.

Για τη 2η απορια σου επειδη δεν το εχω βαλει δε ξερω να σου απαντησω.

Link to comment
Share on other sites

1. Κλειδωνει οταν περασεις τα 20 χλμ και ξεκλειδωνει οταν βγαλεις το κλειδι. Αυτο βεβαια αλλαζει απο τις ρυθμισεις αν δε θες να κλειδωνει αυτοματα.

Για τη 2η απορια σου επειδη δεν το εχω βαλει δε ξερω να σου απαντησω.

εμενα δεν μου κλειδωνει μετα τα 20 χλμ :wacko::o :o αυτο που εννοουσα ειναι οτι αφησα το αμαξι ανοιχτο και το βρηκα κλειδωμενο αλλα δεν μπορεσα να καταλαβω ποτε το κλειδωνει μονο του. εαν το ξεκλειδωσης και για καποιο χρονο δεν ανοιξεις καμια πορτα τοτε το κλειδωνει μονο του αυτο ειναι η μια περιπτωση μετα το αφησα ανοιχτο απομακρινθηκα δεν κλειδωσε και αλλα τετοια προσπαθω να καταλαβω ποτε το κανει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.