Jump to content
greekparot

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ

Recommended Posts

Guest kathgti
Γιατι στην Skoda ποσο θα με χρεωναν το ηλεκτρικο μοτερ;

Εγώ στην skoda έβαλα τους 2 γρύλους των παραθύρων 160 ενω σε αντιπροσωπεία μου λέγανε 300 ο ένας οπότε σίγουρα κατι λιγότερο θα έδινες....τεσπά next time........ :heart:

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti
Μπα δε το νομιζω. Κοιτα να δεις ο γρυλος που ρωτησα ειχε 95¤ -15% 80¤.

Εγω αλλαξα ηλεκτρικο μοτερ ομως και παλι πιστευω με την εκπτωση το πηρα σε καλη τιμη.

Mάλλον εγω δεν το διατύπωσα σωστά ενοούσα μαζί με τα μοτέρ........ sorry..... withstupid.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω το νεο Polo 1.4 Sportline και προσφατα ειδα πως στο παραθυρο του συνοδηγού ακουγεται ενας θορυβος σαν κλατς στο ανεβασμα οταν περναει απο ενα ορισμενο σημειο και μετα συνεχιζει κανονικα (Στο κατεβασμα κανει εναν πολυ πιο μικρο ηχο στο ιδιο σημειο παλι).Το παραθυρο του οδηγου δεν εχει κανενα προβλημα. Πηγα στον Παζαροπουλο που απο εκει εχω παρει το αυτοκινητο εκατσα 2 ωρες και περιμενα μου παν οτι εβαλαν λαδια στο γριλο αλλαξαν ταπετσαρια(!!!!) αλλα παλι κανει τον ιδιο θορυβο. Μου παν οτι ειναι απολυτα φυσιολογικος και οτι δεν πρεπει να ανησυχω.. Αλλα απο την αλλη αν ειναι φυσιολογικός γιατι το αλλο παραθυρο συμπεριφερεται φυσιολογικα? Εχετε καμια ιδεα για το τι μπορει να ειναι ? Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω εχω το 6n και το παραθυρο του οδηγου εκανε το ιδιο πραγμα. αρχικα μου ειχαν πει οτι δεν ειναι τιποτα, οτι ειναι φυσιολογικο , μεχρι που μια μερα το παραθυρο επεσε μεσα στην πορτα με αποτελεσμα να πληρωσω 200 ευρω για καινουριο γρυλο dead.gif . κοιταξε το απο τωρα γιατι εγω το επαθα χειμωνα και εβρεχε και ετρεχα και δεν εφτανα :wacko:

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω εχω το 6n και το παραθυρο του οδηγου εκανε το ιδιο πραγμα. αρχικα μου ειχαν πει οτι δεν ειναι τιποτα, οτι ειναι φυσιολογικο , μεχρι που μια μερα το παραθυρο επεσε μεσα στην πορτα με αποτελεσμα να πληρωσω 200 ευρω για καινουριο γρυλο dead.gif . κοιταξε το απο τωρα γιατι εγω το επαθα χειμωνα και εβρεχε και ετρεχα και δεν εφτανα :wacko:

μετα απο ποσο καιρο σου επεσε το παραθυρο? Αυτο φοβαμαι κ εγω τωρα αλλα οι μ***ες λενε δεν εχει τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Είναι μεγάλοι μ@@@@ες έχω και έγω το ίδιο polo και το πήγα στο pazaropoylo για κάτι προβλήματα που είχα και οπως το πήγα ετσι το πήρα και μου είπαν οτι όλα είναι εντάξει και τα προβλήματα συνεχίζουν. thumbsdown.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι μεγάλοι μ@@@@ες έχω και έγω το ίδιο polo και το πήγα στο pazaropoylo για κάτι προβλήματα που είχα και οπως το πήγα ετσι το πήρα και μου είπαν οτι όλα είναι εντάξει και τα προβλήματα συνεχίζουν. thumbsdown.gif

