Jump to content
gargas101ps

Τεμπέλης Σε Polo

Recommended Posts

βίδωμα θέλει ή κάθεται σε τίποτα δικές του βάσεις?

παρεπιπτόντως για όσους ενδιαφέρονται να ψωνίσουν από το ebay.de, ο τεμπέλης στα γερμανικά λέγεται "Mittelarmlehne"!!

κι εγώ καταλάθος το βρήκα και είπα να το μοιραστώ :)

Mittelarmlehne= κεντρικό υποβρχειόνιο

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΟΣ Ο ΤΕΜΠΕΛΗΣ ΑΛΛΑ ΝΑ ΑΜΑ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΑΣΤΗΣΕΙΣ ΤΟΝ ΓΚΟΥΖΓΚΟΥΝΗ new_sugkrotima.gif ΣΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΣΟΥ, ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΑΓΚΕΣ knife.gif

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΟΣ Ο ΤΕΜΠΕΛΗΣ ΑΛΛΑ ΝΑ ΑΜΑ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΑΣΤΗΣΕΙΣ ΤΟΝ ΓΚΟΥΖΓΚΟΥΝΗ new_sugkrotima.gif ΣΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΣΟΥ, ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΑΓΚΕΣ knife.gif

Κατ'αρχήν καλώς μας ήρθες πάλι πίσω γερός και δυνατός! Όσο για το πρόβλημα με το Γκουζγκούνη τί να σου πώ, εγώ το έχω λυμένο, καί σπίτι έχω να την πάω άμα θέλω καί μπορώ να πάω εγώ στο δικό της μιάς και μένει μόνη της οπότε.......... καταλαβαίνεις, δέν έχω τέτοια προβλήματα tongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα την παραγγελία και εγώ για το δικό μου μέσω e-bay. 35,45€ μαζί με τα έξωδα αποστολής.¶ντε να έρθει να το βάλω να είμαι και εγώ κυριλέ.

Από ποιον στο Ebay το πήρες αν επιτρέπεται?

Εγώ έχω τον ίδιον από Hong Kong και δεν είμαι τόσο ευχαριστημένος.

Η ποιότητα είναι εντελώς κινέζικη και θα ήθελα κάτι καλύτερο για το Polo.

Εννοώ πως δεν μπορείς να βάλεις και όλη τη δύναμη πάνω γιατί τον βλέπω να σπάει. Συν τα τριξίματα...

Αυτό που θέλω να μάθω είναι αν όλοι αυτοί οι τεμπέληδες είναι ίδιοι εντελώς ή η ποιότητα των υλικών άρα και η στιβαρότητα παίζει ανάλογα το μαγαζί που αγοράζεις.

Link to comment
Share on other sites

Από ποιον στο Ebay το πήρες αν επιτρέπεται?

Εγώ έχω τον ίδιον από Hong Kong και δεν είμαι τόσο ευχαριστημένος.

Η ποιότητα είναι εντελώς κινέζικη και θα ήθελα κάτι καλύτερο για το Polo.

Εννοώ πως δεν μπορείς να βάλεις και όλη τη δύναμη πάνω γιατί τον βλέπω να σπάει. Συν τα τριξίματα...

Αυτό που θέλω να μάθω είναι αν όλοι αυτοί οι τεμπέληδες είναι ίδιοι εντελώς ή η ποιότητα των υλικών άρα και η στιβαρότητα παίζει ανάλογα το μαγαζί που αγοράζεις.

Από έναν Γερμανό.Το mail του είναι easybay@gmx.net .Τώρα αν είναι κινέζικο ή όχι δεν ξέρω.Είναι αυτό που έχουν στην φωτογραφία πιο πάνω τα παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους μου επιστραφηκε η φωτογραφικη οποτε στελνω καποιες φωτο. Βεβαια σε ορισμενες επειδη εχει Flash φαινεται να γυαλιζει αλλα τι να κανουμε? δεν ειμαι και επαγγελματιας φωτογραφος.

p.s.Σε ολα τα Polo νομιζω πως ορισμενα πλαστικα ειναι μαυρα οπως το τιμονι, η κεντρικη κονσολα, οι αεραγωγοι, χερουλια στις πορτες, οποτε ταιριαζει(αποψη μου βεβαια).

Εσύ Geopas από ποιον στο Ebay τον πήρες?

