Jump to content
greekparot

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ

Recommended Posts

κ εγω εχω το ιδιο προβλημα! Το παραθυρο του οδηγου ανεβαινει πολυ σιγα, ενω του συνοδηγου τρεμει. Το μονο που κανω ειναι να περιμενω να πεσουν κ τα 2, αντε! μετα να του κοψω κ την οροφη κ να το κανω καμπριο χειμωνιατικα!!!! Ειμαι λιγο εξω απο καλαματα κ δεν ξερω αν στην αντιπρωσοποια θα με προσεξουν η θα με γραψουν στα Π@Π@@@@@ τους!! ;):wacko::cry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ακούστε και ένα περίεργο΄που σε όπιον το εδειξα έφριξε!!

το τζάμι του οδηγού ανεβοκατεβαίνει κανονικά αρκεί να μη τερματίσει όταν κατεβαίνει!αν γήνει αυτό τότε σταματάει να δουλεύει το αυτοματο και πρέπει να τα ανεβάσω κρατόντας συνεχώς τον διακόπτη!! new_killpc.gif

ξέρει κανείς που μπορεί να οφείλεται αυτό?

στον παζαρόπουλο οι μ@λ@κες μου είπαν να μη κατεβάζω το τζάμι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! upyours.gif

ξέρει κανείς πως βγαίνει η ταπετσαρία της πόρτας σε 9ν? :ninja:

Edited by drspeed
Link to comment
Share on other sites

Βασικά στο 9Ν μου και ενώ ποτέ δεν κατέβαζα τα παράθυρα μέχρι κάτω, αλλά άφηνα 2 δάχτυλα, μπάινει προχθές ένας συνάδελφος και πριν τον προλάβω το κατεβάζει μέχρι κάτω.

Ε αυτό ήταν το μαυρόγατο χάλασε. Ανέβαινε στραβά και ακουγόντουσαν απο μέσα πλαστικά να δυαλύονται και κομματάκια να πέφτουν στο εσωτερικό της πόρτας. Με τα πολλά, ο ένας πάταγε το κουμπί σιγά σιγά και ο άλλος βοηθπούσε με τα χέρια του το παράθιυρο να ανέβει κανονικά.

Τελικά το σταθεροποιήσαμε και τώρα είναι μόνιμα κλειστό μέχρι να το πάω στην αντιπροσωπεία.

Ενημερωτικά που ρώτησα το ανταλλακτικό έκανε 100€ και η εργασία κυμαίνεται απο 50 - 80 Ευρά.

Deutchland Uber Alles

Link to comment
Share on other sites

Τοσο παει... καπου στα 180 ευρω! Την πατησα κ γω με το παραθυρο του συνοδηγου ακριβως με τα ιδια συμπτωματα. Και αμα σου δωσουν το ανταλλακτικο μετα θα δεις οτι ενα μικρο ποτηρακι με πλαστικη βαση που κραταει το παραθυρο εχει σπασει. Και για αυτο το μικρο ποτηρακι σου αλλαζουν ολο τον γρύλο. Εγω εχω κρατησει τον παλιο γρυλο που έχει ενα ποτηρακι καλο μηπως το βαλω αμα σπασει κανενα απο τις 2 πόρτες χτυπα ξυλο..... ;)

180 Ευρω ρε συ..... ΗΜΑΡΤΟΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝ Αμα θες σου βγαζω και φωτο τον γρυλο να τον δεις.... και να δεις ποιο ειναι το προβλημα.

Αν εχεις παντως ορεξη για μαστορέματα και πιάνουν τα χέρια σου παρτο και αλαξε τον εσυ. Γλυτωνεις αρκετα. Και αναγκαστικα θα το αλλαξεις γιατι καλοκαιρι δεν παλευεται........

Edited by Thanos_mc
Link to comment
Share on other sites

Α, και νομιζα μονο σε εμενα γινεται αυτο... ;)

μπα,λιγο πολυ ολοι την εχουμε παθει!!!

Είναι μεγάλοι μ@@@@ες έχω και έγω το ίδιο polo και το πήγα στο pazaropoylo για κάτι προβλήματα που είχα και οπως το πήγα ετσι το πήρα και μου είπαν οτι όλα είναι εντάξει και τα προβλήματα συνεχίζουν. thumbsdown.gif

κλασικο φαινομενο...δυστυχως...

Παιδια ακούστε και ένα περίεργο΄που σε όπιον το εδειξα έφριξε!!

το τζάμι του οδηγού ανεβοκατεβαίνει κανονικά αρκεί να μη τερματίσει όταν κατεβαίνει!αν γήνει αυτό τότε σταματάει να δουλεύει το αυτοματο και πρέπει να τα ανεβάσω κρατόντας συνεχώς τον διακόπτη!! new_killpc.gif

ξέρει κανείς που μπορεί να οφείλεται αυτό?

στον παζαρόπουλο οι μ@λ@κες μου είπαν να μη κατεβάζω το τζάμι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! upyours.gif

ξέρει κανείς πως βγαίνει η ταπετσαρία της πόρτας σε 9ν? :lol:

reset απο τους διακοπτες των παραθυρων και υσηχασες!!! (παντα συμφωνα με την λογικη!)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Σήμερα μου έπεσε το παράθυρο του οδηγού... έχω ένα πολο 6N. το έχω πάθει άλλες 3 φορές. επειδή κουράστηκα να ζω με τον φόβο πότε θα μου πέσει το κάθε παράθυρο, θα ήθελα να μου πείτε που μπορώ να βρω στη θεσσαλονίκη μηχανισμό με μεταλλικό γρύλο. έχω ακούσει ότι κυκλοφορούν σε κάποια καταστήματα τέτοιοι μηχανισμοί που είναι πιο γεροί...

σας παρακαλώ απαντήστε μου σήμερα αν μπορείτε, γιατί πρέπει να το αλλάξω άμεσα.

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Εχω και εγω προβλημα με τα μπροστινα παραθυρα σε skoda octavia tdi2015

δεν ανεβοκατεβαινουν αυτοματα πρεπει να κραταω το μπουτον για να ανοιξου η να κλεισουν τελειως

 

Link to comment
Share on other sites

Σε πρώτη φάση κοίτα την μπαταρία, μήπως είναι στα τελευταία της.

 

Επίσης, όταν κι εγώ είχα ένα παρόμοιο πρόβλημα, αφού άλλαξα μπαταρία, έκλεισα το παράθυρο και κράτησα το κουμπί για 2-3 δευτερόλεπτα προς τα πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.