Τι προβληματα εχεις εσυ ? Λεω να το παω και ΚΑΡΕΝΤΑ που ειναι και διπλα στο σπιτι μου στη λεωφ. Βουλιαγμενης. Αλλα ποσο μ****ες μπορει να ειναι που πληρωνεις τοσα λεφτα για ενα αυτοκινητο και μετα σε γραφουν στα @@ τους! Τωρα θα αναγκαζομαι να πηγαινω απο εδω και απο εκει για να βρω λυση!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti

Eιναι φυσιολογικό γιατί σε ολα τα polo εν καιρώ ο γρύλος χαλάει αν προσέχετε πως ανοιγοκλείνετε τις πόρτες τόσο πιο πολυ θα αντέξει. Πάντως να το έχετε υπόψη σας

*Mod edited: Προσωπική αναφορά σε ένα επαγγελματία. Απατεώνας δεν είναι κανείς μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου στο δικαστήριο. Αντιθέτως αν δεχόμασταν μια μύνηση από τον κύριο Παζαρόπουλο γι αυτό το χαρακτηρισμό, εμείς θα καταδικαζόμασταν.

Edited by Stoilas
Link to comment
Share on other sites

Τι προβληματα εχεις εσυ ? Λεω να το παω και ΚΑΡΕΝΤΑ που ειναι και διπλα στο σπιτι μου στη λεωφ. Βουλιαγμενης. Αλλα ποσο μ****ες μπορει να ειναι που πληρωνεις τοσα λεφτα για ενα αυτοκινητο και μετα σε γραφουν στα @@ τους! Τωρα θα αναγκαζομαι να πηγαινω απο εδω και απο εκει για να βρω λυση!!!

Εχω ακούσει οτι ο καλύτερος απο ολους αυτούς είναι ο gratsias εμένα δεν μου έβγαζε το clima πολύ κρύο αέρα και κάτι χτύπαγε μπροστα μου αλάξανε βάσεις και αμορτισερ αλλά ο θορυβος εξακολουθει να υπάρχει.τώρα που θα πάω για λάδια θα τους ξεφτιλησω μήπως και ασχοληθουνε λιγο με το αμάξι.

Link to comment
Share on other sites

τωρα εγω τι μπορω να κανω? να περιμενω να πεσει το τζαμι? η να αρχισω να ψαχνω ποιος θα προσφερθει να μου το φτιαξει ΑΝ παραδεχτουν οτι εχει προβλημα

Link to comment
Share on other sites

τωρα εγω τι μπορω να κανω? να περιμενω να πεσει το τζαμι? η να αρχισω να ψαχνω ποιος θα προσφερθει να μου το φτιαξει ΑΝ παραδεχτουν οτι εχει προβλημα

αν εχεις εγγυηση να περιμενεις να πεσει γιατι μονο τοτε θα στο φτιαξουν....

εκτος κι αν το πας καπου και πληρωσεις για αλλαγη, ερχεται χειμωνας και δεν θα ηταν οτι καλυτερο να μεινει το τζαμι ορθανοιχτο και να βρεχει...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου πηγαινε και απαιτησε να σου αλλαξουν στην εγγυηση τον γρυλο του παραθυρου κα ολα θα φτιαξουν.

ειναι κλασσικα προβληματα σε "ελληνικα" vw αυτα...

αλλα προσεξε μη πας σα τη βρεγμενη γατα... εχε και λιγο τσαμπουκα :baby: ετσι θελουν για να κανουν καλη δουλεια

Link to comment
Share on other sites

ευτυχως εχω εγγυηση. Αλλα και εγγυηση να μην ειχα αφου το εχω ηδη παει και δεν μου βρηκαν τιποτα θα τους βαλω να σκυψουν στα 4 να μου παιρνουν π**ες!! Αντε με τους μ****ς που εχουμε μπλεξει...

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti
αν εχεις εγγυηση να περιμενεις να πεσει γιατι μονο τοτε θα στο φτιαξουν....

εκτος κι αν το πας καπου και πληρωσεις για αλλαγη, ερχεται χειμωνας και δεν θα ηταν οτι καλυτερο να μεινει το τζαμι ορθανοιχτο και να βρεχει...

