Jump to content
sarris

φιλτρο μεσα στο φιλτροκουτιο η' σκουπα για Gti

Recommended Posts

εχω προβληματιστει παιδες γιατι εχουν μεγαλη διαφορα στη τιμη και δεν ξερω τελικα αν κερδιζεις τελικα τιποτα παραπανω με τη σκουπα.τι λετε οτι ειναι καλυτερο?

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με τον scorpio.δεν εχεις κατι να κερδισεις απο την αυξημενη ταχυτητα του αερα λογω σκουπας γιατι εχεις...σαλιγκαρι!!!αλλα μια καλη φιλτροχοανη σε δροσερο σημειο θα ηταν οτι καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον εχεις δικιο φιλε μου.απλα οτι βαλω στο αμαξι θελω να ειναι οτι καλυτερο...συντομα θα ανεβουν και οι πιεσεις και ολα,απλα δεν θελω να κανω βεβιασμενας κινησεις...η απορια μου ηταν απλα αν εχει δοκιμασει κανεις τη συγκεκριμενη σκουπα,κι αν ναι,αν εμεινε ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

ασε τα φιλτρα και τις σκουπες ρε φιλε για εμας τους μικρους... εσυ πρεπει να παιζεις με πιεσεις οχι και σκουπες και φαρασια...

SOSTOS

Link to comment
Share on other sites

Μια βλακεια και μιση ειναι, και δουλεια δεν κανει...Δοκιμασε μια εισαγωγη...Προσφατα δοκιμασαμε μια εισαγωγη σε GTI και κανει θαυματα....

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη έχεις δοκιμάσει carbonio και γνωρίζεις? Γιατι σε μένα τα έδωσε τα 8αλογάκια και απο look κορυφή και με τον maf κανένα πρόβλημα. Ειλικρινα δεν σας καταλαβαίνω ώρες ώρες... new_killpc.gif

Ένα είναι το φίλτρο...

Και βρίσκεται στα χέρια μου....σύντομα θα εγκατασταθεί...... :angry2:

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα υπάρχουν καλύτερα από το carbonio απλά εγώ επέλεξα την λύση με ξερό φίλτρο στον παπά λόγω maf και ηλεκτρονικής πεταλούδας...άληθεια ποιο πήρες?

Σωστός ο τύπος. Ξερό και πάλι ξερό. :ninja: Από εκεί και μετά υπάρχουν καλύτερα και πολύ καλύτερα. Αρκεί να ξέρει κανείς και να διαθέτει υποδομή. Πες μας ρε GolfRs την επιλογή σου. Μην το κρατάς μυστικό... :D

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο τύπος. Ξερό και πάλι ξερό. :D Από εκεί και μετά υπάρχουν καλύτερα και πολύ καλύτερα. Αρκεί να ξέρει κανείς και να διαθέτει υποδομή. Πες μας ρε GolfRs την επιλογή σου. Μην το κρατάς μυστικό... :blush:

Κάτσε να το βάλω πρώτα να σου πώ και τις εντυπώσεις μου....

Link to comment
Share on other sites

Ακουσά ότι 1-2 βελτιωτές θα παρουσιάσουν στην έκθεση tuning στο αεροδρόμιο προσεχώς ... ένα νέο σύστημα ram-air.

Δέν ξέρω περισσότερες λεπτομέριες ... πάντως όχι Carbonio.

Οσον αφορά τα K&N που αναφέρθηκαν παραπάνω ... κάτι ακούγεται ότι το λαδάκι του φίλτρου μακροχρόνια κάνει ζημιά στο MAF.

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη έχεις δοκιμάσει carbonio και γνωρίζεις? Γιατι σε μένα τα έδωσε τα 8αλογάκια και απο look κορυφή και με τον maf κανένα πρόβλημα. Ειλικρινα δεν σας καταλαβαίνω ώρες ώρες... new_killpc.gif

Κι εγω προσωπικα εχω δει 'θαυματα' (τηρουμενων των αναλογιων φυσικα) απο σκουπα τετοιου τυπου, σε αντιθεση με τα 'πανελ' που δεν ειναι κατι το συνταρακτικο.

Οσον αφορά τα K&N που αναφέρθηκαν παραπάνω ... κάτι ακούγεται ότι το λαδάκι του φίλτρου μακροχρόνια κάνει ζημιά στο MAF.

'Κατι ακουγεται';

Μα που ζειτε ρε παιδια;

Ο νο1 κανονας για να καταστραφει ο ΜΑΦ, ειναι να μπει φιλτρο υγρου τυπου τιγκα στο λαδι.

Ακομα και απο καινουργιο, καντε του πρωτα ενα καθαρισμο, βαλτε του μια υποψια λαδι και μετα τοποθετηστε το.

Ορεξη εχετε για '300αρια';

Link to comment
Share on other sites

Iσως το μοναδικο που μπορει να δουλεψει σε tfsi μεχρι στιγμης!

Oνομαζεται v-flow της evolution motorsports και υποσχεται +15 αλογα νουμερο το οποιο το εχουν δει μερικοι σε δυναμομετρο!Eπισης το χρησιμοποιεί &προτεινει και η giac!

http://www.evoms.com/marketplace/viewprodu...7-731C5B329E41}

post-2150-1157437832_thumb.jpg

post-2150-1157438083_thumb.jpg

Edited by arisgti
Link to comment
Share on other sites

αρη το εχεις τοποθετήσει εσυ??

Οχι αλλα εχω ακουσει καλα λογια απο γνωστους!Την αλλη εβδομαδα θα γινει δοκιμη στο δυναμομετρο οποτε θα σας πω τι γινεται απο πρωτο χερι!Βεβαια εχει 400 ευρω!!!!! :);):o

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.