Link to comment
Share on other sites

Ουτε που θυμαμαι ποιος ηταν. Παντως ηταν απο Γερμανια και ηταν πολυ εξυπηρετικος. Απο τριξιματα εγω μεχρι στιγμης δεν ειχα κανενα προβλημα, και απο αποψη αντοχης καλα το βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε που θυμαμαι ποιος ηταν. Παντως ηταν απο Γερμανια και ηταν πολυ εξυπηρετικος. Απο τριξιματα εγω μεχρι στιγμης δεν ειχα κανενα προβλημα, και απο αποψη αντοχης καλα το βλεπω.

Δηλαδή ας πούμε ότι βάζεις πολλή δύναμη στην άκρη του μπράτσου, πως το βλέπεις, είναι σταθερό ή λυγίζει προς τα κάτω με κίνδυνο να σπάσει?

Στη δική μου περίπτωση ισχύει το 2ο.

Link to comment
Share on other sites

Απ'όσο ξέρω δεν υπήρχε κάτι τέτοιο...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αν ξερεις πως λεγεται και ο τεμπελης στα αγγλικα θα εισαι super! tongue.gif Ok βρηκα "armrest" tongue.gif

Με τον ίδιο λογαριασμό από το αγγλικό μπορείς να ψωνίσεις και από το γερμανικό eBay

Στα Γερμανικά ο τεμπέλης είναι mittelarmlehne και το ψάχνεις στην κατηγορία: Motorad & Auto: Teile

Επιδή από ότι καταλαβαίνω δεν το έχεις ψάξει το σπόρ θα σου δώσω μερικές συμβουλές έτσι για να προσέχεις.Δίπλα από το όνομα κάθε πωλητή υπάρχουν 2 νούμερα:ένα μπροστά που δίχνει πόσο φερέγκυος είναι και ένα πίσω που δίχνει πόσες πωλήσεις έχει κάνει.

Εγώ δεν αγοράω όταν ο άλλος έχει κάτω από 98%

Επίσεις πρίν αγοράσεις να βλέπεις αν στέλνει αυτός Ελλάδα.Αν αγοράσεις κάτι με αντικαταβολή να ξέρεις ότι υπάρχει μία χρέωση περίπου 10€ παραπάνω ενώ αν διαλέξεις πληρωμή με έμβασμα οι εδώ τράπεζες παίρνουν από 20-30€.Αν επιλέξεις αυτό τότε πλήρωνε μέσω westrn union που θα σου πάρουν περίπου 10€.Το καλύτερο είναι να έχεις μία προπληρωμένη κάρτα και να κάνεις λογαριασμό Pay Pal για να γλυτώσεις αυτά τα έξωδα

Edited by drspeed
Link to comment
Share on other sites

"Καταφερα" κι εγω να παραγγειλω τον τεμπελη απο ebay...μολις ερθει κι αν εχω αποριες για την τοποθετηση του ισως ζητησω πληροφοριες...απ'οτι ειδα το τωρινο καλυμα με τις ποτηροθηκες εκει 2 κλιπακια στο πισω μερος.Εχει κι αλλου?Οχι τπτ μην σπασω κανενα...

Link to comment
Share on other sites

"Καταφερα" κι εγω να παραγγειλω τον τεμπελη απο ebay...μολις ερθει κι αν εχω αποριες για την τοποθετηση του ισως ζητησω πληροφοριες...απ'οτι ειδα το τωρινο καλυμα με τις ποτηροθηκες εκει 2 κλιπακια στο πισω μερος.Εχει κι αλλου?Οχι τπτ μην σπασω κανενα...

Έχει και μπροστά 2.Στον τεμπέλη που θα σου έρθει,δέν έχει πουθενά κλιψάκια.Θα βγάλεις 2 από το παλιό καπάκι και θα τα βάλεις στην βάση του τεμπέλη μπροστά!!!.Υπάρχει θέμα για την τοποθέτηση στο 9Ν στο HOW TO'S

EDIT:SORRY νόμιζα ότι έχεις 9Ν.Τώρα είδα ότι έχεις Golf

Edited by drspeed
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου γραψε λαθος για το γκολφ γιατι ειχα λαθος στο προφιλ μου.Το διορθωσα ομως!Παω να ριξω μια ματια και στο HOW TO'S 'ευχαριστω πολυ παντως για την βοηθεια :)

Link to comment
Share on other sites

παντως οταν ψαχνεις απο το ebay.co.uk υπαρχει περιπτωση να μη σου βγαλει τα ιδια αποτελεσματα που θα σου βγαλει στο ebay.de και ας εχεις πατησει και στα 2 europe. οποτε καλυτερα να μαθεις πως λεγετε στα γερμανικα αυτο που θες και ψαξε στο ebay.de

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.