Συμφωνώ, να πας για αλλαγή τώρα και σου προτείνω ανεπιφύλακτα ΦΙΛΟΣΙΔΗ. (θα το βάλουν στην εγγύηση πιστεύω)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι αν πηγαινω πχ ΚΑΡΕΝΤΑ service και μετα παω πχ pazaropoulo και μετα μου την καπνισει και παω ξανα KARENTA υπαρχει καποιο προβλημα με την εγγυηση?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, όπως φαντάζομαι και οι περισσότεροι εδώ μέσα, έχω αλλάξει τους γρύλους στα παράθυρα κάποια στιγμή. Στο συνεργείο μου είπαν ότι βάζουν κάποιους πιο ενισχυμένους.

Ισχύει κάτι τέτοιο? Υπάρχει γρύλος που μπορούμε να βάλουμε και να μην έχουμε το άγχος του "πότε θα πέσει το παράθυρο κτλ"???

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

γενικα η εταιρεια χρησιμοποιει πλαστικους γρυλλους στα παραθυρα κ δε ξερω αν υπαρχει μεταλλικος γιατι ειχα ακουσει κ εγω κατι παλιοτερα αλλα δε πρεπει να υπαρχει τελικα

Link to comment
Share on other sites

Αν εχουν σπασει οι βασεις που κρατουν το τζαμι, βεβαιως και υπαρχουν σιδερενιες.

Εγινε μετατροπη απο Greeklish

Edited by Peryrho
Link to comment
Share on other sites

Ενισχυμένους εννοούσα τους σιδερένιους.

Εμένα όταν μου τους άλλαξαν σιδερένιους έβαλαν αλλά πάλι μου έφυγε το τζάμι....

Ίσως είναι κ θέμα τύχης...Μου είπαν πάντως να μην κλείνω τις πόρτες όταν το τζάμι είναι μισάνοιχτο...Δεν ξέρω αν αυτό έχει βάση, αλλά προσπαθώ να το τηρώ όσο γίνεται!

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti
Ενισχυμένους εννοούσα τους σιδερένιους.

Εμένα όταν μου τους άλλαξαν σιδερένιους έβαλαν αλλά πάλι μου έφυγε το τζάμι....

Ίσως είναι κ θέμα τύχης...Μου είπαν πάντως να μην κλείνω τις πόρτες όταν το τζάμι είναι μισάνοιχτο...Δεν ξέρω αν αυτό έχει βάση, αλλά προσπαθώ να το τηρώ όσο γίνεται!

Α μάλιστα, αν μπορείς να βάλεις σιδερένιους βάλτους δεν το συζητώ απλά είχα την εντύπωση οτι η vw χρησιμοποιεί μόνο πλαστικούς. Και εχουν δίκιο για το μισάνοιχτο παράθυρο :)

Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα, αν μπορείς να βάλεις σιδερένιους βάλτους δεν το συζητώ απλά είχα την εντύπωση οτι η vw χρησιμοποιεί μόνο πλαστικούς. Και εχουν δίκιο για το μισάνοιχτο παράθυρο ;)

τι εννοείς Κατερίνα με το μισάνοιχτο παράθυρο, δλδ δεν πρέπει να χτυπάμε δυνατά την πόρτα με μισάνοιχτο παράθυρο? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς μου είχαν πει, να μην την χτυπάω όταν το παράθυρο δεν είναι εντελώς ανοιχτό ή κλειστό.

Αλλά δεν γίνεται να το τηρώ πάντα, άσε που και σε όσους μπαίνουν δεν μπορώ να το λέω πάντα...

Σκεφτόμουν μήπως έβαζα και πίσω ηλεκτρικά στο δικό μου, αλλά φοβάμαι τα προβλήματα...Ξέρει κανείς τιμή?

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti
τι εννοείς Κατερίνα με το μισάνοιχτο παράθυρο, δλδ δεν πρέπει να χτυπάμε δυνατά την πόρτα με μισάνοιχτο παράθυρο? :lol:

Aκριβώς. Οσο το τήρησα τόσο περισσότερο κράτησε η ζωή του γρύλου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.